אירוח
פיזיותרפיסטית ילדים

• פותח הנושא muga
  • פורסם בתאריך

whynot5

New member
בן 4 וחצי חודשים.

שלום מיכל
הקטנצ'יק שלי בן 4 וחצי חודשים. לא אוהב כ"כ להיות על הבטן, אבל אנחנו משתדלים להקפיד כמה שיותר. כרגע הוא לא מוכן יותר מ-15 דקות רצוף להיות על הבטן - זה תקין? בנוסף, הוא לא מתהפך - בטן לגב או גב לבטן. כשהוא נמצא על הגב הוא עושה קפיצות כאלה - מרים את הבטן למעלה כמו גשר, יכול להיות שזה ניסיון התהפכות? מהבטן לגב כבר קרה פעם או פעמיים, אבל לי זה נראה בטעות. כדאי לעשות איתו תרגילים שמעודדים התהפכות? כשאני מנסה להפוך אותו מהבטן לגב, הוא עושה פרצוף נבהל... ובנושא אחר - אנחנו מושיבים אותו הרבה על הברכיים שלנו - לא ב-90 מעלות, יותר ב 140מעלות... זה בסדר? ובאותו עניין, אפשר כבר לעבור לטיוליון בזויות כזאת של140-150 מעלות? האמבטיה קטנה לבחור... תודה רבה!

michalola25

New member
היפוכים וטיולונים משקל גובה ועוד...

הי whynot5 נתחיל מכך שתינוק באחוזון 90 למשל במשקל או גובה או שניהם...עלול להתקשות בהיפוך ולהראות עיכובים על רקע שפיר אז לאט לאט שנית, 15 דקות על הבטן זה זמן טוב להתחלה : ) שלישית-היפוך מבטן לגב נרכש סביב גיל 4 חודשים ומגב לבטן סביב 5-6 חודשים ההקשתה שאת מתארת של הגב נשמעת כמו ניסיונות היפוך מגב לבטן... כדי לעודד מעברים/היפוכים התחילי להרים אותו תמיד תוך סיבוב אל הצד(ימין שמאל לסירוגין),השכיבי על הצד עם הגב לקיר או תמיכה(שוב פעם ימין ופעם שמאל) הכי טוב זה לשלוח לי תמונה שלו על הבטן ועל הגב ואענה לך נקודתית איפה לשנות דברים :) מעבר לטיולון אפשרי שהרי אין לו מקום לזוז...אך זכרי שיש סיכוי שהוא ילמד מהר מאוד למשוך לישיבה : ) תינוק חזק ונבון מבין איך עושים זאת די מהר... זוית של 145 מעלות נשמעת טוב ץשחקי עם זה וכתבי לי איך הוא מגיב בגיל 4 וחצי חודשים אפשר להושיב עם גבו על הבטן שלכם : ) אני קוראת לישיבה הזו ישיבת הורים אינסטנקטיבית : )))רצוי לא לתת ידיים או להושיב ב90 מעלות אשמח אם תשלחי לי תמונה (אפשרי גם במסר) ערב טוב ומחכה לעידכונים מיכל

MiMamiMexicana

New member
שלום ותודה על האירוח!

אז אם הבנדיט בבית אין בכלל שאלות, מתפתח למופתח חחח אבל יש בנדיט נוסף בדרך, אובחן אצלו אתמול קלאב פוט ברגל שמאל, כבר הספקתי כמובן לקרוא לא מעט ובכל זאת אשמח לדעת ולשמוע ממך פרטים על המצב, בנוסף, מתי מומלץ לפנות לאורטופד והאם את ממליצה על מישהו במיוחד? ושאלה אולי קצת מטופשת, אבל אפשר לשאת במנשא נגיד, מנשא סיני תינוקי עם גבס/נעליים? תודה מראש!

