בקשות ושאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.
תחבורה יומית בתל-אביב

בקשות ושאלות (לא הכוונה)
תחבורה יומית בתל-אביב
היי!

זו לא בדיוק שאלת הכוונה ולכן שמתי אותה כאן.

מחר אנחנו מתכננים יום בילוי בתל-אביב.
כדי לצאת עם מנימום כאב ראש, הכוונה היא להחנות את הרכב (מגיעים מחוץ לעיר ומהפריפריה) ב"חנה וסע" ומשם להתנייד באוטובוס למעוז חפצנו.

השאלה היא:
האם עדיין קיים דבר כזה "חופשי יומי" שאפשר לעשות ולנסוע חופשי בתחבורה ציבורית כל היום?
בנוסף, אני לא יודעת אם אתם יודעים דווקא בפורום הזה, אבל האם יש חניונים ברמת המחיר של ה"חנה וסע" בארלוזרוב שהם יותר במרכז העיר? אזור דיזינגוף, אבן גבירול, קינג ג'ורג' וכו'...?
למשל - מישהו יודע משהו על החניון של עזריאלי?

בנוסף, שאלה לגבי תל-אופן: איך זה בדיוק עובד??? אשמח להסבר מפורט ככל שניתן, למשל - האם ניתן לשלם מראש מחיר יומי ואז פשוט לקחת מכל נקודה שרוצים ולהחנות בכל נקודה שרוצים?

ובכל זאת שאלת הכוונה קטנטנה: אם בכ"ז נחנה בארלוזרוב, מה ייקח אותנו הכי מהר לאזור קינג ג'ורג', סנטר וכו'?

תודה מראש!
נעמה.

olli3

New member
מנהל
בארלוזורוב יש חניה בחינם.

תחבורה יומית בתל-אביב
היי!

כדי לצאת עם מנימום כאב ראש, הכוונה היא להחנות את הרכב (מגיעים מחוץ לעיר ומהפריפריה) ב"חנה וסע" ומשם להתנייד באוטובוס למעוז חפצנו.

השאלה היא:
האם עדיין קיים דבר כזה "חופשי יומי" שאפשר לעשות ולנסוע חופשי בתחבורה ציבורית כל היום?
בנוסף, אני לא יודעת אם אתם יודעים דווקא בפורום הזה, אבל האם יש חניונים ברמת המחיר של ה"חנה וסע" בארלוזרוב שהם יותר במרכז העיר? אזור דיזינגוף, אבן גבירול, קינג ג'ורג' וכו'...?

בנוסף, שאלה לגבי תל-אופן: איך זה בדיוק עובד??? אשמח להסבר מפורט ככל שניתן, למשל - האם ניתן לשלם מראש מחיר יומי ואז פשוט לקחת מכל נקודה שרוצים ולהחנות בכל נקודה שרוצים?

ובכל זאת שאלת הכוונה קטנטנה: אם בכ"ז נחנה בארלוזרוב, מה ייקח אותנו הכי מהר לאזור קינג ג'ורג', סנטר וכו'?

תודה מראש!
נעמה.
במחלף עצמו יש חניון בתשלום ובצמוד לו, בקשת ניתן לחנות בחינם.

יש חניה בחינם בבוגרשוב (צמוד לסנטר) אם כי מוגבלת לשעות מסויימות. החניה מסומנת באדום אפור ובשלט מפורטות שעות החניה המותרות. יש עוד לא מעט חניות אדום אפור במרכז ת"א בהן ניתן לחנות ללא תשלום בחלק נכבד משעות היום. אני מדגיש שאדום אפור ולא אדום כחול! אדום כחול היא בתשלום בשעות מסוימות ואסורה למעט פריקה וטעינה בשעות אחרות.

על הטיילת ברחוב הירקון יש מספר בניינים נטושים שבעבר היו להם חניות צמודות. ניתן לחנות בחניות הצמודות האלו ללא תשלום.

