אני תקועה-אני לא מבינה חלק ממהוראות

אני תקועה-אני לא מבינה חלק ממהוראות

סרגתי את כובע הגרב שבמאמרים עד לחלק של הפטנט כולל.
ההוראות שאחרי זה פשוט לא מובנות לי ולכן אני לא יכולה להמשיך לסרוג-זקוקה לעזרתכן...

"גוזרים את החוט ושמים סמן במיקום הזה. מעבירים את כל העיניים שעל המסרגה השמאלית, למסרגה הימנית.
כעת סורגים הלוך ושוב ב- garter stitch (כאילו המסרגה העגולה היא 2 מסרגות רגילות – שורה ימין ושורה שמאל)"
יש לי שלוש שאלות בנוגע לפסקה זו:
א.למה צריך לשים סמן? אני יודעת היכן הוא אמור להיות ויזואלית. גם בסריגה המעגלית לא הייתי זקוקה לסמן כי זיהיתי את איזור סוף ותחילת שורה.
ב. מדוע עלי לגזור את החוט? הרי גם ככה אני סורגת רגיל כמו שתי מסרגות, מה ייתן לי לחתוך את החוט ולחבר אותו מחדש....לא הבנתי....
ג.לגבי הGarter stitch, לסרוג בדוגמה זו אני יודעת והדוגמה הזו תואמת את הדוגמה שאני רואה ויזואלית בתמונה. מה שלא מובן לי זה מה שרשום בסוגריים-שורה ימין ושורה שמאל???
הרי אם עכשיו אני סורגת בשתי מסרגות,לשם השגת דוגמת garter,עלי לסרוג רק ימין ולא שורה ימין שורה שמאל שתגרום לדוגמה חלקה ולא לדוגמה הרצוייה.

בבקשה עזרו לי להבין...יש עוד אבל לא רוצה להציף בשאלות...
מצרפת תמונה של איפה נתקעתי בעבודה...

אז כנגד כל הסיכויים,בסוף הבנתי את כל

אך נתקלתי בבעייה:
החלק שנסרג אחרי הכובע שעד לאותה נקודה שסרגתי אמור להיות כ13-14 סמ ובמקום זה יצא לי רק 6 סמ!!
אין לי מושג כיצד זה קרה כי עקבתי אחרי ההוראות בדיוק רב.
השאלה מה אני אמורה לעשות עכשיו??
אני ממש לא הולכת להסתבך עם פרימה. השאלה מה אני יכולה לאלתר בכדי להוסיף את כל אותם סנטימטרים שחסרים??

עונה-

מצרפת את הקישור למאמר
נראה לי שסרגתי לפי ההוראות אחרי החלק של הפטנט: שורה רגילה ובהתחלה כל שורה שנייה מצמצמת אחד בכל צד אך מרחיבה 2 באמצע הסריגה. עם ההרחבות של האמצע-עשיתי זאת 8 פעמים,דהיינו 16 שורות. והגעתי רק לגובה של 6 ס"מ-מה שמספיק רק לחסות את העורף.
התמונה שהעלאתי היא הפוכה

אין לי מושג בהוראות האלה. לא הצלחתי להבין אות

מהן כלום.

מה שכן לפי התמונה אני רואה שאת צריכה שיהיה לך עיניים בהיקף של כל פתח הצוואר ולא כפי שסרגת.
ואז מעלים עיניים בפעמיים המקום שבו את שמה את הסמן הוא הפתח לפנים כנראה. אם הצלחתי להבין נכון.
ואז יש לך שני צדדים לסריגה.

אני אהבתי את הדגם ואני הולכת לנסות לסרוג אחד כזה אבל אני לא אסרוג אותו עגול אני הולכת לעשות לי עם פתח בתפירה אח"כ
של קיצינר שלא רואים כלום באמת.

הסתכלתי שוב בדגם שלך והוא מתאים סליחה

לבובת משחק ולא לתינוק. את בטוחה שיש לך שם 80 עיניים?

גם נראה לי מאוד מאוד מוזר להשאיר פתח צוואר עם 40 עיניים (לתינוק צריך 44 או 46 בדגמים שאני סורגת).

עונה שוב-

בסופו של דבר נוצרים 44 או 46 ( לא זזוכרתבדיוק) עיניים וזה לא כולל את הפתח לפנים שנוצר כתוצאה מסגירת שמונה העיניים. מדדתי לבת שלי וזה דווקא מתאים לה לגיל.
הבעייה היא שלפי ההוראות ,גובה הכובע יוצא כל כך נמטך שזה נראה כמו מווארון.
נראה לי שאתעלה על עצמי ואפרום עד לפטנט ואאלתר סריגה שתניב תוצאה ארוכה יותר.

