שאלה לאמהות המנוסות

פיצהלה

New member
../images/Emo101.gif שאלה לאמהות המנוסות

שיר בת 3 שבועות, ניזונה כיום רק ממטרנה. אוכלת יפה, גדלה יפה וסה"כ ילדה טובה מאוד (טפו, טפו, טפו
). תופעה אחת שמדאיגה אותי היא מה שנראה כמו עצירות בימים מסוימים. הילדה מתאמצת נורא לחרבן, כולה מאדימה, היא לוחצת חזק וגם שיוצאים קולות של גזים נראה שבימים מסוימים ממש קשה לה לחרבן. אני מודעת לבעיית הגזים שתוקפת את רב התינוקות, אך האם זה זה? כי היא מפליצה, אבל נראה שהיציאה עצמה זה מה שקשה לה - או שזה חלק מעניין הגזים? בימים האחרונים כשהיא נכנסת להסטריית בכי ארוכה והיא כבר כולה מותשת אני נותנת לה כמה טיפות של "גרייפווטר" שזה הטיפות הטבעיות האלה להקלה על גזים, זה משתיק אותה לכמה שניות (כנראה המתיקות של זה טובה לה) אבל דקה אח"כ היא חוזרת לבכות כך שזה לא ממש עוזר. היא נראית מאוד סובלת בהתקפים האלה ונראה שממש כואבת לה הבטן. האם יתכן שהיא אכן סובלת מעצירות, או שמדובר בגזים הידועים לשמצה? האם יש מה לעשות חוץ מלעזור לה ללחוץ עם הרגליים ולנסות להרגיע? האם יתכן שהמטרנה גורמת לעצירות? ואם כן האם אוכל אחר (סימילאק למשל) יכול לגרום פחות? אשמח מאוד לכל עצה ועזרה בעניין, אני לא יכולה לעמוד בבכי האומלל הזה... תודה מראש, קרן.

אצל הבנות שלי המטרנה גרמה לעצירות

לא ידעתי ממה נגרמה העצירות ודודה שלי שהיא אחות ראשית בטיפת חלב אמרה לי שהיו כבר הרבה מקרים שהמטרנה גרמה לזה, תנסי לעבור לתחליף חלב אחר, אנחנו עברנו לסימילאק. חוץ מזה תמיד חשוב לשים לב להוראות ההכנה של תחליפי החלב לא לשים יותר מידי אבקה
....

משוש30

New member
למתני יש עצירות כבר 6 ימים

הוא רק יונק לכן לא אמורה להיות לו עצירות ואמרו לי שזה קורה להם סביב גיל חודש במעבר מקקי כל היום למספר פעמים סביר של קקי ואמרו לי שגם עד 10 ימים בלי לחרבן זה בסדר. לגבי תינוקות שאוכלים תמל הבנתי שיכולה להיות עצירות אמיתית. בכל מקרה אני היום נשברתי גם עם מתן וננתי לו מיץ שזיפים: כמה שזיפים מיובשות עם מים בבישול עד שהשזיפים מתפרקות, לסנן ולקרר ולתת 10 cc. אין לי עוד ממצאים כי זה היה ממש לפני 10 דקות אבל הבנתי שזה עוזר. הייתי בכל זאת אולי מתייעצת עם רופא אפילו בטלפון. (אם עד מחר מתן לא מחרבן אני אתקשר לברר).

lulyK

New member
קודם כל יש את האימרה שהרופאים

תמיד שולפים, שכל כמות קקי בין 10 פעמים ביום לפעם ב-10 ימים - תקינה. צריך לוודא שבאמת לא מדבור ביציאות כואבות במיוחד. אצלנו המעבר מהנקה מלאה לתזונה משולבת, גרר קקי פעם בשלושה ימים. את עושה מה שצריך להקל עליה (אפשר גם לעסות בעדינות סביב פופיק עם כיוון השעון. מאד בעדינות. אצלנו מאד עזרה תנוחת בטן לבטן במנשא)

זה נכון אצל תינוק יונק

מכיון שחלב האם מותאם באופן מלא לצרכי התינוק, לעיתים הוא מתעכל במלואו ללא שאריות ולכן אין יציאות. זה לא ככה עם תינוקות שניזונים מפורמולה.

ornaok

New member
לא יודעת לגבי האכלה של מטרנה בלבד

(לירי מקבלת תוספת של מטרנה כשהלמה להנקה) אבל בקשר לגרייפווטר- את יכולה לתת לה 10 טיפות לפני כל ארוחה, ולא לחכות שהיא תגיע למצב של היסטרייה ותשישות. זה אמור להקל על הגזים, ואצלנו זה מאוד עזר. אם זה לא עוזר יש עוד תכשירים טבעיים שניתו לתת נגד גזים, כמו למשל גליכול. אולי מטרנה לא מתאים לשיר שלך, את יכולה להתייעץ עם רופא על החלפת פורמולה.

