קוספליי ו-צניעות.

Lady_Voldemort

New member
קוספליי ו-צניעות.

ובכן בעקבות משהו שבטח גם אתם נתקלתם בו בפייסבוק, 1. כמה רחוק תלכו עם קוספליי בשביל האמינות? מבחינת חשיפת הגוף, המון דמויות חשופות בצורה מאוד פרובוקטיבית לאנשים מציאותיים? 2.האם יש חלקי גוף שתאריכו את הכיסוי עליהם מסיבות כאלה ואחרות? 3. האם מראש בחירת הקוספליי שלכם קשורה בכמה הוא מכסה /לא מכסה את הגוף? 4.האם נראה לכם שזה לגיטמי לעשות קוספליי מאוד מאוד חשוף במבנה גוף מסוים או לא? או האם זה לא משנה? או האם זה משמעותי? 5.מה הפתרון שלכם בתור אנשים יצירתיים לגוף חשוף מדיי של דמות?

Kienai Negai

New member
סוף סוף משהו שאני יכולה לענות עליו~

~זהירות, חפירה לפניך~ 1. כמה רחוק תלכו עם קוספליי בשביל האמינות? מבחינת חשיפת הגוף, המון דמויות חשופות בצורה מאוד פרובוקטיבית לאנשים מציאותיים? אני אשתדל כן להיות אמינה למקור, אבל עד גבול מסויים של קוספליי שמראה יותר מידי.. נגיד-אין לי בעיה ללכת עם חזיה-כי זה משהו שעושים גם בים, וגם ככה מרוב החולצות שיש היום רואים את הבטן או שיש מחשוף ממש עמוק.. אז מה זה כבר משנה. קוספליי עם תחתונים- אני אשתדל 1. או שלא לבחור 2. או שלבחור כאלה שזה לא כל כך בולט בהם כמו נגיד.. זה: http://24.media.tumblr.com/tumblr_lacqieJW5r1qas9xwo1_500.jpg כי מצד אחד כן, זה תחתונים- אבל החצאית מסתירה חלקים שאני לא ארגיש נוח ללכת איתם חשופים במקום ציבורי, שאין מסביבי עוד בנות שלבושות כמוני. כי במקום כמו כנס אנימה.. כל המבטים מופנים -רק- אלייך במקרה כזה. 2.האם יש חלקי גוף שתאריכו את הכיסוי עליהם מסיבות כאלה ואחרות? כן- נגיד, עשיתי קוספליי ליוקו, ולא שמתי את החזייה כמו שהיא אצלה כי..וול, אני לא הולכת ככה גם בים- אני קצת נגעלת מזה כשאני רואה את זה על אחרים.. אז אני לא רוצה לחשוב על עצמי במקום כזה.. ואם יש לדמות שאני מתחפשת אליה שורטס- אני אשתדל להאריך אותם ככה שיכסו הכל מאחורה.. שוב, מאותה סיבה. 3. האם מראש בחירת הקוספליי שלכם קשורה בכמה הוא מכסה /לא מכסה את הגוף? אממ.. אני לא סגורה מידי עם רעיונות כאלה- כאילו..ברור שאני לא הולכת לעשות קוספליי לדמות ערומה...אבל אין לי בעיה לעשות קוספליים לדמויות חשופות עד גבול מסויים. 4.האם נראה לכם שזה לגיטמי לעשות קוספליי מאוד מאוד חשוף במבנה גוף מסוים או לא? או האם זה לא משנה? או האם זה משמעותי? לא יודעת לגבי אחרים...אבל אני אישית הייתי בדיאטה רצחנית לפני פסח, וביומיים לפני המפגש חייתי על תפוח ואני עדיין לא ממש מרוצה מאיך שנראיתי... כי וול, זה המבנה גוף של הדמות.. ואני משתדלת להתאים את המבנה גוף שלי לקוספליים שאני עושה. 5.מה הפתרון שלכם בתור אנשים יצירתיים לגוף חשוף מדיי של דמות? אממ.. פתרון? לא חושבת שיש פתרון. תמיד יהיו אנשים שיתחפשו לדמויות חשופות- תמיד יהיו אנשים שמרנים יותר ושמרנים פחות.. זה פחות או יותר וויכוח בלי פתרון (אלא אם כן אתם רוצים לעשות 2 כנסים בהפרדת גילאים.. חח). יש אנשים שמרגישים כל כך טוב עם עצמם שמצידם לשים איפור ולצאת בלי שום בגד- ואם אחרים אומרים להם משהו אז הם ישר אומרים "זה הגוף שלי אני מרגיש נוח מי אתה שתגיד לי מה (לא)ללבוש בלה בלה בלה..." ברור שזה הגוף שלך ואתה מרגיש נוח איתו.. השאלה היא עד כמה המראה מתאים לאנשים שמסביבך.. (כי אני אישית ממש נגעלת לראות בחורה בלי תחתונים שמהלכת לה באמצע כנס). אפשר להתאים את הקוספליי ולעשות את זה גם בצורות יפות.. כמו נגיד- לכסות קצת מפה וקצת משם אבל בצורה שלא תוריד מהקוספליי, או בגד גוף.. או פשוט אם אתה רואה שהקוספליי יותר מידי חשוף לשמור אותו לפוטושוט (שזה דבר שאנשים בוחרים אם לראות, ולא רואים גם בלי לרצות לראות). או שאפשר פשוט לשים פס על כל העולם ולסבול שכל העולם ואשתו מדבר עליך ולילדים קטנים יש טראומות ממך. חחח אה, ובחייאת אמכם... לפני שעושים קוספליי לדמות חשופה, ללכת קודם לקוסמטיקאית |: יש לציין- שיש אנשים שממש מגזימים עם התגובה שלהם.. ראיתי כבר מקרים של קוספליים שבכלל לא היו כאלה חשופים (טופ ושורט?) ואנשים שפשוט קראו לבחורה "שרמוטה" בפנים... כאילו..ברור שבישראל לא תראו בחורה הולכת עם טופ ברחוב- אבל אם תלכו לים, לבריכה או לחדר כושר- זה עמוס בבחורות כאלה. בחו"ל בכלל הם לא חושבים לפני שהם יצאו ככה לרחוב. זה נושא רגיש גם לאנשים שמסביב וגם למתחפש עצמו..

