לקראת לידה לאמצע שבוע

mitmit11

New member
3 שבועות לפני שילדתי

גם רציתי להעביר ת'זמן וגם הייתי חייבת רעיונות. אגב עשיתי לא מעט משם והכל פרט לפשטידה אחת חוסל. מאווווווד נוח וטוב להכין מראש. ככה אכלתי נורמלי ולא זבל.

פיצקי12

New member
אצלנו בדיוק ההפך...

הכנו רק פשטידה אחת בעקבות השרשור הזה, והיא נזרקה לפח כמעט כמו שהיא...
המזל שלי הוא שבעלי עובד בשעות נוחות יחסית ומאוד אוהב להיות במטבח, וחוץ מזה ההורים שלי היו פה הרבה אחרי הלידה ובאו עם סירים ומטעמים (גילוי נאות, 6 שבועות אחרי הלידה, אמא שלי עדיין באה די הרבה, וימי שישי ההורים באים אלינו עם סירים)
אז העצה הכי טובה שלי - לדאוג שמישהו יהיה בכוננות אוכל!

hadas 31

New member
הי, רעיונות ממה שאני עשיתי..

בפריזר שלי נכון לעכשיו יש:
צלי ברוטב
שניצלים
קציצות עדשים ותפוחי אדמה
שתי פשטידות דיאטטיות ( אני יוצאת מנקודת הנחה שאחרי הלידה אני מפסיקה להשתולל ומתחילה לאכול קצת יותר בריא): כרובית והשניה פטריות
חזה עוף ברוטב פלפלים וקארי

עוגת שוקולד
עוגת בריאות תבלינים
קראנץ שוקולד
קראנץ טחינה וסילאן

הפריזר שלי מוכן לכל מלחמה או תינוק שיגיעו

חוץ מזה שיש את אבא, שכבר משנס מותניים ורק מחכה להגיע לבשל אז אני לא דואגת..

אני לא חובבת הקפאה אבל מה שמקפיאה יוצא

נהדר:
שניצלים - רק להפשיר ולטגן.
קציצות - לתבל, ליצור קציצות ולהקפיא. ואז ישאר לטגן / לאפות / להכניס לרוטב.
משה בתיבה (נקניקיות בבצק עלים) - רק לאפות.
קישים אישיים של פטריות - הכי טעים שיש! חפשי מתכון שלי + תמונה. העליתי בזמנו לפורום. אתמול הכנתי כמות מכובדת והקפאתי שיהיה לכל מצב...
אם תרצי מתכונים, תרשמי לי

בעצם תישאר לך להכין רק תוספת. כי את הבשר יש לך.

מעקב הריון בחודש תשיעי

הי בנות,
אני בשבוע 38, פעם אחרונה הייתי אצל הרופא שלי בשבוע שעבר, עשה לי בדיקת GBS ואולטראסאונד ואמר שהיות והכל תקין (טפו טפו) אני מוזמנת להגיע אליו כבר אחרי הלידה. אלא אם כן, לא אלד עד שבוע 40 ואז עליי לגשת למעקב הריון עודף במיון יולדות.
מצד שני, שמעתי מחברות שבחודש התשיעי היו במעקב הריון כל שבועיים ואפילו כל שבוע..
אז איך זה הולך? במה זה תלוי?

*אני רק אציין שהיות ואינני נמצאת בקופ"ח (אשת קבע בצבא) אין לי מעקב של אחות הריון, אלא הכל מתבצע על ידי הרופא.
תודה!

פיצקי12

New member
גם אצלי זה היה ככה

הייתי אצל הרופא בשבוע 38 בפעם האחרונה, ואמר לי לחזור 6 שבועות אחרי הלידה (יום חמישי הקרוב!! יש לי תור ביום ראשון)
ובשבוע 40 לגשת למוקד למעקב הריון עודף.

פיצקי12

New member
ראית מה זה?!?!

הזמן טס כשלא ישנים בלילה :)))
זה מדהים כמה הכל טס כל כך מהר ומצד שני מרגיש כאילו עברה שנה מאז שילדתי...
נו מתי את?!?

טיפ_טיפ

New member
שבוע 34+4

מצד אחד הזמן לא זז, מצד שני התאריך מגיע בעוד חודש+-.
והאמת? החרדות אוכלות אותי...

חושבת על הכול ולא רוצה לחשוב על שום דבר מרוב פחד.
טוב נו, מה אנחנו מקשקשות פה?
בואי נקבע צ׳ט-דייט בפייס

כשאת לא מניקה,ישנה, מגישה מוצץ

פיצקי12

New member
טוב אל תתבאסי עלי

כי אני באמת סגרתי את הצ׳ט של פייסבוק כי אני פותחת את הפייס, יושבת דקה, קמה להניק, חוזרת אחרי כמה זמן, קמה להרגיע וכו וכו... אני נכנסת לפייס ולפורום מהטלפון או מהאייפד, ואז זה נראה שאני און ליין למרות שאני לא תמיד ליד זה... בקיצור טכנולוגיה מעפנה.
אבל גם התכתבות בהמשכים זה בסדר :) גם ככה העדפתי את השיטה הישנה של הפייסבוק, שהמסרים לא היו קשורים לצ׳ט :)

mitmit11

New member
אני הייתי במעקב אחת לשבוע משבוע 36

ע"י אחות הריון. את הרופאה שלי לא ראיתי וקיבלתי הפניה מראש להריון עודף כבר בשבוע 36-7.

shira29

New member
לדעתי את יכולה לעשות מעקב הריון עודף

בבית החולים בו את רוצה ללדת (סתם, כי את כבר תכירי וכזה).
2 ההריונות הקודמים שלי היו הריונות עודפים (עד היום אני לא מבינה את השם), נפרדתי מהרופא שלי בשבוע 36 בהריון השני ו- 40 בהריון הראשון, ושבוע עשיתי מוניטור במרכז בריאות האישה בקופת חולים (סתם יותר נעים) ואח"כ מוניטור בבית חולים. שבוע 41 עושים כל 3 ימים מוניטור, מעקב גדילה ובדיקת כמות מי שפיר ובשבוע 42 כל יומיים.
פשוט עושים ניטור של דופק העובר (דהרות סוסים) ואולטראסאונד.

