../images/Emo10.gif

חזרתי מהמעקב הרגיל שלי אחרי עובי הצלקת,בתחילת הדרך אחרי המעקב הבנתי שזה צריך להיות וגנאלי,רק רופאים ששלמתי להם פרטי עשו לי וגאנלי. ואילו האחרים על הבטן ובכלל לא ממדו לי כמו שהשאר מדדו ואין לי מושג למי להאמין. מלבד זאת הרופא היה אמור למדוד לי אורך צוואר רחם(אמור להיות וגינלי לא?) וכמות מי שפיר הוא בכלל לא עשה מדידות לזה. הדבר היחיד שהוא שאל אותי לקראת זה שהוא עמד לתת לי את המכתב למה ילדתי קיסרי אז הסברתי לו למה וגם אמרתי שבראשון היה לי רעלת הריון. אז הוא אמר תחזרי למיטה נעשה בדיקת זרימות עשה ואמר שהם לא טובות ציטוט מהמכתב " תנגודת מוגברת בעורקי הרחם" מה זה אומר?הוא אמר לפני שהלכתי שזה קשור לרעלת הריון. וביקש שאני לא אחזור אליו כי הוא לא מוכן לקחת אחריות עליו...כן זה מה שהוא אמר... חוץ מיזה הוא כתב לי "בחלק התחתון של שק השפיר מיתר אמניוטי" ??? אשמח לעידוד וחיזוק...עצוב לי מאוד וממש קשה לי...

באיזה שבוע את?

מדידת צוואר מדוייקת יותר נרתיקית, אבל יכולה להעשות בטנית. אם הוא בדק פרופיל ביו פיזיקלי (מופיע לך ערך של 8/8?) אז הסתכל גם על כמות המים. עובי צלקת, לדעתי, ניתן בשלבים מתקדמים לראות טוב יותר בגישה בטנית. זרימות עורקי הרחם הם אחד המדדים לזרימות הדם ברחם ובשליה, כלומר, לאספקת הדם לעובר. באי ספיקת שליה/ רעלת הן נפגעות. השאלה מה הערך שיצא ובאיזה שבוע את. מיתר אמיונטי הוא "חוט" שעשוי מן החומר שממנו עשוי שק מי השפיר. לפעמים יש מיתר שכזה ברחם. הוא עלול להיות ביעיתי בשלבים מוקדמים שלההר יון, אבל אם את אחרי סקירה, בה ראו שיש את כל הגפיים והאצבעות, אז הכל הכל בסדר והחשש הזה מאחוריך. היכן את עושה מעקב הי ריסק?

ראשית תודה רבה

אין שום מדדים מספריים למעט עורקי רחםPI עורק ימין: 1.07 עורק שמאל 1.51 לפני שבוע וחצי עשיתי סקירה שניה אני בשבוע 24.1 עשיתי שוב בגגל כלית פרסה. ואז הרופא אמר חובה לעשות וגינלי ולא על הבטן כי זה לא יוצא נכון. צואר הרחם ב"ה בסדר,אבל חשבתי תמיד שעושים וגינלי,יצא לי 34 מ"מ סגור. מעקב אני עושה ברמות אשכול אצל דר' יפה אסתר. הוא (הרופא שעשה אוטראסאונד היום,שהוא לא מבין עם יש לי עבר של רעלת למה לא עוקבים אחרי זה?) תודה על התשובה

מעין יש לי שאלה בקשר לזריקה

אתמול קיבלתי 2 זריקות של הבשלת ראות במהלך הלילה תנועות עובר מוגברות כמו שמעולם לא הרגשתי,כאבים באזור הצלקת הניץוח הזעתי כמו לא יודעת מה ובקיצור הרגשתי נוורא. סה"כ 2 זריקות אתמול 12 מ"ג והיום אני עומדת לקבל עוד 12 מ"ג ידוע לך עם זה הכמות הנדרשת או שיש טעות? הרופאה שלי מגיעה רק עוד שעה. בנתיים אני אלך למרפאה לידי כי יש בדיקוית דם לעשות . תודה

לא זוכרת את המינונים

אבל מוזר לי שאתמול קיבלת שתי זריקות וכיום עוד אחת. נהוג לתת אחת ביום ולמחרת עוד אחת (יש מקומות שנותנים בהפרש של 12 שעות ולא 24) בכל אופן, לא נהוג לתת שלוש מנות. יכול להיות שנתנו לך זריקה נוספת, אחרת? מה אמר הרופא כעת?

