אירוויזיון 2020 | 41 השירים המתחרים

E u r o b o y

New member
אירוויזיון 2020 | 41 השירים המתחרים

איזה שיר הוא האהוב עליכם ביותר מאירוויזיון 2020?

פלייליסט של 41 השירים המתחרים

לפי הגנרטור:

מקום ראשון אצלי איטליה.
אחריו שוויץ, מלטה, בולגריה, רומניה, בלגיה, נורבגיה וישראל.
בפועל מסתמן שבלגיה לא עולה לגמר, ותכלס גם ישראל לא 100% תעלה.

A m o s 2 9

New member
רשימת השירים האהובה עליי...

לבחור שיר אחד אני לא מסוגל ומכיוון שאני רוצה להישאר אובייקטיבי אני אשאיר את ישראל כרגע מחוץ לרשימה (והלוואי שנזכה כמובן), אבל הנה הדירוג שלי:

טופ 5:
ליטא, בולגריה, גיאורגיה, איטליה ואוקראינה.

שירים לשמיעה בעדיפות שנייה:
שוויץ, ארמניה, לטביה, אוסטרליה, רוסיה, אזרבייג'ן, נורווגיה, רומניה, יוון, איסלנד וגרמניה.

שירים לשמיעה בעדיפות שלישית:
שוודיה, אירלנד, צפון מקדוניה, בלגיה, מלטה, צ'כיה, סן מרינו, סרביה, דנמרק, אלבניה, הולנד, בריטניה, צרפת וספרד.

לא שומע בכלל/בקושי שומע:
אוסטריה, בלרוס, סלובניה, קרואטיה, קפריסין, אסטוניה, מולדובה, פולין, פינלנד ופורטוגל.

צIIת Kuss

New member
שוויץ

שבאופן מפתיע כבר נמצאת במקום השני בהימורים ועקפה פייבוריטים ענקיים כמו ליטא. מדובר אולי בשיר השוויצרי הטוב בכל הזמנים. כן כן, שמעתם נכון. האם אני רואה אותו זוכה? כן! אבל לא באופן חד-משמעי כיוון שיש עוד טוענים לכתר. גם אם יהיה רק נצחון בשופטים או משהו סמלי כזה אהיה מרוצה. שיר פשוט קסום, מופלא, מדהים, יוצא דופן והטוב ביותר השנה.

E u r o b o y

New member
מתחיל להישמע גם לי כמו זוכה, הבעיה שזה אותו שטאנץ כמו דאנקן

שנתיים ברצף יזכה שיר עם אותו "שטאנץ"?

מה שכן, שים לב לסטטיסטיקה המסקרנת:

1956 - שוויץ זוכה עם שיר בצרפתית מלאה
32 שנה אחרי - שוויץ זוכה עם שיר בצרפתית מלאה (1988)
32 שנה אחרי - שוויץ זוכה עם שיר בצרפתית מלאה? (2020)

צIIת Kuss

New member
כן, מכיר את החוקיות הזו וגם רשות השידור השוויצרית

שבטח בחרו בכוונה שיר בצרפתית בגלל העניין הזה. אני מסכים שלרוב הזוכה הוא שונה בתכלית השוני מהזוכה בשנה שעברה ומשכך חותמת ה-DONE
לא ניתנת כאן. אני אגב לא רואה שום דימיון בין השניים אבל אני זורם עם אלה שכן רואים.

E u r o b o y

New member
בגלל שאין חותמת DONE
השנה הזו מאוד מסקרנת

אין שיר שהוא זוכה מובהק, לכן אפשר לומר ש"מזל" שדוטר לא נבחרה בשוודיה - אחרת היה ברור שהיא לוקחת.

אני לא רואה את ליטא זוכה למשל ולא מובנת לי ההתלהבות מזה (מה גם שנראה לי שהשופטים יקברו את זה), בולגריה עם קצת יותר סיכוי אם כי היא גם לא נשמעת לי כמו מנצחת.

אני חושב ששוויץ הכי קרובה לזה (מבחינת שיר שיכול לדבר גם לשופטים וגם לקהל), גם שוודיה מאוד ווינרי וסוחף והמאמאז מאוד לא מוערכות. עקב האכילס שלהן זה שמדובר באותו שטאנץ מהשנה שעברה ולכן זה לא מחדש או מרגש, אלא פשוט רק אפקטיבי.

babyface19

New member
האמת שגם לי יש וייב של ווינר מבחינת שוויץ.

מענייו איך הוא בלייב.
עם זאת, לקבוע שהוא השיר השוויצרי הטוב ביותר בכל הזמנים?
ממממ....לא ולא. אולי בין הטובים של שוויץ , זה כן.
הוא לבטח לא עולה על סלין דיון "ביי הוק ביי קרוק", ולא עולה על דניאלה סימונס (לטעמי הזוכה של 1986 , ולא העלמה קים הבלגית), ולא על אנני קוטון מ-1993,ולטעמי גם לא עולה על תכולת העיניים היפייפיה סנדרה סימו מ-1991.
ו...לא הוא אינו עולה על לוקה דאשתקד, סורי.
אגב, אני גם אוסיף את שוויץ 2000 , לטעמי מהטובים של שוויץ בתולדותיה.

E u r o b o y

New member
שוויץ 2000
והנה טעימה מהנציג של השנה בלייב

* וגם אני חושב שלוקה + כל השירים שציינת טובים יותר מהשיר של שוויץ השנה. אפילו די.ג'יי בובו

אגב, הנציג של השנה ממש דומה לסלין דיון

babyface19

New member
נכון מאוד, דיג'י בובו ב-2007 שהיה פלופ חובבים

עד היום שמים את האינסטרו' שלו למשל על רקע שידורי גביע דייויס בטניס בערוץ הספורט.

dosfer

New member
הוא בלחץ בגלל ההכנות לחתונה שלי

הוא לא יודע כמה לשים במעטפה

הבחור מתחיל להשתגע

הוא צריך לאכול משאוושה לחזור קצת לעצמו ואז תראה איך הוא מתרסק על "פקר ליבי"

דעתי על השירים חלק 3

השירים האחרונים+גרסאות חדשות
כרגיל רק גרסאות סטודיו, בחרתי למעט במקרה של ארמניה לא לנקד מחדש גרסאות חדשות.
38.סן מרינו-הבחירה בסנהיט מעניינת, אני אוהב שהיא המציאה את עצמה מחדש
למרות שהשיר הקודם שלה היה מצוין, השיר הזה שונה, אחר ורק סן מרינו יכולה לשלוח משהו כזה
אני מאוד אוהב שהם מעיזים לעשות דברים אחרים, השיר קליט
המלווים מוסיפים מאוד, אני העדפתי את השיר השני בקדם
ועדיין השיר הזה בסדר גמור חוץ מקטע אחד ספציפי 8.4/10
39.מלטה- דסטיני נמצאת ברשימת הזמרים הבודדים שלא רציתי שיגיעו לתחרות והיא השנייה שמגיעה לתחרות מהרשימה, אני לא מתחבר לא לקול שלה ולא לה כאדם
ואני לא חושב שיש לה שיר אחד שאני אוהב, היא אחד משתי בוגרות היחידות מאירוויזיון הילדים שאני לא מחזיק מהן
ולכן ברור שגם השיר הזה לא בשבילי, אני כן חושב שהאוסטרים השקיעו ואולי עם זמרת אחרת השיר היה יותר גבוה אצלי
הפזמון מעניין אבל לשיר יש בעיות גנריות 7.72/10
40.אזרביג'אן-אני מאוד שמח שהם מביאים משהו אתני, השיר די משעשע אותי האמת
יש כאן קטעים של גאונות ויש קטעים של מה הם חשבו לעצמם, אני לא אוהב את הדקה האחרונה
אני מאוד אוהב את המקוריות, השיר מיוחד ואחר 8.35/10 (פוטנציאל לעלייה)
41.רוסיה-מעניין, קליט, אחר
הכל מתאים ומתחבר בצורה טובה, השימוש בספרדית מרוסיה מעולה
מהנה אך לא מצוין 8.58/10
גרסאות חדשות:
רומניה
-נשמע שהם הגבירו את המוזיקה, לא רע בכלל, אפקטים חדשים, לגבי הדקה האחרונה בשמיעה הראשונה לא ידעתי
אם אני אוהב את השינוי או לא, אני מבין אותו-הוא נותן לשיר נופך שונה יותר
אני בטוח שאני אתרגל אליו.
צ'כיה-זה לא נורא בניגוד לזעקות הטוויטר אבל השינוי לא ברור, הגיטרה משתלטת על הכל
וטיפה מוגזמת, הסיום יותר מעניין בגרסה החדשה סה"כ מאזן
אלבניה-שיר חדש לגמרי, הוא לא חזק כמו שי אבל ארלינה מצוינת בלי קשר
השיר פחות זורם, הקצב מיותר
ועדיין שיר ברמה גבוהה, יש חלקים מצוינים ובגרסה החיה השיר ללא ספק ירשים אותי יותר.
ארמניה-השיר ירד אצלי בדירוג אחרי הגרסה החדשה, לדעתי הם הגבירו את כל החלקים החלשים.
דירוג:
מדורגים רנדומלית, שלושתם המקום הראשון שלי
1.יוון
2.בלגיה
3.בולגריה
----
שירים מצוינים
4.צרפת
5.ליטא
6.ישראל
7.אלבניה
8.פולין
9.שוויץ
10.בריטניה
11.רומניה
12.צ'כיה
----
שירים טובים מאוד
13.גרמניה
14.פורטוגל
15.דנמרק
16.קרואטיה
17.איטליה
18.סלובניה
19.רוסיה
-----
שירים רגילים וטובים
20.ספרד
21.גיאורגיה
22.אסטוניה
23.אוסטריה
24.סן מרינו
25.אוקראינה
26.אזרביג'אן
27.צ.מקדוניה
28.נורבגיה
29.פינלנד
30.בלארוס
31.אירלנד
----
שירים בינוניים
32.הולנד
33.מלטה
34.מולדובה
35.שבדיה
36.קפריסין
37.אוסטרליה
----
לא בשבילי
38.ארמניה
39.סרביה
40.איסלנד
41.לטביה
לסיכום: השנה בשבילי אין שיר אחד בולט שהוא מעל לאחרים, יש 3 שירים מדהימים וברורים שכל אחד מהם מביא משהו מרענן ומיוחד לתחרות.
סה"כ יש 19 שירים מהתחרות שאני חושב שהם ברמה גבוהה יותר משיר ממוצע, למרות שיש כמה מהטובים שיש להם פוטנציאל.
השנה יש 4 שירים לדעתי שהם בלתי נתנים לשמיעה ומספר זה הוא די גדול יחסית לשנים אחרות.

