לימודים בשני קמפוסים (הר הצופים וגבעת רם)

ms-bungle

New member
../images/Emo12.gif לימודים בשני קמפוסים (הר הצופים וגבעת רם)

שלום, האם יש כאן סטודנטים שמשלבים לימודים בשני הקמפוסים? איך זה מסתדר? מספיקים להגיע בזמן לשיעורים? יש זמן לנשום (ולאכול)? אפשר לעבוד תוך כדי? אני חושבת לשלב בין לימודי סביבה ליחב"ל. אם יש כאן סטודנטים שלומדים בדיוק את זה זה אפילו יכול לעזור יותר

yuval k

New member
אני לא לומד בדיוק את זה

אבל אני כן משלב בין הקמפוסים. ארבעה ימים בשבוע אני בהר הצופים (בלשנות), ועוד חמישה בגבעת רם (מתמטיקה). בסך הכל, שילוב דו־חוגי (לפחות שלי) הוא די "כבד" -- אני לא יודע מה לומדים בלימודי סביבה וביחב"ל. (אצלי עיקר העומס מגיע ממתמטיקה.) מצד שני, מגיעים לשיעורים בזמן (השאטל מאוד נוח, בשעות שהוא עובד...), ויש זמן לנשום ולאכול פה ושם. בקשר לעבודה, אני משער שמישהו שלומד מה שאת רוצה ללמוד יוכל לעזור יותר :)

ms-bungle

New member
מה זאת אומרת "בשעות שהוא עובד"?

הוא לא עובד כל הזמן? (כל זמן שיש לימודים, כלומר, ברור שלא ב-11 בלילה
) מתחשבים בך אם אתה מאחר לשיעורים שאליהם אתה מגיע ישירות מהקמפוס האחר?

ms-bungle

New member
לאחר לשיעור אולי נשמע מצחיק

אבל עוד לא התחלתי ללמוד באוניברסיטה ולכן אני לא באמת יודעת איך זה הולך שם.. מה גם שהתכנית ללימודי סביבה, לפחות ממה שהבנתי עד עכשיו, היא תכנית די קטנה וחלק מהשיעורים לא מתנהלים באולם ענק אלא בקבוצות יותר קטנות, שם אני מניחה שיותר שמים לב לאם מישהו מאחר או לא נמצא.

d a p h n a

New member
ועוד איך אכפת

להכנס לשיעור באיחור זו גסות רוח, מפריע לשאר הסטודנטים בכיתה וקוטע את חוט המחשבה של המרצה. אמנם לא מטילים סנקציות על אנשים בגלל איחורים, אבל זה לא נעים להכנס לכיתה באיחור, ומבחינת הנימוס דורש להכנס מאוד בשקט ולשבת בפינה. בנוסף, ישנם מרצים שנושא האיחורים מרגיז אותם במיוחד, ולכן הם נועלים את דלתות הכיתה עם תחילת השיעור ופשוט לא נותנים למאחרים להכנס.

Kiru

New member
קצת מוגזם לדעתי

אני לא רואה שום גסות רוח בכניסה מאוחרת לשיעור. אם מדובר בשיעור גדול נכנסים בשקט ויושבים בצד, כמו שאמרת, ואם שיעור קטן – מתנצלים בנימוס על האיחור ומתיישבים. נתקלת במרצים שממש נועלים דלתות ולא מאפשרים להיכנס לשיעור, או שמאפשרים אחרי רבע שעה "כניסת מאחרים"?

d a p h n a

New member
אמנם מקרה נדיר, אבל כן...

יצא לי לשמוע על מרצה אחד לפחות שממש אסר כניסת מאחרים כלל. בשיעור גדול אם באמת נכנסים בשקט ויושבים בפינה זה לא ממש נורא, אם כי גם אז זה קוטע את חוט המחשבה של המרצה לפעמים. אם זה שיעור קטן זה יכול להיות די גס רוח. אני יכולה להגיד לך שכבר היו כמה פעמים שבגלל פקקים לא צפויים הגעתי באיחור לשיעור והעדפתי שלא להכנס אליו מאשר להכנס באמצע השיעור ולהפריע למהלכו. בכל מקרה, אולי הגבתי קצת בחריפות, אבל זה בעיקר כי הפריע לי הטון המזלזל של מיוזיק גירל כאילו זה לא מפריע לאף אחד שמאחרים לשיעור באוניברסיטה. אולי לא יתנו עונש למאחרים, אבל זה כן מפריע לאנשים.

מורני !

New member
מחזקת את דברייך

ברוב הקורסים בהם הייתי הייתה למרצים סבלנות מועטה ביותר למאחרים. חלק מהמרצים הודיעו בפירוש שהם לא מכנסים - מה שלא מנע מסטודנטים אחדים במהלך השנה לנסות להיכנס ואז מתחיל הדיאלוג המפגר - שהסטודנט התעקש להיכנס והמרצה אמר לו שהוא לא יכול. חלק אחר הפסיק את השיעור בשל מאחרים ואז או שהמרצה פשוט הסתכלה על הסטודט המאחר בעוד הוא מפלס לו דרך לכיסא פנוי, ובזמן הזה כל הכיתה פשוט מחכה, או שהמרצה העיר לו על האיחור וזה גרר התנצלויות וכו'. כך או כך זה מפריע.

yuval k

New member
מה זה "עובד כל הזמן"?

