שרשור ספרי ילדים

אולי את יכולה להמליץ לי על ספרים באנגלית?

אני לא ממש מכירה והכל פעם בספרייה אני נתקעת שעות ובסוף יוצאת עם שלל לא מרשים.
בינתיים אנחנו קוראים יחד את הקוסם מארץ עוץ וגם בית קטן בערבה מחכה על המדף. יש לך עוד המלצות? (בת 4)

זו לא אנגלית מאוד בריטית?

ניסיתי בזמנו את ביאטריקס פוטר והאנגלית שלה הייתה מאוד קשה לנו.

ללילילל

New member
האמת שאני לא בטוחה

אהבתי את זה מאד כילדה (בארה"ב) ולא זכור לי שזה הפריע, אבל אני לא בטוחה בת כמה הייתי. ועם הבן שלי כבר קראתי את זה בתרגום לעברית.

kramerkaren

New member
אני ממש לא זוכרת,

אילו היו ספרי הילדות שלי, ואני זוכרת טוב את הספרים מהרגע שהתחלתי לקרוא "ספרים אמיתיים", אבל אני מניחה שהם מיושנים מעט. אף אח מהספרים שעולים לי לראש לא נתפס אצלי היום כמשהו שמתאים לגיל 4 (pipi longstockings, carlottes web, all of a kind family. כולם מסתרים לי עם גיל 5+-6.
אם את באנגליה ולא בארה"ב אז יש את כל האניד בלייטונים - the faraway tree היה אהוב ועוד המון ספרים שלה, כל מיני אוספים של סיפורים וכו.

את פיפי אמא שלי הביאה לה מהארץ

והיא אכן קטנה מדי.
אנחנו חיים בארה״ב ואנגלית בריטית קשה לה.
אתמול הצלחתי ליפול על אחד חמוד ״children make terrible pets" אבל קראנו אותו בחמש דקות וזה לא מספיק לה.
תודה בכל אופן

סו ורד

New member
ג'ורג' הסקרן

יש את המהדורה של הספר הענקי של ג'ורג' הסקרן -מופלאה.
ספרים של דייויד מק קי ( ספרי ELMER).
The Hill and the Rock מצויין בעיני, גם The Magician and the Sorcerer
פדינגטון
פו הדב באנגלית - מעולה.

הילדים שלי מאוד נהנים ממנו בעברית

מפספסים המון דברים תרבותיים כמו הלוואין וכאלה, אבל נהנים מאוד מהסגנון.
ומוסיפה את ד"ר סוס. שוב, יש לנו בעברית וכמובן שחלק מהקסם אוב אבל עדיין...

ספרי ילדים

אני לא זוכרת מה *הכי* אהבתי בתור ילדה, אבל זוכרת ממש תחושות שהרגשתי, שעולות בי עכשיו כשאני מקריאה ספרים מהילדות שלי לילדים.
אין כמו ההרגשה הזאת... ממש ילדותי השניה

הספר האהוב מתחלף כל תקופה. בגיל שנתיים הגדול שלי הכי אהב את הטרקטור בארגז החול של מאיר שליו, אח"כ היו כל מיני של דונלדסון ושפלר שהפכו לאהובים דוגמת טרופותי, זוג, וטרמפ על מטאטא. עכשיו, לקראת גיל 4 זה הספר שהוא מביא מהספריה של הגן שהוא דורש להקריא לו שוב ושוב ושוב במשך כל השבוע, גם אם זה ספר שיש בבית והוא מעולם לא הביע בו עניין

הקטן, בן שנתיים עכשיו בהחלט אוהב את ספרי אמי רובינגר, בעיקר כי הוא פחות מתקדם בדיבור לעומת הגדול כשהיה בגילו, והספרים האלו נופלים בול לשלב הנוכחי שלו עם ההשלמות של המילים החסרות, ההפכים, התיאורים הפשוטים.

קשה לי לענות מתי אפסיק להקריא... אני משערת שכל עוד הם יבקשו אשמח על הפעילות המשותפת הזו.

עושים קולות, ממחיזים והכל מהכל (או הכל מהקול
) זה חלק מהכיף.

רlנית

New member
אני רואה שלגדולים שלנו יש טעם דומה...

גם ליאור אהב מאד את הטקטור בארגז החול וספרי דונלדסון שהזכרת (נדמה שלי שגם לקוף יש בעיה זה מאותו בית יוצר והוא מאד אהב).

ו א ג ו ס

New member
ספרים...

בתור ילדה- בא אלי פרפר נחמד והלו הלו אבא בהתחלה, זכורים לי כמה סיפורים שחיבבתי במיוחד מהנשיקה שהלכה לאיבוד ומאוחר יותר- "כל מה שהיה אולי וכל מה שקרה כמעט לקרשינדו ולי". משום מה זה הפחיד ומשך אותי בו זמנית...

ילדי- משתנה. תקופת ה5 בלונים התחלפה בהאריה שאהב תות ואח"כ ב"סיפור השבת" מהנשיקה שהלכה לאיבוד, ועכשיו בגיל 4-גם דודי שמחה..
הקטנה כעת בשלב ה5 בלונים (שנה וחודשיים)

אני אקריא להם עד שהם יעיפו אותי מהספה...אבל במציאות, אני מאמינה שזה ילך וידעך וכשהגדול ילמד לקרוא אולי הוא גם יקרא לקטנה..

