אוכלים ונהנים בחמשוש

דייסה - איך נותנים?

בתי בת 6.5 חודשים. אני מעוניינת לתת לה דייסה. שמתי לב שיש הבדל בין הדייסות של מטרנה ולייף לדוגמה. בזאת של מטרנה כתוב להוסיף לתרכובת המזון ועל זו של לייף לאותו גיל - 6 חודשים + כתוב לערבב עם מים. מה ההבדל? איך אתן נותנות? המטרה היא שהיא תשבע בבוקר ובערב כי היא לא אוכלת כ"כ טוב..
תודה.

הכי טוב לנסות ישר בכפית

מהנסיון שלי עדיף לתת בכפית ועל בסיס תחליף חלב יש יותר טעם לדעתי ויותר ויטמינים למרות שאני עשיתי מדייסה אמיתית
מסולת ולחלב בגיל כזה בלי חשש היותר בריא וזול לדעתי הקטן אהב מאוד ועזר להרגיל אותו לאכול לאט לאט בכפית
חשוב לבחור כפית טובה לא עמוקה מדי שלא יהייה להם קשה אני משתמשת לי יש כזו של טומי טיפי עם הטיה של הזרוע וזה מקל את האכלה ומתאים לפה קטנטן
לפעמים בחירה בכפית עושה הבדל ענק לפחות אצל הבררן שלי

שוב נושא א.בוקר - במקום פירות..מה לתת
|

טוב ניסינו שוב ואריאציות של פירות. גורנישט מיט גורנישט (כמו שאומרים בפולניה)
גם הדייסה לא נאכלה יותר מכפית ורבע.

אמה מה......בגלל עצירות של 3 ימים גדרתי עגבנייה כדי לתת מיץ בשביל לעזור עם העצירות.
והפתעה! הפשוש ליקק את 2 הכפיות שנתתי בבוקר...ומהון להון....אכל עגבניה שלמה מגוררת לארוחת בוקר בהנאה רבה.

איך יצא לאימא שחולה על מתוק ולא הצליחה בזמן השליש השני של ההריון לפתוח את הבוקר בלי כוס שוקו
את הבוקר כזה פשוש שהפירות ממנו והלאה (למרות שטכנית ובהגדרה במילון עגבנייה זה לא ירק אלא פרי)

מה אפשר לתת אם כן מתובל/ "מלוח" (כי לא נותנים עדיין מלח בגילו, 7 חודשים)/פיקנטי וכו' לארוחת בוקר?

babkas

New member
עגבניה מגורדת...

עם אבוקדו וביצה. מעדן. הבת שלי טרפה את זה.
תזהרי לא להגזים כי העגבניה מאוד חומצית.

גוקיקון

New member
אבוקדו ובננה

ממש מעדן שמתים עליו. אבל אם יש בעית עצירות, אז אולי תחכי עם זה קצת שיעבור...
וגם אצלמו ביצה אבוקדו ועגבניה נבלע יאמי יאמי.
נסתם גם פירות קיץ? יש עכשיו מלאאא דברים טעימים

shibolet101

New member
אמנם לא מלוח

אבל בדיוק גילינו שהאפרוח משוגעת על שייק ירוק
סופר בריא והיא מאושרת

mashkash10

New member
בן שמונה חודשים, קושי במעבר לאוכל

הקטנצ'יק בגן מגיל 5 חוד' ואוכל שם ארוחת מרק וארוחת פירות.
לא יודעת מה אני עושה לא טוב, אבל רוב הדברים שאני מכינה לו בבית הוא אוכל כפית-שתיים ואח"כ מסרב.
דברים שניסיתי: פירות מגורדים בפומפיה דקה, פירות טחונים בבלנדר, בתוספת שקדיה גם (נראה לי שלא אהב),
מרק עם כמה ירקות ועוף/הודו, מוסיפה גם קצת מלח, לפעמים גם עדשים/אורז
קציצות בקר מפורקות עם פתיתי פסטה
מנסה גם אבוקדו עם עגבניה/מלפפון וקצת מלח
משהו שעבר בהצלחה יחסית היה כהוא שילשל אז הכנתי לו אורז עם עדשים כתומות וגזר.
מה עוד אפשר לנסות?
יכול להיות שאם אמשיך לנסות אותם דברים הוא פתאום יתרגל ויתחיל לגלות עניין?

