עלו ברשת

מצב
הנושא נעול.

דוד311

New member
"רב-קו בפקודה, סוף לנסיעות החופשיות באוטובוס"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4175435,00.html אני חושב שזה רעיון גרוע. הצבא משלם לחיילים משכורת זעומה של מאות שקלים בודדים בחודש, ואין סיבה שלא ימומנו להם גם הנסיעות הפרטיות שלהם. השיטה החדשה תגרום מחד למקרים שבהם חיילים יצטרכו לשלם מכיסם הפרטי על נסיעות צבאיות מזדמנות שלא תוכננו מראש, ומאידך למסחרה שלמה של שיטות לתחמן ולשקר את המערכת.

orchilit

New member
זו בהחלט בושה וחרפה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4175435,00.html אני חושב שזה רעיון גרוע. הצבא משלם לחיילים משכורת זעומה של מאות שקלים בודדים בחודש, ואין סיבה שלא ימומנו להם גם הנסיעות הפרטיות שלהם. השיטה החדשה תגרום מחד למקרים שבהם חיילים יצטרכו לשלם מכיסם הפרטי על נסיעות צבאיות מזדמנות שלא תוכננו מראש, ומאידך למסחרה שלמה של שיטות לתחמן ולשקר את המערכת.
זו בהחלט בושה וחרפה
ורק בגלל המשכורת העלובה שחיילים מקבלים. אם חיילים היו מקבלים משכורת מינימום, הייתי אומר ניחא. אם הצבא רוצה לייעל את עצמו, שימצא דרכים אחרות , כמו לא לזרוק כמויות עצומות של אוכל לזבל.

olli3

New member
מנהל
ממש לא בושה וממש לא חרפה.

זו בהחלט בושה וחרפה
ורק בגלל המשכורת העלובה שחיילים מקבלים. אם חיילים היו מקבלים משכורת מינימום, הייתי אומר ניחא. אם הצבא רוצה לייעל את עצמו, שימצא דרכים אחרות , כמו לא לזרוק כמויות עצומות של אוכל לזבל.
כך היה עד לפני עשור ואף אחד לא חשב שצריך לממן לחייל את כל נסיעותיו הפרטיות. וגם אנשי קבע נכנסים כאן בעניין.

כך היה עד לפני עשור?

כך היה עד לפני עשור ואף אחד לא חשב שצריך לממן לחייל את כל נסיעותיו הפרטיות. וגם אנשי קבע נכנסים כאן בעניין.
כך היה עד לפני עשור?
פרט בבקשה. מה בדיוק היה המצב? איך נסעו? איך זה השתנה?

easylivin

New member
נסעו עם כרטיסיות, ולא באופן חופשי עם החוגר.

כך היה עד לפני עשור?
פרט בבקשה. מה בדיוק היה המצב? איך נסעו? איך זה השתנה?
כמובן שהכרטיסיות הונפקו בשלישות בהתאם לכמות הימים שהחייל היה צריך לנסוע. אני אישית התגייסתי בתקופה קצת יותר מאוחרת (תחילת שנות ה-2000). בקיצור: ממש לא סוף העולם, להיפך. אין שום סיבה שבתחבורה הציבורית העמוסה והמסובסדת ממילא, יתווספו נסיעות חינמיות של חיילים שלא לצורך מילוי תפקידם. ואין, אין ולא צריך להיות שום קשר "למשכורת העלובה" (להזכירכם: שירות חובה, כאילו...) דרך אגב ובתור גילוי נאות: כותב שורות אלו הקדיש לצה"ל יותר מ-5 שנים מחייו.

שכנה

New member
ברכבת נסעו חינם,

כמובן שהכרטיסיות הונפקו בשלישות בהתאם לכמות הימים שהחייל היה צריך לנסוע. אני אישית התגייסתי בתקופה קצת יותר מאוחרת (תחילת שנות ה-2000). בקיצור: ממש לא סוף העולם, להיפך. אין שום סיבה שבתחבורה הציבורית העמוסה והמסובסדת ממילא, יתווספו נסיעות חינמיות של חיילים שלא לצורך מילוי תפקידם. ואין, אין ולא צריך להיות שום קשר "למשכורת העלובה" (להזכירכם: שירות חובה, כאילו...) דרך אגב ובתור גילוי נאות: כותב שורות אלו הקדיש לצה"ל יותר מ-5 שנים מחייו.
ברכבת נסעו חינם,
ואפילו לא היה צריך להוציא כרטיס. בתור חיילת הייתי מדלגת מעל המחסום כדי לחסוך בזמן, והכרטיסן, כשהיה רואה חיילים ישנים היה פשוט מניח לידם כרטיסים. אני השתחררתי מצה"ל לפני כ-13 שנה. שירתתי בתקופת הכרטיסיות. ועוד משהו - משכורת של חיילי עורף לא עלתה כל כך ב-13 השנים הללו. וכמה עלה יוקר המחיה מאז? גם אני השתכרתי 300 וקצת (בסיס סגור, אבל עורפי...). המשכורת הספיקה לי היטב, ולא לקחתי שקל מהורי בזמן השירות. למותר לציין שלא חשבתי פעמיים לפני כל עליה לאוטובוס בלי מדים. היום מוצדק להסתובב במדים רק בשביל לחסוך נסיעה עירונית(!), כי המחיר לא מבוטל כלל.

