‬ שרשור הכוונה ומודיעין 24/07

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

Jupiterian

New member
הגעה לגבעת שמואל

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

הגעה לגבעת שמואל
שלום,
מעונינת להגיע מאזור כפר המכביה בר"ג לרח' דוד בן גוריון בגבעת שמואל
אשמח לעזרה.
תודה

olli3

New member
מנהל
דוד בן גוריון הינו רחוב ארוך למדיי בגב"ש.

הגעה לגבעת שמואל
שלום,
מעונינת להגיע מאזור כפר המכביה בר"ג לרח' דוד בן גוריון בגבעת שמואל
אשמח לעזרה.
תודה
יש לצאת מכפר המכביה לכיוון אלוף שדה. בהגיעך לאלוף שדה עלי על 43 דן, 56/168 של קווים לנסיעה של תחנה אחת למסוף אלוף שדה. משם המשיכי בקו 164 לנסיעה של שתי תחנות או שלוש, תלוי היכן היעד שלך בבן גוריון. מקו 164 או שיורדים בצומת גבעת שמואל (מול קוקה קולה) או בגשר רמת אלחנן.

אם את רוצה דרך הגעה ממש לבן גוריון עצמו, סעי כך: 43/56/168 לנסיעה של 3 תחנות (יורדים תחנה אחת אחרי בר אילן). חוצים לצד השני וממשיכים משם עם 69/169 קווים. יש לקחת בחשבון שתדירותם אינה גבוהה. כמו כן, הקווים נוסעם על בן גוריון בטווח שבין עיריית גבעת שמואל ועד לצומת גבעת שמואל. בחלק הצפוני של בן גוריון הם לא עוברים אלא נוסעים בלוחמי הגטאות המקביל.

בלילות פועל קו לילה מאלוף שדה פינת ברנשטיין (מאותה תחנת עלייה שציינתי בתחילת הודעה זו) ישירות לתוך גבעת שמואל. מספרו 463 והוא מופעל ע"י דן.

mister K

New member
ההחלפה היא כן בבר אילן.

יש לצאת מכפר המכביה לכיוון אלוף שדה. בהגיעך לאלוף שדה עלי על 43 דן, 56/168 של קווים לנסיעה של תחנה אחת למסוף אלוף שדה. משם המשיכי בקו 164 לנסיעה של שתי תחנות או שלוש, תלוי היכן היעד שלך בבן גוריון. מקו 164 או שיורדים בצומת גבעת שמואל (מול קוקה קולה) או בגשר רמת אלחנן.

אם את רוצה דרך הגעה ממש לבן גוריון עצמו, סעי כך: 43/56/168 לנסיעה של 3 תחנות (יורדים תחנה אחת אחרי בר אילן). חוצים לצד השני וממשיכים משם עם 69/169 קווים. יש לקחת בחשבון שתדירותם אינה גבוהה. כמו כן, הקווים נוסעם על בן גוריון בטווח שבין עיריית גבעת שמואל ועד לצומת גבעת שמואל. בחלק הצפוני של בן גוריון הם לא עוברים אלא נוסעים בלוחמי הגטאות המקביל.

בלילות פועל קו לילה מאלוף שדה פינת ברנשטיין (מאותה תחנת עלייה שציינתי בתחילת הודעה זו) ישירות לתוך גבעת שמואל. מספרו 463 והוא מופעל ע"י דן.
ההחלפה היא כן בבר אילן.
יורדים בתחנת דרך בר אילן/אהרון קציר, חוצים את הכביש לכיוון שכונת רמת אילן והולכים עד המרכז המסחרי. משם יש 18/69/169 ולצד הדרומי של בן גוריון גם 45.
אם נוסעים בקו 43, אפשר להמשיך לתחנה השנייה שלו באהרון קציר ואז פשוט חוצים את הכביש לתחנה של 45/69.
אבל לדעתי בכלל עדיף להחליף במסוף אלוף שדה לקו 164 ולנסוע איתו עד מחלף גבעת שמואל או עד תחנת הדלק אורלי (תלוי לאן צריכים בבן גוריון) ומשם ברגל.

olli3

New member
מנהל
זו הליכה של חצי קילומטר, איך זה מומלץ בדיוק?

