שירשור רכבות מיניאטוריות

מצב
הנושא נעול.

Ccyclist

Well-known member
ה"מטרונית" מתחילה לנסוע

שירשור רכבות מיניאטוריות
שלום לצופים וברוכים לשידורי הטלויזיה הבלתי חינוכית ליום כיפור, שירשור רכבות מיניאטוריות בחוף הדרומי של בריטניה שנועד לשבור את "צום המידע" שנאכף בשם רוב גופי השידור בישראל לרגל יום כיפור. השירשור מבוסס על כמה סטים של תמונות שיש לי ויכלול גם קישורים חיצוניים.

נתחיל בהצגת הלוגו החדש של הטלויזיה הבלתי חינוכית - הנפשת אייקון השוטר המפליץ.
ה"מטרונית" מתחילה לנסוע
הנסיעה עוברת ברחוב הראשי של עיירת בקתות הנופש, בפריים האחרון (עם הילדים על האופניים) יש בלוק שירותים ציבוריים מהסוג שמשמש את תושבי-הקיץ שמבלים שבוע-שבועיים בבקתות האלו, שמחירן כיום מיליון שקל חדש.

http://www.dailymail.co.uk/news/art...ls-180-000-price-bedroom-house-Liverpool.html

אנשים מוכנים לשלם את המחיר עבור המיקום הנכון על חצי אי מבודד ליד הים.

Ccyclist

Well-known member
מפגש מטרוניות 1

שירשור רכבות מיניאטוריות
שלום לצופים וברוכים לשידורי הטלויזיה הבלתי חינוכית ליום כיפור, שירשור רכבות מיניאטוריות בחוף הדרומי של בריטניה שנועד לשבור את "צום המידע" שנאכף בשם רוב גופי השידור בישראל לרגל יום כיפור. השירשור מבוסס על כמה סטים של תמונות שיש לי ויכלול גם קישורים חיצוניים.

מפגש מטרוניות 1

Ccyclist

Well-known member
מפגש 2- משאית ומטרונית נוספת

שירשור רכבות מיניאטוריות

מפגש 2- משאית ומטרונית נוספת
הגישה לכפר בקתות הנופש שביקרנו בו מוגבלת לכלי רכב מורשים שמספקים כל מני שירותים נחוצים.

ה"מטרונית" עליה היינו עצרה עצירה מוחלטת בעת המפגש הזה, ולא נעה עד שהמשאית והמטרונית השניה חלפו על פניה. זה איפשר לי לעמוד ולצלם מנקודת מבט גבוהה יותר.

Ccyclist

Well-known member
הגעה לתחנת המוצא

שירשור רכבות מיניאטוריות

הגעה לתחנת המוצא
ה"מטרונית" עושה סיבוב נוסף בלולאה שמסובבת אותה כך שהיא תפנה לכיוון השביל ממנו באה. (כן, "רכבת קלה על שבילים").

הנערה בחולצה הורודה שעומדת לצד התחנה היא חברה של הנערות שבקרון שלפנינו ושייכת לקבוצה שהלכה ברגל. נראה שלנסוע ב"מטרונית" הזו היה איטי יותר מללכת בגלל זמן ההמתנה בין ה"מטרונית" שלא יכלנו לעלות עליה וזו שנסענו בה בסוף.

Ccyclist

Well-known member
לצערי כך מגיעים לתחנת המוצא

שירשור רכבות מיניאטוריות

לצערי כך מגיעים לתחנת המוצא
גם לקו הקודם - ה RH&DR צריך להגיע ברכב כי קישור רכבתי ישיר אין, ואם לתחנת המוצא של הקו הקודם אינני יודע אם יש או אין תחבורה ציבורית - לזו של ה"מטרונית" אין.

גם רכבות מורשת אחרות סובלות ממצב בו יש נתק מכוון של קטע שלם בין התחנה הפעילה האחרונה של הרשת הלאומית (כיום - המסילות בידי חברה אחת, הפעלת הקווים בידי מפעילים שונים) לתחנה הפעילה הראשונה של רכבת המורשת, דבר שמנסים לגשר עליו יותר ויותר ע"י התרת מעבר על הקטע המפריד (אם הוא שרד משנות ה60) כדי שחובבי רכבות המורשת לא יחוייבו להגיע אליהן במכונית.

