‬ שרשור הכוונה ומודיעין 23/07

מצב
הנושא נעול.

lee_1

New member
איך להגיע מת"א לנהריה

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
איך להגיע מת"א לנהריה
בעקבות השבתת הרכבת?
מחיפוש באתר של אגד מופיע לי שאין שום מסלול עם פחות מ-2 החלפות של אוטובוסים...

קח 900 למרכזית המפרץ בחיפה

איך להגיע מת"א לנהריה
בעקבות השבתת הרכבת?
מחיפוש באתר של אגד מופיע לי שאין שום מסלול עם פחות מ-2 החלפות של אוטובוסים...
משם שתי אפשרויות
אפשרות אחת להמשיך עם הרכבת לנהריה

אפשרות שניה לנצל את נסיעת ההמשך (שמבקשים בעליה ל900) ולקחת אוטובוס 101 למרכזית המפרץ (אפשר גם 103 יותר איטי)
ומשם 271 לנהריה

271 הוא קו איטי מאד ואין שום סיבה לנסוע בו.

משם שתי אפשרויות
אפשרות אחת להמשיך עם הרכבת לנהריה

אפשרות שניה לנצל את נסיעת ההמשך (שמבקשים בעליה ל900) ולקחת אוטובוס 101 למרכזית המפרץ (אפשר גם 103 יותר איטי)
ומשם 271 לנהריה
271 הוא קו איטי מאד ואין שום סיבה לנסוע בו.
אם מגיעים ב-101 למרכזית המפרץ, עדיף ללכת לתחנת הרכבת לב המפרץ ולקחת רכבת.

נסיעה ב-101 תהיה זולה יותר

אז אפשר לקחת את הרכבת מחוף הכרמל
כי זאת נסיעת המשך חינם לעומת הנסיעה ברכבת מחוף הכרמל שהיא יקרה יותר מאשר נסיעה מלב המפרץ. בנוסף, ייתכן מאד שהנסיעה ב-101 תהיה גם מהירה יותר, כי הוא חוצה את חיפה דרך המנהרות בדרך מהירה יותר מהרכבת.

lee_1

New member
תודה לכם! נראה לי שאני לא אסע השבוע למשפחה

כי זאת נסיעת המשך חינם לעומת הנסיעה ברכבת מחוף הכרמל שהיא יקרה יותר מאשר נסיעה מלב המפרץ. בנוסף, ייתכן מאד שהנסיעה ב-101 תהיה גם מהירה יותר, כי הוא חוצה את חיפה דרך המנהרות בדרך מהירה יותר מהרכבת.
תודה לכם! נראה לי שאני לא אסע השבוע למשפחה
בחסות רקבת ישראל

porky169

New member
אלנבי 94 תל אביב

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

אלנבי 94 תל אביב

לאיזה קו שסמוך לקניון עזריאלי אני צריך לעלות כדי להגיע לרחוב אלנבי 94?

olli3

New member
מנהל
תגדיר סמוך לעזריאלי, מהיכן אתה יוצא?

אלנבי 94 תל אביב

לאיזה קו שסמוך לקניון עזריאלי אני צריך לעלות כדי להגיע לרחוב אלנבי 94?
אם מעזריאלי עצמו, אתה יכול להשתמש בקו 23 דן. על קו זה יש לעלות מהתחנה שנמצאת ממש בפתח תחנת רכבת השלום. תדירות הקו משתנה במהלך היום. על פי רוב התדירות נעה סביב ה20 דקות.

מרחוב שאול המלך תוכל לנסוע בקווים 14/18/38/82 דן ולרדת באלנבי פינת מונטיפיורי, ממש ביעד שלך. קו 18 בתדירות גבוהה ביותר.

במידה ותרצה אופציות בהחלפת קווים (מה שבהחלט יהיה יעיל יותר לטעמי), אמור ותקבל תשובה לכך.

porky169

New member
אני מניח שזה עזר לי מספיק, תודה!

