תגידו, נראה ליש שיש

תגידו, נראה ליש שיש

כאן כמה אנשים בוגרי אותו ביה"ס ליחסים / זוגיות / גירושין וכדומה. ככל שאני קורא יותר אני מוצא יותר (אצל אותם אנשים וחוזר על עצמו) את הנוסח (במקורב) "אבל זה שלך / שלכם / שלהם".... מצאתי גם שברוב המקרים זה מוםיע כאשר נראה שבעל הדברים מקתשה להתמודד עם הטיעון שכנגד ... מישהו מוכן להסביר מה זה החארטה הזה, מהיכן זה הגיע ומה הסימוכין המקצועיים האמיתיים (אם בכלל יש) לדבר הזה ?

לעניותי זה סוג ביטוי שנהיה שגור בפי הבריות...

...כמו שהיה לפני כמה שנים פופולרי "תובנות"... או "אינטליגנציה_________(השלם כל מה שבא לך...) אינטליגנציה רגשית, אינטליגנציה מינית, אינטליגנציה מסחרית, אינטליגנציה מכאנית, אינטליגנציה רעיונית, אינטליגנציה ממוקדת... ומה לא... אח"כ היה את העיניין של החלפת אותיות, כמו תדיגי במקום תגידי, או תזחיקי במקות תחזיקי, או צ'טערת במקום מצטערת, או סוחקת במקום צוחקת... בקיצור... עניין של אופנה, עד שמשהו אחר ימציא ביטוי אחר... פעם התראיין בלשן מסוג דוקטור ללשון העברית בתוכנית אקטואליה וטען שהשפה צריכה לזרום דינמית עם העיוותים שמכתיב הציבור, ולא חייבים לשמור על חוקי הדקדוק, המילים, ההגיה ובכלל... כל מה שיוצא לאוויר, טוב... נו טוב, יש גם כאלה...

אנסה להסביר.....

פעם לא בדיוק הבנו את הנפש ולא ידענו שיש דפוסי התנהגויות, ולא ממש נברנו והבנו שההתנהגות של היום היא תוצאה של אתמול וכו' פעם היינו סגורים, אוטומטיים, מסתוריים ועוד... היום אנו פתוחים, חושפים, נוברים, ולמדנו שלכל אדם יש לו את העולם שלו ובאותה מידה יכול לשלוט בו עד כדי כך שיכול לשלוט על דפוסים, או לפחות להיות מודע להם..... פעם כשפגעו בי האשמתי את האחר היום אני יודעת שיש לי את הבחירה להיפגע או לתת כוח לפוגע לפגוע בי וגם אני יודעת שיש לי יכולת להבין למה אני רגישה לדבר מה ואיך אני יכולה לנטרל זאת כמו שכתבו .....רכשנו את התובנות האלה עם הפיחות והנבירה העצמית של כל אחד ויכולת והרצון שלו להתמודד עם העכבות שלו.... כשאומרים לך "זה שלך" הכוונה - זו הבחירה שלך....לראות, לקבל, להרגיש, להסיק מסקנות, ואיך להתמודד איתם.... איש איש וידע, המודעות, יכולת התמודדות, ראיה, קבלה ועוד מקווה שהצרלחתי להבהיר את מה שהצלחתי להבין משאלתך.

טוב, זה מתחיל להישמע

בכיוון שאפש להתייחס. השאלה כיצד זה משתלב עם אמירות אחרות שלך בכל מינינ פוסטים ולאיזו דמות שאת מציגה אפשר להאמין יותר בהיבט של התייחסות רצינית. חוץ מזה, מעניין לדעת מה המקורות שלך לתובנות הללו? אגיד עוד דבר - ייתכן שאת צודקת אבל אוכל להראות לך כאן מקרים שבהם אנשים משתמשים באמירה הזו לא באופן שבו ציינת

האנשים האלה

שמשתמשים באמירה הזו לא באופן שבו ציינה אילנה
זה שלהם, לא שלך

קצת נופך הומוריסטי

עוזר לפעמים להעביר מסרים מורכבים דרך ההתנגדויות.

אוכל לדבר ולענות בשמי.....

איך ולמה ומתי ומה אחרים אומרים לא ענייני אם מעניין אותך מה הקורות שלי אשמח לשתף אותך.... אני הייתי כמו רבים וטובים שנדבקו במחלה..... אל תבהל..... מחלה כוונתי למן כישוף או חינוך או היפנוט של איך צריך לראות, להבין, להאמין ולהתנהל ואני יכולה לומר לך שסבלתי המון מהמחלה הזו הרגישות הגבוהה, יסורי המצפון, המוגבלות, הפחד ממה יגידו ועוד כבלו אותי ואת ה"אני" שלי שהלך והתעטף בחומות, עכבות ועוד שכבר הפך אותי כלואה ורחחוקה ממי וממה שאני, יכולתי רק ברגעים מסויימים לראות ולהכיר בצרכים שלי אבל לא להעיז לממש אותם ... עם השנים והשאלות באו ההעזות ואיתם התובנות וריפאתי אותי מהמחלה שכללה את הסביבה שלי והיום אני חריגה, שונה ואחרת מרבים גם כאן מתקשים להכיל אותי ..... וזה בסדר.... אצרף פוסט שיתוף מהבלוג שלי אולי תבין חלק מהתהליך שלי ....

לעניותי זה סוג ביטוי שנהיה שגור בפי הבריות...

...כמו שהיה לפני כמה שנים פופולרי "תובנות"... או "אינטליגנציה_________(השלם כל מה שבא לך...) אינטליגנציה רגשית, אינטליגנציה מינית, אינטליגנציה מסחרית, אינטליגנציה מכאנית, אינטליגנציה רעיונית, אינטליגנציה ממוקדת... ומה לא... אח"כ היה את העיניין של החלפת אותיות, כמו תדיגי במקום תגידי, או תזחיקי במקות תחזיקי, או צ'טערת במקום מצטערת, או סוחקת במקום צוחקת... בקיצור... עניין של אופנה, עד שמשהו אחר ימציא ביטוי אחר... פעם התראיין בלשן מסוג דוקטור ללשון העברית בתוכנית אקטואליה וטען שהשפה צריכה לזרום דינמית עם העיוותים שמכתיב הציבור, ולא חייבים לשמור על חוקי הדקדוק, המילים, ההגיה ובכלל... כל מה שיוצא לאוויר, טוב... נו טוב, יש גם כאלה...

מעריך את המאמץ שלך להסביר

ייתכן שאתה צודק, אבל יש כמה עובדות שלא תומכות בכך: א. האמירה לא שגורה מספיק כי לא תמצא אותה אצל הרבה כותבים כאן. ב. האמירה לא שגורה מספיק כאופנה יחסית למקרים האחרים שציינת ואפשר לראות בקלות שהיא מופיעה כאשר מישהן מפסיק להצליח במיידי להתמודד עם הטיעונים של ה"צד השני". ג. ברוב הפעמים שבהם מצאתי את האמירה היא הייתה בסגנון של "העברה קוף" (הבעיה שלך - אצלי הכל בסדר), ואפילו בשילוב אמירות מנמיכות (שזו כידוע דרך די מקובלת לנסות להכריע דיון כאשר מתקשים להתמודד) לכן, אני אישית חוזר לטענה המקורית שיש כאן משהו מובנה בעל מכנה משותף ייתכן שאפשר לאתר אותו בדעות מושרשות בענייני זוגיות / גירושין / יחסי אנוש.

הפוסל במומו פוסל

או.. מי שגר בבית זכוכית שלא יזרוק אבנים. מאיפה לך שמי שמשתמש לרוב בנוסח שהבאת, מקור ההתנהגות ב "משהו מובנה בעל מכנה משותף ייתכן שאפשר לאתר אותו בדעות מושרשות בענייני זוגיות / גירושין / יחסי אנוש" זה כנראה משהו שהוא לגמרי שלך

האדם לא עשוי מעץ

ולכן ...... אבל צריך לשפוט לפי הקו המנחה שנראה בכל ההתנהגויות כשהרבה אנשים משתמשים באותו ביטוי בדיוק (בדיוק רב) והוא לא מהביטויים השגורים (כמחו שהציע הנוסע השמיני) הרי שסביר להניח שיש לזה מקור משותף (כמו באפידמיולוגיה). מזכיר לך שהשאלה המקורית הייתה על זיהוי המקור הזה... ומאחר וטוענים כלפי שהפוסטים שלי כלליים מדי ולא כוללים נימה אישיץ, הנה הצעתי משהו ... ואז גם זה לא טוב....

וולא לא מצליח לה ושיב את ההצעה שלך

על המקומות שבהם קראתי ושמעתי את זה. שם זה ממש לא בסגנון פתוח של נדבר על זה אלא דווקא בסגנון ההפוך - זה שלך / שלכם ואני לא מתמודד(ת) אז תתקעו עם זה. לדוגמא - אם תעברי לפורום השכן בנושא לאותו פוסט תראי שכבר הפניתי למספר דוגמאות ויש אפילו אחת טרייה שם שאני מתייחס אליה.

Motekookoo

New member
ועדיין...

ה" זה שלך"...זו העגה הפסיכולוגית. הדוגמא שנתתי אינה באה להקביל את הביטויים , אלא להדגיש את הנוסח הפסיכולוגי.

למעלה