מכבי - ראל: שרשור המשחק

נמשל

New member
מכבי - ראל: שרשור המשחק

סגנית אלופת אירופה מגיעה לישראל.
יאללה, לשמור על הבית!

שומו

New member
זה אפשרי

אנחנו צריכים את פארגו וסמית' במיטבם וגם טיוס יצטרך לתת כל מה שיש לו. גם לקבל הפתעות טובות מלאנדסברג ו\או כהן יכול להיות נחמד, זה עשוי להיות ה-X פאקטור שלנו במשחק כזה.
לא מעט דברים השתנו מאז המפגש האחרון במילאנו, אבל הדבר החשוב ביותר יהיה זהה לערב הבלתי נשכח ההוא- היתרון המוחלט שלנו ביציעים. גם הערב, הקהל יהיה השחקן הכי חשוב שלנו ויצטרך לתת 200% כדי להרים את ההיכל לשמיים. אם זה יקרה, הבלאנקוס יחזרו מת"א עם הזנב בין הרגליים

לסיכום: יותר קשה מברצלונה, אבל בהחלט אפשר לעשות את זה.

אני חושב שסופו יותר חשוב מהקהל

אם סופו במשחק , יש דרך לצמצם פערים.
סומך על פארגו , סמית , טיוס , רנדל, שלא יפלו ברמה במשחק הזה.
אוחיון בטוח יהיה שם, לפחות בהגנה.

הטריו רודי-יול ורודריגז

ריאל פייבוריטית, איני מחדש והיא עם 7 נצ' על מכבי ב-8 משחקים ובנוגע לטריו שציינתי בכותרת - אי אפשר לשתק את כולם אבל אם ישתקו 2 מהם למכבי יש סיכוי לנצח. למכבי השנה באמת יש חמישיית הגנה שקשה מאוד לעשות מולה סל - פארגו, יוגב, רנדל, טיוס ודווין סמית'. הבעיה היא בספסל שלנו ומי שצריך להיות הג'וקר זה ג'ו אלכסנדר.
&nbsp
אנחנו לא ננצח את ריאל מדריד בתחרות קליעה, צריך לדאוג למשחק חפירות איטי ולהוריד את ריאל מתחת ל-80 נק'. סופו הוא האקס פקטור וצריך לשחק עליו וגם לדאוג שהקהל כתמיד יטפח לו את הצד הרגשי עם הרבה עידוד, לא סתם הוא פורח בהיכל יותר.
זה לא מבטיח שננצח כי בשנה שעברה למשל עשינו זאת ב-3 משחקים והפסדנו בשניים מהם אבל אם אתה לא עושה את זה, כמעט בוודאות שהפסדת. מי שניצח העונה את ריאל מדריד ביורוליג היו קאזאן ואנדולו ובשני המשחקים ריאל קלעו 75 ו-73 בהתאמה.
חוץ מזה, הרבה אגרסביות ושיתוק של ג'ייסי קארול. אם הוא יתניע את הידית שם, נהיה בצרה.
ומקווה שפארגו יתן משחק ענק, בלעדיו מכבי לא תנצח.
בכל מקרה, משחק יורוליג גדול. יאללה מכבי!
&nbsp

היתרון המהותי והעקבי של מכבי על ריאל

נמצא באתלטיות , ועקב כך , בפוטנציאל ההגנתי.
ראינו נגד בארסה שהאתלטיות הזו מאפשרת למכבי לייצר מאזן אימה מתחת לסל שלה ולהוריד ליריבה את אחוזי הקליעה בלא מעט.
ההגנה צריכה להמשיך להתקדם.
וסופו צריך להתיש את הגבוהים שלהם.

yanivya2

New member
ריאל מדריד - הכר את היריבה

ריאל מדריד, שבעונה הקודמת נראתה כבילתי מנוצחת, איבדה את ההילה הזו לצסק"א. בעקבות זאת היא גם ממוקמת שנייה אחרי הרוסים במדד היעילות.
כמה כסף מושקע בקבוצה הזו...עדיין, השחקן המשפיע ביותר על הקבוצה, לפחות סטטיסטית, הינו רייס קשישא (כבר בן 34). מוביל אותה בנק' (11.4) בריבאונד (6.3) כשהוא הולך חזק מאוד בייחוד לריבאונד התקפה.
לוקח כמעט שליש מכל ריבאונדי ההתקפה של ריאל!
ההשפעה שלו מודגמת בעיקר בכך שהוא מוביל אותה בנק' מדד עם 14.9. את כל זה הוא עושה ב18 דק' בממוצע (בטופ 16 דקותיו עולות קצת ל22).
ריאל מתבססת בעמדות הPG על יול (5.1 אסיסטים) שפותח ורודריגז (5.9 אסיסטים) שעולה מהספסל. לאסו נשאר תקוע בתזמוני החילופים, ולא ברור למה הוא לא נותן לרודריגז את הקבוצה. עם כל הכבוד ל5 האסיסטים של יול, הוא לטעמי יותר SG מאשר PG. אפרופו קליעה, יול מוביל את הקבוצה באחוזים ל3 עם 43.8%. ג'ייסי קארול קולע כמעט באותם האחוזים. ג'ייסי קארול קולע העונה בצורה לא יציבה. היו לו משחקים של 4/4, 7/9 מה3, והיו משחקים גם של 0/4.
ריאל משופעת בקלעי 3 איכותיים העונה, למעט מי שמניתי גם רודריגז, קייסי ריברס ונוצ'יוני קולעים לא רע מהטווח. נוסיף לזה את שני הSF, רודי "אלוויס" פרננדז ומצ'יוליס שקולעים אמנם באחוזים סביב ה30%, שגם הם יכולים ביום נתון לתפור לנו שלשות ונקבל קבוצת שלשות מסוכנת. דווקא בורורסיס, שאהב לידות שלשות באחוזים לא רעים בכלל נראה כאילו החליט לוותר העונה על העניין, כשבטופ 16 עדיין לא זרק אפילו שלשה אחת.
ריאל מאבדת 10 איבודים למשחק בלבד, כשהמאבד העיקרי הוא פרננדז עם 1.7 למשחק. זה לא כזה הרבה. לראייה פארגו שלנו מוביל את מכבי עם 2.8.
מכבי מאבדת 2 כדורים יותר מריאל, תוסיפו לזה את העובדה שריאל חוטפת 2 כדורים יותר ממכבי ויש לנו 4 פוזשנים יתרון שלהם עלינו. משמע הם משחקים מסודר יותר.
מסודר, בעצם מסודר מידי. לאסו לא משנה את תבנית החילופים שלו כבר כמה שנים. כל עוד לאסו יהיה כל כך שקוף בתוכנית המשחק שלו, הוא יצליח בעיקר כשאין לחץ על הקבוצה. בפיינל פור כשמפלס הלחץ עולה, פתאום השחקנים והקבוצה לא רגילים לשינויים...
צריך לצאת לכיוון תל אביב, לכן לא אוכל לסיים את הניתוח.
יאללה מכבי!!!
&nbsp
&nbsp

