הלך המאוורר?

adii1201

New member
הלך המאוורר?

שלום לכולם

אתמול בלילה המחשב עשה רעש נוראי אז כיביתי אותו ללילה. באתי בבוקר להדליק אותו ואחרי ההפעלה הראשונית הוא צפצף ועלה לי מסך ERROR שכתוב "CPU fan error".

כיביתי את המחשב, ניתקתי הכל, ניקיתי את המאווררים (מלבד זה שבתוך ספק הכוח), חיברתי הכל והפעלתי- שוב רעש נוראי אבל נדלק. כיביתי כדי להחזיר למקום- שוב פעם אותה הודעת שגיאה. ניסיתי לפתוח שוב ולראות אם יש בעיה ואז ראיתי שכשהמחשב נדלק המאוורר שיושב על לוח האם לא מסתובב.

עכשיו הבנתי שמאוורר כזה לא אמור לעלות הרבה, אבל השאלה היא האם כדאי לקנות מאוורר או שכדאי קודם להכניס לבדיקת מעבדה? מה זה יכול להיות ולמה זה קרה אם זה אכן המאוורר?

רוב תודות לעונים

frankthe

New member
מאוורר שאתה מדבר עליו הוא מאוורר של מעבד

ללא מאוורר זה מחשב לא יכול לעבוד מכיוון שמעבד מתחמם יותר מדי ומהר מדי.
לא מתקנים מאווררים כאלה אלא מחליפים אותם. העלות. מאווררים פשוטים עולים בין 50-70 ש"ח. מאווררים טובים יותר יעלו סביב ה 120-130 ש"ח.

adii1201

New member
השאלה שלי היא איך אני יודעת בוודאות

שהלך המאוורר הזה? כלומר- האם כדאי לקחת לבדיקה שיגידו שזה מה שקרה או שלאור כל מה שכתבתי ניתן להניח שהמאוורר התקלקל ופשוט להחליף אותו?

(ואני בת
)

תודה על התשובה

enigo

New member
לאור העלות של מאוורר, לא רואה הגיון בלקחת את

את המחשב לבדיקה, שתעלה יותר מהפתרון... אין גם "למה" בדברים האלו - מאווררים פשוט מתים מדי פעם.
נראה שאת יודעת לפחות את הבסיס, אז קפצי לחנות/כנסי לאינטנט וקני מאוורר - רק שימי לב שהוא מתאים לסוקט שיש אצלך.
את אולי תצטרכי גם משחה טרמית - לפעמים המאורר מגיע כבר עם משחה מוכנה מראש, אבל אם לא, את צריכה להשיג קצת, אחרת חום לא עובר בצורה יעילה מהמעבד למקרן חום של המאוורר, והעסק לא יעבוד.
לגבי מה לקנות - אם כרגע יש לך מאוורר פשוט, ולא היו לך בעיות התחממות, כנראה שאפשר להסתפק במאוורר פשוט.

למעלה