מתפתחים וישנים באמצע השבוע

Noa Eisenschtat

New member
לוחשת לתינוקות מאכזבת קצת

מתואר מצב אידיאלי בו תינוק מתקיים בלי גזים וישן כל 4 שעות

אצלנו אנחנו עושים לקטנה אמבטיה כל יום ב18:30-19:00.. אחרי זה אוכל , לפעמים היא נרדמת אחרי זה לפעמים לא.. ומושכת עד 20-21 ואחרך נרדמת...

האם לרוב הילד אמור להירדם אחרי אמבטיה ואוכל?

נועה איזנשטט

noahanoon

New member
"אמור" זה אהבה בצרפתית / שם של דג / מחק את...

המיותר...

אז אמור. כנראה שהילדה שלך לא קראה את הספר של הלוחשת.

דריוש11

New member
בת כמה היא?

אצלי הקטנה הייתה נרדמת ב9 וחצי 10 ולאט לאט החל מגיל חודשיים בערך התחילה להקדים את שעת השינה ועכשיו בגיל 4 חודשים היא ישנה ב6 וחצי בערך. לפעמים זה אחרי מקלחת ואוכל ולפעמים בלי מקלחת.
ולגבי הלוחשת... יש הרבה דברים שנשמעים שם מעולה אבל לא קורים במציאות... גם אם יש לך תינוק מלאך... מה שאני לקחתי מהספר זה את העקרונות שבו ולאט לאט לומדים להתאים את העקרונות לתינוק שלך. למשל סדר יום כלשהו לאו דווקא בזמנים שלה ובסדר שלה...

לולקין

New member
ממש לא

לקטנה שלי למשל חייבים לעשות אמבטיה במרווח כמה שיותר גדול מהשינה כי היא מעוררת אותה בלי קשר אם משחקים איתה או לא
לגבי האוכל לרוב היא הייתה נרדמת עם בקבוק (עד שלימדנו הירדמות עצמית) וגם לא תמיד.
אני חייבת להגיד שאומנם התחברתי ללוחשת אבל מהר מאוד הבנתי שכל תינוק הוא יחיד ומיוחד ולאו דווקא איך שהיא מחלקת כך שלקחתי ממנה למה שהתחברתי.

adi948

New member
מסתבר שלא כל התינוקות קראו את הספר

של הלוחשת או כל ספר הדרכת הורים אחר...

כן, גם אצלי המצב הוא פחות או יותר כזה. יש ימים שהכל ממש הולך ומתקתק כמו שעון ויש ימים שהקטנה מתעוררת כל עשר דקות.

לדעתי ההירדמות של אחרי האמבטיה והאוכל היא טובה כחלק מטקס שינה. כמובן שזה לא חובה, ולא תמיד הכל הולך חלק. לא צריך להילחץ ולקבל גם את הימים היותר קשים.

starlight1900

New member
שאלה על סדר יום לתינוק בין יומו

טוב לפני שאני קורסת
אופק שלי בן שבוע ויום נולד גדול 4 קילו אוכל הנקה + תוספת של סימלאק 90 CC לאורך כל שלוש שעות וקצת
אבל מה הפך לי את היום ללילה והפוך
ביום הוא אוכל חיתול וישן
ובלילה הוא ער , אוכל ונרדם לשעה ומתעורר וחוזר חלילה
האם אני יכולה לנסות כבר להקנות לו סדר יום שישן קצת יותר בלילה רצוף כי אני על סף התמוטטות מחוסר שינה יש עוד ילדה בת 3 וחצי בבית
שדורשת תשומת לב , ואני רק ישנה בבוקר איזה 3 שעות עם התינוק ולאחר מכן לא ממש יכולה להרדם מה עושים ?
לתת לזה עוד זמן שהיה יותר גדול ?
המלצות ותובנות תתקבלה בחיבה :)

תודה ענקית רויטל

somethin

New member
את יכולה לעזור לו לסדר את עניין של יום ולילה

ולגבי סדר יום לתינוק בן יומי..
וסדר יום של ממש- אוכל ושינה בזמנים קבועים- לא נראה לי (לפחות אצל התינוקות הפרטיים שלי זה לא עבד בגיל הזה...)

