בקשות ושאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member
o.k., תודה על כל התשובות כאן ולמעלה, טנקי.

תשובות
1.החוזה הקיים בגוש דן (הטענה של ערך צבור) מאפשר נסיעה בגוש דן בקווים בהם יש לשלם בקודים 42-43-44-כלומר,אזור 1-תל אביב והסביבה, אזור 21-השרון-רעננה-כ"ס-הרצליה, ואזור 22-ראש העין+פ"ת.

בנוסף, החוזה הזה מאפשר נסיעה בבאר שבע (קודים 1-12 בלבד)

בירושלים, ניתן לטעון חוזה של קוד 62, על בסיס כרטיסיה של כך וכך נסיעות. הוא מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בכל העיר ובסביבתה (כולל הרק"ל). יש להקפיד לתקף במכונות ברציף הרק"ל.
o.k., תודה על כל התשובות כאן ולמעלה, טנקי.
חלק ברור לי עכשיו וחלק לא. אבל אנסה ללמוד תוך כדי הגעה למקומות בהם ניתן להטעין.

amit1270

New member
התיקוף ברק"ל נעשה בקרונות ולא ברציף.

תשובות
1.החוזה הקיים בגוש דן (הטענה של ערך צבור) מאפשר נסיעה בגוש דן בקווים בהם יש לשלם בקודים 42-43-44-כלומר,אזור 1-תל אביב והסביבה, אזור 21-השרון-רעננה-כ"ס-הרצליה, ואזור 22-ראש העין+פ"ת.

בנוסף, החוזה הזה מאפשר נסיעה בבאר שבע (קודים 1-12 בלבד)

בירושלים, ניתן לטעון חוזה של קוד 62, על בסיס כרטיסיה של כך וכך נסיעות. הוא מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בכל העיר ובסביבתה (כולל הרק"ל). יש להקפיד לתקף במכונות ברציף הרק"ל.
התיקוף ברק"ל נעשה בקרונות ולא ברציף.

שימי לב
רכישה ברציף, תיקוף ברכבת עצמה.

או. אז זה באמת יותר נוח.
שימי לב
רכישה ברציף, תיקוף ברכבת עצמה.

אם כבר טענת באוטובוס עירוני כרטיס מעבר המתאים אף לרק"ל, כל שנותר לך הוא לעלות לקרון ולתקף את הכרטיס במכונת התיקוף.

מיכי 10

Member
תודה רבה, טנקוּש.

אני לא יודע הרבה...
אבל הנה כמה דברים:
ישנן, למיטב ידיעתי, שתי שיטות הטענה-האחת, לשלם X ש"ח שמומרים לכך וכך ש"ח ברב קו לפי הפרופיל שיש לך (סטודנט, שטודנט מורחב, אזרח ותיק, נוער, רגיל) כאשר כל אחד כולל הנחה שונה, שממומשת במסגרת ההטענה.
נער, לדוגמא, כאשר יטעין 50 ש"ח יקבל הנחה של 50 אחוז, כלומר ייכנס לרב קו 100 שח.

זה ערך צבור. מאותו ערך צבור ניתן לנסוע בגוש דן ובדרום (באזורים מסויימים) (ואולי גם בי-ם, אבל אני לא בטוח בזה) ובעת הנסיעה הנהג יפחית את המחיר המתאים מהכרטיס.

שיטה נוספת היא שיטת הכרטיסיות. כלומר משלמים כך וכך ש"ח, על מנת לקבל ברב קו כך וכך נסיעות (בדומה לכרטיסיות הנייר הותיקות).

באזור ירושלים תקף הקוד האזורי קוד 62. הוא מאפשר מעבר חופשי למשך 90 דקות בדומה לגוש דן. אולם, אם אני לא טועה חוזה נסיעה מגוש דן (דהיינו, אותו סכום כסף שהטענת על הרב קו בגוש דן) אינו תקף בירושלים. כלומר, תצטרכי להטעין על הרב קו חוזה של אזור ירושלים (קוד 62).
אם מדובר בנסיעה חד פעמית לאזור, אז ניתן כבר לרכוש נסיעה עירונית רגילה, בכסף, בקוד 62. יש לקחת בחשבון שלא תינתן כל הנחה בגביה כספית-בלי רב קו-למעט הנחת אזרח ותיק. אם בכל זאת את מעדיפה רב קו בנסיעה חד פעמית זו, את יכולה להטעין על הרב קו סכום כסף קטן יותר בקוד 62.

