המלצותיים שתיים!

3תיתי

New member
המלצותיים שתיים!

קודם כל, הספר "פרוייקט רוזי" מעולה, מעולה מעולה!! לא יכולתי להניח אותו. תענוג של ספר.

ועוד? פסטיבל "פניני גיטרה" בנתניה, בחול המועד סוכות. הופעות מגוונות של מיטב האמנים, חינם אין כסף. צריך רק להזמין מקום בטלפון. יש טיולים בדגש גיטרה, סדנת כלי מיתר (מומלצת ביותר, מנסיון!). [URL]https://www.facebook.com/GuitarGems?fref=ts[/URL]\
אני הזמנתי מקום בקופת היכל התרבות הנתנייתי.

קושקוש41

New member
"פרויקט רוזי"

סיפור אהבה, כמו כל הסיפורים מהסוג הזה, רק בעטיפה קצת אחרת, קצת יותר מענינת. האמת, לא משהו.

חוטהשני

New member
תודה על ההמלצות
אני אבדוק גם את הפסטיבל המקומי (לרוב אני כלל לא מגיעה אליהם, אבל זה באמת נשמע מעניין...)

dori78

New member
על "פרויקט רוזי".

ובניגוד למה שנכתב פה כמה שורות מעלי - זה ממש לא "עוד סיפור אהבה".
זה סיפור על איש שלוקה בתסמונת שלא אובחנה מעולם, שמונעת ממנו להיות "רגיל" מבחינה חברתית, גם בהיבט ה"חברי" וגם בהיבט הרומנטי.
מצד אחד - כשלא מאבחנים אין הרבה דרכים לעזור. מצד שני - לא חייבים לתת תוויות לכל התנהגות טיפונת חריגה.
נראה לי שבעידן שבו כמעט כל ילד שני מאובחן עם משהו, זה מעלה הרבה שאלות.

dori78

New member
בסיום הספר הוא אולי יודע את זה.

בתחילת העלילה הוא פשוט אומר שהוא "שונה" מאחרים.

kramerkaren

New member
הוא אספרגר ולא יודע את זה,

חברים שלו רומזים לו והוא לא מבין את הרמזים שלהם.

קושקוש41

New member
לכן אמרתי שעטיפה אחרת, אבל תכלס סיום כמו בכל אהבה.

מיטה.
מכירה כזה גאון באופן אישי. אנשים כאלה לא ניתנים להרפאה והם יודעים את זה טוב מאוד. ממש המוח שלהם שרוט חזק, למרות שהם חכמים מאוד. יש להם בעיה חמורה בזוגיות. דומה לנאש.

dori78

New member
אם זה כל מה שלקחת מהספר

חבל בשבילך.
יש בו הרבה יותר מזה, זה בפירוש לא זבלון רומנטי בשקל.
ועוד משהו:
בהתחשב בכמות הילדים שמאובחנים היום באיזושהי תסמונת מהספקטרום, לפחות באופן סטטיסטי יכול להיות שגם פה יש אמא לילד כזה.
לא נראה כל כך רגיש ומתחשב מצדך, להגיד על ילדי האספרגר "ממש המוח שלהם שרוט חזק", "יש להם בעיה חמורה בזוגיות", "אנשים כאלה לא ניתנים להרפאה".
מעבר לזה, שיש דרכים להתמודדות עם כל מיני דברים שעשויים להפריע לילד להשתלב, כולל תחושתיות יתר.
גם לאמא שהילד שלה סובל מתחושתיות יתר או OCD היית אומרת שאי אפשר לטפל בזה?
לפעמים, האבחון הוא הצעד הכי חשוב וגדול בטיפול.

אני מכירה גבר שאובחן עם אספרגר בגיל 43.
אני לא יכולה לתאר לך כמה הוא שמח, אחרי כל השנים האלה, לגלות שהוא לא "מטומטם" או "לא מבין בנשים".
כמה הוא שמח לגלות, שיש שם לדבר הזה שמונע ממנו להבין את שפת הגוף של הדייט ומנעה ממנו זוגיות כל השנים.
שלא לדבר על האשמה בהטרדה מינית, כי הוא באמת לא הבין את הגבול בין יחסים קורקטיים בעבודה לבין יחסים ידידותיים.

lavendula

New member
אני אמא לילד כזה

אמנם לא אספרגר אבל על הספקטרום האוטיסטי, וההודעה שלה אכן לוקה בבורות גדולה ובחוסר רגישות.

קושקוש41

New member
מאחלת לילדך בריאות שלמה.

לא התכוונתי לפגוע באף אמא, לא צריך לקחת כל דבר באופן אישי. דיברתי על בן אדם מבוגר, בן 40. מה קשור לילדך בכלל?

lavendula

New member
הילד שלי בריא

אוטיזם זו לא מחלה, זו לקות.
אני לא נעלבת מבורות או חוסר ידע של אנשים, אבל ילדים ומבוגרים שכל פשעם שנולדו שונים, סובלים מיחס כמו שלך, ואת בהחלט התבטאת בחוסר רגישות, שלא לומר בבוטות, ביחס לכלל ולא באופן אישי כלפי אותו אדם שאת מכירה:
"ממש המוח שלהםשרוט חזק"...
"למדתי לזהות טיפוסים כאלה ולא להסתבך איתם בעתיד (כמו עם טיפוסים אחרים, שרוטי מוח מסוג אחר או בעיה נפשית אחרת)".
קצת סינון למה שיוצא לך מהמקלדת לא היה מזיק.

danakama10

New member
מצד שני כשזה מגיע מקושקוש

(שחוכמה זה לא הצד החזק שלה), אני לא חושבת שמישהו יכול להיפגע.

yuliyuli1

New member
מספיק לראות את יכולת הביטוי הנמוכה

כדי להבין את הרמה הנמוכה כדי לנחש שלא ניחנת באינטליגציה גבוהה במיוחד (וגם לא בינונית).
וכשגם התוכן כל כך עלוב אז אפילו לא צריך לנחש.

למעלה