עכשיו הפוגה, בהמשך - שיא השלגים

Skipper20

New member
ברנע - תוכל להרחיב לגבי משטר הרוחות

האם הנתונים שישנם כעת,
מצביעים - כפי שהיה נראה אתמול, על זרימות מערביות ואף דרום מערביות, בפיק השני של הסערה?

ושאלה נוספת:
דובר על כך שאזור החוף מצפון ודרומה, יקבל כמויות משמעותיות של גשם.
האם באיזשהו מובן זה נותן יתרון מסוים לאזורי ההר שקרובים יותר לים כגון חורפיש-סאסא-מירון, על פני אזורים מזרחיים יותר?

תודה !!!

barnea1

New member
תלוי איפה

באזור ירושלים הרוחות יהיו מערביות בעיקר עד מחר בצהריים, לאחר מכן יתווסף רכיב דרומי קל אבל שלא יפגע בכמויות המשקעים שירדו שם.

אבנר.

New member
האם תהיה הפוגה היום?

בינתיים לאחר שעתיים של הפסקה התחדשו השלגים בירושלים. אך האם צפויים הערב הפוגה וחידוש התחבורה הציבורית? או שנישאר נצורים עד למוצאי שבת?

יצחק ד

New member
בתצ"ל רואים את מה שברנע מדבר עליו. אויר

קר מאד, יורד בין כרתים וקפריסין, אל תוך הים התיכון, וגורם להתעמקות השקע לאחור( חיגה אחורה). הדבר יגרום לחידוש הרוחות
הדרום מערביות, ולהחזרת הצבע ללחים של הצפוניים,עם התחדשות השלג גם בצפון.

אריאל5

New member
שתי שאלות:

א. האם הזרימה הדרום מערבית לא אמורה לחמם?
ב. האם יתכן וכל המשקעים הלילה ומחר יהיו צפונית לי-ם?

יצחק ד

New member
אריאל,לפי המודלים האויר מספיק קר, וגם הים

לא ימנע את המשך השלגים בירושלים. מה שמיוחד בהתחדשות של האפיק, כמויות הגשם האדירות לאורך חופי ישראל, והצפות חמורות מאד.
אני דוקא מאד חושש מהצפת האיילון, ונחלים מהמרכז ודרומה. לציידי השטפונות, היזהרו ביותר, הטבע תמיד יהיה חזק מכם.

OCNBND

New member
נחכה לסונדה בעוד כמה דקות...

נקווה שה-500 ימשיך להיות קר מהחזוי כמו בסונדה של 2 בלילה.

oneman2

New member
האם צפויים עננים מפותחים יותר?

עד עכשיו בשפלה אמנם נהנינו מגשם בלתי פוסק, אבל בעצמה נמוכה. בלילה משתפרים הסיכויים לס"ר וברד?

יצחק,למי שמאיתנו לא מבין

מה אומר האוויר הקר על אריאל?והאם ניזכה לראות כמות יפה של שלג?

barnea1

New member
צפויים משקעים בכל טווח התחזית

כך שמלבד מעקב אחרי המכ"ם אין לי תשובה אחרת בשבילך. אנחנו כבר קרובים להתחדשות הפעילות וכעת עלינו לראות אם האטמוספירה תתנהג כצפוי, או שתפתיע.

eran2020

New member
תודה רבה

התחזית שלך מדוייקת
ופשוט כיף לקרוא אותה.

בגוש דן ממש קר, אפילו עם חימום קצת קר
ומחר ושבת יהיה עוד יותר קר.

יצחק ד

New member
אפשר כבר לראות באנימציית הלווין, שבלבנון

נכנסת העננות, שתרד בקרוב לצפון הארץ, כשהרוחות משנות כיוונן, לדרום- דרום מערביות.העננות הזו, תחדש את השלגים בהרי הצפון בשעות
הקרובות בע"ה.

למעלה