שאלת ימי הולדת

pazi2010

New member
שאלת ימי הולדת

לבן שלי בן 5 כל שני וחמישי חוגגים ימי הולדת באופן פרטי חברים מהגן בבית , אתן הולכות לכל ההזמנות ? זה נחמד עם מפעיל , הבן שלי אחרי חצי שעה רוצה הביתה, שרב ההורים משאירים את הילדים ולאחר שעתיים חוזרים,והבן שלי רוצה שאשאר איתו מה אני עושה ? אני בדילמה זה גם תקציב...גם לנתק אותו זה לא פתרון , מעונינת לקבל עצה לאן אתן הולכות ממיינות ? או לכל מי שמזמין ? שאלון קצרצר

lilth

New member
(לא בדיוק הבנתי למה זה גם תקציב,

את מתכוונת לקנות מתנות לילדי יום ההולדת? בטח לא צריך משהו יקר במיוחד או שאת חושבת על חגיגות יום ההולדת של בנך? שוב, בטח לא צריך לעשות משהו יקר..) א. נראה לי שאם עכשיו כל שני וחמישי חוגגים יום הולדת, בטח עוד מעט יגמרו כל ימי ההולדת בגן (כמה ילדים כבר יש..) ב. אם את יכולה והוא עוד זקוק לך, חושבת שהייתי נשארת איתו

pazi2010

New member
פעמיים בשבוע ימי הולדת..

המתנות זה לא העניין , בסדר 80 ש"ח לשתי מתנות לא אהיה עניה
ללכת לכל יום הולדת ?

lilth

New member
למה לא ללכת לכל יום הולדת?

(או לפחות לרובם)

אופירה10

New member
דבר ראשון

בגיל 5 בהחלט נהוג להשאר עם הילד. אצלנו בגיל הזה הרבה אמהות נשארו עם הילדים וזה היה בסדר גמור. מן הסתם את לא האמא היחידה שנשארת, אז את יכולה להרגיש בנוח ולהשתתף בחגיגה. לגבי התדירות, דווקא נשמע לי נחמד. זה גם מבטיח בהמשך תקופה ארוכה ללא ימי הולדת, אם כולם חוגגים עכשיו.... אפשר לקנות סטוק של מתנות לא רעות בכלל בעלות של 25 ש"ח למתנה - נניח לקנות בבת אחת ארבע מתנות שיהיו בבית, ואז לא צריך בכל פעם ללכת לחפש מתנה. והאם הולכים לכל מי שמזמין? - בדרך כלל כן, אלא אם זה ילד/ה שהבת שלי ממש, אבל ממש לא סובלת - ואז היא ממילא מסרבת ללכת... גם זה כבר קרה. תעשו חיים, גם תורכם לחגוג ולהזמין יגיע...

פרח333

New member
אצלנו אין כ"כ הרבה אבל באופן כללי אני אנטי...

