ניצן הורוביץ: "השמאל מחסל את עצמו"

היללות הרגילות...

השמאל מחסל את עצמו
מאת ניצן הורוביץ
פורסם ב - 06/12/2016 02:00
&nbsp
סיפורי ההצתה וההסתה בגל השריפות הבליטו תופעה משונה. הדוברים הרהוטים של הימין התבכיינו ללא הרף, שהפוליטיקלי־קורקט שמשליט כאן השמאל הדורסני מונע להגיד במפורש "את מה שכולם יודעים": שהערבים אשמים. וזאת, בעודם זועקים מכל מיקרופון את הדברים האלה ממש — מאשימים, ללא ראיות, את הערבים כולם בהבערת המדינה. מי בדיוק סותם לך את הפה? תהיתי באוזני תקשורתן ימני בולט. על איזה "פוליטיקלי־קורקט" ועל איזה שמאל אתם מדברים?
&nbsp
האם בימין באמת חושבים, שהשמאל שולט בתקשורת ובמערכות מרכזיות אחרות? אולי נגלה פתאום, שהשמאל מאוד חזק? התשובות שאני מקבל עדיין מצליחות להפתיע אותי. כמובן שרבים בימין יודעים שזה הבל מוחלט. ישראל נמצאת בשליטה ימנית הדוקה, ואת האגדה על שליטת השמאל משמרים כדי שיהיה את מי לתקוף ונגד מי להסית. אלא שאין זו התמונה השלמה. חלקים בימין אכן מאמינים, שכמעט 40 שנה אחרי המהפך השמאל עדיין שולט במדינה, או שהימין לא שולט מספיק.
&nbsp
מה שפתטי הוא, שגם חלקים בשמאל מתבשמים מהקשקוש הזה. הם חשים, כי הישיבה הארוכה באופוזיציה אינה שיקוף של המצב במדינה, אלא מין טעות טכנית שנמשכת הרבה יותר מדי זמן, ולכן כל מה שדרוש לשמאל כדי לחזור לשלטון הוא לאסוף את מוסדותיו וגייסותיו ובעזרת קמפיין מוצלח הטעות של 1977 תתוקן.
&nbsp
בסרט "ילדי השמש" של הבמאי רן טל, על הקיבוצים, יש סצינה ממערכת הבחירות של 1981, עם הקללות והעלילות על שמעון פרס. נראים בה קיבוצניקים היושבים במרפסת מול טלוויזיה בשחור־לבן וצופים המומים בנאומו של מנחם בגין, שצולף בארסיות במערך ובקיבוצים. החברים אינם יודעים את נפשם, אינם מבינים איך "גנבו להם את המדינה". כתנועה, השמאל עדיין לא התאושש, כי לא הפנים את השינוי. חלקים בהנהגתו מרגישים כאליטה שלטונית. לכן באופוזיציה לא מתנהגים כאופוזיציה. תמיד ממלכתיים מדי.
&nbsp
יש לומר בבירור: בזה אחר זה חוסלו מוסדות השמאל וכתוצאה מכך הצטמקו אחיזתו בציבור ויכולתו לטפח דור חדש של תומכים ומצביעים. חלק חוסל כתוצאה מאובדן השלטון, אך חלק משמעותי חוסל על ידי השמאל עצמו, בניסיון אווילי להתנער ממורשתו שלו. כך חוסלו רבים ממפעלי ההסתדרות. השמאל לא השכיל לעשות מה שעשתה תנועת ש"ס, שעלתה באותן שנים גורליות, והקימה מוסדות בשליטתה הישירה — רשת חינוך וארגוני רווחה — מתוך הבנה שיציבות פוליטית מחייבת הקמת מוסדות.
&nbsp
במשך שנים השמאל בז לכך, מתוך תחושה אדנותית של מי שאין לו צורך בזה, כי ממילא הכוח בידיו. כיום הוא ניצב בפני שוקת שבורה: יש כמיהה עצומה לשינוי והחזון שלו נחוץ יותר מאי פעם, אך אין לו כלים. אין לו מוסדות חינוך, כלי תקשורת וארגוני קהילה. יש אמנם גופים נהדרים, שנחשבים כמזוהים עם השמאל, אך הם אינם קשורים למפלגות ואינם פועלים במאורגן ככוח פוליטי ומתוך מטרה פוליטית. בתחומים קריטיים, כמו התאגדויות עובדים שרשמו הצלחה מוכחת בשנים האחרונות, מקפידים חלק מראשי השמאל לשמור מרחק. הם מנוכרים לפוטנציאל הפוליטי של עבודה מאורגנת, תנועות נוער וחינוך. הכל ממוקד בכותרות בתקשורת, כאילו זו עדיין נוטה להם חסד. היא לא.
&nbsp
תנועה פוליטית החפצה חיים חייבת להתחבר לאנשים מכל המגזרים, ומגיל צעיר. דרושה לשם כך עבודה חינוכית וחברתית. אף פעם לא מאוחר מדי. ומי שחושב שדי בסיסמה שנונה בקמפיין בחירות ימצא את עצמו שוב ושוב, כמו אותם חברים במרפסת, מול מדינה שפונה לכיוון אחר.
&nbsp
 

marabo

Well-known member
הוא מגלגל עיינים

השמאל שולט עדיין טוב טוב בתשקורת ובבג"ץ. זה לא אגדה וזה לא הסתה, זו האמת. שלא יתבכיין.
 