Apfelwein

New member
לאט לאט

מבינה את הקושי,
אבל לתינוק בן שבוע עדיין אין שגרה. הוא עדיין לומד להתמודד עם העולם שמחוץ לרחם וזקוק להרבה חום ומגע.
הייתי מתחילה מלהקפיד על "זמן לילה". משעה מסוימת בערב, מחשיכים את הבית, מדברים רק בלחש ורק אם חייבים. לא לגרות אותו עם אורות ומשחקים וקולות בלילה.
להקפיד בערב משעה מסוימת לעשות את אותם הדברים שחוזרים על עצמם כל ערב. למשל, אמבטיה, הנקה, שיר או כל מה שאת רוצה שיסמן לקטן שהלילה הגיע.
זה לוקח זמן. אבל לאט לאט הם בונים שגרה שמתאימה יותר לשגרת היום שלנו.

בהצלחה והמון שנות שינה!

begonia

New member
אוי, זה קשה

היום והלילה אמורים להסתדר (בערך) עד גיל 6 שבועות, ובינתיים תשתדלי להחזיק מעמד.

מה שאת יכולה לעשות זה להשכיב אותו לישון ביום במרכז הבית ולהמשיך ברעש ואור כרגיל ובלילה להשכיב אותו בחדר חשוך ולשמור על השקט. עוד דבר שאת יכולה לעשות, זה לא לתת לו לישון יותר מ3 שעות ביום ולהעיר לאכול.

בת כמה הבת שלך?

ואכן, לא כל התינוקות קראו את הספר, וכמו בעוד הרבה תחומים בחיים, לא כל מה שעובד לX עובד לכולם..
יש לקחת את הספר הזה בערבון מוגבל.

לא תמיד! יש תינוקות שאמבטיה מעוררת אותם,

יש כאלה שנרדמים יש אחרי האוכל, ויש כלה שצריכחם שלב נוסף אחרי האוכל ולפני ההרדמה. העצה הכי טובה של הלוחשת היא לעצור רגע, ולראות מה התינוק משדר לך. תבדקי איזו שגרת שינה מתאימה לכם, אני יודעת שהשיטה שלה היא easy, אבל כל הבנות שלי ממש לא התאימו לתבנית הזו, אצלנו נרדמו תמיד מיד אחרי האוכל אז זו היתה השגרה שלנו. מקלחת מאוד מעוררת את הקטנצ'ק, אז היא מתוזמנת לצהריים ולא לערב.

זה גם לא כל 4 שעות על השעון, תעזבי את השעון. השגרה צריכה להיות מונחית פעולות, לא שעון.

liatut1

New member
גם אצלנו זה ככה..

אני מקפידה על טקס שינה רק שחסרה לי השינה שאמורה לבוא אחריו.
אשמח לעיצות/תובנות מה אני עשה לא בסדר..
כעיקרון אני נותנת לה לישון לפני הטקס, שיהיה לה כח ואח"כ ציצי אחד שלא תהיה עצבנית ורעבה באמבטיה (ישנה עד 17:30 בערך. אמבטיה עושים ב1800-18:30 בערך). אח"כ נכנסים לחדר השינה החשוך, עם ציצי שני. עליו היא כבר מנקרת, מעולפת לגמרי. שיר ערש, ונדמה שהילדה תתעורר בבוקר.. אז זהו. שלא. איך שמכניסים לעריסה- "בוקר טוב". היא מתעוררת ונעלבת. מתחילה לקטר או לבכות ובשום אופן לא מראה סימנים שלא הרדמות. ולא נרגעת או מוכנה להישר בעריסה. קופצים על הכדור, עושים לחישה טפיחה (
)- ולוקח לה הרבה זמן להירגע. לפעמים נרדמת, וגם זה ללא יותר מ20 דק' בכל פעם, ולפעמים לא..
לצערי זה נמשך עד 24:00!!! בזמן הזה אין מצב לשים בעריסה כי היא רק תבכה שם. נראה גם שמחפשת הרבה ציצי ויונקת הרבה בערב.
בימים האחרונים אני נכנסת איתה למיטה, נתנת לה כמה ציצי שתרצה (בופה חופשי) וכך היא נרדמת ואז אני יכולה להעביר אותה לעריסה.ברור לי שזה הרגל גרוע שאני מתחילה בו ("אמהות משובשת" מישהו?) ומרגישה אשמה, אבל אני גמורה בערב וכך לפחות שתינו נחות..

זוועה..

למעלה