Ccyclist

Well-known member
ויאדוקט לרכבת (נוסעים!) בהוב

שירשור רכבות מיניאטוריות

ויאדוקט לרכבת (נוסעים!) בהוב
המסילה הזו בהוב (כיום חלק מהעיר ברייטון, בעבר עיר שכנה, התאומה המשעממת) משמשת לנסיעה ברכבות שתנוחת הישיבה בהן דומה מאד לתנוחת הרכיבה באופניים: הנוסעים יושבים על קרונות כאשר רגליהם לצד כלי הרכב, והקרונות נוסעים על הויאדוקט הזה.

הרצף הזה מסקר את רובה של המסילה, יש במסילה קטעים פתוחים שבהם המסילה מוסטת הצידה כמו שער בגדר, אך ניתן לסגור אותה בעת ההפעלה. ביום שביקרתי הרכבת לא פעלה, אך היא הופעלה בסוף השבוע של חג הבנק בסוף אוגוסט.

בגלל שאין לי תמונות של הרכבת עצמה הנה תוצאות חיפוש בגוגל:

https://www.google.co.uk/search?q=h...&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=707&dpr=1

Ccyclist

Well-known member
הוב- עמוד איתות 1.5 מטר עם "סולם"

שירשור רכבות מיניאטוריות

הוב- עמוד איתות 1.5 מטר עם "סולם"
העמוד הזה מזכיר עמודי איתות אמיתיים, וכדי להשלים את המראה יש סולם, אבל מדובר בפרט די מיותר כי ראש העמוד הוא בערך בגובה מטר וחצי, ומדרגות ה"סולם" אינן רחבות יותר מ10-15 ס"מ.

בגלל היעדר החומר המצולם אצרף כאן את אתר הרכבת וקישור יוטיוב:

http://www.hoveparkrailway.co.uk/dates.html

רכבת BR מהירה משנות ה70 המאוחרות, וכמו BR היא לא ממהרת לשום מקום https://www.youtube.com/watch?v=7WScG_YI1c8

מספר רכבות שונות ונוסעים: https://www.youtube.com/watch?v=9XMiCnkSzMo

כאן סוף השירשור.

S o l l y

New member

שירשור רכבות מיניאטוריות

alonsit1

New member
תמונות נחמדות ותודה על המאמץ להפיח מעט

שירשור רכבות מיניאטוריות

חיים בשעמום הכבד של יום כיפור בבית. צפינו קצת בסרטים (יוטיוב השלים את החסר) וכמיטב המסורת, נפנפנו גם אנו הקטנים מספר תרנגולות יהודיות כשרות ובתולות, לא מעל לראשי פעוטות מבועתים מטקס הוודו היהודי אלא מעל לגריל הביתי.

ברוח הפיוס ומלוא הרצון הטוב שהם-הם מהותו של יום כיפור, קבל נא תשורה צנועה זו כאות הוקרה על פועלך למען אחיך הישראלים התקועים בביתם מכוח הכפייה הדתית ותבוסתנות המערכת מימים-ימימה: דלטיק בריטי משובח ונאה. אני חולם על היום בו אזכה לראות אחד, כזה בדיוק, ב-HO מתוצרת איכותית. וגם סטירלינג סינגל, 8F, "כוכב הערב", "מאלארד"... הכיוון הכללי ברור.

Ccyclist

Well-known member
אני הסתפקתי בחטיף בייקון צמחוני דמוי Pub

חיים בשעמום הכבד של יום כיפור בבית. צפינו קצת בסרטים (יוטיוב השלים את החסר) וכמיטב המסורת, נפנפנו גם אנו הקטנים מספר תרנגולות יהודיות כשרות ובתולות, לא מעל לראשי פעוטות מבועתים מטקס הוודו היהודי אלא מעל לגריל הביתי.

ברוח הפיוס ומלוא הרצון הטוב שהם-הם מהותו של יום כיפור, קבל נא תשורה צנועה זו כאות הוקרה על פועלך למען אחיך הישראלים התקועים בביתם מכוח הכפייה הדתית ותבוסתנות המערכת מימים-ימימה: דלטיק בריטי משובח ונאה. אני חולם על היום בו אזכה לראות אחד, כזה בדיוק, ב-HO מתוצרת איכותית. וגם סטירלינג סינגל, 8F, "כוכב הערב", "מאלארד"... הכיוון הכללי ברור.

