בקשות ושאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member
אפשר לקבל הדרכה להטענת רב-קו ריק

בקשות ושאלות (לא הכוונה)

יש לי רב-קו כבר שבועות אחדים, ועדיין לא הטענתי אותו, כי לא יודעת איפה כדאי ואיך.

מחר אחה"צ עלי לנסוע לירושלים (באוטובוס), ולהשתמש שם בתח"צ - קו 13 או 18 או ברכבת הקלה.
האם אפשר וכדאי להטעין שם בתחנה המרכזית?
או אפילו כבר אצל הנהג של קו 400 ממחלף אלוף שדה?
תמיד נראה לי שהטענה אצל הנהג נורא מפריעה לו וגם מעכבת את הנוסעים.

ואיך להטעין עבור קווים בינעירוניים ועירוניים ורכבת קלה ורכבת ישראל? cwen כתבה פעם שרב-קו הוא כמו ארנק כסף. אז חשבתי שאני יכולה פשוט לתת, למשל, 100 שקלים. ואז כל נסיעה, בכל אמצעי תחבורה, תוריד לי מהסכום הזה כמה שצריך, עד שהוא כמעט ייגמר, ואצטרך להטעין מחדש.

בינתיים נראה לי שלא הבנתי נכון.

יש הוראות שימוש פשוטות, להדיוטות?
בתודה מראש,
מיכל.

amit1270

New member
רכבת קלה ואוטובוס עירוני בירושלים - אותו קוד

יש לי רב-קו כבר שבועות אחדים, ועדיין לא הטענתי אותו, כי לא יודעת איפה כדאי ואיך.

מחר אחה"צ עלי לנסוע לירושלים (באוטובוס), ולהשתמש שם בתח"צ - קו 13 או 18 או ברכבת הקלה.

ואיך להטעין עבור קווים בינעירוניים ועירוניים ורכבת קלה ורכבת ישראל? cwen כתבה פעם שרב-קו הוא כמו ארנק כסף. אז חשבתי שאני יכולה פשוט לתת, למשל, 100 שקלים. ואז כל נסיעה, בכל אמצעי תחבורה, תוריד לי מהסכום הזה כמה שצריך, עד שהוא כמעט ייגמר, ואצטרך להטעין מחדש.

בתודה מראש,
מיכל.
אפשר להטעין גם בתחנות הרכבת הקלה וגם באוטבוסים.

מיכי 10

Member
תודה על התשובה המהירה, עמית. אם כי האמת, שאני

אפשר להטעין גם בתחנות הרכבת הקלה וגם באוטבוסים.
צריכה הסבר קצת יותר מפורט. כי ממש אין לי שום מושג בעניין זה.

amit1270

New member
שמים את הכרטיס במקום המיועד לו

צריכה הסבר קצת יותר מפורט. כי ממש אין לי שום מושג בעניין זה.
בתחנות הרק"ל מופיעות על המסך הוראות ואת צריכה לבחור את האפשרות המועדפת (סוג כרטיס/כרטיסייה) ואח"כ לשלם במזומן או באשראי לפי ההוראות. באוטובוס אומרים לנהג מה להטעין (אין בירושלים ערך צבור!) ומשלמים במזומן.

מיכי 10

Member
חבל. חשבתי שהרעיון הוא לשלם מראש סכום

בתחנות הרק"ל מופיעות על המסך הוראות ואת צריכה לבחור את האפשרות המועדפת (סוג כרטיס/כרטיסייה) ואח"כ לשלם במזומן או באשראי לפי ההוראות. באוטובוס אומרים לנהג מה להטעין (אין בירושלים ערך צבור!) ומשלמים במזומן.
מסויים, ולא בכל נסיעה בפרד. כי אני רואה הרבה נוסעים נכנסים לאוטובוס, מצמידים את הרב-קו לאנשהו ליג הנהג, ונכנסים פנימה. בלי להתעסק בכסף בכלל.

מיכי 10

Member
*בפרד > בנפרד.

מסויים, ולא בכל נסיעה בפרד. כי אני רואה הרבה נוסעים נכנסים לאוטובוס, מצמידים את הרב-קו לאנשהו ליג הנהג, ונכנסים פנימה. בלי להתעסק בכסף בכלל.
*בפרד > בנפרד.

