שרשור הכוונה ומודיעין 12/1

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member

דוד311

New member
מלון רמדה בירושלים

שלום ברצוני להגיע למלון רמדה משכונת רמות
ומהמלון לגבעת שאול. תודה
מלון רמדה בירושלים
מרמות אתה צריך לקחת קו 31/32. אם אתה לוקח קו 31, מלון רמדה הוא במרחק של כ-10 דקות הליכה מבנייני האומה. קו 32 מקרב אותך קצת יותר, לתחנה שמול משרד החוץ. אם אתה לא רוצה ללכת ברגל את הקטע האחרון, קח את קו 9א מבנייני האומה או מהתחנה שמול משרד החוץ אל התחנה שבשדרות הרצל ליד המלונות. (קו 9א הוא קו חדש ממחר. אם אתה נוסע היום, תצטרך לקחת קווים 21/68/9 מליד התחנה המרכזית.) מרמדה אל גבעת שאול יש כמה אפשרויות. תלוי להיכן בדיוק אתה רוצה להגיע בגבעת שאול. וגם כמה אתה מוכן ללכת ברגל.

דוד311

New member
מת"א להר המנוחות בירושלים

מת"א לירושלים בית הקברות בהר המנוחות?
נדמה לי שזה בגבעת שאול תודה
מת"א לירושלים: קו 480 מרכבת מרכז, או קו 405 מהתחנה המרכזית. מהתחנה המרכזית בירושלים להר המנוחות: קו 29 מהתחנה שמול בנייני האומה. ממחר קו 29 משנה את מספרו ל"קו 54", אבל נשאר בדיוק אותו קו.

orale83

New member
כמה זמן לוקח לקו הפנימי?

מת"א לירושלים: קו 480 מרכבת מרכז, או קו 405 מהתחנה המרכזית. מהתחנה המרכזית בירושלים להר המנוחות: קו 29 מהתחנה שמול בנייני האומה. ממחר קו 29 משנה את מספרו ל"קו 54", אבל נשאר בדיוק אותו קו.
כמה זמן לוקח לקו הפנימי?
הר המנוחות רחוק מהתחנה המרכזית? לקחת טווח של 40 דקות מראש או של 20...

דוד311

New member
זו נסיעה של כ-20 דקות

כמה זמן לוקח לקו הפנימי?
הר המנוחות רחוק מהתחנה המרכזית? לקחת טווח של 40 דקות מראש או של 20...
זו נסיעה של כ-20 דקות
האוטובוס יוצא בדרך כלל כל חצי שעה עגולה. תוודא באתר bus.gov.il לגבי השעה המדויקת שאתה מגיע. אם אתה מפספס את האוטובוס בדקות ספורות אתה יכול לנסות לתפוס אותו בדרך עם קו 74 (לרדת באחת התחנות באזור התעשייה גבעת שאול, ולהחליף שם לקו שנוסע להר המנוחות. לקו 74 יש מסלול טיפה קצר יותר בקטע הזה).

orale83

New member

זו נסיעה של כ-20 דקות
האוטובוס יוצא בדרך כלל כל חצי שעה עגולה. תוודא באתר bus.gov.il לגבי השעה המדויקת שאתה מגיע. אם אתה מפספס את האוטובוס בדקות ספורות אתה יכול לנסות לתפוס אותו בדרך עם קו 74 (לרדת באחת התחנות באזור התעשייה גבעת שאול, ולהחליף שם לקו שנוסע להר המנוחות. לקו 74 יש מסלול טיפה קצר יותר בקטע הזה).

candy77091

New member
ברצוני להגיע ממכון מור בני ברק

לראשון לציון קניון הזהב במוצאי שבת. לפי מה שבדקתי יש קו 126 מתחנה מרכזית ת"א שזה מאוד רחוק לי..(ממכון מור לתחנה מרכזית יכול לקחת גם 40 דקות) יש מצב שיש איזה קיצור דרך עם רכבות?

olli3

New member
מנהל
אפשר גם בלי רכבת ואפשר עם רכבת.

