מי שפיר

../images/Emo101.gif מי שפיר

החלטתי לעשות מי שפיר רק בשביל השרט הנפשי. מי מכירה את ד"ר אדריאן? המליצו לי בקופ"ח מאוחדת עליו, הוא עושה דיקור במדיקל סנטר הרצליה. מישהי יכולה להמליץ? ועוד דבר- עד איזה שבוע ניתן לעשות מי שפיר? באיזה שבוע מומלץ לעשות?
 

נעמונת8

New member
אם את מתכוונת

לד"ר אדריאן אברהם מרמה"ש אז הוא הרופא שלי וגם עשה לי מי שפיר. מקצועי ביותר, משופשף ביותר. כל העסק לקח 30 שניות. אל תצפי לרופא חמור סבר - הוא חמוד מאוד ובדחן (הצחיק אותי כל הבדיקה) ממליצה בחום
 

yrd

New member
לא מכירה, אבל זוכרת שקראתי עליו בפורום

תריצי חיפוש לפי "אדריאן" ותקבלי תוצאות.
 

maracuja

New member
ממליצה על פרופ' ליפיץ

הוא גם עושה במדיקל סנטר הרצליה ובנוסף בתל השומר. עשיתי אצלו בהריון הקודם (שלצערי נגמר בלידה שקטה בשבוע 22) ובהריון הנוכחי שוב הלכתי עליו לסיסי שיליה. אם אני זוכרת טוב מי שפיר עושים בשבוע 17.
 
הבעיה היא שקבלתי רשימה מקופ"ח

מאוחדת. יש את ד"ר אדריאן ויש את פרופ" דיקר. אני יכולה לעשות את הבדיקה דרך קופ"ח ב500 ש'. וזה משמעותי מאוד מבחינת המחיר.. אגב לשאלה הקודמת אני בת 33
 

dan iel g

New member
הבנתי. אני אישית אנטי מי שפיר

כשאין סיבה לכך. אני יודעת שממליצים לעשות מעל גיל 35
 

maracuja

New member
כעיקרון זה נכון אבל

בסיפור האישי שלי, לא היתה סיבה לעשות מי שפיר כשעשיתי (עשיתי בגלל גיל - 35 אז). הבדיקות שלי היו מצויינות, כולל סקירה מאוחרת ובכל זאת העדפתי לעשות. יצא שגילו טריזומיה 15, טריזומיה נדירה שמביאה למחלה קשה מאוד שהיינו מגלים רק כמה חודשים אחרי הלידה. עקב הבדיקה, עברתי לידה שקטה בשבוע 22. בלי הבדיקה (היחידה שיכולה לגלות את זה - יחד עם סיסי שיליה בשלב מוקדם יותר) הייתי היום עם תינוק בן 6 חודשים חולה עד מאוד. הלידה השקטה היתה קשה אבל קשה הרבה יותר לגדל ילד מאוד חולה פיזית, נפשית וקגניטיבי.
 

פיצי28

New member
ובנוסף

עם כל הכבוד לכל הבדיקות הסטטיסטיות (שקיפות, חלבון...) , הבדיקה היחידה שנותנת תוצאה חד-משמעית היא מי-שפיר.
 
גם אני בעד מי שפיר. אמנם

מבחינת הגיל אני לא "חייבת" לעשות, אבל מבחינתי זו אחת הבדיקות החשובות, שהתשובה בה היא חד משמעית, בניגוד לכל הסטטיסטיקות האחרות. חוץ מזה, אם אתם חס וחלילה נופלים באחוזים הנמוכים הנמוכים, זה ממש לא משנה שאלה אחוזים שוליים, כי עבורכם זה הכל... כמובן מלחיצה הבדיקה ואני מניחה שאני אהיה מאוד בסטרס שיעבור כמו שצריך, ובכל זאת, צריך לקוות לטוב.
 

מאז

New member
אוי, הפחדת אותי

עשית את כל הבדיקות? (שקיפות +בדיקת דם, סקירה מוקדמת, חלבון עוברי) והכל יצא מזהיר? (אני בת 35 וחשבתי להמנע ממי שפיר אם הכל בע"ה ייצא טוב)
 

maracuja

New member
כל הבדיקות

והבדיקות האלו מדברות על הסיכוי הסטטיסטי לתסמונת דאון, מה שהיה אצלי לא היה קשור לזה. בדיקת מי שפיר בודקת מספר כרומוזומים ולא רק את כרומוזום 21 לת.ד. הבעיה אצלי היתה בכרומוזום 15, וזה שום בדיקה אחרת לא בודקת. זה משהו נדיר, אבל בכל זאת, בסטטיסטיקה של 1 למילון, אני נפלתי. זה לא שאני רוצה להפחיד, אבל אחרי מה שעברתי, אני תומכת גדולה של הבדיקה.
 

חמדת35

New member
נדמה לי שדיקר היה מנהל מחלקה גניקולוגית

בבלינסון. לא שיש לזה משמעות לגבי היכולות המנואליות שלו או של ד"ר אדריאן. בכל מקרה בהצלחה. אני הייתי עושה את הבדיקה ועושה אותה בהסדר דרך הקופה. נראה לי ששני הרופאים האלה עושים די הרבה בדיקות מי שפיר.
 
פרופ' שלו ../images/Emo140.gif

עושה באסותא ת"א !!! מומחה באולטרסאונד! בדיוק 2 דקות ועם הקור רוח שלו- זה עובר בלי התרגשויות מיותרות ! מומלץ מאד מאד מאד
 
ניתן לבצע עד ללידה

מומלץ לבצע עד שבוע 20, על מנת לקבל תשובות מלאות לפני שבוע 24 .(הפסקת הריון לאחר שבוע זה מחייבת לידה (ולא גרידה) ובעיקר, מחייבת אישור של וועדת העל, אישור שלא תמיד ניתן בשבועות מתקדמים, אם יש תשובה שאינה חד משמעית לגבי השלכותיה על העובר (כמו מוזאייקה או טרנסלוקציה). בשבועות מוקדמים יותר, לא תהיה בעיה לאשר במקרה שכזה. לכן, השבועות האופטימליים הם 17 עד 20, אבל טכנית ניתן לבצע בערך משבוע 16 ועד ללידה.
 
למעלה