חופשי יומי ניתן לרכוש החל מהשעה 9:00 והוא תקף בחברות אגד, דן, קווים ומטרופולין בתחום איזור 1 (צומת גלילות בצפון, פתח תקווה, צומת הטייסים במזרח, ראשל"צ בדרום). כל מה שבתחום שבין היישובים האלו - כלול בחופשי יומי.

החופשי יומי תקף עד גמר השירות, כולל קווי הלילה (עד 4 לפנות בוקר).

ניתן לחנות בחניון רידינג ללא תשלום וכן באיצטדיון בלומיפלד והאיזור אם באים מדרום.

מרכבת מרכז (ארלוזורוב), מדרך בגין נסעים עם 18/38/82 של דן (38/82 הכי מהירים, 18 טיפלה פחות אבל התדירות שלו גבוהה מאד). או מרחוב על פרשת דרכים, קו 61 דן לדיזינגוף.

בשום פנים ואופן לא לעלות על קו 5 מרכבת מרכז לדיזינגוף - הוא הקו הכי איטי שיש לנסיעה שכזאת.

תודה על התשובה המפורטת!!!

יש חניה בחינם בבוגרשוב (צמוד לסנטר) אם כי מוגבלת לשעות מסויימות. החניה מסומנת באדום אפור ובשלט מפורטות שעות החניה המותרות. יש עוד לא מעט חניות אדום אפור במרכז ת"א בהן ניתן לחנות ללא תשלום בחלק נכבד משעות היום. אני מדגיש שאדום אפור ולא אדום כחול! אדום כחול היא בתשלום בשעות מסוימות ואסורה למעט פריקה וטעינה בשעות אחרות.

על הטיילת ברחוב הירקון יש מספר בניינים נטושים שבעבר היו להם חניות צמודות. ניתן לחנות בחניות הצמודות האלו ללא תשלום.

חופשי יומי ניתן לרכוש החל מהשעה 9:00 והוא תקף בחברות אגד, דן, קווים ומטרופולין בתחום איזור 1 (צומת גלילות בצפון, פתח תקווה, צומת הטייסים במזרח, ראשל"צ בדרום). כל מה שבתחום שבין היישובים האלו - כלול בחופשי יומי.

ניתן לחנות בחניון רידינג ללא תשלום וכן באיצטדיון בלומיפלד והאיזור אם באים מדרום.

מרכבת מרכז (ארלוזורוב), מדרך בגין נסעים עם 18/38/82 של דן (38/82 הכי מהירים, 18 טיפלה פחות אבל התדירות שלו גבוהה מאד). או מרחוב על פרשת דרכים, קו 61 דן לדיזינגוף.

בשום פנים ואופן לא לעלות על קו 5 מרכבת מרכז לדיזינגוף - הוא הקו הכי איטי שיש לנסיעה שכזאת.
תודה על התשובה המפורטת!!!
אני לא לוקחת סיכון על החניות שכביכול מוגדרות בחינם כי הן אף פעם לא פנויות...
חניון של "חנה וסע", שעולה 16 ש"ח ליום, זה סמלי לחלוטין וגם מתקבל על הדעת.
התרגלנו לזה, חוצני תל-אביב שבאים ברכב לעיר החטאים והחניונים המופקרים...

תודה! וחג שמח!

raminec

New member
על איזה קשת אתה מדבר?

על איזה קשת אתה מדבר?
אני מכיר את החניה של התחנה וגם חניה קטנה של הפארק שנמצא מיד דרומית לתחנה מעבר לכביש. מה זה החניה שבקשת?

olli3

New member
מנהל
החניון בתשלום, אבל הקשת הזאת היא מחוץ לחניון.

לפי google street view
החניון בתשלום ואפשר אפילו לראות את השומר בכניסה.
הכיצד?
אגב, החניון נקרא חניון הלולאה.
זה בעצם כביש הגישה לאילו שבאים מכיוון מחלף ההלכה ומהחניון ורוצים לעלות לציר ז'בוטינסקי. יש שם נתיב אחד לחניה ונתיב נוסף לנסיעה.

