‬ שרשור הכוונה ומודיעין 30/11-29/11

מצב
הנושא נעול.

redsnowhite

New member
אוניברסיטת תל אביב - שער 1

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
שלום,

אני צריכה להגיע לבניין רוזנברג של מדעי היהדות (הכניסה היא דרך שער 1) באוניברסיטת תל אביב , רמת אביב.

אני מגיעה ברכבת, איך ניתן לעשות זאת?

תודה רבה מראש ושבוע נהדר

mister K

New member
יורדים ברכבת ת"א האוניברסיטה

שלום,

אני צריכה להגיע לבניין רוזנברג של מדעי היהדות (הכניסה היא דרך שער 1) באוניברסיטת תל אביב , רמת אביב.

אני מגיעה ברכבת, איך ניתן לעשות זאת?

תודה רבה מראש ושבוע נהדר
יוצאים מהתחנה ביציאה המערבית לכיוון האוניברסיטה (לא לכיוון מרכז הירידים) ולוקחים מהמסוף של דן קו 7, 45 או 289 לנסיעה ממש קצרה עד שער 1.

redsnowhite

New member
תודה תודה תודה!

יוצאים מהתחנה ביציאה המערבית לכיוון האוניברסיטה (לא לכיוון מרכז הירידים) ולוקחים מהמסוף של דן קו 7, 45 או 289 לנסיעה ממש קצרה עד שער 1.
תודה תודה תודה!

מאור1981

New member
חופשי חודשי מרחובות להוד השרון, HELP...

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

שלום לכולם,

מקווה שזה מקובל ובסדר שאני שואל כאן בפורום.... אני צריך לנסוע הלוך חזור מרחובות (שכונת היובל) להוד השרון (איזור תעשייה נווה נאמן) כל יום לעבודה. מרחובות יש קו 164 לפתח תקווה ומשם אני צריך אוטובוס נוסף ל-4-5 תחנות עד הוד השרון. לקו 164 יש חופשי חודשי (265 ש"ח), אבל בשביל להגיע מפתח תקווה להוד השרון אני חייב לרכוש בנוסף חופשי חודשי לכל איזור המרכז (256 ש"ח)?! יש אפשרות אחרת או פתרון כלשהו שימנע ממני את הצורך לשלם לאגד 521 ש"ח כל חודש?

אודה לכם מאוד על העזרה,
מאור

נראה שאין ברירה
אפשר לצמצם עלויות קצת

שלום לכולם,

מקווה שזה מקובל ובסדר שאני שואל כאן בפורום.... אני צריך לנסוע הלוך חזור מרחובות (שכונת היובל) להוד השרון (איזור תעשייה נווה נאמן) כל יום לעבודה. מרחובות יש קו 164 לפתח תקווה ומשם אני צריך אוטובוס נוסף ל-4-5 תחנות עד הוד השרון. לקו 164 יש חופשי חודשי (265 ש"ח), אבל בשביל להגיע מפתח תקווה להוד השרון אני חייב לרכוש בנוסף חופשי חודשי לכל איזור המרכז (256 ש"ח)?! יש אפשרות אחרת או פתרון כלשהו שימנע ממני את הצורך לשלם לאגד 521 ש"ח כל חודש?

אודה לכם מאוד על העזרה,
מאור
נראה שאין ברירה
אפשר לצמצם עלויות קצת
אם במקום לקנות חופשי חודשי רחובות - פתח תקווה קונים חופשי חודשי רחובות - ראשל"צ ב-242 ש"ח, כי הרי החופשי-חודשי המרחבי מגיע עד ראשון.

olli3

New member
מנהל
אפשר לחסוך כ-100 ש"ח בכל חודש בשימוש בקווי

נראה שאין ברירה
אפשר לצמצם עלויות קצת
אם במקום לקנות חופשי חודשי רחובות - פתח תקווה קונים חופשי חודשי רחובות - ראשל"צ ב-242 ש"ח, כי הרי החופשי-חודשי המרחבי מגיע עד ראשון.
אפשר לחסוך כ-100 ש"ח בכל חודש בשימוש בקווי
מטרופולין במקטע שבין רחובות לראשל"צ. פשוט נוסעים עם 351/367/371, עלות הנסיעה היא 4.70 לכל נסיעה במזומן. בשימוש ברב קו כל נסיעה יוצאת 3.76 ש"ח.

