שרשור ספרי ילדים

שרשור ספרי ילדים

איזה ספר ילדים אתם הכי אהבתם בתור ילדים

איזה ספר ילדים ילדיכם הכי אוהבים

האם לדעתכם ברגע שהילדים ילמדו לקרוא-תפסיקו להקריא להם

איך אתם בד"כ מקריאים לילדים סיפור-מקריאים בלבד/ממחיזים/משנים קולות לפי הדמויות/אחר

mitmit11

New member
אצלנו

אני הכי אהבתי את "איה פלוטו" כילדה
הדובון מאוהב באריה שאהב תות (שאני די שונאת)
נראה לי שאמשיך להקריא עד לשלב שעוברים לספרי הרפתקאות כאלה סטייל סדרת ג'ינג'י והשביעיה הסודית (מה שהולך היום, אלה אייטיז מובהקים)
תמיד יש קולות. הוא מחקה את זה כשהוא ה"מספר". זה גם יותר כיף
ממש לפני שבועיים התחדשנו בעוד כמה ספרים של אמי רובינגר והם מחייבים אינטראקציה והשלמת משפטים ונורא כיף לנו איתם.

אני גם לא מחובבי "האריה שאהב תות"

במיוחד עם ה"פויה" ו"האיכס" שנאמרים שם...

חולה על איה פלוטו, במיוחד מאז שפעם המחזתי ביחד עם הילדים בגן את הסיפור ויש לי גרסה מוקלטת של הסיפור כשיר-משהו ממש מיוחד.

אני משוגעת על אמי רובינגר- אלה ממש אחלה ספרים

אצלנו הילדה אוהבת ניסוח מחדש של האריה שאהב

תות.
בסיפור שלנו, הילדים לא מפחדים מהאריה, הם נותנים לו לטעום תות וכולם נהנים ביחד.
רק ככה היא אוהבת.

אבל זה בהחלט ספר מעצבן.
ומה בכלל מוסר השכל שלו אמור להיות?

micmuk

New member
נאריה שאהב תות - מוסר השכל

תהיה שמח בחלקך
הדשא של השכן נראה ירוק יותר
וגם לשמוע בקול ההורים

האריה לא היה מוכן לאכול מה שאמא שלו הציעה לו, הוא רצה רק תות (כי לא היה לו תות) וכשהיה הוא בכלל ראה שזה לא טעים לו....
ואז הוא אכל את האוכל שאמא שנתנה לו.

להיות שמח בחלקך מדבר אליי

אולי עכשיו אהנה ממנו יותר ( כי הילדה בכל זאת אוהבת תותים ורוצה שנקריא אותו די הרבה).

חחחח...

גם מוסר השכל נחמד.
לא יעבוד על החמודה שלי. היא אוהבת את כל החיות, מרחוק.

giraffelle

New member
אני לא אוהבת את הציורים של האריה שאהב תות

לא יודעת בדיוק להסביר אבל יש בהם משהו מרתיע.
הם קצת מבוגרים מדי. חסרה בהם תמימות.

הסיפור עצמו דווקא חמוד, ואני מוכרחה להודות שלא מפריע לי שאומרים שם איכס על אוכל...

ללילילל

New member
רק אני אוהבת את הספר הזה?

שנים לא הסכמתי לקנות אותו בגלל המסרים הלא סימפטיים - לא מפריעות לי המילים, אלא הרעיון שהילד (האריה) הוא דביל שלא יודע מה הוא רוצה באמת, ומוטב שישתוק ויאכל את מה שאמא מגישה כי היא יודעת הכי טוב.

אבל בסוף נכנעתי לאהבת הילדים לספר ואני נכבשת על ידי כמה שהוא מטופש ומצחיק. עם התות ביחיד ועם הפאנצ' ליין הקורע ועם הסוף הפולני.

