‬ שרשור הכוונה ומודיעין 29/12

מצב
הנושא נעול.

down under

New member
קו 166 של דן עד למסוף כרמלית

שאלה נוספת: רח' הירקון 19, ת"א
כיצד מגיעים לרח' הירקון 19, ת"א מצומת סירקין, פ"ת?
[עליי להיות שם ביום שלישי, ב9:00 בבוקר]

תודה רבה מראש!
קו 166 של דן עד למסוף כרמלית
ומשם הליכה של בערך 10 דקות +- עד ליעד.

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לרחוב הברזל 6
אני רוצה להגיע לרמת החייל (לעתידים) לרחוב הברזל 10 מחולון תל גיבורים

down under

New member
לרחוב הברזל 6
אני רוצה להגיע לרמת החייל (לעתידים) לרחוב הברזל 10 מחולון תל גיבורים
חפש באתר של דן את התחנות של קו 89, 189
וראה אם קל לך להגיע לאחת מהן.
או לקחת רכבת מאחת מ-4 תחנות בת ים/חולון עד לבני ברק ומשם אפשר
או בהליכה של רבע שעה או בנסיעה עם (כמעט) כל קו שבתחנות שבגשר הענק
של מבצע קדש שנמצא 3 דקות הליכה איטית מהרכבת.

נועה 081

New member
מבאר שבע לאסותא רמת החייל ת"א

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

שלום לכולם,
אשמח שתעזרו לי בבחירת הדרך הטובה ביותר מבאר שבע לבית חולים אסותא ברמת החייל תל אביב.
המון תודה :)

down under

New member
אוטובוס לסבידור (ארלוזורוב) או רכבת לת"א

שלום לכולם,
אשמח שתעזרו לי בבחירת הדרך הטובה ביותר מבאר שבע לבית חולים אסותא ברמת החייל תל אביב.
המון תודה :)
אוטובוס לסבידור (ארלוזורוב) או רכבת לת"א
מרכז (סבידור/ארלוזורוב) ומשם ללכת לרח' על פרשת דרכים
ולחצות את הכביש למדרכה הרחוקה, זו שצמודה לפארק הענק שמחסורי דיור הקימו
בו מלא אוהלים.
משם בעיקר קו 142 אבל גם 40,42 משולב עם הליכה.
אם זה עם 40 יש הכי הרבה הליכה, מראול ולנברג פינת מבצע קדש ועד
לביה"ח. להערכתי זה 15 דקות הליכה (אם אין גשם אז סבבה כי נעים ואין חמסינים).

אם זה עם 42 יש קצת פחות הליכה אבל עדיין יותר מ-7 דקות הליכה.

כאמור עם 142 זה בקושי 3 דקות הליכה, לרדת בולנברג פינת הנחושת וללכת
על רח' הנחושת עד שמגיעים. זה רחוב מאוד קצר (פחות מ-150 מ' אורכו).

תדירות קו 142 היא מעולה, במקרה הרע כל רבע שעה ולעתים אפילו כל 10 עד 12
דקות אמור להגיע אוטובוס.

olli3

New member
מנהל
הכי טוב זה רכבת לתל אביב האוניברסיטה.

הכי טוב זה רכבת לתל אביב האוניברסיטה.
משם יש לצאת לשדרות רוקח ולחצות לצד השני של רוקח. מתחנת האוטובוס שם ממשיכים עם 12/189 של דן.

זה כמובן אם בוחרים לנסוע ברכבת. הנסיעה ב380 זולה יותר כמעט פי שניים ומהירה במידה זהה, גם בשעות הבוקר. קו 380 נוסע דרך כביש 6 והנתיב המהיר.

איזה קו מגיע מהתחנה-המרכזית בתל-אביב ל

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

איזה קו מגיע מהתחנה-המרכזית בתל-אביב ל
רחוב אברבנאל בתל-אביב

רתם, take it easy

תמחתת!

מי אמר שחייבים לעבור בתחנה המרכזית?
נא לציין נקודת מוצא מדויקת ממנה מגיעים.
רתם, take it easy
גם אותי זה מעצבן למדי, אבל להתעצבן כנראה לא יעזור.. אנשים רבים סובלים וכנראה ימשיכו לסבול מ "בורות גאוגרפית\ תחבורתי", לכן לדעתי כדאי פשוט לעשות "העתק" - "הדבק" לתוכן הבא, בכל מתן מענה לשואל שמבקש הכוונה מתמח"ת:

לידיעתך, התחנה המרכזית היא לא נקודת ההחלפה היחידה ( ברוב המקרים, החלפת אוטובוס בתחנה המרכזית רק מסרבל ומאריך את משך הנסיעה הכולל)
במידה ותבחר\י לציין מהכין את\ה יוצא\ת לדרך, נוכל להמליץ על אפשרויות יעילות יותר להגיע לייעד

mister K

New member
אני לא עצבני כלל

רתם, take it easy
גם אותי זה מעצבן למדי, אבל להתעצבן כנראה לא יעזור.. אנשים רבים סובלים וכנראה ימשיכו לסבול מ "בורות גאוגרפית\ תחבורתי", לכן לדעתי כדאי פשוט לעשות "העתק" - "הדבק" לתוכן הבא, בכל מתן מענה לשואל שמבקש הכוונה מתמח"ת:

