טירונות מתנדבים

sm252

New member
טירונות מתנדבים

אז בשביל כל המתנדבים הבאים הנה מאמר די מפורט על הטירונות עצמה: הטירונות נערכת כהרגלה בבה"ד 7 ,מחנה גדעונים ממול צריפין(למעט מקרים יוצאי דופן),וזהו בה"ד שעוסק בעיקר בטירונויות והדרכות שונות. אורך הטירונות 5 ימים. הטירונות נערכה בין השעות 9 בבוקר עד ל6 בערב, למרות שהשעות גמישות במעט. ביום הראשון תגיעו ותחולקו לכיתות,כך שלכל כיתה יהיה את המ"כ שלה,למרות שאת רוב זמנכם תבלו עם המחלקה שלכם.באותו היום תעברו שיחות פתיחה עם כל הגורמים האחראיים עליכם ובנוסף שיעור תאונות דרכים וטרמפים שחייל לא יוצא בלעדיו הביתה. בשאר הימים,תעברו שיעורים שונים בנושאים:ערכי צה"ל,נשק בלתי קונבנציונלי ,מכשיר קשר, עזרה ראשונה, משמעת בצה"ל,זכויות וחובות בצה"ל,ביטחון מידע וחומר עיוני על נשק. אף יש מטווח בלייזר,שזה רובים מיוחדים ללא אש חיה.(אני לא נהנתי אבל היו כאלה שכן). ביום לפני האחרון תעברו מבחן מסכם שכ-ו-ל-ם עוברים,כי הציון הוא בסופו של יום שקלול של על הטירונות. ביום האחרון יש טקס סיום וכל המשפחות באות ונשבעים עם נשק וספר תנך,מקבלים תעודות גמר וצו סיפוח ליחידה הבאה וחולצת/סווצרט שהמחלקה שלכם הזמינה (משלמים עליו). המכים לא יהיו נחמדים בהתחלה,וזה ייצור שוק ראשוני קטן.אבל בהמשך הזמן הם קצת מתרככים ואתם מתרגלים,אבל גם אם אתם ממש שונאים אותם,5 ימים וזה עובר.המאמץ הפיזי הכי גדול שתעשו יהיה לקום לשבת ולהתסדר בשלשות או בח'.מעבר לזה שאם מישהו לא מרגיש טוב יש התחשבות. בפאן החברתי-האנשים באמת מקסימים ואי אפשר שלא למצוא מישהו להתחבר אליו. תגלו אנשים עם בעיות רפואיות שונות(אבל אל תצפו לראות את כולם על כיסאות גלגלים,נכים יש ממש בודדים). דגשים אחרים: - לנו נאמר שאסור להביא מכונית(למעט מקרים מאושרים) אבל אין אכיפה על זה בכלל. לאלה שהם נכים אני ממליצה באמת להגיע עם מכונית,כי האוטובוסים/רכבות מלאים באנשים וזה עניין מסורבל. -בנים,לבוא מראש מסופרים.חבל שהספר הצבאי יעשה את העבודה הזאת -למי שיש בעיה עם מזון (אמיתית) אפשר להביא אוכל מהבית,ושמה ישמרו אותו במקרר ותחממו אח"כ. מנות צליאק מחולקות בבסיס (למרות שנאמר לנו שמ2012 מפסיקים אותם בכל צהל) -מי שרוצה לישון בבסיס יכול,יש מקומות לישון בהם.בדרך כלל אלה שנשארים עוברים עוד שיעור העשרה בערב ולאחר מכן משוחררים לעשות כרצונם.אף אחד לא באמת השגיח עליהם לשעת ט"ש והם ישבו עד שעות די מאוחרות בחוץ. -בסהכ ,אתם תהנו.הלוז לא באמת צפוף כך שיש זמן לנוח ולדבר עם אנשים,וזו חוויה נהדרת.באמת! אם למישהו אי פעם יהיה שאלות נוספות,אפשר לשלוח מסר ואני אענה בשמחה:)
 

sm252

New member
ועוד כמה דברים :

בנוסף לחומר העיוני, יהיה לכם פגישה עם רופא מתנדבים אחראי, ראש תא מתנדבים(כן כן), פאנל של מתנדבים שמכל הדרגות הפזמים והתפקידים שתוכלו לשאול אותם שאלות, ונציגה מביטוח לאומי.
 

hillator

New member
נוסף למאמרים


המון המון תודה על המאמר.. מ9:00 עד 18:00? ואו אותי צהל משאיר שם מ7 וחצי עד 18:00
(לא להתבלבל היום יש לי צילום סיטי בתל השומר לכן אני כאן). חשוב לציין שמחוץ לצריפין יש שתי חניות גדולות ככה שמי שבכל זאת רוצה להגיע עם רכב יכול.
 

TalTD

New member
תודה רבה על המידע

כרגע במידה והכל יהיה תקין אני מתגייס בינואר..מקווה להגיע לזה..
 

lavifighter

New member
שאלה-כתיבה בטירונות

לאנשים עם כתב גרוע במיוחד(כמוני) תהיה בעיה כלשהי לעבור את הטירונות מבחינת המבחן המסכם? יש לציין שבשיעורים בבית ספר כולל בגרויות כתבתי במחשב בגלל זה.
 

sm252

New member
תשובה

יש את האופציה הפשוטה שיום לפני המבחן המסכם לבקש לצלם את הדברים או משהו כזה.אולי אפילו יתנו לעשות את זה בבהד עם הסבר מתאים למפקד. אבל אם באמת מקשיבים טוב בשיעורים,אין צורך לכתוב.אני כתבתי אבל מעבר לזה אף פעם לא קראתי את הדברים
 

lavifighter

New member
השאלה זה האם המבחן אמריקאי/פתוח?

אני מאמין שאני מסוגל להקשיב מספיק טוב כדי להסתדר בלי לכתוב, במיוחד שאין ממש מתי ללמוד לזה(או שיש?).
 

sm252

New member
אפשר ללמוד בבית אבל זה די מיותר

יש את שתי סוגי השאלות,אבל הרוב אמריקאיות. בכנות,אני חושבת שלא עניתי בכלל על השאלות הפתוחות:p כולם עוברים כי הציון הוא כולל את "כל הטירונות".
 
למעלה