אגב, אני לא עושה מעקב אצל אחות הריון ורק מעקב אצל הרופא (פשוט ככה יצא- עניין של עצלנות נטו)

נאוה57

New member
חלומות לחץ?

הי בנות,

אני מתרגשת שאני מרשה לעצמי לכתוב בשרשור "לקראת לידה"
.

תל"מ במרץ כך שיש עוד חודש וקצת והתחילו לי חלומות לחץ. מישהי חוותה את זה? אתמול בלילה חלמתי שאני מנסה לארוז תיק (לקראת טיסה דווקא) ונלחצת נורא שאני אפספס את המטוס ובמקביל אני חושבת על הילדים שלי (השניים שמחוץ לרחם) ועל זה שאני צריכה לארוז גם להם ואיך אני אסתדר לארוז לכולם (שזה פירוש ישיר של הלחץ שלי לטפל בצרכים של שלושה ילדים). אני גם לא יודעת מתי ה"מטוס" ממריא (שזה דבר שמאד מלחיץ אותי בלידה - אין לי מושג מתי זה יקרה ואני לא אוהבת לא להיות מוכנה לדברים בחיים שלי). אני מנסה למצוא את הכרטיסים וגם אותם אני לא מוצאת. בחלום אף אחד לא עזר לי והייתי צריכה לבד לחפש את הכל והרגשתי שאני קורסת.

לא צריך להיות פרויד כדי להבין שלהיות אמא לשלושה ילדים מלחיץ אותי, בייחוד שהקטן שלי נמצא בשיא "גיל השנתיים" וה"גדול" גם צריך את התשומת לב שלו. אתמול התקשרו מהגן שהגדול חולה, היה יום מטורף בעבודה וכולם חולים כך שהייתי כאן לבד לגמרי אז רצתי לקחת את הילדים הכי מוקדם שיכולתי ורצתי עם הגדול לרופא ברגע שהחצי הגיע הבייתה. עד שיכולתי לשבת, להירגע, להתקלח ולאכול ארוחת ערב היה כבר ממש מאוחר והייתי גמורה. איך עושים את כל זה עם עוד תינוק?

mother cat

New member
רשימות, רשימות רשימות...

טוב, לכבוד שבוע 35 שהחל היום ומוניטור מהבוקר שמראה צירים (אבל צוואר סגור וארוך), הגיע הזמן שאכין את עצמי. אני יודעת שהנושא נטחן המון, אבל אשמח אם משהי יכולה להזכיר לי ולתת לי רשימות:
1. מה בתיק לחדר לידה?
2. מה בתיק למחלקה?
3. מה צריך להביא לתינוקת לבית-החולים (כלום, ורק בגדים וכו' ביום השחרור? וכמובן סל-קל...)

בנוסף - קניות אחרונות... את הדברים ה"גדולים" היא יורשת מאחיה הגדול. החדר כמעט מוכן, בגדים יש (כביסות יבוצעו בסופ"ש), אבל איזה פיציפקס אני צריכה? יש מגבונים ומשחת החתלה, וסבון לתינוקות, ואכוהול לפופיק. אני צריכה לקנות חיתולי טטרה (אחיה עוד מחובר לשלו...), חיתולים, מגבות. אני מקווה להניק הפעם (לא הצליח בפעם הקודמת) - כדאי בכל זאת לקנות קופסה של תמ"ל ואיזה שני בקבוקים? מוצצים - קונים מראש? מה עוד צריך ברמת הפיצפקס?

תודה!

מ י כ ל10

New member
בקטנה

1. לחדר לידה -
בירוקרטיה ואדמיניסטרציה:
תיק מעקב הריון עם בדיקות דם מעודכנות (עד חודש)
תעודות זהות
סלולריים ומטענים
כסף קטן
כל מה שעושה לך טוב:
מוזיקה
בגדים שתרצי ללדת בהם
נשנושים קלים
בקבוק מים עם פיית ספורט
משקה מתוק
גרביים

הכי חשוב - מעקב הריון, אבל תכל'ס, פעמיים ילדתי בלי התיק, כך שבאמת לא צריך שום דבר.

2. למחלקה:
טרנינג
בגדים שיהיה לך נחמד להסתובב איתם ולא אכפת לך שיתלכלכו
נעלי בית / כפכפים שאת מוכנה להעיף אח"כ
ספר מצחיק
פירות יבשים ואגוזים
חברה שיודעת להניק
מברשת שיניים, שיער ומשחה
תחתוני רשת או תחתונים נוחים שאפשר להזביל

3. כלום (מה שכתבת)

מקלוני צמר גפן לפופיק. תמ"ל לא הייתי קונה מראש, אבל זאת אני

Nona a

New member
גם אני התחלתי היום שבוע 35 והתחלתי לחשוב

מה צריך (הלידה הקודמת היתה לפני יותר מ-6 שנים ואני לא ממש זוכרת מה צריך .........)

לגבי הנקה - בעבר נתקלתי בקשיים בהנקות ומישהי המליצה ליצור קשר עם יועצת הנקה מהאזור לפני הלידה על מנת לשפר את הסיכוי להצלחה.

mother cat

New member
צודקת - אבדוק שיש לי עדיין טלפון של יועצת הנק

הערה חשובה! תודה!

למעלה