בקשות ושאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member
סליחה. התגובה נעלמה לי פתאום, אז שלחתי שוב.

תודה רבה, טנקוּש.

עכשיו כבר נהיה קצת יותר ברור. גם את מחיר הנסיעות אני יודעת. זאת לא הבעיה.
אבל יש לי ארבע שאלות (אם מותר קצת להגזים):

1. האם אני יכולה להטעין בו-זמנית על הכרטיס חוזה של גוש דן וחוזה של ירושלים והדרום?

2. ירושלים והדרום כולל גם את באר שבע?

3. אם באר שבע אינה כלולה בחוזה של ירושלים, אוכל להוסיף אפילו חוזה שלישי?

4. כל חוזה צריך להטעין באותו אזור, או שאוכל להטעין מחר (במחלף אלוף שדה? או ) בתחנה המרכזית בירושלים, שניים או שלושה חוזים שונים בבת אחת?

בתודה. :)
סליחה. התגובה נעלמה לי פתאום, אז שלחתי שוב.

טנק2

New member
תשובות

תודה רבה, טנקוּש.

עכשיו כבר נהיה קצת יותר ברור. גם את מחיר הנסיעות אני יודעת. זאת לא הבעיה.
אבל יש לי ארבע שאלות (אם מותר קצת להגזים):

1. האם אני יכולה להטעין בו-זמנית על הכרטיס חוזה של גוש דן וחוזה של ירושלים והדרום?

2. ירושלים והדרום כולל גם את באר שבע?

3. אם באר שבע אינה כלולה בחוזה של ירושלים, אוכל להוסיף אפילו חוזה שלישי?

4. כל חוזה צריך להטעין באותו אזור, או שאוכל להטעין מחר (במחלף אלוף שדה? או ) בתחנה המרכזית בירושלים, שניים או שלושה חוזים שונים בבת אחת?

בתודה. :)
תשובות
1.החוזה הקיים בגוש דן (הטענה של ערך צבור) מאפשר נסיעה בגוש דן בקווים בהם יש לשלם בקודים 42-43-44-כלומר,אזור 1-תל אביב והסביבה, אזור 21-השרון-רעננה-כ"ס-הרצליה, ואזור 22-ראש העין+פ"ת.

בנוסף, החוזה הזה מאפשר נסיעה בבאר שבע (קודים 1-12 בלבד)

בירושלים, ניתן לטעון חוזה של קוד 62, על בסיס כרטיסיה של כך וכך נסיעות. הוא מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בכל העיר ובסביבתה (כולל הרק"ל). יש להקפיד לתקף במכונות ברציף הרק"ל.

טנק2

New member
אה, ותשובה אחרונה

תשובות
1.החוזה הקיים בגוש דן (הטענה של ערך צבור) מאפשר נסיעה בגוש דן בקווים בהם יש לשלם בקודים 42-43-44-כלומר,אזור 1-תל אביב והסביבה, אזור 21-השרון-רעננה-כ"ס-הרצליה, ואזור 22-ראש העין+פ"ת.

בנוסף, החוזה הזה מאפשר נסיעה בבאר שבע (קודים 1-12 בלבד)

בירושלים, ניתן לטעון חוזה של קוד 62, על בסיס כרטיסיה של כך וכך נסיעות. הוא מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בכל העיר ובסביבתה (כולל הרק"ל). יש להקפיד לתקף במכונות ברציף הרק"ל.
אה, ותשובה אחרונה
ניתן להטעין עד שמונה חוזים על כרטיס אחד. עם זאת, ההטענה תלויה בקו שבו את נוסעת. אם את נוסעת בקו 400 (אפיקים) הנוסעים בו לא נדרשים לשלם בקוד 62, אלא בקוד אחר. כלומר, לא ניתן להטעין חוזה ירושלים (62-כרטיסיה) עם העליה על קו 400.

מה שעלייך לעשות:
לעלות על קו 400 ולשלם מחיר לירושלים. (יש להביא מזומן אם לא טעון על הרב קו חוזה מתאים-ואני לא יודע איזה חוזה מתאים)
להגיע לתחנת הרק"ל, ולהטעין על הכרטיס (במכונה שעל הרציף) קוד 62-כרטיסיה, או להטעין אצל הנהג בקווים 13\18 קוד 62-כרטיסיה. גם להטענה זו יש להביא מזומן (המחיר הוא 69-פי 10- לכרטיסיית 10 נסיעות)
לגבי החזרה-אם החזרה עומדת בטווח ה90 דקות, את לא צריכה לשלם. אני ממליץ לך לשמור את הקבלות, ואם הנהג מחייב אותך בטעות, תגידי לו מייד כדי שיוכל לבטל. ה90 דקות לא תקף בקו 400.

