אירוח
פיזיותרפיסטית ילדים

• פותח הנושא muga
  • פורסם בתאריך

muga

New member
אירוח
פיזיותרפיסטית ילדים

מחר, ה-.08.02.2012, בשעות הערב, תתארח בפורום מיכל נעם M.A., P.T. פיזיותרפיסטית ילדים נוירו-התפתחותית מומחית בהתפתחות הילד עם נסיון של 18 שנים. מיכל עובדת בגן שיקומי, מאבחנת ומטפלת בתינוקות וילדים המציגים עיכוב התפתחותי בביקורי בית או בקליניקה פרטית.
מיכל,אמא של ליאור בת השנתיים, גרה ברמת גן.
ניתן לשאול כל שאלה בתחום התפתחות הילד החל מאבני דרך ועד תרגילים שונים ומנחים בהם משחקים עם התינוק ותוך כך יוצרים סביבה מאתגרת עבור התינוק
אנא צרפו תמונה לשאלה, במידה ויש לכן כזו. זה מסייע למיכל במתן תשובה מדוייקת
לפרטים נוספים על מיכל ודרכי הטיפול - http://www.michalola.com/ תהנו

kukilida10

New member
שאלה לי

בני אוטוטו בן 8 חודשים..זוחל גחון,עושה סיבובי ציר בחופשיות, מתיישב לבד כבר מעל חודש.. היום הוא התחיל למשוך את עצמי מישיבה לעמידת 6 אבל לרוב הוא עולה על 4 או על 6 אבל רק עם רגל אחת..ואז פתאום משתטח..וזוחל גחון.. יש אפשרות לעודד את הזחילה על 6..והאם יש צורך בכלל?

anifel

New member
הבן שלי גם כשלמד

לזחול על 6 היה מהר מאוד מתעייף בהתחלה ואז יורד לגחון וזוחל בזריזות אצלינו זה היסתדר לבד תוך איזה שבועיים שהוא כבר ניהיה מומחה זחילת 6 מאז לא ירד לגחון.... :)

michalola25

New member
נפלא ונהדר!

דומה מאוד למה שהתכוונתי : ) ובדרגת קושי גבוהה יותר!!! כל הכבוד לבנך החזק והמתוק : ) לכל אחד מאיתנו צד אחד חזק יותר....והוא מעדיף ליזום עם ימין אם את ממש רוצה להתערב(אין צורך...) חכי חודש והחליפי לו רגליים כך שיזום ויניע את רגל שמאל ראשונה... בימים חמים השאירי אותו בלי גרביים כדי שיחוש טוב יותר את הרצפה. תהני ממנו ותודה על התמונה זה מאוד מאוד עוזר מיכל

michalola25

New member
התפתחות טובה ותקינה : )

הי קוקילידה : ) אני זוכרת את שאלותייך בעבר ושמחה לקרוא על התקדמותו היפה של בנך! אין צורך לעודד דבר או להתערב נשמע שהוא עושה את הכל טוב ויפה : ) האם כשאת כותבת שהוא עושה את זה את מתכוונת שהוא שולח רגל קדימה רק עם רגל אחת? זה בסדר גמור ואין צורך לשנות הצד השני יגיע בעקבותיו יש אפשרויות רבות לעודד זחילת שש אך אני בעד ל"הפעילן" בילדים שזקוקים לטיפול ועזרה ולא בילדים כמו בנך שפותרים את הבעיה לבד ועושים זאת בעצמם שיהיה לך ערב נעים ומהנה מיכל

נעליים צעד ראשון- מתי?

מיכל שלום, הבת שלי בת שנה וארבעה חודשים, התחילה ממש ללכת לפני כשלושה שבועות. בערך כחודשיים אני נועלת לה נעלי טרום הליכה. לקטנה יש רקע של גמישות יתר, היינו מטופלות אצל פיזיותרפיסטית מגיל חצי שנה, אבל לפני כשלושה חודשים הפסקנו את הטיפול כיון שהפיזיטרפיסטית אמרה שאין שום טעם ושהיא מתקדמת יפה. השאלה שלי: מתי מומלץ לעבור לנעליים של צעד ראשון? האם חודש של הליכה עם נעלי טרום הליכה מספיקה, או כמה שיותר למשוך איתם ככה טוב יותר? כמו כן, נאמר לי שנעלי צעד ראשון מספיקות לתקופה שלא עולה על ארבעה חודשים מבחינת צמיחה של כף הרגל - האם זה נכון? תודה רבה!!!!!!!

michalola25

New member
אפשר לקנות לה נעליים רגילות : )

הי שוקשוקית1 ביום ראשון רשמתי את בתי ליאור לגן עירייה בדרך חזרה הביתה הסתובבתי ברחוב ביאליק ברמת גן(אחד המקומות החביבים עליי ברמת גן עיר מגוריי) ונכנסתי לחנויות הנעליים שבילדותי קנו לי נעליים בהן : ) נעלי איילה ונעלי במבינו : ) אני מצרפת לך תמונות של מספר זוגות שמתאימים כנעל ראשונה במחיר בין 50-100 שקלים-משום מה לא מצליחה לצרף את התמונות אנא שלחי לי מייל פרטי ואשלח לך תמונות לדוגמא [email protected] בעיקר לילדים עם גמישות יתר חשוב לבחור נעל גבוהה עם סולייה בינונית עד קשה עם תמיכה טובה בקרסול בגיל שנה וארבעה חודשים בהחלט מותר ורצוי לנעול נעליים רגילות בעיקר כשמסתובבים בגינה בחוץ ערב טוב מיכל

בן 9 חודשים

שלום לך, הבן שלי בן 9 חודשים, נולד 3 שבועות לפני הזמן. הוא מאוד פעיל וכל היום מסתובב בבית אבל רק על ידי גלגול וסיבובי ציר הוא לא זוחל ולא מתיישב לבד (אבל נשאר זקוף אם מושיבים אותו אבל אנחנו נמנעים מכך). ניסינו כמובן לנסות לפתות אותו עם משחקים אבל הוא פשוט סוחב את השמיכת פעילות אליו או מוותר על מה שנמצא על הרצפה ולא מנסה להגיע לזה. מה אפשר לעשות? תודה רבה

michalola25

New member
להושיב ולשחק בתנוחות "מנותקות" מהרצפה

ראשית תתייעצי עם רופא הילדים שלך ובקשי הפנייה לפיזיותרפיה בקופה כי איני רואה אותו ואולי דרוש אבחון... ילד שנשאר בתבנית של גלגול וסיבובי ציר חשוב לנתק אותו מהרצפה אז יש כמה אפשרויות להושיב היא החשובה והקלה מכולן-אז תושיבי אותו לא מהאויר אלא דרך הצד ותוך כדי לימוד איך מתיישבים האם את מושיבה אותו בזמן האוכל??? גם חשוב מאוד להושיב בכיסא אוכל ולתת לו להמרח ולשחק עם האוכל-כולל הכנסת ידיים לגביע יוגורט או אחיזת כפית וכו' עמידת ברכיים חשובה מאוד-הניחי אותו כך שישען על חבילת טיטולים חדשה או על הירך שלך כשברכיו ב90 מעלות והוא נשען עם בטנו על הירך או חב' בטיטולים : ) יש עוד דברים אך קל יותר להראותם במפגש פנים אל פנים אז בקשי הפנייה לפיזיו' מהיכן את בארץ???ואיזו קופה? אשמח לשמוע עידכונים איך הולך כשמושיבים אותו הרבה : ) ערב טוב מיכל

ר80

New member
מדרגות

שלום מיכל, מקווה שהשאלה שלי קשורה... הבת שלי (שנה ו-8) הולכת עצמאית מגיל 11 חודשים. יודעת לטפס במדרגות די טוב. הבעיה היא שהיא לא יודעת לרדת במדרגות. יותר נכון להגיד - היא לא "מתייחסת" לכך שיש מדרגות, ופשוט מסוגלת להמשיך בהליכה וליפול. גם במגלשה בגן שעשועים היא פשוט ממשיכה ללכת ואז נופלת על הטוסיק. זה מוביל למצב שאני בהיסטריה כשהיא ליד מדרגות שחס וחלילה לא תיפול. מה שכן, כשאני אומרת לה "מדרגה" כשהיא מתקרבת, היא עוצרת ומחכה שאני אתן לה יד. אז איך מלמדים לרדת במדרגות? תודה

michalola25

New member
ממליצה על בדיקת ראייה ואבחון פיזיו'

