שרשור רפואי

mishtal

New member
איזה כדורים מותר לקחת בזמן

מחזור? בד"כ אני לא לוקחת כלום אבל אני מרגישה נורא. כמעט שלא יכולה לתפקד. זהו המחזור השני שלי (קיבלתי כבר אחרי 4 חודשים) והוא מגיע בצורה קשה, דימום חזק וכאבי בטן נוראיים. מישהי חווה/חוותה משהו דומה? אני מרגישה כמו בת 16 ... אני זוכרת שכאשר לקחתי גלולות היו לי מחזורים קלים ללא כאבים וכעת אין לי כוונות לחזור לגלולות. אבל עצם המחשבה על הכאבים והדימום המסיבי כל חודש מעורר בי התלבטויות...

נטלי22

New member
אקמול/דקסמול, נורופן/אדוויל,

אלה הסוגים הכי מומלצים. חוץ מזה, יכול מאוד להיות שזה רק המחזורים הראשונים, עד שהגוף מתנקה ומתווסת, וייתכן מאוד שבקרוב זה ייחלש. אצלי אישית המחזור הראשון לאחר הלידה בשני ההריונות הראשונים היה ממש קשה, חזק וארוך (בפעם הראשונה אחרי הלידה הראשונה הוא נמשך כמעט 3 שבועות!), ואח"כ הסתדר וחזר ל"רגיל". הפעם עוד לא קיבלתי מאז הלידה (בטח אקבל עוד חודש-חודשיים, כמו בפעמים הקודמות). תרגישי טוב

נטלי22

New member
אקמול/דקסמול, נורופן/אדוויל,

אלה הסוגים הכי מומלצים. חוץ מזה, יכול מאוד להיות שזה רק המחזורים הראשונים, עד שהגוף מתנקה ומתווסת, וייתכן מאוד שבקרוב זה ייחלש. אצלי אישית המחזור הראשון לאחר הלידה בשני ההריונות הראשונים היה ממש קשה, חזק וארוך (בפעם הראשונה אחרי הלידה הראשונה הוא נמשך כמעט 3 שבועות!), ואח"כ הסתדר וחזר ל"רגיל". הפעם עוד לא קיבלתי מאז הלידה (בטח אקבל עוד חודש-חודשיים, כמו בפעמים הקודמות). תרגישי טוב

נטלי22

New member
אני יודעת לגבי הטיפות, שכל טיפה

מכילה 2.5 מ"ג ברזל, כלומר אם את צריכה לתת 12 טיפות, זה אומר שצריך לתת 30 מ"ג ברזל. עכשיו תסתכלי על הבקבוק או על הפרוספקט של הסירופ (שאותו יש לך, אני מניחה), ותבדקי כמה מ"ג ברזל יש בכל מ"ל של הסירופ, ותקחי את המינון היחסי כך שתקבלי 30 מ"ג ברזל, כמו בטיפות (למשל, אם כל מ"ל סירופ מכיל 20 מ"ג ברזל, זה אומר שתצטרכי 1.5 מ"ל כדי להשיג 30 מ"ג ברזל). מקווה שעזרתי...

שאלה על ויטמינים

אני מניקה ממש מעט אולי פעם ביום והיום קניתי בסופרפארם מולטיויטמין, חזרתי הביתה פתחתי אותו ואז הבנתי שאולי היתי צריכה לקנות משהו אחר שקשור לנשים מניקות ולא מולטיויטמין שכל אישה יכולה לקחת. כבר פתחתי את האריזה ותוך כדי פתיחה היא קצת נקרעה. השאלה האם זה בסדר לקחת את המולטי למרות שכתוב עליו שנשים מניקות תתיעצנה עם הרופא? מבאס אותי כי זה מאד יקר ומצד שני אני חוששת לקחת שמא אזיק לתינוק שלי . אשמח אם תגיבו מנסיונכן. תודה

אפרת_ח

New member
ההודעה על התייעצות עם רופא - סתם

יש חוק, שעל כל "תוסף תזונה" חובה לכתוב את המשפט כלשונו גם כשהוא יוצא אידיוטי. למשל זה מופיע על האריזה של "פוריק הריון"... הקיצור, תשתמשי חופשי.