מיכי 10

Member
כן, תודה.

אה, ותשובה אחרונה
ניתן להטעין עד שמונה חוזים על כרטיס אחד. עם זאת, ההטענה תלויה בקו שבו את נוסעת. אם את נוסעת בקו 400 (אפיקים) הנוסעים בו לא נדרשים לשלם בקוד 62, אלא בקוד אחר. כלומר, לא ניתן להטעין חוזה ירושלים (62-כרטיסיה) עם העליה על קו 400.

מה שעלייך לעשות:
לעלות על קו 400 ולשלם מחיר לירושלים. (יש להביא מזומן אם לא טעון על הרב קו חוזה מתאים-ואני לא יודע איזה חוזה מתאים)
להגיע לתחנת הרק"ל, ולהטעין על הכרטיס (במכונה שעל הרציף) קוד 62-כרטיסיה, או להטעין אצל הנהג בקווים 13\18 קוד 62-כרטיסיה. גם להטענה זו יש להביא מזומן (המחיר הוא 69-פי 10- לכרטיסיית 10 נסיעות)
לגבי החזרה-אם החזרה עומדת בטווח ה90 דקות, את לא צריכה לשלם. אני ממליץ לך לשמור את הקבלות, ואם הנהג מחייב אותך בטעות, תגידי לו מייד כדי שיוכל לבטל. ה90 דקות לא תקף בקו 400.
כן, תודה.

לגבי ה-90 דקות מעבר, אני כבר יודעת שזה תקף רק בירושלים ולא בדרך חזרה לגוש דן. כן, שומרת קבלות. תודה על התזכורת. :)
ושבגוש דן זה אפשרי רק עם רב-קו, ולא בתשלום מזומן על נסיעות עם כרטיסי נייר.

גם בירושלים המעבר החופשי תקף רק עם רב-קו

כן, תודה.

לגבי ה-90 דקות מעבר, אני כבר יודעת שזה תקף רק בירושלים ולא בדרך חזרה לגוש דן. כן, שומרת קבלות. תודה על התזכורת. :)
ושבגוש דן זה אפשרי רק עם רב-קו, ולא בתשלום מזומן על נסיעות עם כרטיסי נייר.

מיכי 10

Member
אז אני רוצה לצאת מוקדם יותר, ולהספיק

אז אני רוצה לצאת מוקדם יותר, ולהספיק
באמת להטעין בירושלים. אמנם הפעם עלי להיות שם כשלוש שעות, אבל רוצה אפשרות אם נרצה לטייל - לעבור חופשי בין הקווים השונים ו/או הרכבת הקלה, בלי לשלם יותר מפעם אחת בכל כיוון. תודה.

מיכי 10

Member
תודה. בירושלים - אולי אפשר עדיין.

ניתן לרכוש כרטיסיית נייר בודדת
שאאל"ט מאפשת מעבר בקווי אגד
אבל הרעיון שלי היה להטעין את הרב-קו, כדי להתחיל להשתמש בו סוף סוף.

גם בירושלים כבר אי אפשר!

אבל הרעיון שלי היה להטעין את הרב-קו, כדי להתחיל להשתמש בו סוף סוף.
גם בירושלים כבר אי אפשר!
זהו דבר יחסית חדש פה בירושלים -
כרטיס נסיעה בודדת (עירונית) בירושלים, איננו מאפשר מעבר-המשך בין הקווים ואמצעי התחבורה השונים בעיר.

בנוסף, גם אין אפשרות להטענת כרטיס בודד שכזה על הרב קו, והכרטיסיה המינימלית להטענה היא בת שתי נסיעות עירוניות שכל אחת מהן מאפשרת מעבר 90 דקות בתחבורה בעיר (ובסובב לה).

כרטיס נייר לנסיעה בודדת נמכר אצל נהג האוטובוס או במכונות בתחנות הרק"ל, וכוחו יפה לנסיעה בודדה בלבד ללא כל מעבר והמשך.
הנייר אותו מקבלים ברכישת נסיעה בודדת כזו, משמש כקבלה בלבד ויש לשומרו עד סוף אותה הנביעה למקרה של ביקורת.

מיכי 10

Member
תודה, גינגי.

גם בירושלים כבר אי אפשר!
זהו דבר יחסית חדש פה בירושלים -
כרטיס נסיעה בודדת (עירונית) בירושלים, איננו מאפשר מעבר-המשך בין הקווים ואמצעי התחבורה השונים בעיר.

בנוסף, גם אין אפשרות להטענת כרטיס בודד שכזה על הרב קו, והכרטיסיה המינימלית להטענה היא בת שתי נסיעות עירוניות שכל אחת מהן מאפשרת מעבר 90 דקות בתחבורה בעיר (ובסובב לה).

