ירדן 28

New member
../images/Emo108.gif../images/Emo53.gif../images/Emo53.gif../images/Emo206.gif../images/Emo206.gif

בוקר טוב לכולם , אני תושבת באר שבע הבוקר ירדתי עם הכלבים שלי וכשחזרתי מצאתי בבניין גור חתולים קטן מאוד מאוד מילל ללא הפסקה ובלי תזוזה. הורדתי חלב במשהו קטן אך היא לא יודעת לשתות , ניסיתי לשפוך לה בעדינות לפה / ללשון אך לשווא. התקשרתי למרפאה הווטרינרית אך אמרו לי שהם לא יכולים לקחת אותה. אני מבקשת עזרה דחופה כי בשעות הקרובות היא תמות ! ! לאן אפשר לפנות ? ? מי יכול לבוא לקחת אותה ? ? אני בשום אופן לא נוגעת בה ! להזכירכם אני מבאר שבע -

enat06

New member
ירדן, קחי אותה לא יקרה לך כלום!

היא צריכה טיפול צמוד, מה גם שמסוכן מאוד להשאיר גור לבד לפני ל"ג בעומר, בבקשה קחי אותה טפלי בה אפילו בתוך כלוב, העיקר שלא תהיה לבד בחוץ! את יכולה לקחת לוטרינר שידריך אותך איך מטפלים, ינקה אותה וכ"ו,ֿ גם את יכולה לנקות אותה, אפילו עם מגבון רטוב מאוד בעדינות ולייבש טוב עם טישו.. כאן יש הנחיות לטיפול, אל תתני לה להיות ככה בחוץ: גורים יונקים זקוקים ל 3 דברים עיקריים: 1) האכלה בעזרת בקבוק מיוחד, טפטפת או מזרק, כל מספר שעות, תלוי בגיל הגור, 2) עזרה בעשיית צרכים, 'מסאג'' באיזור הבטן ופי הטבעת, אחרי או לפני האכלות עם צמר גפן מורטב במים חמימים כדי לעזור בעשיית צרכים מכיוון שאינם מסוגלים לעשות זאת בעצמם, 3) חימום ע"י בקבוק חם, יש להחליף את המים החמים כל כמה שעות, לספק סביבה חמימה ואפילו לכסות את המנשא או הקופסא שהם נמצאים בה בשמיכה כדי לאפשר להם סביבה חמימה ורגועה (להשאיר פתח לאוויר כמובן). _________________________________________________________________ מתכונים ביתיים: עדיף להאכיל בתחליף חלב לגורי חתולים לפי המינון שכתוב בהוראות אבל אם אין יש כאן מספר מתכונים ביתיים: מתכון חירום שניתן לתת לגור בפעם הראשונה אך לא באופן קבוע! כי לא מכיל את כל מה שהם צריכים, מתאים רק אם מוצאים גור בשעה שהכל סגור ואי אפשר לרכוש שום דבר אחר: 1/3 כוס מים 1/3 כוס גבינה לבנה או קוטג' 1 צהוב של ביצה (חלמון) __________________________________________________________________________ 1) גביע אקטימל + צהוב של ביצה + כמה כפות גבינה + טיפטיפה סוכר ממש קמצוץ אפשר גם בלי, לערבב טוב ולא לשמור יותר מיום במקרר ולדעתי אפילו פחות, 2) חצי כוס חלב פרה 3%(או-עדיף חלב עיזים!) + חצי כוס מים +צהוב של ביצה + כפית שמן צמחי לחמם טיפה לפני ההאכלה, 3) חלמון ביצה (הצהוב) + גבינה לבנה (5 או 9 אחוז שומן) + חצי כפית סוכר ושלושת רבעי כוס מים חמימים ומערבבים היטב. לגבי חימום להניח את הקערה/או כוס עם התערובת בתוך קערה נוספת עם מים חמים, לא לחמם ישירות ולא לשמור תערובת ביתית יותר מכמה שעות במקרר.. את הבקבוק או המזרקים כדאי להרתיח אחרי ההאכלות כדי למנוע הצטברות חיידקים. מתכון לחתולים "יתומים" / ד"ר אבי ליליאן כוס חלב (3% שומן) - לא חלב מדולל חלמון ביצה כף גבינה לבנה (9% ומעלה) כפית סוכר או כפית דבש. אופן ההכנה: מערבבים היטב עד לקבלת מרקם אחיד בצבע קרם. חתול צריך לקבל כפית מדי שלוש שעות. במידה והחתול בוגר, כלומר הגיע לגיל ארבע שבועות, אפשר להתחיל לתת לו תערובת עם מזון יבש לגורי חתולים. לקראת גיל שישה שבועות הוא כבר יוכל לאכול מזון יבש. __________________________________________________________________________ כאן יש מספר קישורים בהם מסבירים איך לטפל בגורים יונקים, ההסברים מאוד ברורים ובחלקם יש תמונות, בכל מקרה שנתקלים במצב שנראה לא תקין במהלך הטיפול צריך לפנות לוטרינר! http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/733/731.html http://www.amitz.net/sc/img/kittens.pdf http://www.geocities.com/meir_barak/text/p/11.htm http://www.jerusalemcat.org/kitten.html http://www.nrg.co.il/online/35/ART1/432/923.html http://www.raananacats.org/index.php?id=322 http://www.mypet.co.il/mypet/articles/articles.asp?id=81&category=2 __________________________________________________________________