אין שום בעיה עם נטילת מולטיויטמין

בהנקה. כמו שאפרת כתבה לך - הם חייבים לכתוב את זה על כל תרופה בשביל הכסת"ח שלהם. אם את בכל זאת רוצה שאבדוק לך באופן ספציפי, את יכולה לרשום לי את השם המסחרי של המולטיויטמין הזה ואברר לך.

תודה רבה לך זה מולטיויטמין לנשים

של חברת LIFE מיובא ומשווק ע"י סופר פארם ישראל בתוספת סידן וברזל תודה

מ י כ ל פ

New member
הנקה תחת השפעת תרופות

שלום לכל המניקות אני מניקה באושר רב את ביתי בת השנה - ולא מתכוונת להפסיק בקרוב בימים האחרונים תקף אותי וירוס ההרפס באופן די חמור ולא רק בפצעים בשפתיים, הפתרון הרפואי למצב כזה הוא בד"כ לבלוע "זובירקס" בכדורים רק שהרופאה לא ידעה אם ניתן לקחת אותו בהנקה ? האם פה מישהיא יודעת ?

מאמינקה

New member
מצטטת

את אפרת מדריכת ההנקה, כפי שמצאתי בחיפוש: "כדורי זובירקס (מותר בהנקה. ע"פ תומאס הייל - בקטגוריה L2 כאשר הסקאלה נעה בין L1 הבטוח ביותר ל-L5 אסור בהנקה)." תרגישי טוב

mich banana

New member
שאלות על הפסקת הנקה וסידן

שלום מניקות יקרות, אשמח מאד לעזרתכן ולעצותיכן המועילות. אני מניקה את בתי המתוקה מזה למעלה משנה. בחודשים האחרונים ירדנו לשתי הנקות ביום בלבד - בוקר ולפני השינה. הפסקתי לשאוב במקביל לדילול ההנקות. כיום אין לי כבר אינדיקציה כמה חלב היא מקבלת בהנקה (מצד אחד היא יונקת דקות בודדות בלבד אך מצד שני משהו בטוח יוצא שם כי אני בפירוש שומעת בליעות, ואם לא היה יוצא ודאי הייתה מתעצבנת או מתייאשת מהעניין). מאז גיל שנה אנחנו מנסים לעניין אותה בשתיית חלב פרה מכוס/בקבוק אבל היא מסרבת בעקביות. שותה כמה שלוקים ומעווה את פרצופה. הרופא אמר לנסות גם מיץ תפוזים עם תוספת סידן וויטמין D. גם בתחום הזה איננו זוכים להצלחה מסחררת (בשלב זה לפחות, הילדה מעדיפה מים...). אני מעוניינת מאד להפסיק להניק אבל חוששת לנושא הסידן. שאלותי - - האם להמשיך להניק עד שלא אראה שהתבססה שתיית החלב/מיץ התפוזים? האם ייתכן שזה ייקרה רק כשהיא תגיע לצבא
? - אולי גם ככה כמות החלב בהנקה כזו איננה משמעותית ולכן לא נורא אם אפסיק? - האם אכילה של מוצרי חלב (גבינה לבנה- כמה כפות ביום; גבינה צהובה - פרוסה ביום; יוגורט - כמה כפות גדושות ביום) מסייעת באופן משמעותי בנושא הסידן? שאלות רבות ותשובות לי אין... מיכל

פלגיה

New member
גבינה צהובה עשירה בסידן

וכך גם גבינות ויוגורט. לא חייבים להיצמד דווקא לחלב. גם לא חייבים דווקא מוצרי חלב. סידן יש גם בתפוחי אדמה, ברוקולי, וירקות רבים אחרים.

sheliloo

New member
בדיוק השירשור שהייתי צריכה...

אני מניקה מלא כבר 4 חוד' ולא רוצה להפסיק בקרוב. הבעיה היא שאני צריכה לעשות טיפול שעד כמה שהצלחתי להבין עובר בחלב אבל במינון נמוך לא סביר שיפגע בילד. אני ממש מתבאסת לקחת את הכדורים! לא בא לי שיעבור אליו כלום חוץ מזה יש סיכוי קטן שאחד הכדורים יפחית את כמות החלב... הטיפול הוא בגלל בעיה באף ובאוזניים שהרופא טוען שזה יכול להחמיר ואז להגיע לצורך בכפתור באוזן. לכדורים קוראים: "קלארינז", "דקסאמצין" ותרסיס לאף: "סטרונאז". יש לכן רעיונות או מידע???

למעלה