קונצרטו

New member
לא

הספר טפשי ומצחיק וחכם והכל ביחד.
ובנוסף- עוזר להתגבר על פחד מחיה טורפת מפחידה שיושבת ומתייפחת בגלל תות
משתמש במילה קלה להגייה שגם בני השנה וקצת יכולים להצטרף במקומות הנכונים

...ולכולן מפריע המילה טיפש. לאפחת לא מפריע שהילדים יצאו לבד (!!!!) למקום בו חיים אריות?

גם אני לא אוהבת את האריה שאהב תות

לא בגלל המילים ה"לא יפות", זה לא מפריע לי, הספר הזה פשוט לא מתנגן. חלקו מחורז, חלקו לא, והרעיון שאריות אוכלים תותים (ולמה רק תות ולא תותים? נורא מפריע לי שאין שימוש בצורת הרבים).
גם הגדול שלי שהוא חובב טבע מושבע
לא הסתדר עם הדיסוננס הזה כשגילה שאריות הם טורפים. במיוחד אחרי שראינו האכלה בספארי
. בסופו של דבר הוא יישב את העניין על ידי כך שאריות בספארי הם טורפים ולכן אוכלים בשר, ואריות בטבע (כמו בסיפור...) אוכלים תות. אותי זה מעצבן.

אבל פטל, שזיפים וסיגליות זה בסדר?

אריות גם לא באמת עושים תחרויות עם ג'ירפות כדי להגיע לבית של חיה מסתורית שיש לה אוזניים ארוכות מבריקות וחלקות... דובים לא באמת יכולים להטיס דלעת, ואין דבר כזה "טרופותי"
. אני לא רואה שום דיסוננס... זה סיפור

אונינון

New member
זה חייב להיות תות!

בגלל החריזה עם- שטות,פשוט,וסמרטוט
חוץ מזה שאפשר לבטא את זה ממש מצחיק.

Mama Maya

New member
גם הרעיון שהוא יודע מה זה תות

מנין לו אם אין תות ביער?
ספר מעצבן! אני ממש לא אוהבת.

kramerkaren

New member
עונה

איזה ספר ילדים אתם הכי אהבתם בתור ילדים
לא זוכרת את הספרים שאהבתי בתור ממש קטנה, אח"כ, מסביבות גיל 5, אני זוכרת בברור את הסדרה של בית קטן בערבה, את חוות הקסמים, צ'ארלי והשוקולדה. היו מליונים, חלק גדול לא תורגמו לעברית.

איזה ספר ילדים ילדיכם הכי אוהבים
רוני? חוץ מספרי דורה
, היא חזקה כרגע בצ'ארלי ולולה המקסימים, "אבל למה?" של יהונתן גפן (לא סגורה על זה שזה ספר ילדים. ממליצה לכל הורה עם ילד בגיל 4 לקרוא), ועוד מליונים אחרים.

האם לדעתכם ברגע שהילדים ילמדו לקרוא-תפסיקו להקריא להם
עם הגדולים המשכתי עד סביבות כיתה ב', וגם עכשיו יש קטעים שהם פתאום שולפים ספרים כמו מדריך הטרמפיסט לגלקיסה ומבקשים שנקרא יחד. מקווה שעם רוני אני אמשיך לפחות עד אז. הגדולים קראו שוטף בגיל צעיר וקצב ההקראה היה להם איטי מידי.

איך אתם בד"כ מקריאים לילדים סיפור-מקריאים בלבד/ממחיזים/משנים קולות לפי הדמויות/אחר
מקריאה עם הדגשות ואינטונציות. לא ממחיזה. יש ספרים שאנחנו עושות שורה שורה.

איזה יופי

חוץ מהספרי דורה שאני גם לא סובלת אותם ומשום מה כל הילדים בגן משוגעים... יש לנו 2 ספרים של דורה בגן שנאלצתי להסתיר מרוב שכולם רצו לקרוא בהם.

זה שיגע אותי -יש להם ספריה ענקית מלאה בספרים יפים- ומה שעניין אותם זה הספרים של דורה
.

למעלה