האבסורד שזה יצא יותר מהיר מנסיעה ב164/165 שעוצרים בכל תחנה אפשרת בין רחובות לראשל"צ בעוד 351/367/371 עוצרים רק במקומות מרכזיים ברחובות, נס ציונה וראשל"צ. כך שיוצא שגם חוסכים זמן נסיעה.

הבעיות היחידות הן שהקווים הראשונים מגיעים בבוקר סביב 7:00 לרחובות וש367 בכיוון הנסיעה לראשל"צ מוריד רק במשביר (בכיוון ההפוך הוא אוסף מהמרכזית הישנה בראשל"צ).

olli3

New member
מנהל
יש אופציות זולות יותר>>>

שלום לכולם,

אודה לכם מאוד על העזרה,
מאור
יש אופציות זולות יותר>>>
בין רחובות לראשון לציון ניתן לנסוע גם עם קווים 351/367/371 של מטרופולין. חשוב!!! אתה מבקש נסיעה בקוד 2 (4.70 לנסיעה) לראשון לציון - תחנה מרכזית ישנה או למצבה. בשימוש ברב קו אתה תקבל עוד הנחה של 20% על הנסיעה הזאת, כך שבעבור כל נסיעה אתה תשלם 3.76 ש"ח. בחודש עבודה ממוצע יש את 22 ימים, זה יצא לך 165 ש"ח בעבור הנסיעות בקווי מטרופולין בין רחובות לראשון לציון.

היתרונות:

1. עלות נמוכה בהרבה כל חודש.

2. קווים ישירים ומהירים בין רחובות לראשל"צ, כמעט ללא תחנות ביניים לעומת 164 שעוצר בכל תחנה ותחנה וגם עמוס להחריד.

יש לך שתי בעיות עם זה:

1. בכיוון הנסיעה מרחובות לראשון לציון, קו 367 לא עובר במרכזית ראשל"צ ישנה אלא עוצר במשביר לצרכן (על ז'בוטינסקי פינת רוטשילד - 5 דקות הליכה מהמרכזית הישנה). בכיוון ההפוך, הוא אוסף ממרכזית ראשל"צ הישנה לכיוון רחובות.

2. 367 ו371 הראשונים יוצאים מבאר שבע ב5:30 בבוקר. מכיוון שמדובר בשעת בוקר מוקדמת, אני מניח שהם מגיעים לרחובות סביב 7 בבוקר. אם זה מתאים לך - זה יכול להיות לא רע בהוזלת הנסיעה.

אופציות נוספות:

קיים חופשי חודשי של רחובות, נס ציונה, ראשון לציון ובאר יעקב (משותף לאגד וסופרבוס) אשר עולה 242 ש"ח. אז האופציה הזו תחסוך לך 23 ש"ח לחודש.

ויש את הרכבת, יש לך כרטיס חופשי חודשי משולב אוטובוסים כזה: נסיעות חופשיות בין רחובות לת"א ברכבת ונסיעות חופשיות בכל מרחב גוש דן והשרון באוטובוסים. העלות היא 490 ש"ח. הנסיעה תתבצע ברכבת מרחובות לתחנת ת"א סבידור מרכז ומשם עם קו 249 מטרופולין, קו ישיר להוד השרון ולאיזור התעשיה נווה נאמן.

ודר"א בחופשי חודשי מרחבי בגוש דן והשרון, אתה לא משלם רק לאגד. הסכום של החופשי חודשי מתחלק על פי אחוזים קבועים מראש בין החברות: אגד, דן, מטרופולין וקווים.

טיפים לנסיעה מהירה יותר:

ראשית אציין שמפתח תקווה להוד השרון, גם קו 641 של חברת קווים טוב לך (ונכלל באותו החופשי חודשי), בנוסף ל561/921 ושותפיהם של אגד.