לראשון לציון קניון הזהב במוצאי שבת. לפי מה שבדקתי יש קו 126 מתחנה מרכזית ת"א שזה מאוד רחוק לי..(ממכון מור לתחנה מרכזית יכול לקחת גם 40 דקות) יש מצב שיש איזה קיצור דרך עם רכבות?
אפשר גם בלי רכבת ואפשר עם רכבת.
האופציה הכי טובה היא קו 140 של דן ממכון מור לקניון בת ים. הייחוד של קו 140 הוא שמעזריאלי הוא יורד לנתיבי איילון עד למחלף וולפסון ומשם ממשיך ישירות לבת ים. יש לרדת מקו 140 בקוממיות פינת הרב ניסנבאום, איפה שמגה - זו תחנה אחת לפני התחנה הסופית. משם יש להמשיך עם קו 85 מרחוב הקוממיות לנסיעה קצרה לקניון הזהב. אופציה טובה נוספת, אבל בעלת נסיעה אחת בלבד במוצ"ש היא באמצעות קו 355 אגד למרכזית ראשל"צ החדשה. משם יש להחליף ל11/85 אגד. הקטע ש355 מתברבר קצת בתוך בני ברק (משהו כמו 20 דקות). במידה ו140 או 355 לא מתאימים בזמניהם, האופציה הכי טובה שאני מוצא היא באמצעות קו 164 אגד מכביש גהה (תחנות על צומת גהה, אלחנן, קוקה קולה, בר אילן, אלוף שדה). עם 164 יורדים במרכזית הישנה של ראשל"צ ומשם ממשיכים עם 11/85 אגד - קו 85 מהיר יותר. באמצעות רכבת - ניתן לקחת רכבת לתחנת בת ים - הקוממיות. מתחנת הרכבת יש שתי אופציות: ללכת לכיוון בת ים ומבית העלמין לקחת את קו 85 לחילופין לקחת את קו 19 של דן מפתח תחנת הרכבת או גם מבית העלמין ולהחליף בשדרות בן גוריון בחולון לקווים: 2/85/126 אגד או 72 דן. קצת תמוה לי שאין תחנה של קו 85 בתחנת בת ים הקוממיות, הוא חולף על פניה הרי... לא הייתי באיזור ממש לאחר שנפתחה תחנת הרכבת הזאת, כך שיכול להיות שפועל הוא עוצר שם - לא יודע. יכול להיות שיש עוד אופציות שלא חשבתי עליהן, המתין/י לתשובות נוספות.

Eternal Thought

New member
מראשון לציון לחיפה ביום שבת עם מוניות שירות

היי, אני רק רוצה לוודא, יש אפשרות להגיע מראשון לחיפה בעזרת מוניות שירות בשבת בבוקר/צהריים? שמעתי שיש קווים מראשון לתל אביב ומתל אביב לחיפה, אבל אין לי מושג איזה מספר, מה התדירות, מאיפה לאיפה וכו' וכו'. אשמח לקצת הסברים והכוונות. תודה מראש!

olli3

New member
מנהל
יש מוניות שירות אבל אף אחד לא מבטיח דבר.

היי, אני רק רוצה לוודא, יש אפשרות להגיע מראשון לחיפה בעזרת מוניות שירות בשבת בבוקר/צהריים? שמעתי שיש קווים מראשון לתל אביב ומתל אביב לחיפה, אבל אין לי מושג איזה מספר, מה התדירות, מאיפה לאיפה וכו' וכו'. אשמח לקצת הסברים והכוונות. תודה מראש!
תראה, מוניות שירות זה עסק פרטי, הנהגים קובעים אם בא להם לנסוע ואם משתלם להם לנסוע וכו'. אף אחד לא מחייב אותם לצאת בשעות שאתה צריך אותן - אין דבר כזה לו"ז בכל מקרה. הבעיה שלך היא כזאת: מוניות השירות שעוברות בראשל"צ מתחילות את מסלולן ברחובות. במיוחד בימי שבת נהגי מוניות השירות יוצאים כמעט תמיד עם מונית מלאה כי אחרת לא משתלם להם להוציא נסיעה... זה לא שהם מתחרים באוטובוס כי אין אחד כזה... אז מה אכפת להם? העיקר שהם מרוויחים יותר. אם מישהו צריך מרחובות לראשל"צ, אז מתפנה מקום, אבל לך תדע... בכל מקרה המוניות מגיעות למרכזית ת"א, משם גם יוצאות המוניות לחיפה עד כמה שידוע לי, אלא אם כן הן יוצאות אך ורק מדרך נמיר בצמוד לרכבת מרכז. המתן לתשובות נוספות בנושא הזה. כמו כן אני ממליץ לך על לוחות טרמפים שונים שיש לאוניברסטאות שונות ומוסדות להשכלה גבוהה כאלו ואחרים. חפש לוח טרמפים של אונ' חיפה או הטכניון ויכול להיות שתמצא נסיעה שיוצאת מראשל"צ או האיזור לחיפה בשעות שאתה צריך. כמו כן, שני לוחות הטרמפים של בן גוריון תפסו תאוצה וניתן למצוא בהם גם נסיעות שלא קשורות לבאר שבע בעצם או נסיעות מבאר שבע לחיפה שוכלו לאסוף אותך מאחד ממחפי ראשל"צ על כביש 4 או על כביש 20 - איילון. לוחות הטרמפים של בן גוריון נמצאים כאן: http://www.bgu4u.co.il/pages/trempim.aspx http://www.bgu.co.il/tremp.aspx