michalola25

New member
ממליצה על פיזיו כמובן

מצרפת לך הסבר על קלאב פוט... http://he.wikipedia.org/wiki/קלאב_פוט חייבת לומר שגם לאחיינית שלי חשבו שיהיה קלאבפוט והיא נולדה ללא כל בעיה... מן הסתם כשיבדקו אותו בבית חולים יראה אותו אורטופד ילדים מיד ויתן לך הסבר על דרכי טיפול וכו' אני ממליצה להתחיל מעקב פיזיותרפיה ולקבל הדרכה על אחיזות,ותנועה בתינוקות עם קלאב פוט.אפשר לשאת במנשא(לאו דווקא בערסול) אך במנחים שימליץ לך האורטופד... מהיכן את בארץ??? ואיזו קופת חולים? זה מקרה אורטופדי נפוץ שלא תמיד דורש התערבות כירורגית(תלוי בדרגת החומרה) מאחלת לך המשך הריון קל ולידה קלה אשמח לענות לך בהמשך בכל שאלה שתהיה לך : ) שמחה להתארח בפורום המקסים הזה ערב טוב מיכל

עיכוב בהתהפכות

מיכל שלום, בני בן חמישה חודשים לא מתהפך לשום כיוון. הוא מצליח להיות על הבטן לרוב 15 עד 20 דקות, ומדי פעם מחזיק קצת יותר, פעמיים החזיק ארבעים דקות, כנראה כי היה לו יותר מעניין. הוא יודע להרים יפה את הראש, את החזה, להושיט ידיים לצעצוע, פעמיים ראינו אותו גם מסתובב אבל הוא בדרך כלל נשאר במקום. בשכיבה על הגב הוא לא מנסה לשחק ברגליים ולא תופס את הרגליים, למרות שאם אני שמה לו את הרגל ביד הוא צוחק ונהנה. לאחרונה ניסיתי להחזיק לו את הרגליים כלפי החזה ולתת לו להחזיק, והוא הצליח מספר שניות ולראשונה ראיתי אותו מסתכל על הרגליים בעניין. הוא נולד קצת לפני החורף, ובחודש הראשון אמרו לנו להלביש אותו בשתי שכבות ולכסות בשמיכות. אחר כך נעשה קר ולכן מאז הלידה ועד היום הוא כל הזמן כמעט עם בגדים מסורבלים ושמיכות ואני חושבת שזה יצר אצלו עיכוב התפתחותי. רק לאחרונה אני מנסה לחמם את החדר ולהשאיר אותו עם שכבה אחת בלבד. משאר הבחינות התפתחותו תקינה ולעיתים אף מקדימה את זמנה. האם יש לנו סיבה לדאגה? האם זה יסתדר? מה עלינו לעשות?

שכחתי לציין גם...

שהוא מנסה ממצב של חצי ישיבה, כמו בטרמפולינה או דפני, להרים את הראש כאילו הוא מנסה להתרומם לישיבה. הוא עדיין לא ממש מצליח. האם זו בעיה?

michalola25

New member
עידוד היפוכים...והתפתחות ילדי חורף...

ערב טוב מקווה לטוב11 אכן ילדי חורף עלולים להראות עיכובים בהתפתחות על רקע שכבת בגדים כפולה או משקל או גובה וכו' מה שהתחלת לעשות לחמם חדר ולהוריד שכבת בגדים זה פתרון מעולה ומומלץ : ) אם תהיה שבת חמה כמו זו שהיתה שבוע שעבר עם 24 מעלות השאירי אותו עם חולצה בלבד כך שרגליו ינועו חופשי : ) הוא מוכן להשאר על הבטן 40 דקות-זה נהדר!!!! אל תנסי להפוך אותו אלא חכי שילמד לבד-נסי אולי להכניס שתי רגליים לשרוול מכנס אחד (כותנה או פוטר) וכתבי לי מה הוא עשה??? השאירי את המכנס עליו 10-20 דקות... לגבי היפוך מגב לבטן עשי את תרגיל השמיכה-השכיבי אותו על הגב בשליש חיצוני של שמיכה ומשכי את השמיכה עד שיתחיל להתהפך לבד.אז עצרי ואל תמשכי וחכי שיסיים את ההיפוך לבד... לגבי משיכה לישיבה בטרמפולינה או בטיולון - תקין טוב אם כי עדיף שישכב על הבטן....אך לא ייגרם לו כל נזק או בעיה אם ימשיך לעשות זאת... אשמח להמשיך לענות לך אם תהיינה לך שאלות נוספות ערב טוב מיכל

