טיפולייט

chen30

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif אוביטרל וחום

משהו מוזר שקורה אצלי: בחודשים קודמים שזיהיתי ביוץ באמצעות חום השחר, לקחתי איקקלומין ואוביטרל. בחודשים אלו העליה אחרי הביוץ הייתה לטמפ' של בין 36.4 ל- 36.6 ולפעמים אפילו פחות 36.3.... החודש, שאני בלי הורמונים, החום אחרי הביוץ מגיע ל-36.7-36.8. יש לכן איזשהו הסבר ? אותו מדחום, אותה אישה
מצרפת את הגרף של החודש.

טאקית24

New member
יש מצב שאולי

החודש נקלטת.. אצלי בחודש של ההריון הקפיצה היתה הרבה יותר גדולה והחום הגיע גבוה יותר כבר עם ההתחלה של השלב הלוטאלי ואחכ נשאר גבוה.. ואולי ההורמונים הסדירו את הפעילות ההורמונלית. מחזיקה לך אצבעות שאולי החודש זה זה!

chen30

New member
הלוואי! קשה לי להיות אופטימית

אבל בכ"ז מאד מקווה שאת צודקת. תודה מותק !

רקונית

New member
הערה קטנה ולא בהכרח קשורה

ראיתי שלקחת אקמול אחרי הביוץ - בחודש הנוכחי מיד אחרי הביוץ הרגשתי מאוד לא טוב - צינון ומשהו שלא התפתח לדלקת גרון אבל הרגיש ככה, כשלקחתי אקמול בלילה אז במדידה שבבוקר למחרת היתה לי קפיצה מוגזמת בטמפ. זה קצת בילבל אותי עם המדידות אבל השארתי את זה בגדר סימן שאלה (האם האקמול היה קשור לזה או לא). עכשו אני רואה שגם אצלך יש משהו דומה - אולי בכלל לא קשור אז רק רציתי לציין. הלוואי והקפיצה המשמעותית בטמפ' שונה מחודשים קודמים מרמזת על העתיד לבוא

chen30

New member
מעניין מאד מה שאת אומרת...

אני דווקא חשבתי שאקמול יוריד לי את החום ולא יעלה... בכל מקר, כבר יומיים אני בלי אקמול והטמפ' עדיין גבוהה מבחודשים קודמים. מצד שני יכול להיות שהחום המטורף כאן (מקנאה בך שאת בקנדה עכשיו) תורם לזה איכשהו....

רקונית

New member
הכוונה היתה

נכון, אקמול מוריד את החום אבל הוא משפיע רק לכמה שעות ואני חושבת שמהרגע שההשעה שלו תמה הטמפ מיד קופצת למעלה יותר ממה שהיא אמורה. סתם ניחוש שלי שהמצאתי לפני שבועיים. אני מאמינה שהחום בארץ כן משפיע על טמפ הגוף הכללית אבל זה צריך להיות קבוע כל החודש אלא אם משהו השתנה באותו לילה. יקירתי, אין לך מה לקנא ביושבי הצפון - כבר סוף יוני והקיץ בושש לבוא, 10 חודשים של חורף זה קצת יותר מדי עבורי ועכשיו הקיץ לא ממש רוצה להופיע... דכאון אמיתי

chen30

New member
מבינה אותך

גם אני לא אוהבת קור. פשוט בשבוע האחרון יש כאן גל חום מטורף, וקיץ קנדי קריר היה מתקבל בברכה

chen30

New member
בחודש שצירפתי את הגרף שלו

לא לקחתי אסטרופם. בחודש אחריו כן אבל הגרף היה הרבה יותר נמוך, כמעט לא נראה כמו ביוץ, ואני יודעת שהאסטרופם מקרר....

באנית

New member
ניסיתי...

העיקר שהגרף נראה אחלה! מקווה שהחודש זה יקרה ובגדול

chen30

New member
טוב אז אחרי שדיברתי....

החום ירד היום ל-36.4. עדיין מעל הקוורליין, אבל בכל זאת....

chen30

New member
איזה רקון אופטימי ../images/Emo13.gif

מתה עלייך... נראה מחר מה יהיה עם החום...

../images/Emo26.gif תמיכת פרוגסטרון../images/Emo36.gif

היי בנות,האם תמיכה בפרוגסטרון נעשית נקודתית (כלומר סמוך מאוד או ביום הביוץ) או שזה טיפול ארוך יותר?

רקונית

New member
אך ורק אחרי הביוץ

בשום אופן לא לפני וגם לא תוך כדי, בד"כ החל מיום-יומים אחרי הביוץ. התמיכה נמשכת כשבועיים ואז או שמגיעה הוסת ומפסיקים את התמיכה (הרבה פעמים הפרוגסטרון מונע/מעכב את הוסת מלהגיע ולכן היא גם לא תגיע כל עוד נמשכת התמיכה) או שעושים בדיקת הריון ואם התשובה חיובית אז הרופא מחליט האם כדאי להמשיך עוד קצת או להפסיק ולתת לגוף להסתדר לבד.

תודה על התשובה!

בשביל הידע הכללי שלי,איך קוראים למה שמקבלים כשצריך תמיכת פרוגסטרון? באילו מקרים נותנים תמיכה? כשהפרוגסטרון לא עולה? כשהוא נמוך מידי?

רקונית

New member
יש כל מיני דברים

יש קפסולות/נרות/כדורים שמחדירים לנרתיק, אחד מה ידוע בשם קרינון. יש גם זריקות, כדורים לבליעה, משחות ועוד כל מיני וריאציות והכל תלוי בכמה פרוגסטרון צריך ומה הרופא החליט. בשביל שתיהיה השתרשות חייבת להיות רירית רחם מספיק עבה שתקלוט אותו ושהיא לא תתפרק מוקדם מדי (וסת). יש בנות שיש להן שלב לוטאלי קצר מדי ורירית הרחם מתפרקת עוד לפני שהביצית המופרית הספיקה להשתרש, במקרה כזה הפרוגסטרון הוא מה שמחזיק את הרירית ומתן תמיכת פרוגסטרון יכול לעזור במניעת פירוק הרירית. לפרוגסטרון יש חשיבות בהרבה דרכים והוא חיוני בתמיכת ההריון לכל אורכו, יש מקרים שרמת הפרוגסטרון לא מגיעה להיות גבוהה מספיק כדי לתמוך בהריון ואז יש צורך בתמיכה בחודשים הראשונים של ההריון או אפילו לכל אורכו. כדי למדוד את הרמה שלו עושים בדיקת דם בערך שבוע אחרי הביוץ קודם כדי לוודא שהיה ביוץ וגם כדי לדעת אם הוא מגיע לרמה מספיק גבוהה.

למעלה