טנק2

New member
הנהג יכול לחייב מיד במידה ונטען חוזה

המתאים לאותה נסיעה. במקרה כזה, הנהג רק בוחר את הקוד המתאים וזה מחייב את החוזה. אם מדובר בחוזה ערך צבור-פחות X ש"ח בהתאם קוד המחיר. אם מדובר בכרטיסיה (שמיועדת אך ורק לקוד מסוים) תרד נסיעה אחת בכרטיסיה

מיכי 10

Member
תוך כדי הנסיעה מחר וההטענות,

המתאים לאותה נסיעה. במקרה כזה, הנהג רק בוחר את הקוד המתאים וזה מחייב את החוזה. אם מדובר בחוזה ערך צבור-פחות X ש"ח בהתאם קוד המחיר. אם מדובר בכרטיסיה (שמיועדת אך ורק לקוד מסוים) תרד נסיעה אחת בכרטיסיה
תוך כדי הנסיעה מחר וההטענות,
אנסה גם להבין את ההבדל בין כרטיס וכרטיסייה...
תודה על הכל.

amit1270

New member
שאלת על הטענת הרב-קו. לא על שימוש יומיומי בו

מיכי 10

Member
נכון מאד. שאלתי על ההטענה שלו.

לגבי השימוש ברב-קו הטעון, אני מאמינה שלא תהיה בעיה, אם כי אצטרך ללמוד את כל מה שצריך לדעת על כך.
כל עוד לא הטענתי ולא התחלתי להשתמש ברב -קו, הוא נראה לי אחד האמצעים הכי לא ידידותיים שאפשר היה להמציא. מקווה שדעתי תוכל להשתנות בהמשך.

מיכי 10

Member
כלומר, השימוש בכרטיס הזה בוודאי יהיה קל.

לגבי השימוש ברב-קו הטעון, אני מאמינה שלא תהיה בעיה, אם כי אצטרך ללמוד את כל מה שצריך לדעת על כך.
כל עוד לא הטענתי ולא התחלתי להשתמש ברב -קו, הוא נראה לי אחד האמצעים הכי לא ידידותיים שאפשר היה להמציא. מקווה שדעתי תוכל להשתנות בהמשך.
אבל לדעת אם חייבו אותי בצורה נכונה או לא - נראה לי שרק אללה יֵדע.

טנק2

New member
בשביל זה יש קבלות

אבל לדעת אם חייבו אותי בצורה נכונה או לא - נראה לי שרק אללה יֵדע.
בשביל זה יש קבלות
שם הכול מפורט בבהירות, אם ידועים מספר מושגי יסוד, שאותם הבהרנו לך. כאן (במידה ומושג אחד חסר-את מוזמנת לשלוח הודעה אחרי הנסיעה. אני בטוח שיש כמה כאן שידעו לענות לך (יותר טוב ממני, אני לא מבין הכול בעצמי
)

מיכי 10

Member
כן, תודה. אכן, קבלות יפות ומכובדות

בשביל זה יש קבלות
שם הכול מפורט בבהירות, אם ידועים מספר מושגי יסוד, שאותם הבהרנו לך. כאן (במידה ומושג אחד חסר-את מוזמנת לשלוח הודעה אחרי הנסיעה. אני בטוח שיש כמה כאן שידעו לענות לך (יותר טוב ממני, אני לא מבין הכול בעצמי
)
כן, תודה. אכן, קבלות יפות ומכובדות

הייתי עם חבר שעזר לי, ועכשיו אני כבר יודעת איך מטעינים לרכבת הקלה ואיך מְתקפים בהּ!
וטוב שהחבר עזר, כי תוך כך הוא שם לב במקרה, שלו עצמו טעונות רק שתי נסיעות בינעירוניות, אבל אין כלום לנסיעה בתוך ירושלים. אז הוא הטעין מיידית 15 נסיעות, וניצל מפדיחה (ואולי גם קנס) של לעלות לרכבת הקלה, ולגלות רק בתוכהּ שהוא לא שילם...
בדרך הלוך, ניצלנו את אפשרות המעבר שלוש פעמים. בדרך חזור כבר היה מאוחר, ונסענו רגיל. גם באוטובוס מירושלים היו חוויות. אבל זה כבר סיפור אחר. :)

עתה נותר לי ללמוד להטעין גם עבור גוש דן ועבור נסיעות בינעירוניות באוטובוס/רכבת. לאט לאט.