לא אוהבת ימי הולדת עם מפעיל, לא אוהבת שמזמינים "את כולם" באופן גורף, לא אוהבת את הרעש שבד"כ נגרר מהנוסח הזה, ואת ה"תרבות הקנויה" והמאוד נמוכה בד"כ. מכיוון שזה משהו שהוא לא בסולם הערכים שלי, אבל לחגוג עם חבר זה בהחלט במקום גבוה יותר, אני מעודדת ללכת רק לימי הולדת של חברים. אם זה מישהו שאינו מוגדר כחבר, באופן כללי לא הולכים. בשנה שעברה (גיל 4) היו ימי הולדת שאפילו לא אמרתי לו שהתקיימו, ומכיוון שהוא לא דיבר על זה הבנתי שלא דובר בגן (או שהוא לא היה במודעות לכך, לא לפני ולא אחרי). השנה היו כבר שני ימי הולדת של חברים שלו. לא הלכתי אלא נשארתי או כי הורי ילד היומולדת ביקשו להישאר או כי זה היה מסובך מדי ללכת ולחזור. לגבי מתנות - מכיוון שזה היה לחברים שלו, לא איכפת היה לי להוציא כסף, בכל מקרה התארגנתי עם עוד אמהות כדי שתהיה מתנה משמעותית יותר, וגם קנינו קופונים לחנות שאיפשרה לנו לקנות להם מתנה בשווי של 150 ש"ח בעלות של 90 שח (30 לכל נותן מתנה). יומולדת נוסף בשבוע הבא, של שתי בנות שאני לא בטוחה מה מהות הקשר איתן, נראה אם הולכים בתחילת השבוע. שמעתי אותו אומר על אחת מהן שהיא חברה שלו, אז אולי כן נלך. בכל מקרה - אחרי שני ימי ההולדת שהלכנו הוא התחיל לדבר על זה שהוא גם רוצה מפעיל. אני מוצאת את עצמי מסבירה לו שזה לא "לפי דרכנו" ושהיומולדת שלו באביב ולכן אפשר לחגוג לו בחוץ, ושאנחנו לא מביאים מפעיל ונדבוק בתוכנית המקורית שלנו (סימני דרך, "משחקים של פעם").

pazi2010

New member
את צודקת פרח !

שירבו שמחות אמן , ברב הימי הולדת שהיינו לאחר חצי שעה הוא רצה הביתה , רק לאחר שהסברתי שתהיה הפתעה בסוף היום הולדת הוא המתין בכח אפשר לחשוב...
הימי הולדת לחברים מהגן שאין לו שום קשר , אנחנו גרים באיזור תל אביב בשבוע הבא מתקיים יום הולדת במנתנס שצמוד לאולם ספורט , פעם שעברה הוא ניגש לתריבונות של אולם כדור סל , היום הולדת לא עניין אותו , הדעות חלוקות אין ספק יש שני צדדים בגלל זה אני בדילמה

judith4

New member
לא מסכימה עם הניתוח שלך

אני רואה ערך עליון (כן ממש כך) לנסות ולבוא לימי הולדת של חברים מהגן. אני חושבת שלהזמין את כולם זו הדרך הנכונה, הכי לא מעליבה שיש והכי שיוויונית שיש, וכך אני רוצה לגדל את ילדיי, לא עושים הבחנות את מי אני מזמין ואת מי לא כך לא מעליבים ילד שאינו מקובל. וחשוב מאד לשמח את ילד יום ההולדת ולבוא, כדי שחלילה לא יווצר מצב שתיווצר אכזבה והרבה ילדים לא יבואו. נכון, יש מפעילים ויש מפעילים, וכמובן הייתי מעדיפה שימי ההולדת יהיו עם מפעילים איכותיים ולא רעשניים, וגם היינו מספיק בימי הולדת שההורים אירגנו בעצמם את האירוע. אבל לא עניין המפעיל הוא הסיבה לבוא או לא לבוא ליום ההולדת. יותר מכך, אני עצמי עשיתי ימי הולדת עם מפעיל לילדיי. אני מודה שבנוסף לכל הקושי של להרים יום הולדת, לעשות את זה לבד, זה בגדר הבלתי אפשרי, גם כיבוד, גם מקום וגם להפעיל את הילדים? לבד? אני לא יכולה. אפשר למצוא הפעלות איכותיות, כמו בירושלים במוזיאון המדע ומוזיאון הטבע, ואפשר מפעילים וולגריים. זה כמובן עניין של סגנון. אבל לא לבוא, אני מבחינתי מעודדת את ילדיי ללכת תמיד לימי הולדת.