אוכל

איך את מאכילה אותו ? האם הוא יושב יחד איתך סביב שולחן וגם את אוכלת ? האם ישנה ארוחה אחת לפחות ביום בה כל המשפחה יטשבת סביב שולחן? בגן כל הילדים יושבים יחד לאכול וישנו חיקוי הוא רואה מה האחרים ועושה כמותם . כשאת יושבת לאכול תושיבי אותו גם , תציעי לו לאכול ואל תעשי מזה ענין ותראי שהוא ירצה מה שכולם אוכלים . זו למידה וזה לוקח זמן לא להלחץ ולא להתיאש והכי חשוב שיהיה בתאבון

shuttles

New member

אחרי שהתחלתי לאכול יחד איתו (מולו, את האוכל שלי, לא את זה שלו) + לדבר איתו בזמן האוכל, שיהיה יותר מעניין + חיכיתי יותר זמן עד הארוחה כדי שיפתח רעב
התאבון השתפר מאוד.

mashkash10

New member
הוא לא יושב עדיין

ואם יושב עליי בזמן ארוחה מתחיל לגרור כל מה שיכול להגיע אליו

shuttles

New member
אז הוא כן יושב

אני חושבת שהגיע הזמן שיתחדש בכסא אוכל. את תראי שלשניכם יהיה הרבה יותר נוח, הרבה יותר נעים והתאבון ייפתח.

mashkash10

New member
הוא לא יושב לבד, אם לא אחזיק אותו הוא "ינזל"

לא נראה לי שיכול לשבת בכסא אוכל לפני שיושב לבד לא?

babkas

New member
יש הבדל בין להתיישב לבד...

שרואה בשלב מאוחר יותר. להושיב אותו ולהשאר יציב יחסית בכיסא. לפרקי זמן קצרים של האוכל אין בעיה להושיב אותו.
אם הוא לא מצליח להשאר זקוף, בעייני הפתרון זה טרמפולינה.
לי היה מאוד קשה לאכיל שהיא ישבה עלי.
את יכולה לשאול גם את המטפלת איך מאכילים אותה אצלה, ולבקש קופסא קטנה של אוכל שהיא אוכלת אצלה. ככה תוכלי לראות אם הבעיה זה הבישולים או שממך היא מצפה למשהו אחר כמו הנקה למשל. שימי לב שהיא גם לא מאוד רעבה או שבעה מאוכל קודם. שהם רעבים מאוד קשה לתת להם אוכל מוצק, אין להם סבלנות.

shuttles

New member
הוא בן 8 חודשים. כדאי כבר שישב

האם את עוזרת לו לחזק את השרירים לקראת ישיבה? תושיבי אותו כשאת מחזיקה לו ידיים ואת תראי כמה מהר הוא ילמד לשבת לבד.
בכסא אוכל יש חגורות בטיחות והן יחזיקו אותו יופי.
בהצלחה! זה שלב חדש וכיפי.

kriz

New member
בן שבעה וחצי חודשים-ארוחות, מוצרי חלב וישיבה

יש לי בלאק אאוט טוטלי מהגדולה

התינוקי שלי כבר בן שבעה וחצי חודשים ונכון לעכשיו אוכל שתי מנות מוצק ביום - אחת מרק בסביבות 12.
ואחת פירות בסביבות 15:00
(בין הארוחות האלה לפעמים גם מקבל בקבוק כי הוא רעב
)

אני מוציאה אותו מהמעון ב15:30-16:00 ובבית הוא לא אוכל מוצק, אלא הנקה ותמ"ל.

נראה לי שאני יכולה להגדיל את מספר הארוחות המוצקות ולהתחיל להוריד בקבוקים, לא? כמה ארוחות מוצקות כדאי לתת בגיל כזה?

מוצרי חלב - באיזה גיל מתחילים לתת

ישיבה - הוא לא יושב לבד אבל אם אני מנסה להושיב אותו (בספה נניח) לפעמים הוא מצליח - האם נכון לנסות להושיב אותו כבר בכיסא אוכל?

begonia

New member
לדעתי חכי קצת

בעקרון מחליפים ארוחה אחת בגיל חצי שנה, אחרי כמה שבועות (כשהארוחה הראשונה מתבססת) את הארוחה השנייה וכמה שבועות אחרי, ארוחה שלישית.

אפשר לתת טעימות של מוצרי חלב כבר מגיל טעימות, וארוחה עם כמות של מוצרי חלב מגיל 8-9 חודשים. חלב ניגר מגיל שנה.

ישיבה- ממה שאני מבינה מכל האירוחים כאן, זה בסדר להושיב אותו לזמנים קצרים, למשל לארוחות.

tiptip308

New member
איך מרתיחים מים לתמ"ל

שמעתי שיש כאלה שאומרים שמספיק בקומקום ויש כאלה שאומרים להרתיח על הגז ולהשאיר עוד כמה דקות אחרי הרתחה.
מה ההמלצות?
אציין שהפיצקול בין 4 חודשים.

וכשמרתיחים ומעבירים לבקבוק ומקררים - לכמה זמן אפשר לשמור את המים האלה?

למעלה