נבט1

New member
השענות על יד אחת

שלום הילדה שלי בת חודשיים ושבועיים (בעוד יומיים) כאשר היא שוכבת על הבטן היא מרימה יפה ולאורך זמן את הראש אך נשנעת כמעט תמיד על האמה של יד ימין ומסתכלת שמאלה, לעיתים גם עם הטיית אוזן ימין אל הכתף. בשכיבה על הגב מעדיפה להסתכל גם כן לצד שמאל וכשמסתכלת ימינה היא לא מגיעה עד סוף הסיבוב. יש לציין שהיא יכולה להסתכל לשני הכיוונים אך יש העדפה ברורה. אני מגרה אותה הרבה להסתכל לאמצע ושמאלה והיא מצליחה, אך כאשר היא לבד היא מסתכלת שמאלה, אוזן ימין מתקרבת לכתף ונשענת על האמה של יד ימין (ולעיתים קורסת ימינה). הרופאה ההתפתחותית הסתכלה עליה מס׳ שניות בלבד ללא שום בדיקה ואמרה שלא נראה לה שיש בעייה. קשה לי לסמוך על אבחנה כזו. 1. האם מהתיאור נשמע לך שיש בעייה? 2. האם כדאי לפנות לבירור מעמיק יותר ואצל מי? 3. האם בגילה הנטייה כבר אמורה להעלם? 4. האם נכון לגרות לאמצע או לצד החלש? 5. עפ״י המלצה אני מרימה אותה על הצד כשצד ימין עוזב אחרון את המזרון. האם להמשיך בכך ומה עוד לעשות??? תודה רבה לך וסליחה על האורך. מודאגת.

michalola25

New member
בקשי הפנייה לפיזיותרפיה : )

זה אבחון של יותר מדקה או שתיים וכך משהו מקצועי רואה אותה ונותן לך הדרכה פנים אל פנים... עד גיל חודשיים לכל תינוק יש העדפת צד לאחד הצדדים כי אין עדיין שליטת ראש מלאה... אי אפשר לייעץ דרך פורום בלי לראות את התינוקת אבל אם הטווחים מלאים לשני הכיוונים ואין מתח בשריר זה כנראה לא טורטיקוליס אלא העדפת צד נרכשת/פונקציונאלית ומישהו חייב לעשות אבחנה מבדלת-לכן ממליצה לך לגשת לפיזיותרפיסטית בקופת חולים או באופן פרטי(מהיכן את בארץ ואיזו קופת חולים?) מכיון שכתבת לי שאת מודאגת אני בעד פגישה עם פיזיו'... אם אכן מדובר בטורטיקוליס יש כמה דברים חשובים שיש לעשות 1אולטראסאונד פרקי ירך 2בדיקת ראייה 3אבחון/טיפול/מעקב פיזיותרפיה אני תמיד מנחה הורים להרים דרך הצד-מצד ימין ו/או שמאל לסירוגין במקרה שלך כנראה ביחס של 2:1 כשצד שמאל כלפי מעלה...להרים ממש ממש לאט... הרמה לגרעפס תמיד שתי ידיים מעבר לכתף(פעם מעבר לכתף ימין ופעם מעבר לשמאל) אחיזת גיטרה כמו באתר שלי כידך עוברת בין אוזן ימין שלה לכתף ימין http://michalola.com/gallery.html נשיאה במנשא בטן אל בטן אם את משתמשת במנשא... אשמח להמשיך לענות אם תהיינה עוד שאלות ערב טוב מיכל