הוא יוצא מגבעת רם להר הצופים במרווחים של שעתיים מ־7:55 עד 17:55, ומהר הצופים לגבעת רם מבערך 7:15 עד 17:20 כל כשעתיים, ואז ב־18:30. נשמע מסובך? הנה דוגמה: בימי רביעי אני מסיים ללמוד בהר הצופים ב־16:00 ונאלץ לקחת קו 42 (שיוצא מהר הצופים פעם בשעה בין 8:15 ל־18:15, ומגיע הרבה יותר מהר מקו 28, שיוצא, נדמה לי, ארבע פעמים בשעה) כדי להגיע בזמן לשיעור שיש לי ב־17:00 בגבעת רם. (השאטל רק ב־17:20.) כך שלא, הוא לא עובד כל הזמן. בגדול, לאף אחד לא אכפת גם אם תיכנסי ל־5 דקות באמצע השיעור ואז תצאי. אולי בקורסים קטנים יותר זה יורגש, אבל אני בספק אם יהיו לך כאלה. עם זאת, הבעיה של השלמת החומר תהיה שלך. זה לא צריך לקרות -- אני משער (ומקווה בשבילך
) שיהיה אפשר להרכיב מערכת שתסתדר עם השאטל.

retard boi

New member
מתוך הכרות עם סטודנטים שלומדים דו חוגי

אני יכול להגיד לך שבחלק מהמקרים זה לא מאוד נח ובחלק זה סביר. אני מניח שאת לומדת סביבה מצומצם ויחב"ל מצומצם ולא תוכנית קיימת ככה שנראה לי שזה שיהיו לך הרבה התנגשויות ולהתרוצץ בין הקמפוסים בין עם שטאל או בלי זה לא דב של מה בכך . בשנה א' סביבה את תצטרכי פחות או יותר לקחת את כל הקורסים שלוקחים בביולוגיה (מלבד גנטיקה וביוכימיה) ולכן נראה לי שיכולה להווצר בעיה קלה. כמעט חצי מהאנשים שאני מכיר שלוקחים דו חוגי בהר הצופים+גבעת רם עברו לחד חוגי ככה שזה סממן למשהו.

d a p h n a

New member
מהכרותי עם אנשים שעושים/עשו את זה...

זה טיפה מסורבל, אבל בהחלט אפשרי.

ms-bungle

New member
מה הכוונה במסורבל?

זה נשמע מלכתחילה מסורבל, ואני מניחה שזה אפשרי, אחרת הם לא היו נותנים את האופציה לשלב בכלל. השאלה שלי היא עד כמה זה מכביד על הלימודים, האם אני לא אמצא את עצמי משלימה חומר כל הזמן במקום ללמוד כמו שצריך. הבנתי שאת לא היית בסיטואציה הזו, אבל אולי את יודעת מאותם אנשים שעשו את זה?

d a p h n a

New member
תראי...

האדם שאני מכירה הכי טוב שעשה את זה היא אחותי, אבל אני לא בטוחה עד כמה הדוגמה שלה מועילה מאחר וזה היה לפני כמה וכמה שנים. יחד עם זאת, היא עשתה תואר משולש במתמטיקה, מדעי המחשב ופילוסופיה, כך שמעבר לעומס של לימוד בשני קמפוסים היה לה עומס מוגבר בגלל שהיא בעצם עשתה תואר תלת-חוגי (מן הסתם עומס גדול יותר מתואר דו-חוגי). אני יודעת שהיא הסתדרה עם זה ובסך הכל הגיעה לרוב השיעורים ולא נזקקה להשלים המון חומר בעצמה, אם כי אני גם יודעת שבזמנו בכיוון מגבעת רם להר הצופים לעיתים היה לה איחור קל. אני לא בקיאה בפרטים של המצב היום. מה שכן, אם יש לך מידה מסויימת של גמישות בסידור מערכת השעות שלך - וזה מאוד תלוי בחוג הספציפי - כדאי לקחת בחשבון במהלך הסידור גם את שעות השאטל/אוטובוסים ועד כמה יהיה לך נוח להגיע לשיעורים.

בן100

New member
לימודים בשתי אוניברסיטאות

למדתי בטכניון ובבן גוריון ביחד, שני תארים שונים, זה נחשב?

GuestOfHonor

New member
זה קצת אתגרי

אמנם יש shuttle (כמו שנדמה לי שכבר כתבו פה) אבל בגלל שהתוכנית יחב"ל - סביבה היא לא תוכנית מובנית או תוכנית רב-קמפוסית שיש לה ביקוש רב (כמו קוגניציה-מדמ"ח\מתמטיקה, ביופסיכולוגיה או מדמ"ח-כלכלה) אז סביר להניח שלוח הזמנים שלך יהיה לא קל. יהיו לך שעורים על אותן שעות, ושיעורים בשעות עוקבות בקמפוסים שונים (מה שאומר להגיע מגבעת רם להר הצופים ברבע שעה - פרקטי באוטו, אבל לא תענוג גדול לעשות את זה פעם בשבוע). במקרה של תרגולים זה לא נורא כי לכל קורס יש יותר מקבוצת תרגול אחת (לרוב) ואפשר להזיז אותן כך שהמערכת תתאים לך יותר, אבל הרצאות זה ברוב המקרים חקוק בסלע. זה לא שזה בלתי אפשרי לעשות תואר ביחב"ל-סביבה, אבל זה כן משהו שידרוש גמישות ממך מצד אחד, ומצד שני המערכת כנראה לא תתגמש כלפיך. אם את הולכת על זה, תכיני את עצמך לאפשרות שתרצי בעתיד לפרוס את התואר על 4 שנים כיוון שקורסים שיתנגשו לך ממש כנראה לא ישאירו לך ברירה אלא לדחות אחד מהם לשנה עוקבת.

42fish

New member
חלק מהקורסים של סביבה ניתן ללמוד בהר הצופים

צריך לברר אבל עד כמה שזכור לי שחברה שלי למדה סביבה וגאוגרפיה היא לקחה חלק מהקורסים בהר הצופים חלקם אפילו יותר קלים כמו "אקלים" .... בהצלחה!

למעלה