ההחלפה היא כן בבר אילן.
יורדים בתחנת דרך בר אילן/אהרון קציר, חוצים את הכביש לכיוון שכונת רמת אילן והולכים עד המרכז המסחרי. משם יש 18/69/169 ולצד הדרומי של בן גוריון גם 45.
אם נוסעים בקו 43, אפשר להמשיך לתחנה השנייה שלו באהרון קציר ואז פשוט חוצים את הכביש לתחנה של 45/69.
אבל לדעתי בכלל עדיף להחליף במסוף אלוף שדה לקו 164 ולנסוע איתו עד מחלף גבעת שמואל או עד תחנת הדלק אורלי (תלוי לאן צריכים בבן גוריון) ומשם ברגל.
והלכתי את זה כבר, יחד עם הרמזור המעיק הזה שם כששיערתי לי שתהיה תחנה מהעבר השני של הכביש... לא כיף בכלל.

אומנם מהתחנה ההיא יש גם את 8 של קווים ו18 של דן, אבל מה הם כבר שווים עם התדירות הלא גבוהה שלהם. לא הייתי הולך את הקטע הזה ברגל כשתחנה אחת אחרי יש לי תחנה מול תחנה וזה גם מה שאני עושה כשאני פעם ב... צריך לבצע שם החלפה.

mister K

New member
תחנה אחרי זה כבר ק.אונו ואין משם כלום לגב"ש.

והלכתי את זה כבר, יחד עם הרמזור המעיק הזה שם כששיערתי לי שתהיה תחנה מהעבר השני של הכביש... לא כיף בכלל.

אומנם מהתחנה ההיא יש גם את 8 של קווים ו18 של דן, אבל מה הם כבר שווים עם התדירות הלא גבוהה שלהם. לא הייתי הולך את הקטע הזה ברגל כשתחנה אחת אחרי יש לי תחנה מול תחנה וזה גם מה שאני עושה כשאני פעם ב... צריך לבצע שם החלפה.
69 כבר מזמן לא יוצא מדרך בר אילן אלא מתל השומר. הוא נוסע על אהרון קציר כמו שאר הקווים שמגיעים מתל השומר.
69 גם לא יותר תדיר מהתדירות המשותפת של 18ב ו-45 ולכן הגעה לתחנה משותפת שלהם מעלה משמעותית את התדירות (בערך פי 2 אם לא יותר).
מה שאמרת נכון רק לקו 43 אבל לא לקווים 56 ו-168.

וההליכה למרכז המסחרי היא הליכה של 5 דקות בדיוק ואפילו פחות (כ-350 מטר ולא חצי קילומטר).
אני מכיר טוב את כל האזור שם ובמשך תקופה מסוימת הלכתי את זה מדי יום. עד קצה שכונת רמת אילן זה 8 דקות על השעון, עד המרכז המסחרי זה פחות. גם את התזמון של הרמזורים בצומת אני כבר מכיר בעל פה. הרמזור השני רוב הזמן ירוק.

olli3

New member
מנהל
אתה בהחלט צודק. הייתי בקבעון של 43.

69 כבר מזמן לא יוצא מדרך בר אילן אלא מתל השומר. הוא נוסע על אהרון קציר כמו שאר הקווים שמגיעים מתל השומר.
69 גם לא יותר תדיר מהתדירות המשותפת של 18ב ו-45 ולכן הגעה לתחנה משותפת שלהם מעלה משמעותית את התדירות (בערך פי 2 אם לא יותר).
מה שאמרת נכון רק לקו 43 אבל לא לקווים 56 ו-168.

וההליכה למרכז המסחרי היא הליכה של 5 דקות בדיוק ואפילו פחות (כ-350 מטר ולא חצי קילומטר).
אני מכיר טוב את כל האזור שם ובמשך תקופה מסוימת הלכתי את זה מדי יום. עד קצה שכונת רמת אילן זה 8 דקות על השעון, עד המרכז המסחרי זה פחות. גם את התזמון של הרמזורים בצומת אני כבר מכיר בעל פה. הרמזור השני רוב הזמן ירוק.
אתה בהחלט צודק. הייתי בקבעון של 43.
חוזר בי מדבריי כמובן, הכוונות בלילה זה בעייתי...

mister K

New member
בקווים 56/168 זה שתי תחנות בלבד עד בר אילן.

בקווים 56/168 זה שתי תחנות בלבד עד בר אילן.
בקו 43 שלוש תחנות עד התחנה השנייה שלו ברחוב אהרון קציר.

פוניתה

New member
היי, לצערי אצטרך להגיע היום מחיפה לתל אביב

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

בעקרון אני צריכה להגיע לקריית עתידים,
אבל לפי מה שראיתי, קוי האוטובוס לא יקחו לאיזור רכבת האוניברסיטה, אז חשבתי לרדת באיזור רכבת מרכז.
איך מגיעים מרכבת מרכז לעתידים?

