צפרדעים בקראנק

יניב x

New member
../images/Emo105.gifצפרדעים בקראנק../images/Emo105.gif

שלום יש לי רעשים נוראיים וחזקים בצליל של מעיכה וחיכוך (לפעמים מזכיר צפרדע
) מהקראנק השמאלי זה קורה רק בעת הלחיצה (פידול-דחיפה) בפדל שמאל. אם אני לא לוחץ (סתם מסובב בלי מאמץ) הרעש נחלש מאד פידלתי ברגל ימין בלבד (קליטים) - כלום. שקט. חשדתי בפדל החלפתי פדלים - הרעש נשאר פירקתי זרוע קרנאק שמאל, ניקיתי, גירזתי, החזרתי מדוייק וסגרתי חזק - הרעש נשאר מה דעתכם ? זה כנראה הציר מרכזי ? ואם כן אז איך זה שרק בצד שמאל ואילו בימין אפילו בכל הכוח - שקט (אגב רגל חזקה שלי היא שמאל)

4x4bike

New member
בכל ציר יש לפחות 2 מיסבים

בדרך כלל אחד בכל צד, מלבד צירים מחוזקים בהם יש יותר מאחד בצד אי לכך ובהתאם לזאת במידה והמייסב השמאלי הוא זה שסיים קודם את חייו, אכן בדרך כלל כתוצאה ממיים עם צפרדעים אזי הרעש יהיה בעומס בצד השמאלי תתחדש על הציר החדש

OR TSD

New member
נסה לפרק את ה-SELL של ה-B.B...

ולגרז אותו, את ההברגות ואת הזרועות.בד"כ זה פותר את הרעשים שבאים בעקבות היובש של הקיץ והפודרה. כל זאת בהנחה שאין לך חופש ב-B.B והוא תקין.

avnerl

New member
לפי מה שאתה מתאר ובהנחה שפתחת את הקראנק

ניקיתה וגרזת (ולא את זרוע הפדל) את בית ה BB אז כנראה יש להחליך את ה BB . ה BB לא ניתן לשפוץ וגם לא שווה את המאמץ.

יניב x

New member
בית ה BB ? מה כוונה ?

אני רק פתחתי בורג שמהדק את הזרוע - קראנק ל BB וחילצתי את הזרוע. גירזתי את כל מה שגלוי: הברגות, הברזות, ה ISIS (שנכנס לזרוע) וגם הבורג והזרוע

OR TSD

New member
תפרק את ה-BB מההאופניים ותגרז...

אם אתה רוצה תקפוץ אלי, 10 דקות עבודה.

יניב x

New member
../images/Emo45.gif סבבה אבל שאלה

זה לא מיסבים סגורים ? איך אפשר לגרז ?

OR TSD

New member
אם אין חופש ב-B.B אז סביר להניח שזה לא מהמיסב

לפעמים יובש/פודרה שחודרת לצינור של ה-BB גורמת לחריקות מעצבנות. מה שצריך לגרז זה את ההברגה עצמה ואת הCUP שבתוכו יושב המיסב השמאלי של ה-B.B.

למעלה