לשמאל אין אג׳נדה והוא לא מציג שום אלטרנטיבה

מנסים להיות יותר ציוניים מ׳ישראל ביתנו׳ ויותר לאומיים מ׳הבית היהודי׳ והמנטרה היחידה היא ׳משא ומתן! משא ומתן!׳
&nbsp
פלא שיאיר לפיד מוביל את המפלגה שלו, שוב, להיות השניה בגודלה? שלא תהיה שום אשליה, יאיר לפיד זה ימין, בדיוק כמו נתניהו, ליברמן וכילון ולמרות זאת הוא מצליח למצב את עצמו כאלטרנטיבה, יותר ׳מכל השמאל׳.
 
לשמאל אין אג'נדה? בוודאי שיש.

אין אלטרנטיבה נכון. לשמאל אכן אין אלטרנטיבה.
כי לשמאל יש אג'נדה פוליטית מדינית ברורה לעין כל.
המצאת עם פלשתיני חרף העובדה שהמילה פלשתינה מתייחסת לאיזור גיאוגרפי ולא ללאום כלשהוא.
וכמובן המשך תהליך אוסלו לאמור הקמת מדינהה פלשתינית בליבה של ארץ ישראל.
הרי אתם בשמאל טוענים כל הזמן לימין אין אלטרנטיבה.
 

marabo

Well-known member
אלו תוצרי הלוואי של האג'נדה

לסמאל יש אגנד'ה אחת להשליט את האידיאולוגיה הסמאל-קומוניסטית-חילונית שלהם על עם ישראל.
המדינה מבחינתם זה האמצעי להשלטת האג'נדה ולכן הם גם רוצים לשלוט שלטון מוחלט במדינה.
מרגע שלקחו מהם את השלטון והמדינה לא ממלאת את היעוד שלהם הם לא זקוקים לה יותר ומבחינתם אפשר לבעוט בה ולהשליך אותה כחפץ חסר ערך.
מאידך הם מלאים בזעם על יהודי יו"ש - המתנחלים בלשונם. אלו שבגללם הם הפסידו את השלטון ואלו שעצרו את השלטת האג'נדה שלהם במדינה אז הם עושים הכול כדי להפוך אותם לאויבי העם, אויבי השלום, אויבי המדינה היהודית ושאר הבולשיט שלהם.
 

marabo

Well-known member
לשמאל יש אג'נדה אותה זיהה הרבי מבריסק לפני 65 שנה

כשאמר שאין המטרה שלהם אלא לעקור מעם ישראל את דת ישראל, המדינה היא רק האמצעי.
כיום כשהם רואים שהמדינה לא רק שלא משרתת את המטרה שלהם אלא גם מפריעה להם הם רואים במדינה חפץ חסר ערך.
 

evglev1

Well-known member
מנהל
זאת הייתה האג'נדה של מפ"ם

שבן גוריון תמיד התנער מהם והעדיף ברית היסטורית עם המפד"ל הדתית.
 

marabo

Well-known member
הסמאלנים של היום הם ממשיכי דרכם

רואים אותם כאן בפורום במלא טירלולם
 
לסמאל של היום יש את האג'נדה של הפק"פ שהיתה זונת המופתי הנאצי

חג' מוחמד אמין אל-חוסייני, וכתבה בכרוזי ההסתה שלה בימי הפרעות והדמים של הכנופיות הערבו-נאציות בשנות ה-30 ש...
&nbsp
"על ידי הרס משקם של הכובשים הציונים בדרך של אקטים של סבוטז' והתקפות פרטיזניות, מבקשת תנועת השחרור הערבית לעשות את המשכת הקולוניזציה הציונית לבלתי-אפשרית".
&nbsp
ל'סקציה היהודית' של הפאשיזם הערבו-איסלאמי כיום קוראים מרצ, שלום עכשיו, שוברים שתיקה וכל ייתר 'עמותות הסמאל' שצמחו כאן כפטריות אחרי הגשם במימון של שונאי ישראל בעולם.
 

evglev1

Well-known member
מנהל
הסדר על פי מיתווה קלינטון זאת לא האלטרנטיבה של השמאל?

או שגם ביבי היה עושה את זה אם אבו מאזן היה מסכים, וביבי פשוט מורח את הימין?
 
למעלה