ועוד שאלה - צטרך להגיע הערב מעתידים לרחוב לואי מרשל 12.

תודה לעוזרים

olli3

New member
מנהל
אציע לך שתי אופציות הגעה לעתידים.

בעקרון אני צריכה להגיע לקריית עתידים,
אבל לפי מה שראיתי, קוי האוטובוס לא יקחו לאיזור רכבת האוניברסיטה, אז חשבתי לרדת באיזור רכבת מרכז.
איך מגיעים מרכבת מרכז לעתידים?

ועוד שאלה - צטרך להגיע הערב מעתידים לרחוב לואי מרשל 12.

תודה לעוזרים
הראשונה היא דרך רכבת מרכז כפי ששאלת. מרכבת מרכז יש לעלות על קווים 75/76 אגד ו141/142 דן (לאחר שעות הבוקר יש בעצם רק 142). תחנת הקווים משותפת והיא נמצאת ברחוב על פרשת דרכים. צמוד לגן שמבצעים בו כעת את העבודות.

אופציה שנייה שעשויה להיות נוחה ופחות דחוסה היא באמצעות קו 970 אגד לצומת גהה. משם עלייך לנסוע בכל קו לכיוון ת"א (קווים
, דן, אגד - לא חסר קווי אוטובוס). יורדים במכון מור ומשם זה מתחלק לשתי אופציות: או שהולכים רגלית לרמזור הקרוב (בכיוון הנסיעה של האוטובוס) פונים לבן גוריון ומשם עולים על קו 52 דן לעתידים - תדירותו פעם ב20 דקות. אופציה שנייה היא לעלות מהתחנה בבן גוריון על קווים 7/33/40/92 ולהחליף בקניון איילון ל52/142 אם כמובן 52 מגיע, אין סיבה לבצע עוד החלפה...) 142 קו תדיר יותר...

במידה ובירידה בתחנת מכון מור מופיע לו קו 7/92 אפשר לעלות עליהם ממש מאותה התחנה בה ירדת מהקו שהביא אותך למכון מור.

מעתידים ללואי מרשל 12 יש לנסוע בקו 189 דן. תחנת הירידה היא אבן גבירול פינת נורדאו. חוצים לפנקס ופניה שנייה מצד שמאל תהיה לואי מרשל.

פוניתה

New member
תשובה נפלאה. תודה רבה!

הראשונה היא דרך רכבת מרכז כפי ששאלת. מרכבת מרכז יש לעלות על קווים 75/76 אגד ו141/142 דן (לאחר שעות הבוקר יש בעצם רק 142). תחנת הקווים משותפת והיא נמצאת ברחוב על פרשת דרכים. צמוד לגן שמבצעים בו כעת את העבודות.

אופציה שנייה שעשויה להיות נוחה ופחות דחוסה היא באמצעות קו 970 אגד לצומת גהה. משם עלייך לנסוע בכל קו לכיוון ת"א (קווים
, דן, אגד - לא חסר קווי אוטובוס). יורדים במכון מור ומשם זה מתחלק לשתי אופציות: או שהולכים רגלית לרמזור הקרוב (בכיוון הנסיעה של האוטובוס) פונים לבן גוריון ומשם עולים על קו 52 דן לעתידים - תדירותו פעם ב20 דקות. אופציה שנייה היא לעלות מהתחנה בבן גוריון על קווים 7/33/40/92 ולהחליף בקניון איילון ל52/142 אם כמובן 52 מגיע, אין סיבה לבצע עוד החלפה...) 142 קו תדיר יותר...

במידה ובירידה בתחנת מכון מור מופיע לו קו 7/92 אפשר לעלות עליהם ממש מאותה התחנה בה ירדת מהקו שהביא אותך למכון מור.