ממולדה

New member
"קבוצת הילדים בגן" היא קבוצה שרירותית

למה לילד אמורה להיות מחויבות כלפי כל אחד ואחד מהילדים שהעירייה שיבצה בגן איתו? אני כן חושבת שצריך למשל לאשר הגעה, להודיע אם מבטלים וכולי. אבל אני לא רואה מחויבות ללכת לימי ההולדת של כו-לם. ודווקא העובדה שיום ההולדת הופך למבחן פופולריות לילד, ושכל ילד אמור להזמין את כו-לם, היא הבעיה. לולא היתה מתקבעת הנורמה הזו, גם לילד הפחות פופולרי היה אפשר לחגוג בצורה נעימה, עם מעט חברים שהוא בחר, ולהרגיש עם זה אחלה.

זואי11

New member
כי גם בחיים ישבצו אותם באופן שרירותי וזה סוג

של שיעור - לכבד ולשמח את האחר גם אם הוא לא החבר הכי הכי קרוב, ולבוא ליום הולדתו. (מתוך הנחה שהם לא ממש סובלים ביום ההולדת) ואני מסכימה עם כל מילה של ג'ודית.

ממולדה

New member
אבל יום ההולדת כבר נחגג בגן

לכל ילד וילד, עם עוגה, ריקודים ושמחה. משום מה יש התעקשות להכפיל את החגיגה (עיקרון ההכבדה?
ולחגוג שוב לכל ילד וילד, עם כל הכיתה/קבוצה. זה מיותר בעיניי. חוץ מזה, משום מה בגילאים גדולים יותר כן מעדיפים לחגוג בפורמט קטן יותר, עם החברים הטובים. האם השיעור של כיבוד האחר חשוב בגיל 3 אבל פחות חשוב בגיל 8 או 10? סביר להניח שטעמם של הילדים השתנה. ושיום ההולדת לא חייב להיות מבחן כזה (אבל הופכים אותו למבחן כזה). בכל גיל שהוא אני מחנכת את ילדיי לכבד את האחרים. ודאי לא ארשה יחס מבייש לילד פחות פופולרי למשל (ואף אזדעק על כך). זה בנפרד מסוגיית יום ההולדת.

judith4

New member
גם זה לא מדוייק

כל גן ומנהגיו, אצלנו לפחות, באחד הגנים מגן חובה יום ההולדת היא ללא ההורים, למשל.

3מרגו

New member
בדיוק מה שעשינו עד עכשיו 5 פעמים

יש בגן.בלי הורים.אז בלי הורים...טוב,בשנה שעברה היו שני גנים ושני ימי הולדת... בכל ה-5 שנים הזמינו פעמיים למסיבה עם מפעיל.הלכנו. באמת יצאנו בזול עד עכשיו.איזה מזל.

שיסנדרה

New member

למרות שאני מודה, לפני כחודש היה יום הולדת שנערך ביום שישי ב- 15:30 אחה"צ. ואני, כשנוגעים לי בשנ"צ של יום שישי אני מפסיקה להתחשב באחרים
ליבי עם הילד הזה שהוריו כה ...בחיי שאני לא מוצאת את המילה המתאימה...ובגללם נאלץ אולי להסתפק במעט משתתפים ביום ההולדת שלו

פרח333

New member
יש גם עניין של גיל - מה שאת אומרת נכון לגילאי

בי"ס וממש לא נכון, לדעתי, לגילאים הצעירים (גיל 5, לצורך העניין הוא גבולי...). יש גם בעיה שלא תמיד כולם יכולים לעמוד בסטנדרט הכלכלי שמציבות החגיגות האלו (באיזור שלי זה מאוד בעייתי). כולל חגיגות יומולדת לבני שנתיים ושלוש מויצו במועדון עם בר סושי ומכונת הפוך/אספרסו להורים. אנחנו הזמנו עד כה רק חברים קרובים, שגם הוריהם חברים שלי. אני חוגגת בשנתיים האחרונות עם חברים שלי ומשפחה ביחד, ולא מתאים לי להאכיל ו"לארח" הורים שאני לא מכירה ושלא משתלבים בשמחת היומולדת. לא יודעת מה יהיה השנה (כאמור גיל 5). אם הוא ירצה להזמין הרבה ילדים, אנסה להוריד אותו מזה (לצמצם לכ- 7-8), ואולי נעשה משהו נפרד (אולי לבנים בלבד).