beheraion1

New member
בת 6 חודשים (כמעט) ידיים קפוצות

היי מיכל, בתי המקסימה תהיה בעוד שבוע בת שישה חודשים. מתהפכת גב לבטן ובטן לגב ומסתובבת בציר . אם אשכיב אותה על הבטן ישר תתהפך לגב (מאז ומעולם שנאה להיות על הבטן.. חוץ מבשינה) ותתקדם בעזרת דחיפות של הרגליים.ממש סוג של זחילת גב מצחיקה.. בימים האחרונים היא מרבה לשכב על הגב ולקרב את כפות הרגלים לפה. אני רוצה לשאול בקשר לכפות הידיים שעדיין מאוד קפוצות ומכווצות. אני מנסה ללטף את כפות הידיים שלה ולפתוח אותן באיטיות אך היא לא ממש נותנת. בכלל אני מרגישה שהיא לא משחררת את הידיים והזרועות (מאוד נוקשה כשאלביש לה את החולצה או כשננסה להרים ידים מעל הראש).אילו תרגילים היית ממליצה להרפייה של הידים והזרועות?

michalola25

New member
אפשר לקבל תמונה שלה?

הי בהריון1 האם כפות ידיה קפוצות כל הזמן או שאת רואה את זה בזמנים מסוימים? היא עושה המון דברים יפים ותואמי גיל : ) זחילה על הגב נעשית כשמלמדים תינוקות לדחוף עם הרגליים שלהם(האם עשית לה תרגיל שבו החזקת את רגליה וחיכית שתדחוף לאחור?בשכיבה על הגב כמובן) בשכיבה על הגב... היפוך מבטן לגב ברגע שנרכש אין צורך להכריח את התינוק להשאר על הבטן אלא לחקור את סביבתו לבד אז אם היא חובבת שכיבה על הגב תני לה להשאר בתנוחה זו. אם כפות ידיה קפוצות כל הזמן ולא משנה באיזה שעה של היום ואיזו מטלה-יש להבדק על ידי רופא הילדים או על ידי פיזיותרפיסט/ית ילדים לראות את הסיבה פנים אל פנים ולקבל חוות דעת מקצועית. אשמח לקבל תמונה שלה על הבטן ועל הגב כדי להתרשם(אפשר גם במסר כמובן) ערב טוב מיכל

merime

New member
בן שנה ושבע

מתי מצופה מפעוט לקפוץ? (לא זוכרת מתי הבכור שלי קפץ...) הוא מאוד מנסה, מרים רגל אחרי רגל וצועק "קיפוץ"... הוא ילד מאוד חזק, אבל קשה לו עם טיפול על סולם/מגלשה... הוא ממש מתאמץ ואני מרגישה ששרירי הידיים שלו חלשים לעומת הרגליים (תמיד היה כך אגב). תרגילים שאפשר לעשות איתו לשפר את זה? תודה!!

michalola25

New member
זו אכן התחלה של קיפוץ : ))))))))))))))

הי merime איזה מתוק ואיזה כושר ביטוי! הגיל הממוצע לביצוע קפיצה עם ניתוק מלא של הרגליים הינה סביב שנתיים וחצי ונשמע שהוא מקדים...כי הוא מתאמן ואם יתמיד יתחיל לקפוץ בקרוב.... טיפוס על סולם זה דרגת קושי גבוהה הוא בשלב שהוא אמור לזחול במדרגות אל המגלשה או לזחול המעלה המגלשה ושוב זו שאלה של תרגול-אם יחזור על כך יום יום בהתמדה בלי למשל עזרה שלך(אם את מרימה או דוחפת) אלא לאט לאט בקצב שלו הוא ישיג זאת אפשר לחזור לזחילת שש במעלה רמפה ובירידה ממנה, בידוד של חגורת הכתפיים וביצוע תרגילים נקודתיים כמו להשכיב אותו מעבר לירך שלך ולעשות מעין פוש אפס... להתגלש עם הפנים כלפי מטה במגלשה משחקי כדור שונים לצייר על קיר או חלון גדול בעזרת שתי ידיו יש אינספור תרגילים : ))))))))))))))) אם את רוצה עוד כתבי לי : ) ערב טוב מיכל

michalola25

New member
זו אכן התחלה של קיפוץ : ))))))))))))))