ירדן 28

New member
../images/Emo51.gifעל העזרה וההסבר הגדול צילצלתי לעמותת גו

גורגורים ששם הוא הכניס הודעה שמי שבאיזור שלי יוכל אולי לעזור אני מאוד מקווה שכן . אני נשבעת לך שאני לא מסוגלת לגעת בה , לא יכולה מצטערת.... מקווה לטוב , תודה רבה רבה ויום טוב

חתולית28

New member
למה את לא יכולה לגעת בה?.../images/Emo4.gif

חתולים לא מעבירים מחלות לבני אדם, לא יקרה לך כלום אם תטפלי בה עד שימצא בית אומן,היא לא תשרוד ברחוב, יש המון סכנות לגורים ברחוב(כלבים,עורבים,ילדים שיתעללו בה וכ'ו). בבקשה קחי אותה בינתיים אליך, אפילו תחזיקי אותה עם איזשהי מגבת, העיקר שתטפלי בה.

enat06

New member
אבל היא חייבת לאכול בינתיים..

מקווה שתגיע עזרה מהר אבל לפעמים זה גם לוקח יום יומיים ומה יהיה עד אז? אתחייבת למצוא דרך להאכיל אותה, אם לא את אז להיעזר במישהו שכן מסוגל..

ירדן 28

New member
../images/Emo108.gifשמתי כפפות על הידים וירדתי עם מים ומזרק

נתתי לה לשתות עם המזרק והיא ממש התעוררה ונעמדה על הרגליים ושוב שכבה , העיניים שלה מלאות בדלקת
והיא התחילה ליילל , רק חבל שהסוף ידוע מראש היא לא תחזיק מעמד ככה יותר מכמה שעות
אני מאוד מקווה שאם יש מישהו מאיזור הדרום או שיש לו מכר והוא יכול להציל אותה

dio3

New member
צריך לנקות לה את העיניים עם תה

והיא שתתה רק מים?

enat06

New member
ירדן את בדרך הנכונה כל הכבוד

אל תחששי לעזור לה, את תראי שאת ממש יכולה להציל אותה עם קצת עזרה, קודם כל אם יש לך אפשרות הייתי מציעה לך לקחת אותה לוטרינר שינקה אותה, יראה אם היא מיובשת, אולי צריכה אינפוזיה, אולי אנטיביוטיקה, אולי יוכל להדריך אותך בהאכלה שלה, כדאי מאוד! גם אם לא את יכולה לעזור בינתיים בדרכים הבאות: לגבי העיניים, תקחי צמר גפו עם מעט תמצית תה (כמו שעושים לאנשים שיש דלקת בעין) ותנקי לה בעדינות את העיניים, אם את עם כפפות זה ממש בסדר, את יכולה לתפוס לה בעדינות בעורף ויהיה לך קל יותר לנקות לה ככה את העיניים, אם את רואה שהאוזניים שלה זקופות ויש לה שיניים את יכולה לנסות לתת לה מזון רטוב, אפילו טונה מקופסא (רצוי טונה במים) אפילו קצת ביצה קשה מפוררת, או מזון לחתולים מורטב במים, אם אין לך, כתבי מה יש לך ויוכלו להגיד לך אם זה בסדר, אם היא קטנה יותר בגיל את יכולה לנסות תערובת כזאת: אקטימל אחד+ביצה אחת+שתיים שלוש כפיות גבינה לבנה, לערבב ולנסות להאכיל מאוד בעדינות עם המזרק או לראות אם מוכנה ללקק עם האצבע.. נסי ותראי שאת יכולה לתת לה את העזרה הראשונה הזאת, בתקווה שבהמשך יוכלו לעזור לך יותר..

