הרולאן גארוס, נשים, שבת: ה ג מ ר

Niminator

New member
תשובות לשניכם

אני עושה את הכל מהזיכרון, ככה זה יותר כיף. אם מישהו רוצה לתקן אותי, שיהיה לו בכיף.

הטניסאיות שזכו בכל ארבעת הגראנד-סלאמים (בסדר יורד) הן שאראפובה, סרינה, גראף, נווראטילובה, אוורט ומרגרט קורט. בעידן הטרום-פתוח הייתה את מורין קונולי (לפחות נדמה לי שהיא השלימה זכייה בכולם, יכול להיות שהיא לא זכתה באוסטרליה אם כי זכור לי שכן). אף אחת מהן לא זכתה בארבעתם כארבעה הראשונים, גראף הייתה קרובה וגם סרינה (אני חושב שגראף זכתה בצרפת פעמיים לפני שזכתה בארבעתם, וסרינה בטוח זכתה בניו-יורק פעמיים והשלימה את הסרייה בגראנד-סלאם החמישי שלה בו זכתה בפריז).

אגאסי דווקא כן עשה זאת כך - ווימבלדון ב92, ארה"ב ב94, אוסטרליה ב95, פריז ב99. את שאר ארבעת הגראנד סלאמים שלו הוא השיג בארה"ב 99 ואז מלבורן 00-01 ו-03. מי שזכה בכל הארבעה אצל הגברים, שוב בסדר יורד - נדאל, פדרר, אגאסי, לייבר, רוי אמרסון ודון באדג' (או פרי?).

סקרלטו האוהדת הצעירה - בגברים היה את יואיט ב2003, לדעתי הוא סיים מחוץ לעשירייה אחרי שב2002 דורג ראשון. זה כן היה בעקבות פציעות שונות. יש מצב שזה קרה גם לווילאנדר ב89. חוץ מזה אני לא מצליח לחשוב על מקרים נוספים. בנשים האמת היא שאני לא כל כך זוכר מי סיימה במקום הראשון בכל שנה בשנים האחרונות, מכיוון שזה סבב כל כך משעמם. אני חושב שדאוונפורט, שסיימה את 2001 מדורגת ראשונה, יצאה מהעשירייה ב2002. אבל זה היה בעקבות פציעה חמורה בברך. ה-ITF החליט שב2004 אנסטסיה מיסקינה הייתה "אלופת העולם" למרות שלא סיימה ראשונה בדירוג, ונדמה לי שב2005 היא נעלמה. הנין פרשה באמצע 2008 אחרי שב2007 סיימה במקום הראשון. אני משאיר בצריך עיון (אני פשוט לא זוכר) את יאנקוביץ' מודל 2009.

zfard

New member
אפשר לספור גם את סאפינה?

היא אמנם התחילה את עונת 2010 במקום 2 אבל הייתה מקום 1 כמה חודשים קודם (אני לא זוכרת אם היא הספיקה לחזור ל-1 בעונת 2010), וסיימה את העונה בעשירייה השביעית.

Niminator

New member
אפשר מה שרוצים

זה כמובן פותח דלת להוסיף עוד כמה שמות, למשל סאפין וסמפראס ששניהם היו מרחק נגיעה מהמקום הראשון בסיום העונה בשנת 2000 אבל סיימו את 2001 מחוץ לעשירייה הראשונה (שוב - אם זכרוני אינו מטעני).

zfard

New member
טוב, שאלתי אם "אפשר" כי זה לא עונה בדיוק

לשאלה שנשאלה

באתר של ה- WTA אפשר לראות באיזה מיקום שחקנית סיימה כל עונה, ומתי היא הגיעה בפעם הראשונה לדירוג השיא שלה. איפה אפשר לראות את התזוזות, כדי לבדוק במקרה הזה האם סאפינה חזרה למקום ה-1 בין סיום עונת 2009 במקום השני לבין סיום עונת 2010 במקום ה- 62?

כנ"ל בגברים- קודם הסתקרנתי מתי הייתה הפעם האחרונה שפדרר דורג מחוץ לחמישייה הראשונה. הנתון הזה מופיע איפשהו?

zfard

New member
9.5 שנים בחמישייה הראשונה,

מדהים שיש אנשים שמעיזים להגיד עליו שהוא "סוס מת" רק כי הוא לא עלה לגמר הרולאן גארוס...

הלוואי עלי להיות "סוס מת" שכזה (או אפילו סתם "בינונית" כמו שחר פאר).

RedDevil17

New member
מרגש נורא

מי שלא ראה את המשחק לא יידע, אבל למעשה זה היה טניס נהדר.
אראני נתנה מעט מאוד מתנות והכריחה את מאשה לשחק מצד אחד סבלני ומצד שני מאוד מאוד אגרסיבי.
אני מאמין שעכשיו שהמחסום המנטלי נשבר מריה יכולה לרוץ לעוד כמה וכמה זכיות בשנים הקרובות. היום מנטליות האלופה היתה שם בכל רגעי ההכרעה.

אבי2322

New member
מבחינתי הזכייה יותר מרגשת משל פדרר ב2009

הישג מדהים פשוט מדהים,ג'ס קריירה שהרבה שחקניות גדולות לא זכו להגיע אליו אין מילים.
זכייה עם סוויפ על כל עונת החימר האדום לא נתפס.

ilan050505

New member
יש לציין שאת כל הסלאמים שלה היאזכתה ב2 מערכות

למרות שאני לא הכי מחבב אותה, מגיע לה. היא עבדה קשה ויש לה קריירה מוצלחת כבר הרבה שנים, ויש לה עוד הרבה שנים של טניס.

leeo

New member
לא מאוהדיה

צריך לתת לה קרדיט על יכולת התאוששות מהפציעה הקשה ורוח הלחימה שלה לאורך כל השנים האחרונות, הרבה שחקניות יכולות ללמוד הרבה על מסירות ואהבה לספורט וחתירה למטרה.

בשנתיים האחרונות היא השתדלה מאוד להתאים את עצמה למשטח ולעיתים אפילו נהנתי לצפות איך היא מתחילה לבנות נק' פה ושם ולא רק לחבוט מצד לצד.חבל רק שמניירות הכוכבת שהיא בונה סביבה לא השתנו בכלל.

LENAFAN

New member
והיום בבלוג: הריבוע נסגר...

-זה יותר מצלע רביעית בריבוע, הדרך לתואר הרביעי הייתה שונה מהדרך לתארים הקודמים...
-הפעם בגמר הגדול, שראפובה הייתה זאת ששמרה על קור רוח בנקודות החשובות...
-גם בלי ה-"מריה-סלאם", השדרוג שלה על החימר הוא כמעט בלתי נתפס...
-בינתיים זאת חצי העונה הטובה ביותר בקריירה שלה, כיצד היא תתמודד עם הלחץ של מקום ראשון?..
-מילא גמר גרנד סלאם, אבל אראני בטופ 10? זה באמת החדשות המפתיעות, לא יהיה לה קל מחוץ לחימר...
-השתטחויות, קפיצות, הרמת תינוקות, התזת שמפניות ומגדל אייפל אחד...

למעלה