שנית אציין שבין רחובות לצומת גבעת שמואל פעיל קו מהיר - קו 319 של אגד. הקו נוסע כמעט ללא עצירות בין רחובות לבר אילן (לא עוצר במסובים, לא נכנס לאלוף שדה, לא עוצר בנס ציונה מלבד הקניותר ומרכזית נס ציונה ולא עוצר בראשל"צ מלבד המרכזית הישנה). בין המרכזית הישנה בראשל"צ לצומת גבעת שמואל, אין לו שום תחנה, נוסע ישירות. היתרון בו, הוא יכול לחסוך לך כחצי שעה נסיעה בבוקר ומגבעת שמואל אתה ממשיך לפתח תקווה עם 164. החסרון, הנסיעה הראשונה שלו יוצאת ב7:10 בבוקר.

שלישית אציין שבבקרים קיימת חלופה טיפה יותר מהירה בין רחובות לפתח תקווה והיא קו 165. קו זה פשוט מדלג על מסוף אלוף שדה שהכניסה והיציאה ממנו בבקרים לוקחת 15 דקות.

olli3

New member
מנהל
שכחתי לציין את העלויות של האופציה הראשונה

יש אופציות זולות יותר>>>
בין רחובות לראשון לציון ניתן לנסוע גם עם קווים 351/367/371 של מטרופולין. חשוב!!! אתה מבקש נסיעה בקוד 2 (4.70 לנסיעה) לראשון לציון - תחנה מרכזית ישנה או למצבה. בשימוש ברב קו אתה תקבל עוד הנחה של 20% על הנסיעה הזאת, כך שבעבור כל נסיעה אתה תשלם 3.76 ש"ח. בחודש עבודה ממוצע יש את 22 ימים, זה יצא לך 165 ש"ח בעבור הנסיעות בקווי מטרופולין בין רחובות לראשון לציון.

היתרונות:

1. עלות נמוכה בהרבה כל חודש.

2. קווים ישירים ומהירים בין רחובות לראשל"צ, כמעט ללא תחנות ביניים לעומת 164 שעוצר בכל תחנה ותחנה וגם עמוס להחריד.

יש לך שתי בעיות עם זה:

1. בכיוון הנסיעה מרחובות לראשון לציון, קו 367 לא עובר במרכזית ראשל"צ ישנה אלא עוצר במשביר לצרכן (על ז'בוטינסקי פינת רוטשילד - 5 דקות הליכה מהמרכזית הישנה). בכיוון ההפוך, הוא אוסף ממרכזית ראשל"צ הישנה לכיוון רחובות.

2. 367 ו371 הראשונים יוצאים מבאר שבע ב5:30 בבוקר. מכיוון שמדובר בשעת בוקר מוקדמת, אני מניח שהם מגיעים לרחובות סביב 7 בבוקר. אם זה מתאים לך - זה יכול להיות לא רע בהוזלת הנסיעה.

אופציות נוספות:

קיים חופשי חודשי של רחובות, נס ציונה, ראשון לציון ובאר יעקב (משותף לאגד וסופרבוס) אשר עולה 242 ש"ח. אז האופציה הזו תחסוך לך 23 ש"ח לחודש.

ויש את הרכבת, יש לך כרטיס חופשי חודשי משולב אוטובוסים כזה: נסיעות חופשיות בין רחובות לת"א ברכבת ונסיעות חופשיות בכל מרחב גוש דן והשרון באוטובוסים. העלות היא 490 ש"ח. הנסיעה תתבצע ברכבת מרחובות לתחנת ת"א סבידור מרכז ומשם עם קו 249 מטרופולין, קו ישיר להוד השרון ולאיזור התעשיה נווה נאמן.

ודר"א בחופשי חודשי מרחבי בגוש דן והשרון, אתה לא משלם רק לאגד. הסכום של החופשי חודשי מתחלק על פי אחוזים קבועים מראש בין החברות: אגד, דן, מטרופולין וקווים.