לגבי הנסיעה בקו 400 של אפיקים-נכנסתי לאתר של אפיקים, אולם לא ראיתי שם את המחיר בקו. אולי החברים האחרים בפורום יודעים יותר ממני...
תודה רבה, טנקוּש.

עכשיו כבר נהיה קצת יותר ברור. גם את מחיר הנסיעות אני יודעת. זאת לא הבעיה.
אבל יש לי ארבע שאלות (אם מותר קצת להגזים):

1. האם אני יכולה להטעין בו-זמנית על הכרטיס חוזה של גוש דן וחוזה של ירושלים והדרום?

2. ירושלים והדרום כולל גם את באר שבע?

3. אם באר שבע אינה כלולה בחוזה של ירושלים, אוכל להוסיף אפילו חוזה שלישי?

4. כל חוזה צריך להטעין באותו אזור, או שאוכל להטעין מחר (במחלף אלוף שדה? או ) בתחנה המרכזית בירושלים, שניים או שלושה חוזים שונים בבת אחת?

בתודה. :)

1. אפשר להטעין עד 8 חוזים שונים

תודה רבה, טנקוּש.

עכשיו כבר נהיה קצת יותר ברור. גם את מחיר הנסיעות אני יודעת. זאת לא הבעיה.
אבל יש לי ארבע שאלות (אם מותר קצת להגזים):

1. האם אני יכולה להטעין בו-זמנית על הכרטיס חוזה של גוש דן וחוזה של ירושלים והדרום?

2. ירושלים והדרום כולל גם את באר שבע?

3. אם באר שבע אינה כלולה בחוזה של ירושלים, אוכל להוסיף אפילו חוזה שלישי?

4. כל חוזה צריך להטעין באותו אזור, או שאוכל להטעין מחר (במחלף אלוף שדה? או ) בתחנה המרכזית בירושלים, שניים או שלושה חוזים שונים בבת אחת?

בתודה. :)
2. אין חוזה של ירושלים והדרום. כרטיסיה בקוד 62 (הקוד לנסיעות עירוניות בירושלים באגד וברק"ל) בעקרון מתאימה רק לירושלים. בבאר שבע אי אפשר להשתמש בה.
3. כן, כאמור ב-1, עד 8 חוזים.
4. אצל כל מפעיל אפשר להטעין חוזים שרלוונטים לו והוא מוכר אותם (יש חוזים שרק מפעילים מסויימים מוכרים ומפעילים אחרים רק מכבדים). באלוף שדה אני מניח שתעלי על אוטובוס של אפיקים. באפיקים אי אפשר להטעין חוזים עירוניים בירושליים שם המפעילות הן אגד וסיטיפס. גם חוזים של באר שבע לא תוכלי להטעין באוטובוס של אפיקים.

יש כל כך הרבה חוזים שונים שאת צריכה לבדוק באופן ספציפי מה החוזים שאת צריכה והיכן אפשר לרכוש כל אחד מהם.
ברגע שתצייני חוזה מסויים או צורך מסויים אפשר יהיה לומר היכן לרכוש אותו.
הדרך הכי טובה להתמצא בסבך החוזים השונים היא לבדוק מהם באתרי החברות השונות.

מיכי 10

Member
תודה, עמוד השדרה, על השלמת התשובות לשאלות

2. אין חוזה של ירושלים והדרום. כרטיסיה בקוד 62 (הקוד לנסיעות עירוניות בירושלים באגד וברק"ל) בעקרון מתאימה רק לירושלים. בבאר שבע אי אפשר להשתמש בה.
3. כן, כאמור ב-1, עד 8 חוזים.
4. אצל כל מפעיל אפשר להטעין חוזים שרלוונטים לו והוא מוכר אותם (יש חוזים שרק מפעילים מסויימים מוכרים ומפעילים אחרים רק מכבדים). באלוף שדה אני מניח שתעלי על אוטובוס של אפיקים. באפיקים אי אפשר להטעין חוזים עירוניים בירושליים שם המפעילות הן אגד וסיטיפס. גם חוזים של באר שבע לא תוכלי להטעין באוטובוס של אפיקים.

יש כל כך הרבה חוזים שונים שאת צריכה לבדוק באופן ספציפי מה החוזים שאת צריכה והיכן אפשר לרכוש כל אחד מהם.
ברגע שתצייני חוזה מסויים או צורך מסויים אפשר יהיה לומר היכן לרכוש אותו.
הדרך הכי טובה להתמצא בסבך החוזים השונים היא לבדוק מהם באתרי החברות השונות.
תודה, עמוד השדרה, על השלמת התשובות לשאלות
שלי.

האמת, הכל נראה לי נורא מסובך. אבל בטח כשנכנסים לזה, העניין מתחיל להתבהר...
מניחה שכשכתבת " לבדוק באתרי החברות השונות", התכוונת לאתרי האינטרנט שלהם. אז הערב כבר לא אחפש, אבל בהזדמנות אחרת. ומחר אטעין בירושלים.

אורי404

New member
טעינת "רב קו" בכרטיס אשראי

בקשות ושאלות (לא הכוונה)
היכן ניתן להטעין כרטיס "רב קו" באמצעות כרטיס אשראי, ברחבי גוש דן והשרון?

האם במסוף 2000 בקופות של "אגד" או "דן" זה אפשרי?
בשרון - מלבד עמדת "מטרופולין" בקניון שרונים, האם יש עמדות פעילות נוספות של חברות האוטובוסים השונות או קופות?

תודה מראש.

למיטב ידיעתי אפשר בכל עמדות הרב-קו,

בשרון - מלבד עמדת "מטרופולין" בקניון שרונים, האם יש עמדות פעילות נוספות של חברות האוטובוסים השונות או קופות?

תודה מראש.
כולל בעמדות השירות העצמי. לדוגמה, בתחנה המרכזית ת"א יש עמדות שירות עצמי של מטרופולין (דרום) וקווים (גוש דן ורמלוד). אולי יש כאלה גם ברכבת מרכז. לגבי עמדות מאוישות, ברכבת מרכז אין עמדת שירות רב-קו של אגד, יש רק של דן.

אורי404

New member
, איליה. אני אבדוק את זה הלאה

כולל בעמדות השירות העצמי. לדוגמה, בתחנה המרכזית ת"א יש עמדות שירות עצמי של מטרופולין (דרום) וקווים (גוש דן ורמלוד). אולי יש כאלה גם ברכבת מרכז. לגבי עמדות מאוישות, ברכבת מרכז אין עמדת שירות רב-קו של אגד, יש רק של דן.
, איליה. אני אבדוק את זה הלאה

svety

New member
יש עמדת שירות עצמי בפתח תקווה,

תודה מראש.
במסוף שניידר.
הטענה קלה וידידותית, לא יצא לי לראות אנשים משתמשים בה בכלל, ויצא לי לעבור לא מעט במסוף שניידר בחודש האחרון.

לא יודעת לגבי עמדות אחרות בפתח תקווה, יש כמה מפוזרות ברחבי העיר אבל ממה שראיתי - זו היחידה שפעילה.

אורי404

New member

במסוף שניידר.
הטענה קלה וידידותית, לא יצא לי לראות אנשים משתמשים בה בכלל, ויצא לי לעבור לא מעט במסוף שניידר בחודש האחרון.

לא יודעת לגבי עמדות אחרות בפתח תקווה, יש כמה מפוזרות ברחבי העיר אבל ממה שראיתי - זו היחידה שפעילה.

טנק2

New member
יכול להיות שיש עמדה בקניון רעננים

תודה מראש.
יכול להיות שיש עמדה בקניון רעננים
אבל אני לא בטוח

svety

New member
וישנה רשימה באתר קווים - לינק בפנים

תודה מראש.
וישנה רשימה באתר קווים - לינק בפנים
לצערי היא לא מחולקת לפי איזורים אלא מסודרת שמית לפי יישובים, אבל זו אחלה התחלה

www.kavim-t.co.il/ticketStations/default.asp

alantan

New member
ויקי הסטוריית מסלולי קווים

בקשות ושאלות (לא הכוונה)
ויקי הסטוריית מסלולי קווים
לא ראיתי היענות - האם יש רצון למשהו כזה? אם יש עניין, אוכל להקים תת-דומיין לדומיין שלי ולהפנות אותו לשרת ויקי, אבל אין טעם לעשות את זה אם אני אהיה היחיד שיכתוב בוויקי...

מצב
הנושא נעול.
למעלה