S.Riddle

New member
איזה תזמון מושלם לשאלות האלה, בחיי!

(בהתחשב בזה שאני הולכת להיות זנותית לחלוטין בחנוכה, כאילו.) 1. זאת שאלה ממש, ממש טובה. אם מסתכלים על ההיסטוריה שלי כקוספליירית, רוב הקוספליים שלי מאוד, מאוד לא חשופים, ברמה שלרוב אני ממש מתה מחום - כי סוג הקוספליים שאני עושה הוא בד"כ של גברים במעילים.
(לול @ טייפקאסט) מה שחשוב לי לציין הוא שתמיד *תמיד* רציתי שתהיה לי הזדמנות לעשות קוספליי יותר חשוף - כי בזמן שאני לא ממש מתה על הגוף שלי (משתי סיבות ברורות משהו), אני מאוד *בסדר* איתו. אין לי עניינים של צניעות מבחינה דתית, אבל בהחלט חשוב לי לשמור על מה שנקרא "גבול הטעם הטוב". כלומר, אני לעולם לא אצטלם בעירום בשביל קוספליי, או בשביל כל מטרה אחרת for that matter. מבחינתי האישית זה נעשה בחוסר טעם ולרוב בחיפוש צומי מאוד מובהק, ובמקרים האלו זה קצת עלוב. כמובן שיש אנשים שיכולים לעשות עירום בצורה מאוד, מאוד יפה(!) ואמנותית -אבל קשה לי אישית לחבר את זה לקוספליי, אולי כי לא יצא לי לראות עד עכשיו ישלוב של קוספליי ועירום שנעשו טוב, ואולי בגלל שזה סוג של squick אישי בשבילי והדוגמאות שראיתי עד עכשיו היו טראומטיות, בלשון המעטה (ותודה ל-4CHAN...........). ...ולחזרה אלי, הו הו. בחנוכה הזה בפעם הראשונה אני אתהלך בתחתונים עם פרילז ברחבי האירוע. מבחינתי האישית זה משהו שאני ממש שמחה שחיכיתי איתו - כי ממרומיי גיל 24 זה מרגיש הרבה יותר נכון, והחלטה שנעשתה מתוך בגרות ולא מתוך זה שאני רוצה לקבל צומי. בגלל שאני אוהבת את הדמות, ולא בגלל שבא לי להראות לכולם את הגוף הרזה והמסוקס שלי. (רמז: זו הייתה בדיחה.) פלוס, זה קוספליי שאני עושה עם שתי חברות טובות שלי, ש"לבושות" בדיוק כמוני (המילה הזאת לא לגמרי מתאימה בקונטקסט...), ולכן יש משהו במספרים שעושה את זה פחות מרתיע. :) אני אישית יחסית שלמה עם להראות את הגוף שלי, כי הוא סבבה והכל, לא מדהים ולא מזעזע-משו, וזה קוספליי שאני ממש ממש ממש *ממש* אוהבת, אז אני מוכנה לעשות את זה בשבילו, פלוס נמאס כבר מלעשות קוספליי לגברים XD וזה, אגב, משהו שלמדתי משירה; היא עושה קוספליים כל כך יפים ונשיים שזה באמת גרם לי לקנא ולחשוב: למה אני לא עשיתי את זה עד עכשיו? כמובן שבין הגוף שלי ושל שירה אין שום קשר, לצערי ה*רב*, אבל משהו בבטחון העצמי שלה וביופי שהיא מקרינה גרם לי לחשוב שאולי גם אני יכולה להתגאות בקוספליי נשי, משהו שהיה לי קשה לעשות בגיל יותר מוקדם, שממש ממש שנאתי את הגוף שלי (שוב, מאותן סיבות).