ממולדה

New member
לגמרי איתך

את יום ההולדת האחרון (7) חגגנו לבקשתו בבית, עם 4 חברים שהזמין ואחיהם הקטנים. עם הפעלות שלי - הילדים הכינו שיפודי פירות ואני ציפיתי להם בשוקולד. קיבלו קעריות פודינג אישיות וקישטו אותן בדובדבנים/פצפוצים וכולי. שיחקו "חבילה עוברת". וחוץ מזה סתם שיחקו יחד כי הוא בחר להזמין רק ילדים שמכירים זה את זה. היה כייף להכין 7 שקיות הפתעה
בשנה שעברה בגן הקודם (עירוני) די סבלתי כי היה נהוג שכולם עושים יומולדת מושקע, הילדים בפנים עם המפעיל והאמהות בחוץ מרכלות זו עם זו. באלה שהלכנו בכלל ראיתי ילדים שמעדיפים לחכות בחוץ עם ממתק ביד, בכלל לא בא להם בשישי אחר הצהריים להיכנס לאולם הספורט הגדול והרועש עם המוזיקה וההפעלות.

אמאנחל

Member
מנהל
אני עשיתי "מה בראש שלי"

כלומר בגלל שאני לא הזמנתי הביתה/לארוע ואני לא חושבת שכל אחד מוכרח לארגן ארוע בגילאים האלה, אני גם לא מרגישה מחויבת להשתתף בעלות הארוע. אז הסתפקתי בלקנות מתנה חמודה ב 20 ש"ח כל פעם. יש ערכות קסמים נחמדות למשל. וגם רעיונת אחרים, אפשר לשאול בחנות. קלפים שהם אוהבים, בלייד, שעון יד בכאילו, בלונים לניפוח, וכו'. ב 25 ש"ח בכלל אפשר להפוך ילד בן חמש למאושר עד הגג. אנחנו כן הלכנו לכל ימי ההולדת בגלל שהבן שלי נהנה מזה (למרות שאני בכלל "לא מתה" על ההפעלות הדלות האלה). כל זמן שהוא רצה שאשאר, אז נשארתי, וזה אומר שגם אחותו נשארה איתנו. כשגדל מספיק והסכים לשחרר אותי, אז בשמחה השארתי אותו וחזרתי בסוף הארוע. נראה לי בסדר גמור גם להחליט לא ללכת לחלק מהארועים. השנה בגיל שש לראשונה ארגנתי לו ארוע יחד עם חבר מהכתה. הבהרתי כבר שזה לא יהיה כל שנה. בשנים הבאות אולי אהיה פחות מותשת בתחילת השנה (היה לי עמוס המעבר לכתה א השנה) ונארגן משהו בגינה לפני שמזג האוויר יהפוך לחורפי יותר מדי.

אמאנחל

Member
מנהל
השנה בית ספר ואני יותר מקפידה שיגיע לכל

הארועים של החברים. בתחילת השנה המורה ביקשה/הבהירה את הכלל שלכל יום הולדת יוזמנו כל ילדי הכתה ושכל הילדים יגיעו. היא למשל בקשה מההורים שאם יש לילד חוג באותו היום הוא לא ילך לחוג אלא ליום ההולדת. אני מקפידה על ההנחיה הזו, כי אני חושבת שהיא מתחשבת בכל הילדים שיש להם יום הולדת ושרוצים שהחברים יבואו לשמוח איתם, גם כשלחברים יש חוגים באותו יום. הבן שלי כבר רצה לותר על יום הולדת או שניים בגלל חוג הג'ודו שלו, אבל לא ויתרתי והוא בא ליום ההולדת של החברים וכיבד אותם בנוכחותו וגם נהנה מאוד מהארוע בכל פעם.

למעלה