לידיעתך, התחנה המרכזית היא לא נקודת ההחלפה היחידה ( ברוב המקרים, החלפת אוטובוס בתחנה המרכזית רק מסרבל ומאריך את משך הנסיעה הכולל)
במידה ותבחר\י לציין מהכין את\ה יוצא\ת לדרך, נוכל להמליץ על אפשרויות יעילות יותר להגיע לייעד
אני לא עצבני כלל
דווקא בכל פעם שאני רושם את הביטוי תמחתת זה חצי בצחוק.
אני מבסוט שהגולשים מספקים לי הזדמנויות להוכיח את מיתוס התמחתת
ולטפל בבעיה.

down under

New member
שמע, מה לעשות שמחוץ לגוש דן

אני לא עצבני כלל
דווקא בכל פעם שאני רושם את הביטוי תמחתת זה חצי בצחוק.
אני מבסוט שהגולשים מספקים לי הזדמנויות להוכיח את מיתוס התמחתת
ולטפל בבעיה.
בכל רחבי יזגרוּאל מדינת דווקא יותר נוח וקל להגיע ליעד בתוך עיר X ע"י החלפה/הגעה לתחנה המרכזית של אותה עיר.
אנשים משליכים הן מעצמם (מהעיר שלהם) והן מהמלה מרכזית (התחנה המרכזית החדשה של ת"א מכילה את המלה המבלבלת מרכזית).
שתי הסיבות גם יחד והעדר הידע המספיק לגבי התח"ץ הגוש דני בכלל והתל אביבי בפרט הן הן הסיבות למחלת התמחתת ובלועזית סנטרליטיס אוטובוסיטיס.

יש מספר ערים בישראל שבהם גם בתוך העיר

בכל רחבי יזגרוּאל מדינת דווקא יותר נוח וקל להגיע ליעד בתוך עיר X ע"י החלפה/הגעה לתחנה המרכזית של אותה עיר.
אנשים משליכים הן מעצמם (מהעיר שלהם) והן מהמלה מרכזית (התחנה המרכזית החדשה של ת"א מכילה את המלה המבלבלת מרכזית).
שתי הסיבות גם יחד והעדר הידע המספיק לגבי התח"ץ הגוש דני בכלל והתל אביבי בפרט הן הן הסיבות למחלת התמחתת ובלועזית סנטרליטיס אוטובוסיטיס.
לא יותר נוח וקל להגיע ליעד ע"י החלפה בתחנה המרכזית.
הדוגמה הבולטת ביותר, אף יותר מת"א, היא חיפה.
אני לא יכול לחשוב על נסיעה בתוך חיפה שתכלול החלפה בתחנה מרכזית.
דוגמה נוספת: ראשון לציון. מעטים המקרים שבהם בנסיעה עירונית בראשל"צ צריך להחליף בתחנה המרכזית שלה.
וזה נכון ברוב המקרים גם בפתח תקוה. גם מרכז העיר וגם בילינסון מהווים נקודות החלפה הרבה יותר נוחות מאשר המזבלה המתקראת התחנה המרכזית של פתח תקוה.

ואם התכוונת להגעה לעיר מבחוץ, אז מה שכתבתי על

לא יותר נוח וקל להגיע ליעד ע"י החלפה בתחנה המרכזית.
הדוגמה הבולטת ביותר, אף יותר מת"א, היא חיפה.
אני לא יכול לחשוב על נסיעה בתוך חיפה שתכלול החלפה בתחנה מרכזית.
דוגמה נוספת: ראשון לציון. מעטים המקרים שבהם בנסיעה עירונית בראשל"צ צריך להחליף בתחנה המרכזית שלה.
וזה נכון ברוב המקרים גם בפתח תקוה. גם מרכז העיר וגם בילינסון מהווים נקודות החלפה הרבה יותר נוחות מאשר המזבלה המתקראת התחנה המרכזית של פתח תקוה.
ואם התכוונת להגעה לעיר מבחוץ, אז מה שכתבתי על
חיפה לא רלוונטי.

olli3

New member
מנהל
ברוב המקרים זה לא ככה.

ברוב המקרים זה לא ככה.
הנה ערים כאלו:

באר שבע
אשדוד
נתניה
כפר סבא
הרצליה
פתח תקווה
אשקלון
דימונה
יבנה
רחובות
נס ציונה
ראשון לציון

ובצפון אני פחות בקיא.

בעיקרון מבין הערים הגדולות רק ירושלים וחיפה הן ערים שהתחנות המרכזיות בהן הן היעד הבלעדי או הכמעט בלעדי בעיר כדי להחליף קווים, כי הן נמצאות בשער העיר.

olli3

New member
מנהל
התייחסתי להגעה לערים מעיר אחרת.

ברוב המקרים זה לא ככה.
הנה ערים כאלו:

באר שבע
אשדוד
נתניה
כפר סבא
הרצליה
פתח תקווה
אשקלון
דימונה
יבנה
רחובות
נס ציונה
ראשון לציון

ובצפון אני פחות בקיא.