droriko

New member
אבל כשאתה בבסיס סגור הצבא מממן לך הכל

ברכבת נסעו חינם,
ואפילו לא היה צריך להוציא כרטיס. בתור חיילת הייתי מדלגת מעל המחסום כדי לחסוך בזמן, והכרטיסן, כשהיה רואה חיילים ישנים היה פשוט מניח לידם כרטיסים. אני השתחררתי מצה"ל לפני כ-13 שנה. שירתתי בתקופת הכרטיסיות. ועוד משהו - משכורת של חיילי עורף לא עלתה כל כך ב-13 השנים הללו. וכמה עלה יוקר המחיה מאז? גם אני השתכרתי 300 וקצת (בסיס סגור, אבל עורפי...). המשכורת הספיקה לי היטב, ולא לקחתי שקל מהורי בזמן השירות. למותר לציין שלא חשבתי פעמיים לפני כל עליה לאוטובוס בלי מדים. היום מוצדק להסתובב במדים רק בשביל לחסוך נסיעה עירונית(!), כי המחיר לא מבוטל כלל.
אז יוקר המחיה לא ממש נוגע לך .

שכנה

New member
כמובן שכן.

אז יוקר המחיה לא ממש נוגע לך .
כמובן שכן.
שכר חייל כמעט זהה אז והיום. יוקר המחיה עלה. מאוד. מה שאני יכולתי לעשות עם 300 שקל בחודש, היום חייל יוציא בסופ"ש.

droriko

New member
כי הם מוציאים כסף על שטויות

כמובן שכן.
שכר חייל כמעט זהה אז והיום. יוקר המחיה עלה. מאוד. מה שאני יכולתי לעשות עם 300 שקל בחודש, היום חייל יוציא בסופ"ש.
כי הם מוציאים כסף על שטויות

easylivin

New member
כמו שאמרתי, אני בהחלט בעד מתן הטבות לחיילים,

ברכבת נסעו חינם,
כמו שאמרתי, אני בהחלט בעד מתן הטבות לחיילים,
אבל לא בטוח שכדאי להמשיך ולאפשר נסיעה חופשית ובלתי-מוגבלת לחלוטין בתח"צ לאור מצבו הנוכחי (הצפיפות והסבסוד הרב שהממשלה ממילא מקציבה עבורו, מה שנותן תירוצים לקצץ ב"קווים בלתי-רוחיים" וכיוצא באלה). מבחינתי, שיגדילו לחיילים את המשכורת וייתנו להם להחליט על מה לבזבז את הכסף; אני לא מאלה שרוצים "לחסוך תקציבים". המטרה היא לחסוך נסיעות מיותרות שמגדילות את העומס (אני בטוח שישנן נסיעות שהחיילים *יכולים* לוותר עליהן ובקלות), כל עוד התחבורה הציבורית משאירה מקום רב לשיפור. בכל אופן, מסתבר שמדובר בספין עיתונאי ולא תהיה הגבלה על הנסיעות אלא בקרה על מנת לצמצם מקרים של שימוש-יתר חריג. לא רואה שום סיבה להתנגד לזה.

orchilit

New member
לא מדוייק

לא מדוייק
הייתי חייל בדיוק עד ליום בו החליפו את הנוהל שבו היו כרטיסיות עירוניות ולא עירוניות, אבל עדיין החייל יכול היה לנסוע להיכן שרצה. הרי גם ככה הוא צריך מדים (אלא אם כן הוא לוחם שנתיים ומעלה) בשביל לנסוע, והוא משתכר שכר עבדות, אז למה להקשות עוד יותר ? גם הנימוק הזה של לבקר את הסבתא הוא כל כך גועלי שאני אפילו לא רוצה להתחיל לפתוח ג'ורה וניבולי פה. אם הם יטענו לו נסיעות עירוניות ללא הגבלה, אז עוד מילא - זה יאפשר לו קצת להסתובב בסופ"שים ואז אני אגיד שזה הוגן (שזה בערך כמו המצב שלפני עשור עם כרטיסיות )

droriko

New member
אבל צהל כן מוצא דרכים אחרות , זה לא סותר

זו בהחלט בושה וחרפה
אבל צהל כן מוצא דרכים אחרות , זה לא סותר
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3810602,00.html