Eternal Thought

New member
תודה, עוד שאלה

תראה, מוניות שירות זה עסק פרטי, הנהגים קובעים אם בא להם לנסוע ואם משתלם להם לנסוע וכו'. אף אחד לא מחייב אותם לצאת בשעות שאתה צריך אותן - אין דבר כזה לו"ז בכל מקרה. הבעיה שלך היא כזאת: מוניות השירות שעוברות בראשל"צ מתחילות את מסלולן ברחובות. במיוחד בימי שבת נהגי מוניות השירות יוצאים כמעט תמיד עם מונית מלאה כי אחרת לא משתלם להם להוציא נסיעה... זה לא שהם מתחרים באוטובוס כי אין אחד כזה... אז מה אכפת להם? העיקר שהם מרוויחים יותר. אם מישהו צריך מרחובות לראשל"צ, אז מתפנה מקום, אבל לך תדע... בכל מקרה המוניות מגיעות למרכזית ת"א, משם גם יוצאות המוניות לחיפה עד כמה שידוע לי, אלא אם כן הן יוצאות אך ורק מדרך נמיר בצמוד לרכבת מרכז. המתן לתשובות נוספות בנושא הזה. כמו כן אני ממליץ לך על לוחות טרמפים שונים שיש לאוניברסטאות שונות ומוסדות להשכלה גבוהה כאלו ואחרים. חפש לוח טרמפים של אונ' חיפה או הטכניון ויכול להיות שתמצא נסיעה שיוצאת מראשל"צ או האיזור לחיפה בשעות שאתה צריך. כמו כן, שני לוחות הטרמפים של בן גוריון תפסו תאוצה וניתן למצוא בהם גם נסיעות שלא קשורות לבאר שבע בעצם או נסיעות מבאר שבע לחיפה שוכלו לאסוף אותך מאחד ממחפי ראשל"צ על כביש 4 או על כביש 20 - איילון. לוחות הטרמפים של בן גוריון נמצאים כאן: http://www.bgu4u.co.il/pages/trempim.aspx http://www.bgu.co.il/tremp.aspx
תודה, עוד שאלה
נשמע שהחלק הבעייתי הוא להגיע מראשון לתל אביב. יש איזה מספר שאפשר להתקשר אליו (או לברר בדרך אחרת) מה בדרך כלל תדירות היציאה של המוניות? ממתי הן מתחילות לעבוד? אני מניח שאם אצא לחכות למונית בשמונה בבוקר והן מתחילות לפעול בשעה כזו אז בטח בפרק זמן סביר תעצור לי אחת ותביא אותי לתל אביב (ומשם אין ממש בעיה).

olli3

New member
מנהל
אתה מתקשה להבין, אם הן לא מלאות - לא יוצאות.