בעיקרון מבין הערים הגדולות רק ירושלים וחיפה הן ערים שהתחנות המרכזיות בהן הן היעד הבלעדי או הכמעט בלעדי בעיר כדי להחליף קווים, כי הן נמצאות בשער העיר.
התייחסתי להגעה לערים מעיר אחרת.

down under

New member
אני מתכוון להגעה לשכונה ג' בעיר ב'

ברוב המקרים זה לא ככה.
הנה ערים כאלו:

באר שבע
אשדוד
נתניה
כפר סבא
הרצליה
פתח תקווה
אשקלון
דימונה
יבנה
רחובות
נס ציונה
ראשון לציון

ובצפון אני פחות בקיא.

כשיוצאים מעיר א'.

בבגדול ולדעתי במרבית המקרים יותר קל לעשות זאת על ידי המשך נסיעה לעיר ב' למרכזית שלה ואז לקחת קו שכונתי ל-ג'.
חוץ מהמקרים בהם הקו מ-א' ל-ב' עובר בציר ראשי ובו יש תחנות לשכונה ג'.

אבל אם ג' לא נמאצת בין הכניסה לעיר לבין התחנה המרכזית של אותה עיר, הרי שמ-א' לשכונה ג' יותר קל ונוח זה לעבור אוטובוסים בתחנה המרכזית של ב'.

ראה: חדרה
חיפה
עפולה
טבריה
עכו
נהריה
בפרדס חנה כרכור (כשעוד היתה מרכזית וזה היה לא מזמן [פחות מ-10 שנים שאין יותר מרכזית בפרדס חנה])
ירושלים
גם בבאר שבע אם אני בא מת"א/חיפה וצריך לנאות לון או לשכונות שליד מה שהיה פעם גלידה מונטנה יותר קל ונוח (אלא אם כן מכירים ממש טוב את כל הקווים) להחליף במרכזית

גם נתניה, לבאים מחיפה וחדרה באוטובוס יותר קל ונוח למי שצריך לשכונות הדרומיות להחליף במרכזית
כנ"ל כפ"ס אם באתי מת"א או פ"ת או חדרה או חיפה ואני צריך לשכונת קפלן (שהיא במזרח העיר) יותר קל ונוח לעשות את המעבר במרכזית כפ"ס

אילת

olli3

New member
מנהל
לרוב שכונות באר שבע המרכזית מאריכה את הדרך.

כשיוצאים מעיר א'.

בבגדול ולדעתי במרבית המקרים יותר קל לעשות זאת על ידי המשך נסיעה לעיר ב' למרכזית שלה ואז לקחת קו שכונתי ל-ג'.
חוץ מהמקרים בהם הקו מ-א' ל-ב' עובר בציר ראשי ובו יש תחנות לשכונה ג'.

אבל אם ג' לא נמאצת בין הכניסה לעיר לבין התחנה המרכזית של אותה עיר, הרי שמ-א' לשכונה ג' יותר קל ונוח זה לעבור אוטובוסים בתחנה המרכזית של ב'.

ראה: חדרה
חיפה
עפולה
טבריה
עכו
נהריה
בפרדס חנה כרכור (כשעוד היתה מרכזית וזה היה לא מזמן [פחות מ-10 שנים שאין יותר מרכזית בפרדס חנה])
ירושלים
גם בבאר שבע אם אני בא מת"א/חיפה וצריך לנאות לון או לשכונות שליד מה שהיה פעם גלידה מונטנה יותר קל ונוח (אלא אם כן מכירים ממש טוב את כל הקווים) להחליף במרכזית

גם נתניה, לבאים מחיפה וחדרה באוטובוס יותר קל ונוח למי שצריך לשכונות הדרומיות להחליף במרכזית
כנ"ל כפ"ס אם באתי מת"א או פ"ת או חדרה או חיפה ואני צריך לשכונת קפלן (שהיא במזרח העיר) יותר קל ונוח לעשות את המעבר במרכזית כפ"ס

אילת
לרוב שכונות באר שבע המרכזית מאריכה את הדרך.
החלפה על שדרות רגר לרוב השכונות, תהיה מהירה יותר. סה"כ ל3 שכונות ההחלפה במרכזית היא האופציה היחידה - נווה נוי, שכונה ט' ונאות לון. לכל שאר השכונות ההחלפה המהירה תהיה לאורך שדרות רגר.

שזה רק מוכיח את מה שאמרתי מקודם, ב80% מהמקרים של הגעה לבאר שבע מעיר אחרת וב70% מהמקרים של נסיעות פנימיות - ההחלפה במרכזית תאריך את הדרך.

בכל מקרה, ברוב הערים בישראל המרכזית אינה נמצאת בכניסה הראשית של העיר אלא במרכז העיר ולכן ברוב המקרים קווים בין עירוניים מטיילים קצת בעיר לפני שהם מגיעים לתחנה המרכזית ולכן יש גמישות יתרה של החלפה קווים בתחנות שונות בדרך למרכזית של אותה העיר (או שאפילו אין צורך בהחלפה שכזאת).

מצב
הנושא נעול.
למעלה