נראה לי שראיתי פעם משהו כמו הרכבת שצירפת ברכבת המורשת של Swanage שאיננה שייכת לשירשור הזה כי הציוד המסילתי בה הוא בגודל מלא.

alonsit1

New member
פלאשבק לאביב 1993, מתוך יומני היקר:

נראה לי שראיתי פעם משהו כמו הרכבת שצירפת ברכבת המורשת של Swanage שאיננה שייכת לשירשור הזה כי הציוד המסילתי בה הוא בגודל מלא.
"יום נסיעה מלונדון לעיר POOLE והלאה דרך בורנמות' לחוף הים. ביקור ברכבת בכפר קטן ויפה בשם SWANAGE, כולל נסיעה ברכבת קיטור בריטית לטירת קורף וסיור במקום. המשך לאיזור DORSET להתרשמות מהנוף הכפרי האנגלי ובערב חזרה ללונדון".

ומאז אני רק מפנטז על פרישה מוקדמת ומעבר לקוטג' כפרי קטן בסוואנאג' כדי להתעורר בכל בוקר למראה רכבות המוזיאון היפות.

אגב, הנסיעה לדרום אנגליה בהחלט השתלמה. נדהמתי לגלות במוסך המוזיאון לא פחות מקטר קיטור ענק וירוק מסדרת BATTLE OF BRITAIN - מעודי לא זכיתי לחזות בדגם כה יוצא דופן!

אני משתוקק לשוב לסוואנאג'... הנה למה.

Ccyclist

Well-known member
זו הטריטוריה של איניד בלייטון שמוכרת בארץ.

"יום נסיעה מלונדון לעיר POOLE והלאה דרך בורנמות' לחוף הים. ביקור ברכבת בכפר קטן ויפה בשם SWANAGE, כולל נסיעה ברכבת קיטור בריטית לטירת קורף וסיור במקום. המשך לאיזור DORSET להתרשמות מהנוף הכפרי האנגלי ובערב חזרה ללונדון".

ומאז אני רק מפנטז על פרישה מוקדמת ומעבר לקוטג' כפרי קטן בסוואנאג' כדי להתעורר בכל בוקר למראה רכבות המוזיאון היפות.

אגב, הנסיעה לדרום אנגליה בהחלט השתלמה. נדהמתי לגלות במוסך המוזיאון לא פחות מקטר קיטור ענק וירוק מסדרת BATTLE OF BRITAIN - מעודי לא זכיתי לחזות בדגם כה יוצא דופן!

אני משתוקק לשוב לסוואנאג'... הנה למה.
ולכן אם יש שם משהו שנראה לך מאד מוכר - אלו "נופי הילדות" של ספרי החמישיה הסודית.

לגבי הרכבת שצירפת: היא מצהירה על עצמה שהיא מסלול אקספרס להרי קאמבריה (צפון-מזרח אנגליה, אזור האגמים, צפונית למורקום (ה ב' שקטה), קנדל, קרלייל) והחישמולת העילית מעידה שהמסילה אינה בתחום אזור הפס השלישי בדרום אנגליה ( קנט עד דורסט, חברות ההפעלה Southeastern Railways, Southern Railways, Southwest Trains וכן הרכבת התחתית בלונדון שיש לה שני פסי חישמולת מסילתית בנוסף למסילה עצמה). אם הכוונה היא שמדובר ברכבת קיטור מאותו הדגם - זו אילוסטרציה טובה, אבל המיקום (אם זו תמונה שלך ולא מהרשת) מראה שהשקעת במסע רכבתי נרחב יותר בממלכה...

alonsit1

New member
התמונה המקורית אבדה ואיננה עוד ברשותי

ולכן אם יש שם משהו שנראה לך מאד מוכר - אלו "נופי הילדות" של ספרי החמישיה הסודית.