נתנו לי

12 מ"ג אתמול ובעוד כשעה אני אמורה לקבל עוד 12 מ"ג. לא התקשרתי לרופאה הלכתי לנוח עדין מרגישה חלשה.אני מתבישת להתקשר לרופאה,ואני מפחדת שאולי היא נתנה לי יותר מידי מינון. לא הסברתי את עצמי נכון קיבלתי 2 אמפולולת אתמול ביחד ועוד שעה עוד 2 אמפולות ביחד שתיהם של הצלסטון... כמה זמן אמור לכאוב איזור הזריקה? תודה

זה נשמע הרבה יותר הגיוני

לא חושבת שטעו במינון. כל הדברים שציינת הם דברים שכבר שמעתי בעבר מנשים לאחר הזריקה. יחד עם זה, את לא צריכה להתבייש מן הרופאה. אם יש לך ספק, התקשרי. זו אכן זריקה כואבת, במיוחד אם הזריקו מהר. בקשי שיזריקו לך לאט.

../images/Emo13.gif תודה על תשובתך...

הזריקו דווקא די לאט הדקירה לא כאבה רק הדחיפה של החומר... עכשיו אחות אחרת תזריק ואבקש ממנה לעשות את זה בעדינות ולאט.. תודה

SandraSG

New member
לגבי בדיקה בטנית...

היי
גם צוואר וגם עובי צלקת ניתן לראות בטני, זה פחות מדויק אבל נותן הערכה. אצלי משבוע 23, מאז שהצוואר התקצר לכמה מ"מ בודדים כמעט ולא בודקים וגינאלי כי זה לא טוב לצוואר מקוצר, מאז עד עכשיו (שבוע 34) בדקו וגינאלי אולי 3 פעמים וכל השאל בטני. עובי צלקת בדקו משום מה מראש בטני (כבר משבוע 19 שהתגלה הבעיה עם צלקת), גם פרופסור ידוע בדק בטני את הצלקת, אחרי שבדק וגינאלי את הצוואר ואמר שצלקת רואים ככה יותר טוב. לגבי זרימות לא יכולה לעזור, רק לתת חיבוק ענק! אולי כדאי ללכת לייעוץ פרטי למומחים בתחום? אולי להתחיל טיפול בקלקסן (זה כמובן רק מומחה יכול להמליץ).

היי

אתמול קיבלתי הסבר על על הזרימות,ובמקרה היה הרופא המומחה שטיפל בי בית חולים הוא ראה אותי ונגש לראות מה שנמע ואח"כ נגש איתי לרופאה והוא היה מקסים והם הסבירו שזה אומר שיהיה עיקוב בהגדלית העובר. כן זה גם מה שאני ידעתי שבוגאנלי יותר טוב ולא דרך הבן.בכל אופן אתמול הייתי במרפאה ונתבקשתי לכותב תלונה על הרופא שצרח עלי. תודה על החיבוק אני מאוד זקוקה לו. אגב מה זה קלקסן מה תפקידו?

קלקסן הוא נוגד קרישה

על פניו, לפי הסיפור שלך, יש בהחלט חשד שיש לך קרישיות יתר (וחבל ביותר שלא בדקו לאחר הרעלת הקודמת). קלקסן נועד למתן את השפעת קרישיות היתר ולאפשר זרימות דם תקינות לשליה ולעובר 0מה שאצלך כבר נפגע, כדאי לדאוג שלא תהיה התדרדרות).

למעלה