תודה

hererhava

New member
לא לפרום
בכל מקרה תמשיכי לסרוג

לפי התמונה שהעלית הכל נראה תקין
המשיכי לסרוג בנחת עד הגובה המופיע ונראה לך מספיק תסגרי יפה כפי שמופיע בהוראות ואחכ תסרגי פטנט מסביב
הכובע מדליק והילדים אוהבים מאד
הכנתי כמה וכמה בעיקר מחוט סופט בייבי נעים ויפה
משהי נחמדה לפני כשבוע נתנה פירוש מעולה לכל הכובע ובאמת יוצא נפלא
תדפדפי בעמודים
תהני והעיקר שיחמם

הבעייה שבהוראות מרחיבים באמצע בשביל

הקודקוד של הראש. ועשיתי את ההרחבות. אך היות והחלק של הכובע יצא לי מאוד קצר-ההרחבות לא ממוקמות במקום הנכון אלא הרבה יותר נמוך. אני חוששת שיצא לי מעוות.
אני חושבת שאולי אתעלה על עצמי ואפרום רק את החלק שאחרי הפטנט.
ובמקום הרחבות כל שורה שנייה,ארחיב כל שורה רביעית. מה דעתך?

כתוב אחרי 8 ההרחבות להמשיך לסרוג עד ש תגיעי

לאורך 13 ס"מ ואז יש שוב הרחבות לכמה שורות. בטח דלגת על הקטע הזה.
אז אם לא תפרמי ו תמשיכי לסרוג ללא הרחבות ואז בגובה 13 תעשי עוד העלאת עיניים כמו שכתוב
ותמשיכי לסרוג ל-16 ס"מ ואז אני מבינה שמסיימים את הכובע וזה מסתדר.

בהצלחה !

אז כבר פרמתי..וסרגתי הרחבות כל שורה רביעית

במקום שנייה. כמעט סיימתי- נראה לא רע..
קראתי שוב את הםסקה שמתייחסת חסריגה אלרי השמונה הרחבות וקצת התבלבלתי שוה לגבי " מה התכוון המשורר".... מקווה שהאלתור שעשיתי יהיה. בסדר...אני כל כך לא מוצלחת בסריגה בשתי מסרגות וההנההההוראות שלי בכלל לוקה בחסר...
תודה על המענה...אעלה מחר(או שזה כבר היום..
) תמונה של התוצר המוגבר כל הדוגמנית החמודה שלי...מקווה שייצא סביר ולא מעוות
ליחה טוב.

סליחה על ה"חפירה" אבל יש לי שאלה-

בסוף פרמתי עד הפטנט, וסרגתי מחדש כשההרחבות התבצעו כל שורה רביעית במקום שנייה וכך הגעתי לתוצאה הרבה יותר משביעת רצון.
אני קרובה לסיום אבל
יש משהו שאני לא בטוחה שאני מבינה נכון ממה שמשתמע מפיסקה זו:
"ממשיכים לסרוג ב- garter stitch ומעלים עין נוספת בתחילת ובסוף השורה.
בשלב זה הכובע אמור להיות באורך 13 (14, 13, 14) ס"מ מסיום דוגמת הפטנט.
יש לחזור על השורות הללו לס"מ נוסף עד שנסרגו 2 (2, 3, 3) שורות כאלה ונוספו 4 (4, 6, 6) עיניים.
כאשר הסריג הוא באורך של 16 (17, 18, 19) ס"מ מסיום דוגמת הפטנט יש לסרוג ימין את השורה האחרונה שהיא שורת שמאל."

האם הכוונה שאחרי שסיימתי את 8 ההרחבות,אני סורגת עד גובה 16 ס"מ כל שורה עם הרחבה של 2 עיניים{אחת בהתחלה ואחת בסוף}?
או שהכוונה שאחרי ההרחבות אני ממשיכה לסרוג עד לגובה 13 ס"מ ללא הרחבות ,ומאותה נקודה אני עושה 3 פעמים הרחבה כפולה{בתחילת וסוף שורה} וכך סה"כ יהיו לי עוד 6 עיניים שהוספתי ל44 עיניים שלי{מידה 6-12}?

hererhava

New member
אני בחרתי באפשרות הראשונה

זא בערך 4 שורות לאחר שסיימתי את 8 ההוספות הוספתי את העיניים בתחילת השורה ובסופה
מקווה שהתוצאה תישא חן בעינייך אחרי כל הפרימות
תהני

למעלה