לגבי הרכבת שצירפת: היא מצהירה על עצמה שהיא מסלול אקספרס להרי קאמבריה (צפון-מזרח אנגליה, אזור האגמים, צפונית למורקום (ה ב' שקטה), קנדל, קרלייל) והחישמולת העילית מעידה שהמסילה אינה בתחום אזור הפס השלישי בדרום אנגליה ( קנט עד דורסט, חברות ההפעלה Southeastern Railways, Southern Railways, Southwest Trains וכן הרכבת התחתית בלונדון שיש לה שני פסי חישמולת מסילתית בנוסף למסילה עצמה). אם הכוונה היא שמדובר ברכבת קיטור מאותו הדגם - זו אילוסטרציה טובה, אבל המיקום (אם זו תמונה שלך ולא מהרשת) מראה שהשקעת במסע רכבתי נרחב יותר בממלכה...
התמונה המקורית אבדה ואיננה עוד ברשותי
אבל תמונות יפות מבריטניה, יש תמיד בשפע. כוונתי אכן להציג את הקטר עצמו והנה עוד תמונה אחת קטנה שכולה טעם טוב מן הממלכה המיוחדת.

alonsit1

New member
ביום כיפור הבא, אם ירצו אדושם ומועצת חכמי הדת

שירשור רכבות מיניאטוריות

נימלט מפה לפני סגירת המרחב האווירי, שיתוק החיים והטלת העוצר הדתי לעיר טורנון שבצרפת. הילדים ישתגעו על המיזם הנחמד הזה!

כרגיל אתה מצליח לשעשע אותנו

נימלט מפה לפני סגירת המרחב האווירי, שיתוק החיים והטלת העוצר הדתי לעיר טורנון שבצרפת. הילדים ישתגעו על המיזם הנחמד הזה!
כרגיל אתה מצליח לשעשע אותנו

גמר "יום מרתון משחקי הכס" נעים לכולם

amit1270

New member
תודה רבה

שירשור רכבות מיניאטוריות

תודה רבה

גם לי יש.

easylivin

New member
מה אפשר להגיד על זה? נהדר,

שירשור רכבות מיניאטוריות

חבל שבישראל כל הפוטנציאל של המסילות ההיסטוריות נזרק לפח, ואנחנו נוכל רק לחלום על מציאות אלטרנטיבית שבה זה לא התרחש.

Ccyclist

Well-known member
קווי המורשת הם בגודל מלא, אלו אטרקציות.

חבל שבישראל כל הפוטנציאל של המסילות ההיסטוריות נזרק לפח, ואנחנו נוכל רק לחלום על מציאות אלטרנטיבית שבה זה לא התרחש.

ההבדל הוא שניתן לבנות קו מיניאטורי (או שלא לבנות - ע"ע ה"מטרונית" במאדפורד שהתשתית היחידה שלה היא התחנות הסיבוביות) כזה בפארק, שביל, או שטח של אטרקציה קיימת כמו גן חיות וכו' בלי לקחת רצועת שטח בגודל שרכבת אמתית מצריכה.

בירושלים למשל אני מניח שרכבת כזו בין החאן לממילא דרך גן בלומפילד ובוטה לצד המזרחי של מתחם ממילא יכולה להיות אטרקציה משמעותית לחיבור בין שני אזורי קניות פופולריים. במקום אחר בבירה יתכן שמסילה בצידו הדרומי של גן הפסלים של מוזיאון ישראל (תחנת מוצא בקופות, בתוך תחום המוזיאון, סיבוב מתחת לפסלים העיקריים ומסלול שיעבור לפחות 50 מטר מדגם הולילנד כדי שלא להפריע לחוויית הצפיה בו, ועד לצד המערבי ביותר במתחם תוכל להיות חוויה מהנה לחזרה מהאגפים החדשים ביותר (המוזאון אמור להתפתח מערבה בצורה מודולרית) במקום להצטרך ללכת את כל הדרך חזרה ברגל.