cookie1

New member
אם כבר מדברים על זה

אז גם יובל סובל מיציאות קשות במיוחד מאז שהוא מקבל מטרנה...

nidan

New member
הי פיצהלה - כמה עצות

הי ושוב מזל טוב. דניאלי שלנו, אכל ה סימילאק כשהיתה קטנטנה, וזה גרם לה גם לעצירויות קשות. עד היום (גיל 3), היא סובלת מזה מפעם לפעם. היו לי דווקא כמה טריקים שמאד עזרו:
להשכיב על הגב, להוריד חיתול ולקפל לה את הרגלים לכוון הבטן, בתנועות עדינות וקצובות. אם את עושה את זה כשאת רואה שהיא מלחילה להתאמץ לקקי, זה מאד יכול לעזור לה להוציא אותו. אנחנו גם עודדנו אותה במילות עידוד תוך כדי
הגרעינים של העגבניה שוכנים במין נוזל שקוף כזה. אם נותנים קצת בכפית או טפטפת, זה אמור לעזור.
יש סירופ טבעי של הדס, שנקרא אל-צירות. הוא מורכב בעיקר משזיפים, תאנים וכאלה. אני הייתי מוסיפה לה כפית לתוך הבקבוק עם הסימילאק. רק צריך לשים לב שלפעמים נתקעים סיבים בפטמה, אז אולי כדאי שאם את שמה לה, תשתמשי בפיטמה מספר אחד יותר גדולה.
אם כלום לא עוזר, והגיע קקי עד נפש, את יכולה לבקש מהרופא שירשום לך נרות גליצרין. בגיל כזה קטן הטוסיק שלהם ממש קטן, אז אני הייתי חותכת אותו לשניים ומצרה את הקוטר באמצעות הידיים (אפשר ממש לפסל את זה). אצלנו זה שימש כגרוי, מיד כשהיינו דוחפים אותו פנימה, היא היתה מחזירה אותו ואת הקקי בקונטרה.
יש כאלה שמכניסות את הקצה של מדחום לטוסיק, זה מגרה איזה רפלקס ואמור לעזור. אותי זה הפחיד ולכן מעולם לא עשיתי את זה..
אה, כן, מכשהיתה בת שבוע, הייתי נותנת לה גרייפווטר קבוע לפני כל האכלה, והיא לא סבלה כלל מגזים. מקווה שיהיה לכם בהצלחה.

ornaok

New member
כמה הערות...

גם כשלירי סבלה מעצירות המליצו לי על מיץ עגבניה - אבל ידוע שעגבניה מאוד חומצית ואלרגנית ולא מתאימה לקיבה של הקטנטנים, אז לא נתתי. גם גירוי הטוסיק ע"י מדחום לא מומלץ, כי אפשר לפצוע את פי הטבעת. לצערי ללירי היו פעמיים עצירויות ממש ממש קשות, עם כאבים והתפתלויות וכו' - נתתי לה בכל אחת מהפעמים חצי נר גליצרין לילדים. אבל לא מומלץ להשתמש בהם (או בכל גירוי חיצוני אחר) כי הגוף מפתח בהם תלות. ממליצה לך להתייעץ עם רופא ולנסות לשנות את התזונה שלה, לפני כל מיני דברים חיצוניים אחרים. מקווה שהיא תרגיש טוב

ornaok

New member
תיקון - לא מומלץ להשתמש בנרות

גליצרין או בכל גירוי חיצוני אחר לעתים קרובות - כי זה יוצר תלות.

עוד עצה, בנוסף לכל הטובות שכבר נתנו

לך כאן, תני לקטנה לשתות מים פושרים או תה של תינוקות. אם זה לא עוזר, לטיפול יעיל מאוד בגזים אצלינו עזר תה זעטר. קונים בחנות טבע עלי זעטר מיובשים, חולטים פחות מחצי כפית עלים בכוס מים רותחים, מסננים דרך בד, מקררים לטמ' פושרת ונותנים לשתות מבקבוק. ניתן להמתיק בסוכר ענבים. אמנם ילדיי ינקו ולא סבלו מעולם מעצירות, אבל כל אלו שכתבתי יעילים גם לגזים (מנסיון שלנו) וגם לעצירות (מנסיון של חברות). כמובן שיתכן שהמטרנה אינה מתאימה לביתך ואפשר לעבור לתמ"ל אחר. תרגישו טוב!

nubi

New member
היי! מה שלומך?../images/Emo24.gif

את מתארת לדעתי שני דברים שונים. לגבי העצירות- תנסי להחליף לה לסימילאק, הוא הרבה יותר עדין. חוץ מזה, מס' הפעמים ביום שהתינוק עושה קקי אמור להתחיל לרדת. אם העצירות מפריעה, את יכולה להכניס מעט מודד חום ולגרות את פי הטבעת (זה עובד נפלא-מנסיון). לגבי התקפות הבכי ההיסטריות-זה גם לשי יש (בדיוק השבוע היינו אצל הרופא שאמר שאין לה כלום וכנראה זה הבטן). מה שמומלץ-גליכל. מרגיע מיד ונותנים כל רבע שעה עד לרגיעה מוחלטת. חוץ מזה, הדבר שהכי עוזר זה כמובן הרבה על הידיים.

nubi

New member
ושכחתי משהו...

תה קמומיל של רמדיה. גורם לעשות קקי!

ילדונט

New member
לא בטוח המטרנה

שחר על הנקה מלאה, ויש לה אותם סימפטומים. לא אמרת איך הקקי של שיר: קשה? רך? כמה טיטולים עם קקי ביום?

Avic

New member
טוב, מנסיון של חודש וחצי

אני יכול לומר ששום דבר לא עוזר. עמית ניזון בעיקר ממטרנה והוא סובל מאוד מגזים, ממש לא מפסיק לבכות. לפני 3 שבועות החלטנו לנסות סימילאק ודווקא הסימילאק קצת הפחית את הגאזים, אבל עשה לו עצירות לא נורמלית, הוא לא עשה קקי 3 ימים. חזרנו בחזרה למטרנה ולגזים. גליכול עוזר בדיוק ל- 3 - 4 דקות במקרה הזה ודווקא הכי לא נח, הידיים עוזרות הכי טוב (גם לא תמיד) מתסכל, אבל הנחמה היא שזה אמור לעבור עוד חודש וחצי

ציף שלי

New member
אנחנו נותנים "גליכל בייבי" לגזים,

תה קמומיל הוא מצויין להרגעה של כאבי בטן. אנחנו גם עושים עיסוי לבטן הקטנטנה. ישי אוכל סימילאק טופ 1 לפי המלצה של גיסתי, לא ניסיתי תחליפים אחרים.

נועה1117

New member
מנסיוני העשיר בעצירות......

בבחירת פורמולה חדשה להקפיד על תכולת ברזל נמוכה!!!! הברזל גורם לעצירות!

מנסיוני,

עצירות אצל תינוקות היא די נדירה. עודדיק היה מחרבן בשיגרה אחת לשלושה ימים וזה נחשב תקין. מה שהקל עליו את מה שאנחנו קוראים "גזים", היו טיפות טבעיות של חב' "הומגליל", בריח בננה (אולי גליכול? אני לא בטוחה שאני זוכרת נכון), והרבה הרבה על הידיים, עם אזור הבטן מחומם. זה מאוד קשה לראות אותם סובלים, אבל זו תקופה וזה עובר. תחזיקי מעמד.

mevav1

New member
אז שוב פעם-מיתר שלי מאוד סובלת

מגזים
ומעצירות..היא מנסה לעשות קיבה ולא הולך לה והיא מתעצבנת
אז מה שאני עושה זה,אני מקפלת לה את הרגלים לכיוון הבטן בזהירות..עושה לה עיסוי עדין בבטן עם שמן תינוקות..ובעיקר כואבת את כאביה ללא הועיל. כמו כן אני נותנת לה גליכל שלא נראה לי שעוזר לה ונתתי בייביזים שנראה לי שיותר עוזר לה. חוץ מזה,היא ניזונה כעת ממטרנה רגילה ובעבר ניסיתי לתת לה סימילאק,אבל זה עשה המון קצף
בבקבוק(אוונט)כך שחששתי שזה גורם לה לכאבים ועברתי למטרנה..אז לדעתי,איך לומר,זה נבלה וזה טרפה(הכוונה היא כמובן לתמ"ל) משום שהכל גורם להם לסבל וממש חבל אבל הפסקתי להניק(בגלל רגשי אשם על הצהבת האיומה שהייתה לה) ומאז היא פשוט מכווצת כמעט מכאבים. באשר לידיים,אני משתדלת לקחת אותה כמה שיותר ובעיקר אני עושה לה לא אחרי האוכל,נמר על העץ אבל הבעיה היא שיש לי כאבי ידיים וגב,כך שזה קשה לי להרימה הרבה. אה ואני משכיבה אותה לא ישר אחרי האוכל על הבטן וזה מאוד מקל עליה. לגבי המדחום בטוסיק,אומרים שזה אסור מכיוון שזה יוצר תלות אז לא מומלץ..אני בכל אופן הייתי מתה להשתמש בזה אבל אני כבר חוששת.\ שכל התינוקות שלנו ירגישו בטוב במהרה וללא כאבי בטן, מירב.

למעלה