הי merime איזה מתוק ואיזה כושר ביטוי! הגיל הממוצע לביצוע קפיצה עם ניתוק מלא של הרגליים הינה סביב שנתיים וחצי ונשמע שהוא מקדים...כי הוא מתאמן ואם יתמיד יתחיל לקפוץ בקרוב.... טיפוס על סולם זה דרגת קושי גבוהה הוא בשלב שהוא אמור לזחול במדרגות אל המגלשה או לזחול המעלה המגלשה ושוב זו שאלה של תרגול-אם יחזור על כך יום יום בהתמדה בלי למשל עזרה שלך(אם את מרימה או דוחפת) אלא לאט לאט בקצב שלו הוא ישיג זאת אפשר לחזור לזחילת שש במעלה רמפה ובירידה ממנה, בידוד של חגורת הכתפיים וביצוע תרגילים נקודתיים כמו להשכיב אותו מעבר לירך שלך ולעשות מעין פוש אפס... להתגלש עם הפנים כלפי מטה במגלשה משחקי כדור שונים לצייר על קיר או חלון גדול בעזרת שתי ידיו יש אינספור תרגילים : ))))))))))))))) אם את רוצה עוד כתבי לי : ) ערב טוב מיכל

ShabLuLLA

New member
עדיפות לצד מסוים

שלום, הקטנה שלי בת חודשיים וחצי ונראה שהיא מעדיפה את צד ימין - כשהיא שוכבת על הבטן (וזה קורה המון) היא כמעט תמיד עם הראש מופנה ימינה + כשהיא על הגב (או נניח בטרמפולינה) הראש שמוט ימינה.. האם נורמלי? האם צריך להסתדר לבד? או שיש משהו שאוכל לעשות? תודה

michalola25

New member
מאוד דומה לשאלתה של נבט1

מתיאורך לא נשמע שמדובר בטורטיקוליס...אלא בהעדפת צד על רקע תנוחתי ועקב אי השלמת שליטת ראש...אבל תמיד טוב ומומלץ לגשת לפיזיותרפיסט/ית ילדים לאבחנה מבדלת... אם היה מדובר בטורטיקוליס היא היתה מפנה את ראשה לשמאל ולא לימין על הבטן... שווה בדיקה כשבינתיים קראי את המלצותיי לתרגול בתשובה לנבט 1 ואם יש עוד שאלות אנא כתבי לי או צרפי תמונה שלה על הבטן... ערב טוב מיכל

a m i t4

New member
בן 10 חודשים

היי מיכל! בני בן 10 חודשים. זוחל גחון כבר כמה חודשים - מושך קדימה עם הידיים ודוחף את עצמו עם רגל ימין. רגל שמאל נשארת ישרה ולא תורמת למאמץ. בנוסף, הוא מטפס ממש יפה מעל מכשולים כשהוא נעזר ב2 הרגליים, עולה על 6, מטפס מדרגות, מטפס עלינו ועל חפצים ונעמד בכל הזדמנות שיש לו ואפילו עושה צעדים כשמחזיק במשהו. הוא לא זוחל על 6. מה אפשר לעשות כדי שיזחל כשהוא משתמש ב2 הרגליים? האם יש סיבה לדאגה?

michalola25

New member
שליש מהתינוקות לא זוחלים סימטרי(גחון)

האם הוא מתיישב לבד? האם זחל לאחור? האם עשה סיבובי ציר הן לימין והן לשמאל? האם הולך לשני הצדדים???(על הצד) מוזמנת לשלוח לי סרטון לנייד 0528303232 או למייל האישי [email protected] ואנסה לענות נקודתית.. יש ילדים שהמוטיבציה ללכת עולה על כל דמיון : ) אז תני לו להתפתח בקצב שלו ואם עוד חודש לא יזחל שש או יתיישב לבד כתבי לי.. מחכה לסרטון או להמשך שאלתך ערב טוב מיכל

למעלה