לגבי מורשת - בימינו המיטב שניתן הוא לקחת אחריות על שלוחת מטען פרטית כלשהי ולהריץ עליה רכבת סטנדרטית ישנה. זה לא יהיה הכי אטרקטיבי. מי שיכולים להריץ רכבת מורשת הם קיבוצי עמק הירדן אם ישקמו את קו העמק צפונית לבית-שאן ויריצו עליו רכבות עד לכינרת, אבל זה אומר השקעה בשיקום מאסיבי. לטעמי הפעלת הקו הישן לירושלים בתור קו מורשת בעייתית מאד מבחינת תחנת מלחה - שהיא פשוט מודרנית מדי לכך, והורסת את החוויה. מי שהשקיעו בתחנה מודרנית התחייבו למעשה לקיים שם קו מודרני. לו רצו רכבת מורשת היה צריך להקים שם תחנה במראה ישן עם שני רציפים, משהו שיזכיר את התחנות הוותיקות שעל הקו.

alonsit1

New member
נשמע מבטיח, אבל רכבת פארק בירושלים בכיפור?!

ההבדל הוא שניתן לבנות קו מיניאטורי (או שלא לבנות - ע"ע ה"מטרונית" במאדפורד שהתשתית היחידה שלה היא התחנות הסיבוביות) כזה בפארק, שביל, או שטח של אטרקציה קיימת כמו גן חיות וכו' בלי לקחת רצועת שטח בגודל שרכבת אמתית מצריכה.

בירושלים למשל אני מניח שרכבת כזו בין החאן לממילא דרך גן בלומפילד ובוטה לצד המזרחי של מתחם ממילא יכולה להיות אטרקציה משמעותית לחיבור בין שני אזורי קניות פופולריים. במקום אחר בבירה יתכן שמסילה בצידו הדרומי של גן הפסלים של מוזיאון ישראל (תחנת מוצא בקופות, בתוך תחום המוזיאון, סיבוב מתחת לפסלים העיקריים ומסלול שיעבור לפחות 50 מטר מדגם הולילנד כדי שלא להפריע לחוויית הצפיה בו, ועד לצד המערבי ביותר במתחם תוכל להיות חוויה מהנה לחזרה מהאגפים החדשים ביותר (המוזאון אמור להתפתח מערבה בצורה מודולרית) במקום להצטרך ללכת את כל הדרך חזרה ברגל.

לגבי מורשת - בימינו המיטב שניתן הוא לקחת אחריות על שלוחת מטען פרטית כלשהי ולהריץ עליה רכבת סטנדרטית ישנה. זה לא יהיה הכי אטרקטיבי. מי שיכולים להריץ רכבת מורשת הם קיבוצי עמק הירדן אם ישקמו את קו העמק צפונית לבית-שאן ויריצו עליו רכבות עד לכינרת, אבל זה אומר השקעה בשיקום מאסיבי. לטעמי הפעלת הקו הישן לירושלים בתור קו מורשת בעייתית מאד מבחינת תחנת מלחה - שהיא פשוט מודרנית מדי לכך, והורסת את החוויה. מי שהשקיעו בתחנה מודרנית התחייבו למעשה לקיים שם קו מודרני. לו רצו רכבת מורשת היה צריך להקים שם תחנה במראה ישן עם שני רציפים, משהו שיזכיר את התחנות הוותיקות שעל הקו.
אבוי לפוליטיקאי שיאשר דבר כזה!

Ccyclist

Well-known member
מצ"ב גירסאת יום-כיפור לפי מסורת חילוני ישראל

אבוי לפוליטיקאי שיאשר דבר כזה!
מצ"ב גירסאת יום-כיפור לפי מסורת חילוני ישראל

http://www.ecofriend.com/rail-bike-a-new-method-to-tour-in-costa-rica.html

הכוונה בכך שאפשר להפעיל רכבות בקנה מידה מוקטן בתווואים מסויימים בי-ם היא כללית (בימים שממילא ומתחם תחנת ירושלים החאן פתוחים).

על פארק המסילה אינני חושב שכדאי להפעיל אמצעי כזה כי התוואי לאופניים מצומצם ממילא והבחירה להשאיר את הרבד יצרה אזורים רבים בהם הולכי הרגל הולכים דווקא על שביל האופניים ולא על המסילה עם ריצוף דמוי העץ שלה.

אם יפסיקו להטיל סגר על החילונים במשך חודשיים בשנה (52 שבתות ו9 חגים במעמד יום-טוב) יהיה אפשר להיות לארג'ים ולהתפשר על יום כיפור, יום אחד בשנה במקום יום אחד כל שבוע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה