שאלת ימי הולדת

אד י

New member
אני מסתכלת על אותו דבר אחרת

הייתי רוצה שהבת שלי כשתגיע לבגרות לא תרגיש שיש משהו שהיא חייבת לעשות, הייתי רוצה שהיא תפעל תמיד מתוך בחירה. מבחינתי אין כזה דבר אירוע שחייבים או צריכים להגיע אליו, יש אירוע שרוצים להגיע אליו, לפעמים רוצים כי מדובר באנשים קרובים ואהובים, ולפעמים רוצים כדי לשמור על הסטטוס שלנו בחברה שבה אנחנו חיים, ולפעמים לא מוצאים שום סיבה הגיונית ולא רוצים ולא הולכים למרות שסבתא עושה לנו פרצופים נעלבים. כרגע זה רק בתיאוריה, כי בפועל אין לנו ימי הולדת בגן (ברת מזל שכמותי), אבל כשיהיו (אם יהיו) , אני בהחלט אאפשר לה לקבל החלטה לא ללכת אליהם, כל עוד היא תהייה מודעת להשלכות של ההחלטה שלה.

dafnapo

New member
יחס גורר יחס

בעניין הזה אני מאמינה שצריך ללמד לכבד אחרים בדיוק כמו שהיית רוצה שיכבדו אותך. אם הנורמה היא לעשות יומולדת לכל הגן או לכל הכיתה, הולכים אצלי לכל ימי ההולדת, בדיוק מהטעם שכשאנחנו נעשה יומולדת (וזה קרה רק פעם אחת) נרצה שיכבדו אותנו באותה מידה. הנוהג אצלנו בסביבה הוא יומולדת לכל הגן/הכיתה כדי למנוע אפליה / העדפות/ הנצחת חריגות חברתית וכד'. החריג היחיד שהיה לנו עד היום כשבתי סירבה בשנה שעברה ללכת ליום הולדת של ילדה מהגן שהציקה לה באופן קבוע. לא הכרחתי אותה, בין השאר גם כיוון שידעתי שדרכן תיפרד בשנה הנוכחית. מבחינת הוצאה - אני בד"כ קונה ספרים גם כי זו מתנה ראויה בעיני וגם כי תמיד יש מבצעים ואפשר להחליף בלי בעיה.

Mישהיא

New member
יחס גורר יחס.. וכיבוד ..

האם זה נמשך יותר מבשנה הראשונה? כי אז זה הופך לעול. ולכורח גם לילד וגם להורה

SMADAR55

New member
הולכים לכל יום הולדת. רוב ההורים אצלינו

(גן חובה) משאירים ובאים לקחת. אני נשארת. אבל הבן שלי הוא PDD ואני לא מעיזה להשאיר אותו לבד. לעתים זקוק לתיווך או סיוע.

למעלה