כרטיס נייר לנסיעה בודדת נמכר אצל נהג האוטובוס או במכונות בתחנות הרק"ל, וכוחו יפה לנסיעה בודדה בלבד ללא כל מעבר והמשך.
הנייר אותו מקבלים ברכישת נסיעה בודדת כזו, משמש כקבלה בלבד ויש לשומרו עד סוף אותה הנביעה למקרה של ביקורת.
תודה, גינגי.

אז אם מטעינים על הרב קו שתי נסיעות עירוניות, חייבים להשתמש בשתיהן באותו יום?
(השאר ברור. ונזכרתי עכשיו שלמעשה, כבר נסעתי עם כרטיסים בודדים לפני שבועות מעטים בירושלים. ללא רב-קו וגם ללא אפשרות מעבר.

לא חייבים להשתמש באותו יום.

תודה, גינגי.

אז אם מטעינים על הרב קו שתי נסיעות עירוניות, חייבים להשתמש בשתיהן באותו יום?
(השאר ברור. ונזכרתי עכשיו שלמעשה, כבר נסעתי עם כרטיסים בודדים לפני שבועות מעטים בירושלים. ללא רב-קו וגם ללא אפשרות מעבר.

דין אחד לכרטיסיית שתי נסיעות ולכרטיסיית חמש\עשר\עשרים נסיעות.
נסיעות שלא נוצלו נשארות טעונות על גבי כרטיס הרב קו לניצול ביום אחר בנסיעה המתאימה לקוד הכרטיסייה הטעונה (ולפעמים אף בקוד אחר).

מיכי 10

Member
יופי. תודה!

דין אחד לכרטיסיית שתי נסיעות ולכרטיסיית חמש\עשר\עשרים נסיעות.
נסיעות שלא נוצלו נשארות טעונות על גבי כרטיס הרב קו לניצול ביום אחר בנסיעה המתאימה לקוד הכרטיסייה הטעונה (ולפעמים אף בקוד אחר).
יופי. תודה!
סוף סוף משהו משמח בקשר לרב-קו. :)
אז אני יכולה להטעין משתי נסיעות ומעלה, ואז בכל נסיעה יש לי גם אפשרות מעבר תוך 90 דקות. נכון?

נכון.

יופי. תודה!
סוף סוף משהו משמח בקשר לרב-קו. :)
אז אני יכולה להטעין משתי נסיעות ומעלה, ואז בכל נסיעה יש לי גם אפשרות מעבר תוך 90 דקות. נכון?
נכון.

הכרטיסיות נמכרות עם מספר נסיעות קבוע מראש ממש כמו בכרטיסיות הנייר הישנות.
כמדומני שבקווים העירוניים בירושלים הן נמכרות בתצורת 2/10/20 נסיעות. (אאל"ט, הכרטיסיה של ה-20 נסיעות נמכרת במכונות הרק"ל ברציפים בלבד ולא אצל נהגי האוטובוסים).

מיכי 10

Member
חבל שאין חוג כזה באוניברסיטה. הייתי כבר

נכון.

הכרטיסיות נמכרות עם מספר נסיעות קבוע מראש ממש כמו בכרטיסיות הנייר הישנות.
כמדומני שבקווים העירוניים בירושלים הן נמכרות בתצורת 2/10/20 נסיעות. (אאל"ט, הכרטיסיה של ה-20 נסיעות נמכרת במכונות הרק"ל ברציפים בלבד ולא אצל נהגי האוטובוסים).
חבל שאין חוג כזה באוניברסיטה. הייתי כבר
נרשמת ללימודים, חורשת את כל החומר של כל החברות בכל הערים בארץ, וזהו.

לא מבינה איך כולם מסתדרים עם כל כמויות המידע שצריך בשביל, בסך הכל, לנסוע בתחבורה ציבורית.
אין אפשרות לפשֵט קצת את נושא התשלומים האלה?

תודה לך על ההסברים.
ונראה מה יעלה בחכתי היום בנסיעה ירושלימה...

amit1270

New member
מחיר כרטיסייה של 10 נסיעות בקוד 62 הוא 55.20

אה, ותשובה אחרונה

מה שעלייך לעשות:
יש הנחה של 20%. בנוסף, בעמדות שבחנות הרק"ל אפשר לשלם גם בכרטיס אשראי. נא לא לפרסם מידע שגוי.

טנק2

New member
תלוי בפרופיל הנוסע

יש הנחה של 20%. בנוסף, בעמדות שבחנות הרק"ל אפשר לשלם גם בכרטיס אשראי. נא לא לפרסם מידע שגוי.
תלוי בפרופיל הנוסע
אזרח ותיק/רגיל/פרופיל אחר

מצב
הנושא נעול.
למעלה