זה מרמז על כך שנסיעות בינעירוניות באוטובוסים

זה מרמז על כך שנסיעות בינעירוניות באוטובוסים
ורכבת ישראל מתקרבות ליישום ברב-קו. בשורה רעה לא רק לחיילים אלא גם ליוסף...

stratomaximus

New member
החלטה אומללה ותלושה מהמציאות

נראה כאילו מי שהגה את ההחלטה לא ניחן בתבונה יתרה. בלי קשר לסבתא מחיפה, אם החייל לא צריך לחזור ישר לביתו? אם הוא צריך לנסוע אחרי הבסיס לסידורים? אם הוריו של החייל גרושים והוא גר ב- 2 בתים? אם הוא בסיפוח? אם ואם ואם... אין שכל אין דאגות.

olli3

New member
מנהל
למה אומללה ולמה אין תבונה? מה היה עד לא מזמן?

נראה כאילו מי שהגה את ההחלטה לא ניחן בתבונה יתרה. בלי קשר לסבתא מחיפה, אם החייל לא צריך לחזור ישר לביתו? אם הוא צריך לנסוע אחרי הבסיס לסידורים? אם הוריו של החייל גרושים והוא גר ב- 2 בתים? אם הוא בסיפוח? אם ואם ואם... אין שכל אין דאגות.
כל חייל קיבל כרטיסיות בהתאם למקום מגוריו. מי שהיה צריך לצאת לים סידורים, ביקש מלכתחילה נסיעות בשביל זה (לא ידוע לי אם תמיד אישרו את זה). אם הוריו של החייל גרושים והוא גר בשני בתים, מה הבעיה? יטענו לו גם וגם אבל חצי לפה וחצי לשם... אם הוא בסיפוח, יזינו את זה אוטומתית... לא שאני בבסיס שלי לא נסעתי מידי פעם באוטובוס לתל השומר כדי להביא משם רכב, או סתם להצטרף לאיזשהו משהו... ויש מפקדים שפוחדים לשלוח חיילים (לפעמים בצדק) עם רכב ושולחים אותם בתח"צ... בכל מקרה, אם הייתי חייל - הייתי אומר שאישית זה לא טוב עבורי (מן הסתם), אבל בראיה כללית אם ככה היה עד לפני עשור, מה הבעיה לחזור לכך? אם חיילים הסתדרו אז, למה שלא יסתדרו היום?

hennassimy

New member
אתה מפריז ביכולת של הצבא להיות הגיוני

כל חייל קיבל כרטיסיות בהתאם למקום מגוריו. מי שהיה צריך לצאת לים סידורים, ביקש מלכתחילה נסיעות בשביל זה (לא ידוע לי אם תמיד אישרו את זה). אם הוריו של החייל גרושים והוא גר בשני בתים, מה הבעיה? יטענו לו גם וגם אבל חצי לפה וחצי לשם... אם הוא בסיפוח, יזינו את זה אוטומתית... לא שאני בבסיס שלי לא נסעתי מידי פעם באוטובוס לתל השומר כדי להביא משם רכב, או סתם להצטרף לאיזשהו משהו... ויש מפקדים שפוחדים לשלוח חיילים (לפעמים בצדק) עם רכב ושולחים אותם בתח"צ... בכל מקרה, אם הייתי חייל - הייתי אומר שאישית זה לא טוב עבורי (מן הסתם), אבל בראיה כללית אם ככה היה עד לפני עשור, מה הבעיה לחזור לכך? אם חיילים הסתדרו אז, למה שלא יסתדרו היום?
אתה מפריז ביכולת של הצבא להיות הגיוני
ומה יקרה שיחליטו להעלות פתאום תעריפים בתחב"צ? הרי לצבא ייקח מלא זמן לעדכן כל מיני דברים במערכות שלו והחיילים ידפקו אם עושים את זה - שיעלו משכורת של כל חייל ב-300 ש"ח

guyweiss

New member
ביזיון. העיקר שזה חוסך לצבא 25 מיליון ש"ח.

ביזיון. העיקר שזה חוסך לצבא 25 מיליון ש"ח.

olli3

New member
מנהל
ככה היה לפני כעשור - לא היו נסיעות חינם.

ככה היה לפני כעשור - לא היו נסיעות חינם.
כל חייל היה מקבל כרטיסיות מהשלישות של היחידה שלו או משהו כזה בהתאם למקום מגוריו. וגם אז היו קומבינות, ככה זה כשמפקידים את הכרטיסיות בידיהם של פקידים/פקידות... לא יעזרו לחברים לבסיס לנסוע חינם לפה ולשם?

מצב
הנושא נעול.
למעלה