כנראה שבגלל הבעיות שלי עם הגוף שלי, חשיפת הגוף לא ממש באה בחשבון - לא הייתה לי אף פעם בעיה להראות רגליים נגיד, אבל כשזה מגיע למחשופים תמיד היה ותמיד יהיה לי תסביך נחיתות נוראי ואני אמנע מלעשות קוספליים חשופים ולו רק שאני לא ארגיש מגוחכת, אבל בשלב מסוים קיבלתי שגם זה בסדר, זה הגוף שלי - ואם אי אפשר לעשות איתו דבר אחד, בטח אפשר לעשות איתו מיליון דברים אחרים.
2. כללית לא, אבל כמו שאמרתי קודם, אני אמנע לרוב לעשות דמויות עם מחשוף, כי כזה... אין לי. ואם יש דמות שאני ממש רוצה לעשות ולא מוכנה לוותר עליה (דיסגאיה אהם) אני אמצא דרך להתגבר על זה, אם זה להרים את החלק העליון קצת, או פיזית להכין לעצמי חזה מלאכותי עם קאפים.
3. היום כבר לא. אם היה מדובר בתקופה של לפני שלקחתי הפסקה מקוספליי (עד סביבות 2008), אז התשובה הייתה חיובית; אבל היום אני אבחר דמות קודם כל ע"פ התחברות אליה ורצון לעשות לה קוספליי, ואז מה שהיא לובשת - אלא אם כמובן זה משהו שבשום פנים ואופן לא יעבוד, כמו למשל קאסוגה מסנגוקו בסארה שממש רציתי לעשות - אבל הבגד שלה דורש משהו שיחזיק אותו, ליטרלי, ופשוט אין לי כזה.
4. אני לא אנסה לצאת צדקנית או לקקנית, ואומר שלדעתי אנשים צריכים לחשוב טוב טוב קודם כל מה הם רוצים לעשות (כי זה תמיד בא ראשון מבחינתי), ואז *חובה* לעשות בדיקת מציאות ולראות האם זה עובד עליהם. ולפני שנקפוץ פה לדיון bashing על "איכס אנשים שמנים לא צריכים לעשות קוספלי!!!", אני אומר שזאת לא הכוונה. הדוגמא הכי טובה מבחינתי: נאמר שעכשיו אני מחליטה שבא לי לעשות קוספליי ל-said קאסוגה מסנגוקו בסארה. כן, זה משהו שאני באמת נורא רוצה לעשות. ...אבל אז אני אסתכל על זה מנקודת מבט מאוד, מאוד אובייקטיבית - ואני אראה שלא משנה מה, לכל הפחות ברמה שלי כרגע שבה אני *פיזית* לא יודעת איך לבנות לעצמי חזה מלאכותי מסיליקון - זה לא הולך לקרות. כי גם אם אני אצליח לעשות את זה איכשהו, זה יראה מגוחך ברמות. אז אפשר לומר שאנשים צריכים לעשות רק מה שבא להם, and screw the world. אבל אני חושבת שכל הקוספליירים, ללא יוצא מן הכלל, יודעים שזה בולשיט. קוספליי זה משהו שאתה עושה בשביל עצמך, ואז גם בשביל שאנשים אחרים יראו. ואני חושבת שאנשים צריכים להיות מודעים למגבלות שלהם באותה מידה לפחות שבה הם מודעים לחוזקות שלהם. שוב, אני יכולה לתת