טיפים לנסיעה מהירה יותר:

ראשית אציין שמפתח תקווה להוד השרון, גם קו 641 של חברת קווים טוב לך (ונכלל באותו החופשי חודשי), בנוסף ל561/921 ושותפיהם של אגד.

שנית אציין שבין רחובות לצומת גבעת שמואל פעיל קו מהיר - קו 319 של אגד. הקו נוסע כמעט ללא עצירות בין רחובות לבר אילן (לא עוצר במסובים, לא נכנס לאלוף שדה, לא עוצר בנס ציונה מלבד הקניותר ומרכזית נס ציונה ולא עוצר בראשל"צ מלבד המרכזית הישנה). בין המרכזית הישנה בראשל"צ לצומת גבעת שמואל, אין לו שום תחנה, נוסע ישירות. היתרון בו, הוא יכול לחסוך לך כחצי שעה נסיעה בבוקר ומגבעת שמואל אתה ממשיך לפתח תקווה עם 164. החסרון, הנסיעה הראשונה שלו יוצאת ב7:10 בבוקר.

שלישית אציין שבבקרים קיימת חלופה טיפה יותר מהירה בין רחובות לפתח תקווה והיא קו 165. קו זה פשוט מדלג על מסוף אלוף שדה שהכניסה והיציאה ממנו בבקרים לוקחת 15 דקות.
שכחתי לציין את העלויות של האופציה הראשונה
כמו שצריך.

כפי שאמרתי, נסיעה בודדת עם רב קו בין רחובות לראשל"צ בקווי חברת מטרופולין תעלה 3.76. בחודש עבודה ממוצע יש 22 ימים ונוסעים פעמיים ביום (בכל כיוון פעם אחת), קרי 3.76X22=165 ש"ח.

אז יש לנו 165 ש"ח למטרופולין בעבור קישור בין רחובות לראשל"צ.

לסכום הזה אנחנו מוסיפים את עלות החופשי חודשי מרכזי שעולה 235 ש"ח. ויוצא שאנחנו מגיעים ל235=165=400 ש"ח.

סה"כ באופציה זו - 400 ש"ח לחודש.

4XTOS

New member
הגעה לתחנת כיבוי אש רמת גן מכפר סבא

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

הגעה לתחנת כיבוי אש רמת גן מכפר סבא
אני צריך להיות שמה בסביבות 4-4וחצי אחרי צהריים ביום חמישי הקרוב
יציאה מכפר סבא

felixr

New member
ארלוזורוב זה ליד רכבת מרכז

מאיפה לוקחים את קו 60?
ובאיזה שעה לצאת מכפ"ס?
האם ארלוזורוב זה רכבת מרכז?
ארלוזורוב זה ליד רכבת מרכז
לוקחים את 60 מרחוב על פרשת דרכים. כלומר את יורדת מ567, וחוצה את הכביש לצד של הפארק, שם יש תחנות.

דרך קצת יותר מהירה: יורדים מ-567

מאיפה לוקחים את קו 60?
ובאיזה שעה לצאת מכפ"ס?
האם ארלוזורוב זה רכבת מרכז?
דרך קצת יותר מהירה: יורדים מ-567
בז'בוטינסקי/ביאליק ברמת גן (כ-3 תחנות אחרי מכון מור), חוצים את הכביש ולוקחים את קו 67 עד המקום. 67 תדיר יותר מ-60 והנסיעה קצת יותר קצרה.
ועוד הערה: אם כבר נוסעים לרכבת מרכז, לא חייבים לנסוע ב-567 - אפשר גם ב-149 שמהיר באותה מידה.

רשף13

New member
שואל שוב - הכוונה לנתניה

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

שואל שוב - הכוונה לנתניה
שלום,

אודה להכוונה מתל אביב או כפר סבא לרחוב המלאכה 39 א. תעשיה פולג, נתניה.

שאלתי השבוע וקיבלתי תשובה מסובכת, אשמח להכוונה פשוטה.

תודה וחג שמח !

מצב
הנושא נעול.
למעלה