הי ר80 מכיון שזהו פורום ואני לא רואה אותה...ממה שאת מתארת נשמע שיש בעיה תפיסתית ולכן אני ממליצה לך לפנות לבדיקת ראייה אם טרם עשית זאת ובמקביל לגשת לאבחון בפיזיותרפיה בקופה כי ל"פספס" מדרגות ומגלשה שאופן קבוע זה משהו שיש לבדוק אותו לעומק ולא במענה בפורום... אין צורך להילחץ או להבהל אך אם זה משהו על בסיס קבוע שקורה כל הזמן באופן עקבי חשוב לבדוק זאת. טיפוס במדרגות דורש תכנון מוטורי ותפיסתי שונה מזה של ירידה ולכן לעלות יותר קל מלרדת (מבחינת תכנון ותפיסה לאו דווקא מבחינת תנועה) כתבי לי האם יש עוד דברים שנראה לך שהיא מתעלמת מהם או דברים מסוכנים שהיא אינה מודעת לסכנה... ערב טוב מיכל

ר80

New member
היום הפתיעה אותי...

בדיוק היום היא הפתיעה אותי, וגם התיישבה במגלשה בלי שאמרתי לה, וגם במדרגות עצרה וחיכתה לי או לחילופין התיישבה על הטוסיק וירדה אותן בישיבה... תודה

michalola25

New member
מוכר וידוע : )

ראתה ששאלת בפורום : ) אז עשתה הכל מהר ובשקט... עדיין אם את מרגישה שיש לה מצבים שהיא ממשיכה הלאה ו"מתעלמת" ממצבים מסוכנים פני לבדיקת עיניים שמחה לשמוע את החדשות הטובות שימשיך כך! מיכל

michalola25

New member
ממליצה על בדיקת ראייה ואבחון פיזיו'

הי ר80 מכיון שזהו פורום ואני לא רואה אותה...ממה שאת מתארת נשמע שיש בעיה תפיסתית ולכן אני ממליצה לך לפנות לבדיקת ראייה אם טרם עשית זאת ובמקביל לגשת לאבחון בפיזיותרפיה בקופה כי ל"פספס" מדרגות ומגלשה שאופן קבוע זה משהו שיש לבדוק אותו לעומק ולא במענה בפורום... אין צורך להילחץ או להבהל אך אם זה משהו על בסיס קבוע שקורה כל הזמן באופן עקבי חשוב לבדוק זאת. טיפוס במדרגות דורש תכנון מוטורי ותפיסתי שונה מזה של ירידה ולכן לעלות יותר קל מלרדת (מבחינת תכנון ותפיסה לאו דווקא מבחינת תנועה) כתבי לי האם יש עוד דברים שנראה לך שהיא מתעלמת מהם או דברים מסוכנים שהיא אינה מודעת לסכנה... ערב טוב מיכל

בת 10 חודשים..

היי. בתי בת 10 חודשים בעוד כשבוע. לפני כ 3 שבועות החלה לזחול גחון לאחר מכן לעבור מישיבה לכיוון זחילה על הבטן ובימים האחרונים החלה למשוך את עצמה לעמידה בלול וגם כמה צעדים קטנים מסביב ללול. העניין הוא שהיא לא מתיישבת עצמאית. רק אם מושיבים אותה היא יושבת. היא עושה פוזות כאלו על הצד אבל לא מתיישבת לגמרי. מה ניתן לעשות? לחכות וזה יגיע לבד? תודה רבה

michalola25

New member
אפשר לחכות

ואפשר גם להניח בעדינות יד על האגן שלה כשהיא יושבת את ישיבת הדוגמנית ולרמוז לה איך מתיישבים לבד : ) יש ילדים שהמוטיבציה שלהם להיעמד גבוהה מהרצון לשבת אז יתכן והיא משכה לעמידה לפני המעבר לישיבה ובקרוב תתיישב לבד. ממה שאת כותבת היא עושה המון דברים יפים לגילה : ) זוחלת,עומדת,הולכת לצדדים(גם אם מדובר במספר צעדים) ונשמעת פעילה למדי ועל הסף להתישב לבד. את יכולה להמשיך ולהושיב אותה אם כי רצוי לעשות זאת תוך לימוד כיצד מתיישבים דרך הצד עמידת שש או עמידת ברכיים ולא מהאויר... מחכה לעידכונים ערב טוב מיכל

תודה על התשובה

היי מיכל תודה על תשובתך.. אם חיכיתי עד עכשיו אני אחכה עוד קצת.. בסוף היא תתיישב לבד. תודה רבה וערב טוב!

למעלה