Saladin

New member
לא יודע לנתח את האיכויות של לאסו כמאמן

אבל מה שבטוח, לא שוכח לו שהצליח להשבית את הכוכב הכי גדול שלו בדקות החשובות של שני (!) גמרים, כדי להפסיד את המשחק.

Saladin

New member
וגם היום רודריגז ישב על הספסל כל הרבע השלישי.

אחרי שהיה המצטיין אצלם במחצית הראשונה (ובסה"כ שיחק 21 דקות כל המשחק). מכבי ניצחה את הרבע 15-22, צמצמה לנקודה הפרש ונכנסה חזק למשחק. פשוט

אילן די

New member
כנראה שיש שם משהו מעבר ל-

ממה שאני מבין, יוי ורודי הם הכוכבים שקובעים מה קורה בקבוצה ולא המאמן. ההנהלה שם מוכנה להקריב את המאמן כדי שהשחקנים יהיו מרוצים, כמו באן בי איי. ללאסו אין ממש ברירה והוא חייב לתת דקות, גם אם זה על חשבון רודריגז.

Saladin

New member
גם אם זה נכון

לא ממש ברור לי למה כל הדקות או רוב הדקות של יול צריכות לבוא על חשבון רודריגז, והם לא יכולים לשחק ביחד (רודריגז 1 ויול 2).

Saladin

New member
וגם נשמע לי מוזר שלרודריגז יש פחות סיי מיול בקבוצה.

בכל זאת הוא היה כמה שנים בנבא ויול לא, והוא הברומטר של ריאל.

Roy M

New member
יש גבול לכל תעלול. הניצחון על ברסה היה בונוס בבית הזה

ואני לא מאמין שננצח גם את ריאל.
בעצם, נקודת המוצא כאן שריאל תנצח הכל בסבב הזה והיא מחוץ למשוואת "חובת הניצחון". בליטא ניצחנו, את ברסה בבית ניצחנו (והרוב לא יעשו זאת) וצריך לנצח בטורקיה בשבוע הבא ואז פעמיים בבית, כדי לסגור לפחות מקום שלישי.
ניצחון הערב זה סופר בונוס.

Saladin

New member
אני דווקא אופטימי.

כמדומני ריאל הפסידה 4 פעמים בליגה הספרדית בסה"כ, אז למה שלא תפסיד גם למכבי בחוץ? היא גם עדיין לא הפסידה בטופ 16 אז הגיע הזמן. ובעונה שעברה הם ניצחו אותנו בקושי גם בשני המשחקים בטופ 16 כך שלא סביר שיהיה להם קל לנצח פה בניגוד לצסקא.

waviram

New member
מה שמדהים זה

שבשנה שעברה שיחקנו קרוב למושלם בשני המשחקים האלה בטופ 16 ובכל זאת הפסדנו אותם. הערב שיחקנו רבע ראשון מתחת לכל ביקורת, רבע שני סביר שהסתיים בשוויון, ובכל זאת חזרנו בגדול, נטרלנו את ההתקפה שלהם וניצחנו בצורה משכנעת את המשחק.

יש לנו השנה המון פוטנציאל. השמיכה קצת קצרה ונראה שיש בה כמה תפרים שיכולים להיפרם ברגע הלא נכון, אבל כל עוד התפרים מחזיקים, קשה מאוד לנצח אותנו.

waviram

New member
אגב, ריאל זרקה הערב 15 זריקות יותר מאיתנו מהשדה! 15 זריקות!!

הרבה בזכות הכסחן פיליפה רייס שדרס לנו שחקנים בדרך לריבאונד התקפה. צריך להביא לכאן את דיוויד בלו כדי שילמד את החבר'ה שלנו איך לתת קטנות לצלעות כשהשופטים לא מסתכלים... ואם כבר לעשות עבירה בריבאונד, אז שזה יהיה מרפק לאף, לא טפיחה עם האצבע בכתף.

לא שאני בעד אלימות בספורט, אבל מול נבלה כמו רייס ושופטים חצי עיוורים מוכרחים להוריד את הכפפות!

Roy M

New member
אם מישהו היה אומר לי שנקלע בקצב של 90 נק'

למשחק, הייתי מרוצה. רק שאנחנו חוטפים בקצב של 110, כך שבקצב של מכונות ירייה, אין לנו סיכוי.
רק עצירות בהגנה במחצית השנייה, יתנו לנו אפשרויות להצמד ולהלחיץ אותם

למעלה