בכלל, עקב כך שיש הרבה בנייה באיזור הזה, נפרצו דרכים חדשות לשטחי חול כאלו ואחרים שניתן לחנות בהם בחינם.

olli3

New member
מנהל
וכדי להגיע לשם, מומלץ להגיע דרך מחלף ההלכה

זה בעצם כביש הגישה לאילו שבאים מכיוון מחלף ההלכה ומהחניון ורוצים לעלות לציר ז'בוטינסקי. יש שם נתיב אחד לחניה ונתיב נוסף לנסיעה.

בכלל, עקב כך שיש הרבה בנייה באיזור הזה, נפרצו דרכים חדשות לשטחי חול כאלו ואחרים שניתן לחנות בהם בחינם.
וכדי להגיע לשם, מומלץ להגיע דרך מחלף ההלכה
ולא דרך מחלף ארלוזורווב כי במחלף ארלוזורוב אתה צריך לנסוע לגבעתיים או לתל אביב, לפרסס איפשהו ואז לחזור על עקבותיך.

אני מניח שאפילו עוד לפני שתגיע לקשת ההיא כבר תמצא חניה בחינם באחד מהשטחים הפתוחים שיצרו עבודות הבנייה של הבניינים באיזור.

אפשר לחנות גם בחניון הנתיב המהיר בשפירים

תחבורה יומית בתל-אביב
היי!

השאלה היא:

תודה מראש!
נעמה.
ולהשתמש בשאטל החינמי למרכז ת"א.

תודה על הרעיון,

ולהשתמש בשאטל החינמי למרכז ת"א.
תודה על הרעיון,
זה תמיד היה נשמע לי מפוקפק כי אין לי איך לחזות את שעות החזרה של השאטל...
זאת לעומת חניון חנה וסע, ושמקסימום גם אם נגמרים האוטוביסן, לוקחים מונית או אוטובוס שמתקרב לשם או הולכים ברגל הרבה זמן...

עוד לא שכנעו אותי להשאיר את הרכב לגמרי מחוץ לתל אביב

down under

New member
אז אולי תעלה את זה אתה?

שכחת לציין שהחל מעתה השירות כרוך
בתשלום.
אז אולי תעלה את זה אתה?
לא מבין את העיכוב המיותר. אני יודע שרמי בדרכו לאזור מסויים מחוץ לאזור חיוג 972. לא חושב שיש מניעה חוקית או מוסרית אם אחד שגר בעיר אליבא דפד"פ לא מוכרת ע"י הגויים, ולא ירושלים,
יעלה את הנתונים בעצמו.

בועז ל

New member
סבלנות, קובי. אין כאן עיכוב ואין מיותר.

אז אולי תעלה את זה אתה?
לא מבין את העיכוב המיותר. אני יודע שרמי בדרכו לאזור מסויים מחוץ לאזור חיוג 972. לא חושב שיש מניעה חוקית או מוסרית אם אחד שגר בעיר אליבא דפד"פ לא מוכרת ע"י הגויים, ולא ירושלים,
יעלה את הנתונים בעצמו.
סבלנות, קובי. אין כאן עיכוב ואין מיותר.
רמי שוקד על הכנת גרפים מאירי עיניים ואז מעלה את כל החומר באופן מסודר. אני מעדיף דרך זו ע"פ אחרות. בינתיים אם אתה רוצה לעסוק קצת בנתונים, אני מכין לך שאלה לניתוח: מה אירע בחודש מרץ בתחנת שדרות, שגרם לזינוק במספר הנוסעים מ-21K בינואר -25K בפברואר לכמעט 44K במרץ? אני סומך עליך שעד להעלאת השרשור יהיו לך כמה רעיונות מקוריים בסוגיה זו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה