סגירת חוב - מוקדש לדוד

מצב
הנושא נעול.
וכמובטח, הבונוס לאלן

סגירת חוב - מוקדש לדוד

מאחר שאני תמיד משלם את חובותיי, אני חוזר באופן חד פעמי מ"פרישה" כדי להעלות תמונות מווליקי לוקי, מכורתה של גב' פיינשטיין. היא נכללה בעדכון החדש של ה-1 בנובמבר. התמונות מעודכנות ל-1 בספטמבר 2012, לא רע בכלל במונחי רוסיה. לצערי, האיכות של התמונות היא "רוסית", כלומר בינונית-גבוהה בלבד. אולי יבוא יום שבו רוסיה תקבל עדכונים באיכות גבוהה עד גבוהה מאד מהגוגל, היום הזה טרם הגיע...

נתחיל עם תחנת "וליקי לוקי מיון"
. הסיבה שהתמונה נראית קטועה היא שהיא באמת קטועה - העדכון מכסה רק חצי מהעיר, והחצי השני נשאר בהפרדה הנמוכה של פעם. כללתי בתמונה את כל החלק המעודכן.
וכמובטח, הבונוס לאלן
(וגם אחרים ימצאו בו עניין לדעתי - בעיקר אריק, עמית וקובי).
במאמרים אלה (דווקא בבטאון החזבאללה...) חושף משה ארנס את האמת מאחורי העיכוב בן 11 השנים בביצוע הרק"ל בת"א.
חשוב לזכור כשקוראים את המאמרים כי לפי נתוני האוצר (אותו אוצר שבלם בגופו את הפרוייקט!), כל חודש של עיכוב בפרוייקט עולה למשק 300 מיליון ש"ח. בחישוב פשוט, 11 השנים האבודות עלו למשק 40 מיליארד ש"ח! וזאת כאשר עלות הפרוייקט כולו היא פחות מכך (כנראה הרבה פחות). יכולה היתה להיות רק"ל פועלת עם שני קווים לפחות (אדום וירוק) בשנת 2005 או 2006. כעת ניאלץ לחכות ל-2018 לקו האדום ומי יודע כמה לקו הירוק (2021? 2025?). אבל מה אכפת לפקידי האוצר, שנוסעים לעבודה ברכב עם דלק על חשבון הברון?!
ויותר מכך: הממשלה החליטה על ביצוע הפרוייקט בשנת 71'. אם נניח שהביצוע היה נמשך 6 שנים (כמו ההערכות הנוכחיות), הרי שהיה נפתח ב-77'. זה אומר שהקו האדום בלבד יאחר להפתח ב-41 שנה, הפסד של קרוב ל-150 מיליארד ש"ח למשק. אם נצא מנקודת הנחה שהקו הירוק יצטרף אליו שנים לאחר מכן, ההפסד הוא גדול יותר, ואפשר להעריכו בכ-180 מיליארד ש"ח. אבל העיקר שהאוצר שומר על הקופה!
לקרוא ולבכות.

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1296182

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1656352

alantan

New member
תודה רבה פד"פ, שמח לראות אותך כאן

וכמובטח, הבונוס לאלן
(וגם אחרים ימצאו בו עניין לדעתי - בעיקר אריק, עמית וקובי).
במאמרים אלה (דווקא בבטאון החזבאללה...) חושף משה ארנס את האמת מאחורי העיכוב בן 11 השנים בביצוע הרק"ל בת"א.
חשוב לזכור כשקוראים את המאמרים כי לפי נתוני האוצר (אותו אוצר שבלם בגופו את הפרוייקט!), כל חודש של עיכוב בפרוייקט עולה למשק 300 מיליון ש"ח. בחישוב פשוט, 11 השנים האבודות עלו למשק 40 מיליארד ש"ח! וזאת כאשר עלות הפרוייקט כולו היא פחות מכך (כנראה הרבה פחות). יכולה היתה להיות רק"ל פועלת עם שני קווים לפחות (אדום וירוק) בשנת 2005 או 2006. כעת ניאלץ לחכות ל-2018 לקו האדום ומי יודע כמה לקו הירוק (2021? 2025?). אבל מה אכפת לפקידי האוצר, שנוסעים לעבודה ברכב עם דלק על חשבון הברון?!
ויותר מכך: הממשלה החליטה על ביצוע הפרוייקט בשנת 71'. אם נניח שהביצוע היה נמשך 6 שנים (כמו ההערכות הנוכחיות), הרי שהיה נפתח ב-77'. זה אומר שהקו האדום בלבד יאחר להפתח ב-41 שנה, הפסד של קרוב ל-150 מיליארד ש"ח למשק. אם נצא מנקודת הנחה שהקו הירוק יצטרף אליו שנים לאחר מכן, ההפסד הוא גדול יותר, ואפשר להעריכו בכ-180 מיליארד ש"ח. אבל העיקר שהאוצר שומר על הקופה!
לקרוא ולבכות.

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1296182

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1656352
תודה רבה פד"פ, שמח לראות אותך כאן
גם אם זה רק לגיחה קצרה. מקווה שתהיינה עוד רבות כאלה, כל יומיים-שלושה אם אפשר.

מסכים עם ההפסד למשק. יתכן שהסכום מעט קטן יותר, כי בשנות ה-70 וה-80 הכלכלה הישראלית היתה חלקיק ממה שהיא היום, אבל עדיין איזור ה-100 מיליארד ש"ח נשמע סביר.

הכתבה השניה שמדברת על הקמת תחתית לעומת קלה -- דווקא לאוצר צריך היה להיות אינטרס בהקמת תחתית אוטומטית. מדובר במערכת שעלות ההפעלה שלה השוטפת נמוכה כי אין כח אדם יקר. עלות שוטפת היא העלות הבעייתית באמת לאוצר, הרבה יותר מהקמה. הדבר מאפשר גם תפעול 24X7, כמו בקופנהגן למשל.

אורי404

New member
"סגירת חוב"?! תודה עליה, אבל

סגירת חוב - מוקדש לדוד

מאחר שאני תמיד משלם את חובותיי, אני חוזר באופן חד פעמי מ"פרישה" כדי להעלות תמונות מווליקי לוקי, מכורתה של גב' פיינשטיין. היא נכללה בעדכון החדש של ה-1 בנובמבר. התמונות מעודכנות ל-1 בספטמבר 2012, לא רע בכלל במונחי רוסיה. לצערי, האיכות של התמונות היא "רוסית", כלומר בינונית-גבוהה בלבד. אולי יבוא יום שבו רוסיה תקבל עדכונים באיכות גבוהה עד גבוהה מאד מהגוגל, היום הזה טרם הגיע...

. הסיבה שהתמונה נראית קטועה היא שהיא באמת קטועה - העדכון מכסה רק חצי מהעיר, והחצי השני נשאר בהפרדה הנמוכה של פעם. כללתי בתמונה את כל החלק המעודכן.
"סגירת חוב"?! תודה עליה, אבל

קודם כל מקווה, שהכל כשורה אצלך ושתדע רק טוב.
אשמח מאוד (כפי שגם אחרים ישמחו מאוד) לראות אותך יותר ולשמוע/לקרוא/לראות ממך דברים מעניינים
.

davidfainshtein

Member
מנהל
פד"פ הצלחת לפתוח לי את השבוע עם חיוך גדול

סגירת חוב - מוקדש לדוד

לא רק בגלל העדכון - עליו נשלחות אליך תודותיה של אשתי - אלא בעיקר בשל ביקורך החפוז בצל קורתנו. עובדת נבצרותך מהפורום מעציבה אותי עד מאוד. יותר מאשמח לקבל ולו במסר אישי את סיבת היעדרותך...
ולגבי היישוב, הרי ששמו הוא לֶשֶׁם והוא כבר נמצא במצב גמר מתקדם.
www.ileshem.co.il

בועז ל

New member
אני מקווה שלא תמחק לוילהלם את חובו.

לא רק בגלל העדכון - עליו נשלחות אליך תודותיה של אשתי - אלא בעיקר בשל ביקורך החפוז בצל קורתנו. עובדת נבצרותך מהפורום מעציבה אותי עד מאוד. יותר מאשמח לקבל ולו במסר אישי את סיבת היעדרותך...
www.ileshem.co.il
אני מקווה שלא תמחק לוילהלם את חובו.
ע"פ חישוביי, החוב של פד"פ צבר ריבית בשיעור שלא ניתן למחוק בביקור חטוף בפורום. דייויד: נא טיפולך לפריסת החוב לתשלומים במסגרות זמן קשוחות

חוץ מזה, ברוך השב, וילהלם! כיף לשוב ולראותך כותב בפורום.

אם כך עשיתי את שלי...

www.ileshem.co.il
אם כך עשיתי את שלי...
טוב לשמוע שיש התקדמות עם היישוב (אם כי מבין השורות אני מבין שטרם עברתם לשם - אולי אני טועה). הגוגל מעודכן שם עד ליוני 10' - נקווה שמתישהו יהיה עדכון שיראה סימני בניה בשטח...

האמת שלא ידעתי מתי ייצא לך לראות את זה (אני יודע שאתה שומר שאבעס) אבל רק ביום שבת יש לי הזדמנות להעלות כאן תמונות או בכלל... אז טוב שזה קרה כבר הערב. שבוע טוב!

davidfainshtein

Member
מנהל
לעבור לשם אין ולא הייתה לי כל כוונה...

אם כך עשיתי את שלי...
טוב לשמוע שיש התקדמות עם היישוב (אם כי מבין השורות אני מבין שטרם עברתם לשם - אולי אני טועה). הגוגל מעודכן שם עד ליוני 10' - נקווה שמתישהו יהיה עדכון שיראה סימני בניה בשטח...

האמת שלא ידעתי מתי ייצא לך לראות את זה (אני יודע שאתה שומר שאבעס) אבל רק ביום שבת יש לי הזדמנות להעלות כאן תמונות או בכלל... אז טוב שזה קרה כבר הערב. שבוע טוב!
לעבור לשם אין ולא הייתה לי כל כוונה...
עד לקיץ האחרון הייתי מעורב בהקמתו, כיום כבר כמעט ולא.

amit1270

New member
ברוך שובך!

סגירת חוב - מוקדש לדוד

ברוך שובך!
תודה רבה ומצפים לביקור חוזר על כל עדכון בגוגל Earth.

cwen

New member
אתה חי! היינו מודאגים!

סגירת חוב - מוקדש לדוד

אתה חי! היינו מודאגים!

מצב
הנושא נעול.
למעלה