"בתוך הבועה" - פרק סיום העונה

nick at noon

New member
שפילברג חתום על לא מעט...

שטויות. (כתבתי חרא בהתחלה, אבל התחרטתי).
מאבר לכישלון של טרה נובה מלפני כמה שנים הוא היה חתום גם על Smash.
אני מניח שזה פשוט חלק מהעניין בכך שהוא הבעלים של סטודיו גדול.

לגבי החייזרים. התיאוריה שלי (אני שונא את זה שיש לי תיאוריה) היא שאלו לא בדיוק חייזרים אלא יצורים שחיים ב"מימד" אחר, ברמה שונה של קיום כך שאצלם תיקשור הוא שונה לחלוטין, או לא ממש קיים.

Y. Welis

New member
עדיין שמו נושא הבטחה

אגב 'אמבלין' החברה שלו הפיקה לא מעט דברים טובים, כמו ER למשל, אבל עדיין חתימתו לא היתה שם (אם כי קרייטון כן).

אולי זו אכן רק חותמת.

זה לא משנה כנראה מה הם. רק תירוץ עלילתי.

אז כדאי שתתרגל...

לשמוע שמות של יוצרים מפורסמים מודבקים לסדרות חדשות, כי זה לא אומר הרבה. כנ"ל לגבי סרטים.
מאז שג'י ג'י אברהמס התחיל לייצר פילוטים בקצב מסחרר לכל רשת טלוויזיה, זה נראה כי הוא לא בדיוק לוקח חלק פעיל בפילוטים האלה, אבל זה תחת חברת ההפקות שלו.
אז אני יודע שכל פעם שאני שומע "בהפקתו של סטיבן שפילברג", סביר להניח שהכוונה שהבנאדם נתן את השם שלו בשביל ליצור באזז תקשורתי

Y. Welis

New member
סידרה עם הרבה הבטחה, וקיום מועט

הפרקים הראשונים היו באמת מושקעים ומרתקים. הדרמה סוחפת והכתיבה מושקעת (ההכנות לפיצוץ הגרעיני למשל).

אבל איכשהו מאז, מהפרק ה-7 בערך, החלה התדרדרות. הכניסו רעה יש מאין, הקצינו את ביג ג'ים מעל ומעבר, ורידדו את ג'וליה (שמחלה תוך יום או פרק ל-ברבי, על חיסול בעלה). גם הצעירים החביבים איבדו את קסמם.

לכן לא פלא שהסוף כבר לא היה משהו. מרגע שדובר על עונה 2, היה ברור שצריך להשאיר עניין לא פתור לעונה הבאה, והוא הושאר - באופן הכי מעצבן שאפשר...

ציפיתי ליותר. בסופו של דבר ציפיות רבות מדי, לא מתגשמות.

Macphista

New member
אז מה אתם מציעים למי שנתקעה בפרק 6?

נתקעה שוב, אחרי שנתקעה לפני כמה שבועות בפרק 4 והכריחה את עצמה להמשיך.

nick at noon

New member
לוותר

burn it down and salt the earth

הפרקים הראשונים הם החזקים יחסית, אז אם ם לא משכו אותך...

אממממ אני נתקעתי בפרק 4

ובזכות Welis המשכתי למרתון, האמת שנהנתי ממנה ואני כבר מחכה לראות את פרק סיום העונה, אבל אני חושבת שאני נהנת ממנה בגלל שקראתי את הספר ואני סקרנית לראות איך זה יגמר, סקרנית לראות איך שינו את הדמויות ואיך הם מביאים אותן למסך לעומת הספר.
אם לא עושה לך את זה בכלל, אז עזבי.

אילקו

New member
השוואה לעומת הספר - מה ההבדל בסופים של זה?

מאז שחידשו לעונה 2 הרי, כנראה שסטו קצת מהקו עלילה בספר נכון?
אז מישהו פה שיודע על העלילה בספר יכול לספר מה שונה ואיך הוא מסתיים שם?

לסיום הספר

נתחיל בזה שאין ממש קשר בין הסדרה לספר.
בספר:
ברבי גם מגיע לעיירה כאיש צבא לשעבר, הוא לא רוצח אף אחד ואין לו קשר לאף אחד.
ג'וליה עיתונאית לא נשואה שמתחברת עליו לצד של הטובים.
ג'וניור הוא מטרד משני ממה שזכור לי, ואנג'י בכלל נרצחת על ידו אחרי דף וחצי מההתחלה.
ניתן לדבר עם אנשים מהעבר השני של הכיפה וככה ברבי בקשר עם אנשי הצבא ופועל איתם, אם אני זוכרת נכון גם יש טלפונים והם מדברים איתו בטלפון.
מזג האויר בכיפה קשה כי תמיד חם, אין אויר ולאט לאט מתחיל להיות להם דחוס שם. וכל העיירה נגד ג'וליה וברבי והם שורפים את בית הדפוס של ג'ולייה מה שעוד יותר מקשה על הנשימה, בקיצור הכל הולך ומקצין.
הסוף הוא שהכיפה היא משחק של ילדים חוצנים מעולם אחר ששמו אותה לשם משחק ושעשוע כדי לראות את בני האדם סובלים (כמו הכדורי זכוכית האלה עם פתיתי השלג) ובסוף הם פונים ללב שלהם והכיפה מוסרת (אחרי שכל העיירה כמעט מתה). אהההה ויש כלב חמוד שתמיד איתם.
בקיצור, הרבה דמויות נוספו בסדרה והעלילה בהחלט תפסה כיוון אחר לגמרי.

