הסטורית משטר הרוח באזור חיפה

xfwind

New member
../images/Emo12.gifהסטורית משטר הרוח באזור חיפה

האם יש דרך למצוא נתונים לגבי משטר הרוחות באזור חיפה (רצוי כרמל) בפרמטרים של זמן/תאריך, כיוון ועוצמה, לאורך תקופה מסויימת (כמה שנים אחורה)
נתקלתי בחבר שמגדל צמחים כתחביב (מדען במקצועו), ובמשך כמה שנים מדד כיוון ועוצמת רוח בביתו (כרמליה). התוצאות היו מאוד מפתיעות מבחינתי - כיוון הרוח הדומיננטי לטענתו, (המגובה בטבלאות למשך שנים) היה: מזרחי. ואילו ידיעותי ותחושותי מצביעות על משטר של רוחות מערביות/דרום מערביות בדרך כלל וצפוניות/מזרחיות בעיקר בתקופות "המעבר". כאמור - אם יש הפניה לנתונים האלה, רצוי באמצעות גורם מטרו מוסמך - אודה. סטורמי? מישהו?
 

איה01

New member
המכון המטאורולוגי בבית דגן

ניתן לקבל נתונים מהמרכז המטאורולוגי בבית דגן. בעבר עשיתי עבודת מחקר על רוחות באילת וקיבלתי תמורת סכום סמלי את כל המדידות בטווח של כ 5 שנים אחורה. בזמנו היה צורך חד משמעי בהפניה ממוסד אקדמי מוכר. ובתור תושבת כרמליה לשעבר, שים לב שמשטר הרוחות בשכונה מושפע מתיעול הואדיות ואינו זהה בהכרח, או בהכרח אינו זהה למשטר הרוחות וכיוונן בחוף.
 

xfwind

New member
../images/Emo51.gif צודקת לגבי הואדיות והתיעול

אך בכרמליה ההטעיה היא עדיין בתחום המערבי בין צפון לדרום (ב"גס"), ובודאי לא מיצרים רוח מזרחית "כביכול".
 

mona20

New member
המכון לחקר ימים ואגמים

מודד את הפרמטרים האלו על בסיס יומי כולל רוח, עוצמה, גובה גלים, זרמים ועוד, אבל הנתונים האלו נמדדים בתחנה באזור חדרה וזה גם לא ממש פשוט לקבל אותם. חוצמזה יש חברה פרטית שנקראת מטאו-טק אתה יכול לנסות אצליהם. בטוח יש להם את הנתונים אבל תצפה להצעת מחיר של 700-1000 ש"ח (בלי להתבלבל) ומתוך נסיון... בהצלחה.
 

מטש

New member
חסרים פרטים

התוצאה מעניינת, אבל כמו כל מדידה צריך יותר פרטים על האנליזה : מזרחית דומיננטית, מעל איזה חוזק רוח? איך הקורלציה לשעות יום לילה ? וקורלציה לחדשי השנה? ובכמה מתבטאת הדומיננטיות?
 

xfwind

New member
הוא טוען שלא התייחס לבריזה אלא

לרוח משמעותית - להערכתי 14 קשר ומעלה.
 
נו אז זה די ברור

וזה גם די הגיוני בעונות המעבר והחורף החל מחודש נובמבר ועד מרץ פרט לסערות רוב הימים הם בעלי רכיב מזרחי חזק (מעל 20 קשר) בשאר הימים הרוח כמעט ולא עוברת את ה-12 קשר (פרט לבת גלים שמקבלת חיזוק כתוצאה מהזווית של ההר) צפוניות בחיפה יחסית חלשות שוב תלוי איפה בדיוק למשל בשנתיים האחרונות היו מעט מאוד צפוניות
 
למעלה