mox10

New member
והנה הדירוג טופ 10 שלי

1. גורגיה ����
2 בולגריה ��
3 ליטא ��
4 רוסיה
5 שוויץ
6 איסלנד
7רומניה
8 ישראל
9 שוודיה
10 גרמניה

TOP 3

סוג של טופ 3 + הימור:
ובכן, שיר עם נשמה. אמיתי. זה מה שאני תמיד מחפש. מקווה. רוצה. והשנה כמעט ואין. ואלו שכן אינם מושלמים/שלמים.
אז מצאתי טופ 3 ממה שיש. והם לדעתי גם בעלי סיכויי הזכייה הגבוהים ביותר:
מקום 1: הולנד
הטקסט האמיתי כנה מרגש, הקול שלו העמוק הכנה המתכוון. זה השיר הכי אמיתי השנה והכי שיש בו נשמה. רגש.
לצערי הוא לא מושלם מלודית. אבל זה מה יש. ומה שיש נהדר. השיר הכי טוב השנה. הכי אמיתי.
&nbsp
מקום 2: הפתעה... אלבניה.
שוב, כי זה מה שיש. ערילנה ערה עושה כמיטב יכולתה וזה מורגש. היא נותנת את הנשמה. כן בובת מפיקים. אבל אחת שממש רוצה להביע את עצמה. ואני מאמין לה. אני מרגיש אותה.
לחן יפה. טקסט אמין. אני מרגיש את זה באיך שהיא מביעה אותו וזה מספיק לי.
&nbsp
מקום 3: איטליה
שבלוני קלישאתי מיושן מאולצ שמאלצ. אבל, אין מה לעשות זה טוב. והכי חשוב אמין. דיאודעטו נותן את הנשמה. הקול שלו יפה גם בבבית השקט וגם בפזמון קרשנדו היפה, אמין יציב כנה ואמיתי.
מרגישים אותו את הנשמה שלו את הכוונה שלו. הייתי רוצה מעבר בין בית לפזמון פחות דרמטי קלישאתי, אבל ולמרות, זה טוב. זה אמיתי.
&nbsp
ואילו הם פייבורייטים איכותיים אחרים עם סיכויי זכייה שלצערי חסרי נשמה ולכן לא ינצחו את האיריוויזיון. כי בסוף, תמיד צריך שתהיה נשמה:
שווייץ: נוצץ יוקרתי מפחיד מדאיג מעורר אי נוחות, מתאים בול לימים אלו כמוזיקת רקע. ואולי דווקא בשל כך צריך לנצח. הבעיה היא בהגשה שלו. יש משו מכני בקול שלו. דיגיטלי. רובוטי. בלתי אנושי. אני לא מרגיש את הנשמה שלו. נאמר זאת כך, אם על הבמה הוא יפגין אנושיות יש מצב שינצח.
&nbsp
בלגיה: ובכן רליס רליס רליס מי. כן את אמיתית אבל משעממת מונוטונית וחסרת רגש, השיר אמין אך בלתי מרגש בעליל.

למעלה