nick at noon

New member
לספר והסדרה

קראתי היום את הסיכום של הספר בויקיפדיה.
ממה שהבנתי הספר הרבה יותר אימתי. כמה נשים נרצחות ונאנסות. ג'וניור אפילו שוכב כנראה עם אנג'י ודודי אחרי שהוא רצח אותן. יש לו גידול מוח שזה מה שגורם לו להתנהג מטורף.
העסק סמים מפורט הרבה יותר ויש קרב גדול במקום שבו עושים את המת' וזה גורם לפיצוץ גדול.
וזה לא שהעיירה כמעט מתה. בסוף מתוך כמה אלפים שורדים רק 26 אנשים כשהכיפה מוסרת

לסוף הספר

כן, זה בערך הסיפור. את החלק שג'וניור נקרופיל כנראה הדחקתי מהזוועה.
עסקת הסמים הרבה יותר משמעותית. פיל מנהל הרדיו הוא בעצם המטורף (הכומר בסדרה זה פיל בספר) והוא זה שגורם לקטסטרופה הסופית.
יש שם סיפור קורע לה על הילד, הבונקר משמש למטרות אחרות לחלוטין.
הסגנים הצעירים שהם אוספים בספר מקבלים יותר במה לזוועות שהם מחוללים בעיירה.
הספר לדעתי טוב יותר, עוצמתי יותר ומצליח להעביר את הטירוף שעולה שהופך למשהו קדמוני. חבל שלא נשארו נאמנים יותר לספר.

nick at noon

New member
מאיך שזה נשמע

אם היו נאמנים לספר אז זאת הייתה סדרה לקהל הרבה יותר מבוגר. אני מניח שרצו משהו הוא יותר ידידותי לצעירים... ואנשים שמעדיפים טלביזיה שהיא לא סופר אלימה.

אולי זה באמת היה טוב יותר, אבל זה די ברור שזאת הייתה סוג אחר של תוכנית.

Y. Welis

New member
בדיוק. לכן שפילברג חתום.

ואם הוא חתום, 2 דברים מובטחים - הילדים יהיו משמעותיים; הטובים ינצחו + לא יהיו זוועות.

LeRanch

New member
וואו

עושה חשק לקרוא את הספר אפילו שאני יודע עכשיו איך הוא מסתיים..

אני אנסה להשיג אותו מתישהו

שאלה ע דמות מפרק 9 נראה לי...

הבחורה שהגיע וביג גים הרג את אמא שלה בנהר....

למה היא ניסתה סחטה ואיימה על בראבי וירתה בגוליה?
איך ביג גים הכיר את אמא שלה ולמה הוא הרג אותה??

לא ממש הבנתי את התרומה שלהן לעלילה....

תודה ושבת שלום!

nick at noon

New member
מעלי וכאן

*אל תשכחי לציין ספוילר אפילו אם מרגיש מיותר כי הכל מוקף ספוילרים.

בכל מקרה זאת הייתה מקסין (אגב, ידעתי שהיא מוכרת לי ועכשיו בדיקת IMDB הבהירה לי שזאת ווינונה מJustified). היא למעשה זאת עסקי עולם תחתון כמו ייצור סמים ומקומות להימורים. היא המעבידה של בארבי, הוא היה אחראי לאסוף כסף מאנשים שהיו חייבים לה בגלל הימורים.
היא ניסתה להתחיל עם בארבי, הוא דחה אותה ולכן מקנאה ורצון להרגיש בשליטה היא ירתה בג'וליה (די טיפשי, אבל מה לעשות).
ביג ג'ים הכיר את אמא שלו כי היא הייתה איתו בתיכון, אבל אז היא נכנסה להריון (עם מקסין) ולכן פרשה מבית הספר (וכנראה נודתה חברתית מהעיירה).

התרומה שלהם לעלילה מבחינה כוללת די מוזרה. מקסין נכנסה כמין רע גדול באמצע עונה בלי שום הכנה (חוץ מזה שידענו שיש עסק סמים כלשהו). זה די כאילו פשוט רצו למרוח זמן.
עכשיו שאני מבין שממש עשו שינויים כשהחליטו שתהיה עונה שניה אני חושב שהכניסו אותה רק בגלל זה.

למעלה