רק דוגמאות אישיות - כמו שאני לא אעשה כוסיות חשופות רוב הזמן, אני כן אלך על קוספליים מורכבים של בישוננים כי זה *עובד*. אני גם חושבת שבסופו של דבר, ואולי אני טועה, כי באמת שמעולם לא חוויתי את זה ואני לא יודעת - שאם בחורה שמנה (GASP I SAID FAT) רוצה לעשות משהו מאוד צמוד, היא צריכה להיות תופרת *טובה* - כי אם היא תופרת טובה, היא יכולה לעשות את זה בנזונה בדיוק כמו מישהי יותר רזה (וברור שלפעמים אפילו יותר, כי לא חסרות קוספלייריות שמשתמשות בעובדה שיש להן גוף "יפה" כדי לפצות על קוספליי רע
); אבל אם לא, אין ספק שזה עשוי להיראות לא טוב, וחבל, כי אח"כ היא זאת שתרגיש לא משהו עם עצמה, אבל שוב, זה משהו שאני אומרת כמתבוננת מבחוץ אז נא לא לערוף את ראשי. זה עניין של כישרון - אני לא יכולה לבנות חזה מלאכותי, אז אני לא אעשה X - ובחורה שמנה שתופרת סביר אולי צריכה לחשוב איך לבנות קוספליי מסוים (סתם לדוגמא, קאסוגה) כדי שזה *יחמיא* לה במקום לעשות לה עוול; כי כמה מהקוספלייריות הכי טובות שאני מכירה הן לכל הפחות מלאות, and bitches MAKE IT WORK. לכן ה-TL;DR הוא שלדעתי זה יותר עניין של כישורים מאשר מבנה גוף, אבל אין ספק שאם כולם יהיו קצת יותר כנים עם עצמם, מה טוב.
ומבחינת האם זה משמעותי - לדעתי, רק בעיניי הקוספלייר עצמו. זה לא עניינו של שאר העולם להתעסק למישהו בבחירה, ולא משנה מהי. :) 5. יש אופצייה מאוד פשוטה של להכין גרביונים\חולצות מבד בצבע גוף שהרבה אנשים משתמשים בה, אבל מבחינתי האישית זה לא נראה כ"כ טוב בד"כ (כלומר, ממה שראיתי, וראיתי הרבה, זה בד"כ נורא ברור) ואני מעדיפה שיראו את העור האמיתי. אבל כמובן שזה לא בחירה שלי, וכל אחד צריך לעשות מה שבא לו, מי אני שאקבע בשביל מישהו אחר כמה עור לחשוף @_@;;. אישית, לי אין בעיה עם לחשוף את הגוף בשום צורה שהיא הגיונית ויפה. לעומת זאת, מה שנחמד בתפירה הוא שאפשר לשחק עם גזרות, להכניס קצת פה ושם ככה שלמשל מחשוף יכול לקטון ע"י העלאת קו החזה של המחוך, או הנמכה של תחתונים\הפיכה למכנסונים. זה כל כך קל לדעתי לעשות אינטרפטציה משלך לדמות שזה לדעתי מה שמושך אנשים מכל סוגי מבני הגוף לקוספליי - יכולות להיות 80 קוספליריות של אותה הדמות וכל אחת מהן תהיה יפיפיה בצורה שונה - כי כמו שאפשר לשנות דברים כמו גוון של בגד (שנראה יותר יפה במציאות מאשר באנימציה) או צבע פיאה (גוונים במקום צבע חלק), אפשר גם לשנות את הגיזרה כדי שתחמיא.