מעתידים ללואי מרשל 12 יש לנסוע בקו 189 דן. תחנת הירידה היא אבן גבירול פינת נורדאו. חוצים לפנקס ופניה שנייה מצד שמאל תהיה לואי מרשל.
תשובה נפלאה. תודה רבה!

ronatd

New member
התייעצות לגבי הגעה בלילה - רחובות - פתח תקוה

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

אני צריך בעוד כשבוע להגיע לארוע בפתח תקוה, ליד צומת ירקונים.
אני גר ברחובות. אני צריך לצאת מרחובות בסביבות 19:00 בערב,
להגיע לחתונה באזור פתח תקוה (ליד צומת ירקונים).
נניח שאני ארצה ללכת הביתה בסביבות 23:00 בלילה, בשעה זו
קו 164 של אגד כבר לא פועל. קוי הלילה לא כל כך ידידותיים,
צריך לנסוע דרך תל אביב. למישהו יש רעיונות?

orenhz

Member
השעה 23:00 קצת גבולית, אבל אנסה לעזור

אני צריך בעוד כשבוע להגיע לארוע בפתח תקוה, ליד צומת ירקונים.
אני גר ברחובות. אני צריך לצאת מרחובות בסביבות 19:00 בערב,
להגיע לחתונה באזור פתח תקוה (ליד צומת ירקונים).
נניח שאני ארצה ללכת הביתה בסביבות 23:00 בלילה, בשעה זו
קו 164 של אגד כבר לא פועל. קוי הלילה לא כל כך ידידותיים,
צריך לנסוע דרך תל אביב. למישהו יש רעיונות?
מצומת ירקונים, קו 561/641 של אגד או 186 של אפיקים עד צומת גהה. (שים לב שהאוטובוס האחרון שם עובר בסביבות 23:00)
מצומת גהה קו 68 של קווים עד צומת גבעת שמואל/קוקה קולה (נסיעה של שתי תחנות).
מצומת קוקה קולה קו 319 של אגד לרחובות. (שים לב! קו 319 האחרון יוצא בחצות ממכון מור ומגיע לצומת קוקה קולה אחרי 25-30 דק'.)

בהצלחה.

ronatd

New member
תודה רבה. אני תוהה

מצומת ירקונים, קו 561/641 של אגד או 186 של אפיקים עד צומת גהה. (שים לב שהאוטובוס האחרון שם עובר בסביבות 23:00)
מצומת גהה קו 68 של קווים עד צומת גבעת שמואל/קוקה קולה (נסיעה של שתי תחנות).
מצומת קוקה קולה קו 319 של אגד לרחובות. (שים לב! קו 319 האחרון יוצא בחצות ממכון מור ומגיע לצומת קוקה קולה אחרי 25-30 דק'.)

בהצלחה.
תודה רבה. אני תוהה
אני תוהה אם כדאי לנסוע באחד מקווי הלילה.
השאלה לגבי הקוים שהצעת, עד איזה שעה הם פועלים.

אני יודע שיש קוי לילה:
http://kav-layla.co.il/Web/He/Default.aspx

השאלה אם קוים כמו 466, 566, 599 ואח"כ 273 זה רעיון טוב?
או שעדיף לנסוע בדרך שהצעת?

DearPrudence

New member
מוניות שירות ירושלים- פתח תקווה/תל אביב בשבת

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

יש דבר כזה?
אם כן, מאיפה הן יוצאות בירושלים?
מה המחיר?
ולאן הן מגיעות בתל אביב/פתח תקווה (עדיפות לפתח תקווה)?
ומאיזה שעה הן מתחילות לעבוד ובאיזה תדירות?

תודה רבה! :)

stratomaximus

New member
יש לי תשובה לחלק מהשאלות שלך

יש דבר כזה?
אם כן, מאיפה הן יוצאות בירושלים?
מה המחיר?
ולאן הן מגיעות בתל אביב/פתח תקווה (עדיפות לפתח תקווה)?
ומאיזה שעה הן מתחילות לעבוד ובאיזה תדירות?

תודה רבה! :)
יש לי תשובה לחלק מהשאלות שלך
למיטב ידיעתי אין מוניות שירות ישירות בין י-ם לפתח תקווה.
תצטרך לקחת מונית שירות לתל אביב, ומשם מונית שירות 51 לפתח תקווה.

בירושלים מוניות השירות עומדות קרוב לכיכר ציון - רח' הרב קוק, בצמוד למדרחוב יפו. הן מגיעות לתחנה המרכזית בתל אביב, ושם תצטרכי לחפש את מונית השירות לפתח תקווה.
אין לי מושג לגבי המחירים המדוייקים, אבל זה בערך כפול ממחיר של אוטובוס, אולי קצת פחות.

קחי בחשבון שלמוניות שירות אין לו"ז או תדירות. הן יוצאות כשמתמלאות או כשלנהג יש חשק - כנראה המוקדם מביניהם
.

1shani1

New member
הגעה לרמלה

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

הגעה לרמלה
היי
מה הדרך הכי פשוטה להגיע לרמלה?
מה אורך הנסיעה פחות או יותר?

מצב
הנושא נעול.
למעלה