חתולית28

New member
ירדן את יכולה בבקשה לצרף תמונה שלה כדי שנוכל

לעזור לך לדעת את הגיל שלה בערך? תודה רבה וכל הכבוד שאכפת לך.

adoshe

New member
קחי אותה אלייך לפחות ליום יומיים

מזה זה את רואה חתולה גוססת ולא לוקחת אותה אלייך לפחות ליום יומיים ששימים אותה אפילו בארגז גדול עם בגדים שאת לא צריחה ובובה או עם יש לך בקבוק חם שימי לידה לכי תקני סימילאק לתינוקות תכיני אותו לפי ההוראות ואפילו שימי עוד כף שלא יהיה יותר מידי דליל תתני לה עם המזרק. תעשי משהו את לא יכולה לתת לה למות ככה ... או קחי גבינה וחלמון ביצה עם קצת סוכר או דבש שימי בזה גם קצת מים חמימים ותיתני לה עם מזרק ...באמת איך את יכולה להשאיר אותה למות ??.. אל תדאגי חתולים לא מעבירים מחלות לבני אדם .... קחי צמר גפן תבול בתה ותנקי לה את המוגלה שבעיניים ....באמת תחשבי עם הכלב שלך היה הולך לאיבוד והיה מורעב על סף מוות לא הית רוצה שמישהו יעזור לו ויטפל בו יום יומייים עד שימצאו לו מקום ... אל תשאירי אותה למות.......

adoshe

New member
כנסי עוד משהו

חתולים יונקים לא יכולים לעשות צרכים לבד ...את צריחה לקחת צמר גפן טבול במים חמימים וסחוט קצת . ופשוט תגרי לה עם הצמר גפן מאיפה שהיא עושה פיפי וגם מאיפה שהיא עושה קקי .. כי חתולים יונקים לא יכולים לעשות צרכים לבד, אמא שלהם עוזרת להם ....

ירדן 28

New member
../images/Emo140.gifירדתי שוב הפעם עם גבינה לבנה עם מעט מים

נתתי לה במזרק היא שתתה לפחות שני מזרקים קטנים ולא הסכימה יותר , אבל ממזרה היא קיבלה כוח , היא רצה כמו שד ואני צועקת כי אני פוחדת היא רצה לי לרגליים . לגבי העיניים יש לה עיין אחת סגורה ואחת מאוד מאוד נפוחה עם דלקת , אבל יש גבול לכל דבר אני לא מסוגלת לגעת לה בעיניים ומפחדת גם ממחלות שיש לה . יש לי שניי כלבים פינצריים האם הם יכולים להידבק ? יש לה גם משהו משונה מאוד ביד , כאילו שריסקו לה את כף היד אחת. ממש כואב הלב
אגב , דיברתי עם אחותי שנסעה אתמול ומתברר שמאתמול היא שם. תודה רבה לכולכם על העזרה , בזכותכם אני מעיזה ..... ולא מאמינה חחחח....

adoshe

New member
וואוו כל הכבוד לך ככנססייי

דבר ראשון כל הכבוד לך גם כשאני מצאתי את החתולים שלי פחדתי אפילו להחזיק אותם אבל היום אני לא מפסיקה להרים ולהחזיק אותם חחחח למרות שהם לא אוהבים שמרימים אותם ... את תיראי הפחד הזה ילך לך שיק שק ... ואל תידאגי חתולים לא יכולים להעביר מחלותתתת לבני אדם וגם חתולה כל כך קטנה אין לה מחלות .. כל הגורים שהם פותחים את העייניים יש להם מוגלה שיוצאת להם פשוט האמא שלהם מנקה להם את זה עם הלשון שלה .. קחי צמר גפן טבול בתה קצת ופשוט תנקי לה את המוגלה אין לך מה לדאוג ..... היא לא תעביר לך שום מחלות .. שימי בגדים בתוך קרטון ושימי אותה בקרטון עם בובה או עם בקבוק מחמם ... אבל שלא יהיה רותח קצת חמים ...ותעלי אותה אלייך ואל תשכחי לגרות לה עם צמר גפן רטוב שתעשה צרכים כי היא לא מסוגלת לבד ... ותמשיכי לעדכן מה קורה איתה ....

enat06

New member
כל הכבוד ירדן!

אין לך מה לחשוש, מה שיש לה מדבק לחתולים אחרים בלבד, אפילו לא לכלבים, נשמע כמו וירוס שיש לפעמים לגורים, כמובן שרק וטרינר יכול להגיד לך בוודאות, אם את מרגישה בטוחה יותר את בהחלט יכולה לטפל בה עם כפפות, נשמע שהיא צריכה בדיקה אצל וטרינר, אם יש לך כלבים את יכולה אולי להתייעץ עם הוטרינר שמטפל בהם, במקרים כאלה אוכל טוב+לפעמים אנטיביוטיקה+משחה מיוחדת, עושה פלאים, וטרינר יכול לתת מרשם.. לגבי היד, גםץץ וטרינר יוכל להגיד, כרגע תדאגי שתאכל טוב ולנקות לה את העין זה יאושש אותה!..

belli80

New member
כל הכבוד!! ../images/Emo47.gif

ממש מחמם את הלב לקרוא את ה"התפתחות" של ההודעות שלך מחזיקה לשתיכן אצבעות!

Degeneration X

New member
כל הכבוד!! איזה כיף לקרוא

מקווה שהרבה הודעות מעודדות כאן יעזרו לך להמשיך עם מה שאת עושה :)

למעלה