Lady_Voldemort

New member
אני מבינה

ומבינה למה ואיך דימוי גוף וביטחון עצמי הם שיקולים מאוד משמעותיים בבחירת הכמה לחשוף באיזה קוספליי ואיזה קוספליי בכלל כדאי לי לעשות, ואני ממש מסכימה איתך שאם יודעים לתפור ומודעים לגוף שלך אז אפשר בקלות להשאר נאמנים למקור ולצאת יפה ובחן גם מקוספליי'ס חשופים מאוד.

crazymermaid

New member
גם אנייי~!!

או היי אני מוזכרת פה XD אז לירון אני אענה על שלי בתוך התגובה שלך כי ככה אני אוכל להתייחס לשני הדברים ביחד (איזו יעילות!) 1. כמה רחוק תלכו עם קוספליי בשביל האמינות? מבחינת חשיפת הגוף, המון דמויות חשופות בצורה מאוד פרובוקטיבית לאנשים מציאותיים? - אני חושבת שהדבר הכי הכי הכי חשוב בקוספליי זה הקוספלייר מרגיש בו - דבר שני הוא "אמינות" או דיוק. כמובן שזה מתחלק לשני חלקים: דבר ראשון, אם לא לקוספלייר לא נוח להתהלך בעירום אז אני לא חושבת שכדאי להם לעשות קוספליי בסגנון. מצד שני אם לבן אדם נוח להתהלך חשוף אבל הקוספליי חשוף מדי, אפשר לפעמים להאריך קצת. דוגמאות שאני עשיתי זה בקוספליי הראשון הרציני שלי (ריקו מפיינל פנזטי 10-2) לא הרגשתי בנוח להתהלך בחזייה אז הארכתי טיפה את החולצה ככה שאני אוכל ללבוש חזיה ממתחת. ובתור כלל אני לא מוותרת על חזייה XD גם בקוספליי שלי של בלו רוז סגרתי את הגב והמחשוף הקדמי היה קצת יותר סגור (למרות שזה קוספליי שאני ממש לא גאה בו ואכן הרגשתי בו חשופה מדי אז הנה לכם לקח). קיצר, אני מוכנה להיות חשופה כי אני מאוד מודעת לגוף שלי. זה לא כל כך עניין של אהבה או שנאה אלא יותר של קבלה. אני מודעת למה אני יכולה לעשות עם הגוף הזה ואני מודעת לזה שקרוספליי למשל אני לא אעשה. נוסף על כך אני מאוד דוגלת בלהראות שיש נשים חזקות וסקסיות באנימה שהם לא מואה או מפגרות וזו הדרך שלי לתת להן כבוד. הCATCH הוא שהן בדרך כלל מאוד חשופות. 2.האם יש חלקי גוף שתאריכו את הכיסוי עליהם מסיבות כאלה ואחרות? - אני לא אלך עם חוטיני או בלי חזייה ולכן אאריך באיזורים אלה לפי הצורך. 3. האם מראש בחירת הקוספליי שלכם קשורה בכמה הוא מכסה /לא מכסה את הגוף? - לא לגמרי. אני לא מוכנה להיות מכוסה מכף רגל ועד ראש אבל זה בגלל שאני לא מוכנה להיות ככה גם בבגדים רגילים. יש לי גוף ואני לא חושבת שיש איזושהי סיבה שאני אי פעם אצטרך להסתיר אותו. מצד שני אני גם לא אבחר דמות בגלל שאין לה מכנסיים (למרות שהקוספליים שלי אולי מוכיחים אחרת). אם הדמות יפה ומגניבה יש סיכוי גדול שלא יהיו לה מכנסיים! זה כבר לא אשמתי <.< 4.האם נראה לכם שזה לגיטמי לעשות קוספליי מאוד מאוד חשוף במבנה גוף מסוים או לא? או האם זה לא משנה? או האם זה משמעותי? - זה בעצם חוזר לשאלה הראשונה - הכל עניין של איך הקוספלייר מרגיש בתוך הקוספליי. אני חושבת שצריכים להיות מציאותיים. לא צריך להגיד "אני שמנה אז אני לא יכולה לעשות שום קוספליי!" מבחינתי קוספליי צריך להביא דמויות לחיים ולא להראות איך בני אדם יכולים להיות דו מימדיים אז הכל יכול לעבוד, אבל כמו שלירון אמרה, פה בא העניין של איכות תפירה. אין מה לעשות, אנחנו חבורה של רכלנים וכשיש קוספליי רע, נתפלים ל-הכל- ובדרך כלל זה גם יורד לפסים אישיים :/ מה שזה אומר זה שכשהקוספליי טוב, לא שמים לב למבנה גוף. פה בא העניין של שינויים! תתאימו את הקוספליי אליכם ולא את עצמיכם לקוספליי! (או משהו) 5.מה הפתרון שלכם בתור אנשים יצירתיים לגוף חשוף מדיי של דמות? - if you got it, flaunt it! & WORK IT! ולירון, אני מתה לראות איך יוצא!! אני מאוד שמחה שאת עושה קוספליי לבחורה. צריך יותר קוספליים לבנות!!