תודה, עוד שאלה
נשמע שהחלק הבעייתי הוא להגיע מראשון לתל אביב. יש איזה מספר שאפשר להתקשר אליו (או לברר בדרך אחרת) מה בדרך כלל תדירות היציאה של המוניות? ממתי הן מתחילות לעבוד? אני מניח שאם אצא לחכות למונית בשמונה בבוקר והן מתחילות לפעול בשעה כזו אז בטח בפרק זמן סביר תעצור לי אחת ותביא אותי לתל אביב (ומשם אין ממש בעיה).
אתה מתקשה להבין, אם הן לא מלאות - לא יוצאות.
נדיר שמונית שירות תצא בשבת עם מקום או שניים פנויים מתחנת המוצא שלהן, כי אף אחד לא מבטיח להן שיהיו נוסעים לאסוף בדרך ומבחינתם זה לא רווחי. אז מכאן יוצא שאין דבר כזה תדירות, אם סתם דוגמא באה חבורה של כמה אנשים והם רוצים לנסוע לת"א, אז הגיוני שהמונית תתמלא מהר יותר וכך גם תצא לדרך מהר יותר. לעומת זאת, למונית הבאה יטפטפו אנשים... וייקח זמן עד שהיא תצא לנסיעה. מספר טלפון של שתי החברות המפעילות את קווי ת"א - רחובות. מוניות רחובות אגודה שיתופית 08-9363333 מוניות מרכז 03-6871213 בכל מקרה, מבחינתי הדרך העדיפה היא לוחות טרמפים. אין דבר יותר טוב מסטודנטים שנוסעים עם הרכב שלהם ומשתתפים איתם בהוצאות הדלק סה"כ (וזה גם מהיר יותר וגם זול יותר לא פעם מתחבורה ציבורית סדירה ובכלל ממוניות שירות). וכמו שלא מעט מנהגי מוניות השירות נוהגים - זה גם יותר בטוח עם הטרמפים :)

Total90

New member
מיפו לעין התכלת נתניה

מיפו לעין התכלת נתניה
שלום,אני זקוק לדרך הקצרה ביותר שניתנת לי להגיע עד השעה 11:00 לעין התכלת נתניה מיפו ביום א'. המון תודה ושבת שלום! :)

olli3

New member
מנהל
תגיע לעזריאלי עם 40/42/240 דן.

מיפו לעין התכלת נתניה
שלום,אני זקוק לדרך הקצרה ביותר שניתנת לי להגיע עד השעה 11:00 לעין התכלת נתניה מיפו ביום א'. המון תודה ושבת שלום! :)
משם יש לך כבר כמה אופציות. 1. להמשיך עם 852/872 אגד לצומת חבצלת השרון ולהחליף שם לקווים 29/729 של נתיב אקספרס. 2. לעלות על 501 אגד או 601/606 נתיב אקספרס ולרדת בסינמה סיטי, מאותה תחנה להמשיך עם קו 613 של נתיב אקספרס, ישירות לצאנז ועין התכלת. 3. לעלות על 601/605 של נתיב אקספרס (עדיפות ל605 המהיר יותר) עד לתחנה הסופית במרכזית נתניה. משם יש להחליף לקווים 6/6א של אגד תעבורה או 29/730 של נתיב אקספרס. זו האופציה התדירה ביותר אך גם האיטית ביותר.

oschlick

New member
קו 613 לא עוצר בסינמה סיטי

משם יש לך כבר כמה אופציות. 1. להמשיך עם 852/872 אגד לצומת חבצלת השרון ולהחליף שם לקווים 29/729 של נתיב אקספרס. 2. לעלות על 501 אגד או 601/606 נתיב אקספרס ולרדת בסינמה סיטי, מאותה תחנה להמשיך עם קו 613 של נתיב אקספרס, ישירות לצאנז ועין התכלת. 3. לעלות על 601/605 של נתיב אקספרס (עדיפות ל605 המהיר יותר) עד לתחנה הסופית במרכזית נתניה. משם יש להחליף לקווים 6/6א של אגד תעבורה או 29/730 של נתיב אקספרס. זו האופציה התדירה ביותר אך גם האיטית ביותר.
שלחתי על זה מכתב למשרד התחבורה לפני כשבועיים וטרם קיבלתי תשובה על מדוע הוא לא עוצר שם

olli3

New member
מנהל
גם לא לפני בצומת גלילות?

שלחתי על זה מכתב למשרד התחבורה לפני כשבועיים וטרם קיבלתי תשובה על מדוע הוא לא עוצר שם
גם לא לפני בצומת גלילות?
מוזר העניין.

r a k a n i

New member
נסיעות מת"א לכפ"ס

נסיעות מת"א לכפ"ס
שלום רב אני שוקלת אפשרות לגור בת"א ולעבוד בכפ"ס, אבל מכיוון שאני לא מכירה את האזור אני קצת לא בטוחה האם זה משהו הגיוני (בתחבורה ציבורית). המקום בכפ"ס נמצא בעתיר ידע ( הבנתי שהרכבת רחוקה? יש לשם תחבורה ציבורית של אוטובוסים בתדירות גבוהה?). לכפ"ס אני צריכה להגיע ב9 בבוקר. לחזור לת"א בסביבות 19:00 בערב כל מידע יכול לעזור. תודה מראש

מצב
הנושא נעול.
למעלה