בערבף בסיפור לפני השינה, תמיד עושים קולות. אם זה אחה"צ הילד לפעמים ממחיז בעצמו.

MotheRonit

New member
אתם לא תאמינו "מירי אמא קטנה"

חרשתי עליו. ממש נבואה שמגשימה את עצמה

> אני מקריאה לעיתים גם לאלו שיכולים לקרוא. ובדרך כלל עושה קולות (כולל בעיתוי הרלוונטי קול מאוד רגוע ובתקווה מרדים
).

רlנית

New member
עונה ומנצלת כדי להמליץ על ספר

בתור פעוטה אהבתי מאד את דירה להשכיר וידעתי אותו בע"פ, הייתי "מקריאה" אותו להורים שלי לפני השינה. בגיל גדול יותר אהבתי קופיקו, חסמבה וכל ספרי החבורות למינהם (בעיקר החמישיה)

אצל ליאור זה ממש משתנה, לכל תקופה יש ספר אחר. לאחרונה מאד אהב את "טרופותי" אבל זה עבר לו. עכשיו אנחנו קוראים את "הילד הזה הוא אני" בהוצאה מחודשת, ועל זה רציתי להמליץ. נכון שחלק מהשירים כוללים שימוש בשפה שאני משתדלת להמנע ממנה, ויש שיר אחד שבאופן ספציפי אני מדלגת עליו, אבל ככל השירים מקסימים ומאד מתאימים לנקודת המבט של הילד, וכמובן שאני גם זוכרת אותם מהילדות שלי. ליאור אוהב את הציורים עם החלונות (למרות שזה נראה לו כמו ארונות כי הוא לא מכיר חלונות כאלה במציאות).

אני לא יודעת אם אמשיך לקרוא אחרי שילמד לקרוא לבד, אולי בשנים הראשונות כן, אם ירצה כמובן.

אני מקריאה רגיל - לא עושה קולות של דמויות אבל כן משתמשת באינטונציות שנראות לי מתאימות.

אני מוצאת אותו מאוד אנאכרוניסטי

חלק מהשירים "לא נס ליחם" אבל חלק מציגים תפיסת עולם ומציאות שהילדים שלי לא מכירים (שצריך לגמור את האוכל מהצלחת, שמקבלים מכות מאבא ואמא, "דודות" מבוגרות שבאות הביתה וגם דברים יותר בנאליים כמו "להפסיד בטלוויזיה סרטים מצויירים."..) ולכן גם לא מזדהים איתם

גם אני מרגישה שהילדים לא ממש מבינים

לא ברמת הטקסט אלא ברמת המשמעות של העניין או החוויה. אבל חלק מהשירים כן רלוונטיים ולכן אנחנו פשוט קוראים בעיקר אותם.

רlנית

New member
אני לא רואה את זה ככה

חוץ מהשיר שאבא מרביץ שזה השיר שאני מדלגת עליו, השאר נראה לי בגדול רלוונטי גם להיום. כמובן שיש שוני ורוח התקופה מורגשת אבל זה לא מפריע לי, אולי כי גדלתי על זה.

giraffelle

New member
עונה

קצת קשה לענות על השאלה איזה ספר הכי אהבתי, כי היו הרבה... בארץ סין של לאה גולדברג. צפרדי וקרפד זו נוסטלגיה רצינית, אבל אני לא זוכרת אם הקריאו לי או שאני קראתי לאחים שלי...

גם הילדונת שלי אוהבת המון ספרים, כל פעם היא "נדבקת" לספר אחר למשך שבועיים, ואז מחליפה. בכלל, ספרים זה הדבר שהיא הכי אוהבת.
הולך אצלנו טוב - צפרדי וקרפד, טרופותי, מיץ פטל, לקוף יש בעיה, הכבש הששה עשר, ועוד ועוד...

אני חושבת שכשהילדונת תלמד לקרוא היא לא תשאל אותנו אם אנחנו רוצים לקרוא לה או לא, אלא תרצה רק לבד
יש לקוות שעד אז יהיו לה אחים ונוכל לקרוא להם, והיא בטח תבוא לשמוע גם כמו שילדים תמיד עושים.

אנחנו לא ממש ממחיזים או עושים קולות, אבל גם לא קוראים מונוטוני. משנים קצת את הטון בהתאם אבל לא ממש עושים מזה הצגה - שהסיפור ידבר בעצמו. זה גם עובד - הילדונת מבינה לבד וכשהיא "קוראת" לבד (כלומר מדפדפת ומדקלמת בעל פה) היא מבינה מה צריכה להיות האווירה ועושה את זה הרבה יותר דרמטי מאיתנו.

MagicMama

New member
נצל"ש - אפשר המלצות לספרים לגיל ארבע ?

אגדות קלאסיקות שמתאימות לגיל. (מאוד רציתי להתחיל לספר את הקוסם מארץ עוץ אבל הסיפור ארוך מידי..)
וסיפורים מוצלחים שהילדים אוהבים וסופרים מומלצים לגיל המדובר.

MagicMama

New member
נצל"ש - המלצות ספרים לגיל ארבע (4)

אגדות קלאסיקות שמתאימות לגיל. (מאוד רציתי להתחיל לספר את הקוסם מארץ עוץ אבל הסיפור ארוך מידי..)
וסיפורים מוצלחים שהילדים אוהבים וסופרים מומלצים לגיל המדובר.

למעלה