S.Riddle

New member
שירהשירהשירה~~~~~

אני חושבת שיש משהו נורא מגניב בזה שכשחושבים על קוספלייריות שעושות בחורות חזקות ומגניבות, השם שלך עולה ישר - 1. זה נורא מגניב להיות מזוהה עם משהו כזה! אמנם אני לא מכירה חלק מהדמויות שעשית להן קוספליי (למשל בלו רוז או הבחורה השנייה מטייגר & באני), אבל אפשר לראות שאפילו שעשית את השינויים האלה- הקוספליים לא "איבדו" מ'נועזות' שלהם, כי מבחינתי זה פחות ה-%%% שנחשפים, ויותר מה שהקוספליירית משדרת בקוספליי. ורואים שבגלל שעשית את השינויים האלה, את יכולה להיות גם נאמנה למקור בצורה שהיא מספיק מדוקדקת, וגם נאמנה לעצמך ולא לעשות משהו שלא יהיה לך בו נוח. זה משהו שאני אישית ממש רוצה ללמוד ממך, וחבל לי שלקח לי כ"כ הרבה זמן XD;; 2. לגבי חוטיני - לגמריייייייייייי אני בכלל לא מבינה איך אפשר ללכת עם זה ;;; לגבי חזייה אני לגמרי מבינה מאיפה את באה; בקרוספליי למשל כבר יצא לי ללכת בלי חזייה כי זה סוג של חובה, אבל אפילו בקוספליי לחנוכה אני אשים או סטרפלס או את ה-wonder bra שלי, כי זה כזה... לא יודעת, לא נעים כזה. ובמקרה שלך זה בכלל לא פרקטי, ואני לא יכולה לתאר לעצמי כמה לא נוח @_@;; 3. והבחירת קוספליי שלך לרוב נובעת מרמת ה-BADASS-יות של הדמות, ע"פ מיטב ידיעתי. DDDDDDDDDDDDDDDDD: 4. DITTO להכל!
5. FUCK YEAH! *זורקת תחתונים* ....למרות שהלוואי שהיה לי מה לעשות לו flaunt :( גם אני מתה לראות מה יוצא XD אני ממש מקווה שאני לא אדפוק את זה, בחיים לא עבדתי עם *כל כך מעט בד* לקוספליי אחד 8D

story of my life

אני לא יודעת מה אחרים עושים, אבל אני פשוט חושבת המון לפני שאני בוחרת דמות לעשות לה קוספליי. זה נראה לי מוזר לבחור דמות חשופה, ואז להתחיל לשנות את זה כדי שזה לא יהיה חשוף. ז"א, מה הקטע? אז תבחרי כבר דמות אחרת וזהו, אם זה מפריע לך ם_ם; מצד שני, גם כשמנסים להיות מדוייקים, יש דברים שאפשר אולי לצייר, אבל אי אפשר לעשות במציאות. לדוג' כדי שחצאית תהיה נפוחה במציאות - צריך טול, אפילו אם בסדרה מתחת לחצאית יש חלל ריק... אז תמיד יהיו שינויים קטנים במעבר מציור לבדים. אז אם משנים דברים קטנים כדי שזה יראה טוב במציאות, זה לגיטימי בעיניי. אבל שינויים ממש בעיצוב? לא משנה מה הסיבה, אני לא בעד |: באופן כללי, לדעתי יעזור הרבה אם אנשים יחשבו פעמיים לפני שהם עושים קוספליי כלשהו. קצת ביקורת עצמית. ולזכור שהתמונות יכולות להסתובב הרבה זמן באינטרנט, אז אם בוחרים קוספליי שלא נראים בו טוב, ולא משנה מה הסיבה (גובה, משקל, ציצי וכו') - רק לחשוב אם ההנאה של "עכשיו בא לי לעשות את זה וזהו~!" שווה את זה.

SunsRequiem

New member
אבל יש המון מקרים

בהם לקוספליי יש חצאית ממש קצרה, או שמלה ממש קצרה. כל השאר לא חשוף, אבל יש סדרות שלמות שבהן החצאיות של הדמויות קצרות בצורה לא הגיונית. כבר יצא לי להאריך שמלה כזו כמעט עד הברך, והאמת? לא כל כך היה אפשר לשים לב, בלי לבדוק את זה מול תמונת הרפרנס. אני חושבת שבמקרה כזה זה בהחלט הגיוני להאריך, ולו במעט, את החצאית.

זה תלוי

אם יש חצאית ממש קצרה ומאריכים אותה קצת זה סבבה מבחינתי. אבל אם יש חצאית מיני קטנטנה במקור, שאמורה להיות קצרה, ומאריכים אותה עד הברך ויותר - זה מגוכח בעיניי. רוב הזמן זה דיי יהרוס את הפרופורציות של הדמות ולא יראה באמת יפה
קשה לי להסביר את עצמי עד הסוף, אבל אני מתכוונת שכל עוד השינויים הם 'ברוח הדמות' זה בסדר לדעתי (הדוגמא ההכי טובה שקופצת לי לראש כרגע זה מה שגאיה עשתה עם יוקו). אבל שינויים שכבר הורסים את העיצוב - זה קו אדום.

happy berry

New member
מסכימה ומוסיפה-

אנשים לא מודדים את אורך החצאית/מחשוף עם סרגל. כך שאם תוסיפי 5-6 ס"מ זה לא יהיה נורא. אבל אם תלכי עם חצאית קצרה מידי, כי החלטת להיות דומה *בדיוק* למקור...ובכן, לזה יותר קל לשים לב, ובדר"כ זו לא תהיה תשומת לב חיובית.

innocence

New member
טוב, אולי הגיע הזמן שגם אני אחפור?

למרות שאני סופר עייפה (ואולי בגלל זה, כי ככה אני לא קוראת מאמרים ויש לי זמן להיות פה...). 1. כמה רחוק תלכו עם קוספליי בשביל האמינות? מבחינת חשיפת הגוף, המון דמויות חשופות בצורה מאוד פרובוקטיבית לאנשים מציאותיים? זו שאלה מאוד כללית ומאוד קשה. באופן כללי, אני אלך די רחוק, וכבר הלכתי יום שלם עם בגד גוף וגרביונים (פוייזן אייוי). ומצד שני, לא שום דבר שאני לא ארגיש בנוח לגביו (למשל שמתי תחתונים מתחת לזה, למרות שידעתי שיראו אותם מתחת, כי יש גבול, בכל זאת P:). כנראה שבאופן כללי אני לא אבחר דמויות יותר מדי פרובוקטיביות, כי אני לא מתחברת לסגנון כל כך, אבל אני מניחה שיהיו יוצאי דופן. 2.האם יש חלקי גוף שתאריכו את הכיסוי עליהם מסיבות כאלה ואחרות? כמו שכבר צצינו פה, כבר עשיתי את זה בעבר עם יוקו מXXXHOLIC שידועה שמחפושי הענק שלה, ואני, מה לעשות, לא בורכתי בחזה שמאפשר מחשוף כזה מבלי להציג את כולו לראווה P: אז עשיתי שינויים בצורת המחשוף, אבל ברוח הדמות. כלומר, השארתי חשוף ולא סגרתי לחלוין, אבל לא חשבתי *עד כדי כך*. לפעמים גם חצאיות או שמלות אני אאריך בשל נוחות נטו (לא נוח לי כשאני כל דקה צריכה למשוך את החצאית למטה כדי שלא יראו לי את התחת...), ומצד שני, כבר לבשתי פריטים קצרים למדי (כמו לאקוס שבמקור היתה אמורה להיות ארוכה יותר ובפועל התקצרה תוך כדי עבודה באופן לא מכוון XD), ופשוט שמתי מכנסונים מתחת. 3. האם מראש בחירת הקוספליי שלכם קשורה בכמה הוא מכסה /לא מכסה את הגוף? כן ולא. יוצא שמראש אני מתחברת לרוב יותר לדמויות שלבושות הרבה, כי הסיבה שלי לקוספליי היא לרוב העיצוב של הדמות P:, אבל כבר קרה שאהבתי דמויות עם קצת יותר מחשוף ואין לי בעיה עם רגליים חשופות, ואני גם קצת אוהבת את ענייני השסע והרגל שמציצה (למי ששם לב לקוספליים האחרונים שלי P:). 4.האם נראה לכם שזה לגיטמי לעשות קוספליי מאוד מאוד חשוף במבנה גוף מסוים או לא? או האם זה לא משנה? או האם זה משמעותי? זו שאלה מאוד קשה. הייתי רוצה להגיד שלכל אדם יש את ההגינות והניסיון כדי להבין מתי קוספליי כבר לא מחמיא לו כי הוא פרובוקטיבי מדי, אבל זה יהיה אופטימי. מצד אחד אני לא אוהבת לראות קוספליי שמאוד לא מחמיא ללובשת, ומצד שני אני אומרת שתכלס - זכותה? אם היא נהנית מאיך שהיא נראית שיבושם לה. כמו שאמרו מעליי, קוספלייר טוב יודע איך להדגיש את היתרונות והחסרונות שלו באמצעות תפירה, מעבר לאופן בחירת הדמות. 5.מה הפתרון שלכם בתור אנשים יצירתיים לגוף חשוף מדיי של דמות? יש כל מיני בדים בצבע גוף, שלדעתי יכולים להיראות בסדר כל עוד זה חלקים קטנים שנועדו להצניע מחשוף וכאלו, אבל בהרבה מקרים גורמים לקוספליי להיראות יותר רע. אבל שוב, באמצעות שינויי גזרות ותפירה נכונה אפש רלשמור על רוח הדמות גם עם שינויים בעיצוב ה"מקורי."

akane

New member

רשמת בערך את כל מה שהתכוונתי לענות גם ככה. תודה גאיה, חסכת לי. אני רק אוסיף שראיתי כמה וכמה בנות שהשתמשו בבדים בצבע גוף כדי להסתיר בטן מציצה (מטעמי צניעות או אי נוחות, לא אדע) וזה יצא מעולה.

למעלה