אם מעזריאלי עצמו, אתה יכול להשתמש בקו 23 דן. על קו זה יש לעלות מהתחנה שנמצאת ממש בפתח תחנת רכבת השלום. תדירות הקו משתנה במהלך היום. על פי רוב התדירות נעה סביב ה20 דקות.

מרחוב שאול המלך תוכל לנסוע בקווים 14/18/38/82 דן ולרדת באלנבי פינת מונטיפיורי, ממש ביעד שלך. קו 18 בתדירות גבוהה ביותר.

במידה ותרצה אופציות בהחלפת קווים (מה שבהחלט יהיה יעיל יותר לטעמי), אמור ותקבל תשובה לכך.
אני מניח שזה עזר לי מספיק, תודה!

רפפם

New member
מחר בבוקר צריך להגיע לראשל"צ מחיפה

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

שלום,
מחר אין רכבות,
אני צריך להגיע בראשון לציון לכתובת:
ז'בוטינסקי 16 מול הקופות של היכל התרבות

אילו חברות אוטובוסים פועלות שם, מה המחירים, וכמה אוטובוסים עלי להחליף מתחנת חוף הכרמל - נקודת היציאה?

תודה!

olli3

New member
מנהל
ניסיון לעזור>>>

שלום,
מחר אין רכבות,
אני צריך להגיע בראשון לציון לכתובת:
ז'בוטינסקי 16 מול הקופות של היכל התרבות

אילו חברות אוטובוסים פועלות שם, מה המחירים, וכמה אוטובוסים עלי להחליף מתחנת חוף הכרמל - נקודת היציאה?

תודה!
ניסיון לעזור>>>
ראשית אציע אופציה שפחות יחשבו עליה. קו 970 של אגד מחיפה לצומת גהה או לתחנה הבאה, גשר גבעת שמואל-רמת אלחנן. משתי התחנות האלו יש להמשיך עם קו 164 אגד לראשל"צ. עליך לרדת במרכזית ראשל"צ הישנה. שים לב, המקום אינו נראה כמו תחנה מרכזית כלל וכלל, סך הכל במקום שכנה בעבר התחנה המרכזית של ראשל"צ. למרות זאת, הנהג יגיד לך היכן לרדת וכך גם שאר הנוסעים שבאוטובוס.

אני חושב שנסיעה בקו זה תהיה עדיפה בהרבה גם כדי לא להיכנס לת"א, דבר שיאריך את זמן הנסיעה וגם מכיוון שהכאוס שישרור בחוף הכרמל יהיה גדול לטעמי. זאת למרות תקופת בין המייצרים שמעמיסה גם על 970.

עד עתה לא ברור מה בדיוק יפעל מחר. במידה וקו 900 הישיר לת"א יפעל מחר, סע באמצעותו עד לתחנה הסופית - מרכזית ת"א. שם המשך לראשל"צ באמצעות קו 301 אגד או 371 מטרופולין (371 זול יותר, תדיר הרבה פחות).

במידה ולאורך דרך נמיר אתה שם לב שאתה עוקף את קו 274 אגד (נוסע בעיקר על ידי מפרקיות - אוטובוסים ארוכים), רד בתחנה הקרובה והחלף ל274 המהיר לראשל"צ. תחנת הירידה בראשל"צ זהה.

גם באמצעות קווים 274/301/371 פעל על פי הוראות ההגעה לראשל"צ שציינתי לעיל לגבי קו 164.

ברדתך מהאוטובוס, פעל על פי ההוראות שמופיעות במפה זו: http://goo.gl/maps/K4BYn

שים לב שבניגוד לחיפה, החלפת קווים בגוש דן מתבצעת רק באמצעות רב קו. ניתן לבצע החלפות בקווי החברות: דן, אגד, קווים ומטרופולין השרון (קווי מטרופולין לדרום הארץ לא נכללים בהסדר זה ובהקשר אליך, קו 371 לא נכלל בהסדר זה, לכן מחיר הנסיעה בקו זה נשאר נמוך יותר).

mister K

New member
בכל מקרה עדיף לרדת בנמיר ולהחליף ל-274.