מיכי 10

Member
אגב, ראיתי הערב גם את המשרד של סיטיפס!! :)

בשביל זה יש קבלות
)
אגב, ראיתי הערב גם את המשרד של סיטיפס!! :)

טנק2

New member
אני לא יודע הרבה...

בתודה מראש,
מיכל.
אני לא יודע הרבה...
אבל הנה כמה דברים:
ישנן, למיטב ידיעתי, שתי שיטות הטענה-האחת, לשלם X ש"ח שמומרים לכך וכך ש"ח ברב קו לפי הפרופיל שיש לך (סטודנט, שטודנט מורחב, אזרח ותיק, נוער, רגיל) כאשר כל אחד כולל הנחה שונה, שממומשת במסגרת ההטענה.
נער, לדוגמא, כאשר יטעין 50 ש"ח יקבל הנחה של 50 אחוז, כלומר ייכנס לרב קו 100 שח.

זה ערך צבור. מאותו ערך צבור ניתן לנסוע בגוש דן ובדרום (באזורים מסויימים) (ואולי גם בי-ם, אבל אני לא בטוח בזה) ובעת הנסיעה הנהג יפחית את המחיר המתאים מהכרטיס.

שיטה נוספת היא שיטת הכרטיסיות. כלומר משלמים כך וכך ש"ח, על מנת לקבל ברב קו כך וכך נסיעות (בדומה לכרטיסיות הנייר הותיקות).

באזור ירושלים תקף הקוד האזורי קוד 62. הוא מאפשר מעבר חופשי למשך 90 דקות בדומה לגוש דן. אולם, אם אני לא טועה חוזה נסיעה מגוש דן (דהיינו, אותו סכום כסף שהטענת על הרב קו בגוש דן) אינו תקף בירושלים. כלומר, תצטרכי להטעין על הרב קו חוזה של אזור ירושלים (קוד 62).
אם מדובר בנסיעה חד פעמית לאזור, אז ניתן כבר לרכוש נסיעה עירונית רגילה, בכסף, בקוד 62. יש לקחת בחשבון שלא תינתן כל הנחה בגביה כספית-בלי רב קו-למעט הנחת אזרח ותיק. אם בכל זאת את מעדיפה רב קו בנסיעה חד פעמית זו, את יכולה להטעין על הרב קו סכום כסף קטן יותר בקוד 62.

לגבי הנסיעה בקו 400 של אפיקים-נכנסתי לאתר של אפיקים, אולם לא ראיתי שם את המחיר בקו. אולי החברים האחרים בפורום יודעים יותר ממני...

טנק2

New member
הערה-בקוד 62 ניתן להטעין בערך צבור

אני לא יודע הרבה...
אבל הנה כמה דברים:
ישנן, למיטב ידיעתי, שתי שיטות הטענה-האחת, לשלם X ש"ח שמומרים לכך וכך ש"ח ברב קו לפי הפרופיל שיש לך (סטודנט, שטודנט מורחב, אזרח ותיק, נוער, רגיל) כאשר כל אחד כולל הנחה שונה, שממומשת במסגרת ההטענה.

זה ערך צבור. מאותו ערך צבור ניתן לנסוע בגוש דן ובדרום (באזורים מסויימים) (ואולי גם בי-ם, אבל אני לא בטוח בזה) ובעת הנסיעה הנהג יפחית את המחיר המתאים מהכרטיס.

שיטה נוספת היא שיטת הכרטיסיות. כלומר משלמים כך וכך ש"ח, על מנת לקבל ברב קו כך וכך נסיעות (בדומה לכרטיסיות הנייר הותיקות).

באזור ירושלים תקף הקוד האזורי קוד 62. הוא מאפשר מעבר חופשי למשך 90 דקות בדומה לגוש דן. אולם, אם אני לא טועה חוזה נסיעה מגוש דן (דהיינו, אותו סכום כסף שהטענת על הרב קו בגוש דן) אינו תקף בירושלים. כלומר, תצטרכי להטעין על הרב קו חוזה של אזור ירושלים (קוד 62).
אם מדובר בנסיעה חד פעמית לאזור, אז ניתן כבר לרכוש נסיעה עירונית רגילה, בכסף, בקוד 62. יש לקחת בחשבון שלא תינתן כל הנחה בגביה כספית-בלי רב קו-למעט הנחת אזרח ותיק. אם בכל זאת את מעדיפה רב קו בנסיעה חד פעמית זו, את יכולה להטעין על הרב קו סכום כסף קטן יותר בקוד 62.

לגבי הנסיעה בקו 400 של אפיקים-נכנסתי לאתר של אפיקים, אולם לא ראיתי שם את המחיר בקו. אולי החברים האחרים בפורום יודעים יותר ממני...
כלומר בכסף, ולא כרטיסיה.
יש לשים לב שערך צבור עדיף על כרטיסיה, הואיל וכרטיסיה לא מאפשרת את המעבר החופשי של ה90 דקות.

והתעריף-קוד 62 מחירו זהה לגוש דן-6.9 ש"ח.

הערה נוספת: קוד 62 תקף באזורים הבאים:י-ם, עלה אדומים, גבעת זאב, מבשרת ציון, מוצא, בית זית, אורה, עמינדב, אבן ספיר, קבר רחל, אדם, כוכב יעקב, תל ציון, הר גילה.

הערה רביעית ואחרונה :כאשר את נוסעת ומשלמת במזומן (לא דרך רב קו), ניתן לרכוש כרטיס מעבר בודד מנייר, שתקף לכל קווי אגד בירושלים (קוד 62) והסביבה, למשך 90 דקות, אך הוא לא תקף לרכבת הקלה.

טנק2

New member
סליחה, קוד 62-כרטיסיה

כלומר בכסף, ולא כרטיסיה.
יש לשים לב שערך צבור עדיף על כרטיסיה, הואיל וכרטיסיה לא מאפשרת את המעבר החופשי של ה90 דקות.

והתעריף-קוד 62 מחירו זהה לגוש דן-6.9 ש"ח.

הערה נוספת: קוד 62 תקף באזורים הבאים:י-ם, עלה אדומים, גבעת זאב, מבשרת ציון, מוצא, בית זית, אורה, עמינדב, אבן ספיר, קבר רחל, אדם, כוכב יעקב, תל ציון, הר גילה.

הערה רביעית ואחרונה :כאשר את נוסעת ומשלמת במזומן (לא דרך רב קו), ניתן לרכוש כרטיס מעבר בודד מנייר, שתקף לכל קווי אגד בירושלים (קוד 62) והסביבה, למשך 90 דקות, אך הוא לא תקף לרכבת הקלה.
סליחה, קוד 62-כרטיסיה
אך היא עדיין מאפשרת מעבר.
השוני הוא במידת ההנחה

מיכי 10

Member
תודה רבה, טנקוּש.

אני לא יודע הרבה...
אבל הנה כמה דברים:

תודה רבה, טנקוּש.

עכשיו כבר נהיה קצת יותר ברור. גם את מחיר הנסיעות אני יודעת. זאת לא הבעיה.
אבל יש לי ארבע שאלות (אם מותר קצת להגזים):

1. האם אני יכולה להטעין בו-זמנית על הכרטיס חוזה של גוש דן וחוזה של ירושלים והדרום?

2. ירושלים והדרום כולל גם את באר שבע?

3. אם באר שבע אינה כלולה בחוזה של ירושלים, אוכל להוסיף אפילו חוזה שלישי?

4. כל חוזה צריך להטעין באותו אזור, או שאוכל להטעין מחר (במחלף אלוף שדה? או ) בתחנה המרכזית בירושלים, שניים או שלושה חוזים שונים בבת אחת?

בתודה. :)

מצב
הנושא נעול.
למעלה