ניסיון לעזור>>>
ראשית אציע אופציה שפחות יחשבו עליה. קו 970 של אגד מחיפה לצומת גהה או לתחנה הבאה, גשר גבעת שמואל-רמת אלחנן. משתי התחנות האלו יש להמשיך עם קו 164 אגד לראשל"צ. עליך לרדת במרכזית ראשל"צ הישנה. שים לב, המקום אינו נראה כמו תחנה מרכזית כלל וכלל, סך הכל במקום שכנה בעבר התחנה המרכזית של ראשל"צ. למרות זאת, הנהג יגיד לך היכן לרדת וכך גם שאר הנוסעים שבאוטובוס.

אני חושב שנסיעה בקו זה תהיה עדיפה בהרבה גם כדי לא להיכנס לת"א, דבר שיאריך את זמן הנסיעה וגם מכיוון שהכאוס שישרור בחוף הכרמל יהיה גדול לטעמי. זאת למרות תקופת בין המייצרים שמעמיסה גם על 970.

עד עתה לא ברור מה בדיוק יפעל מחר. במידה וקו 900 הישיר לת"א יפעל מחר, סע באמצעותו עד לתחנה הסופית - מרכזית ת"א. שם המשך לראשל"צ באמצעות קו 301 אגד או 371 מטרופולין (371 זול יותר, תדיר הרבה פחות).

במידה ולאורך דרך נמיר אתה שם לב שאתה עוקף את קו 274 אגד (נוסע בעיקר על ידי מפרקיות - אוטובוסים ארוכים), רד בתחנה הקרובה והחלף ל274 המהיר לראשל"צ. תחנת הירידה בראשל"צ זהה.

גם באמצעות קווים 274/301/371 פעל על פי הוראות ההגעה לראשל"צ שציינתי לעיל לגבי קו 164.

ברדתך מהאוטובוס, פעל על פי ההוראות שמופיעות במפה זו: http://goo.gl/maps/K4BYn

שים לב שבניגוד לחיפה, החלפת קווים בגוש דן מתבצעת רק באמצעות רב קו. ניתן לבצע החלפות בקווי החברות: דן, אגד, קווים ומטרופולין השרון (קווי מטרופולין לדרום הארץ לא נכללים בהסדר זה ובהקשר אליך, קו 371 לא נכלל בהסדר זה, לכן מחיר הנסיעה בקו זה נשאר נמוך יותר).
זה ממש לא משנה אם עוקפים את 274 או שלא עוקפים אותו. הקו פועל בתדירות גבוהה ונסיעה בו תהיה מהירה הרבה יותר מאשר כניסה לתמח"ת ונסיעה בקו אחר.
אפשר לעלות עליו בסמינר הקיבוצים, רכבת מרכז, עזריאלי ותחנות נוספות בדרך נמיר. לפחות ברכבת מרכז האוטובוסים המתגברים יעצרו בטוח ומקסימום יצטרכו ללכת קצת לתחנה של 274 בנמיר. אם יהיה קו 900 הוא יעצור בנמיר באותה התחנה.

רפפם

New member
תודה לכם, אבל בתוך ראשל"צ

זה ממש לא משנה אם עוקפים את 274 או שלא עוקפים אותו. הקו פועל בתדירות גבוהה ונסיעה בו תהיה מהירה הרבה יותר מאשר כניסה לתמח"ת ונסיעה בקו אחר.
אפשר לעלות עליו בסמינר הקיבוצים, רכבת מרכז, עזריאלי ותחנות נוספות בדרך נמיר. לפחות ברכבת מרכז האוטובוסים המתגברים יעצרו בטוח ומקסימום יצטרכו ללכת קצת לתחנה של 274 בנמיר. אם יהיה קו 900 הוא יעצור בנמיר באותה התחנה.
המקום שאני צריך להגיע אליו, במרחק הליכה מהתחנה המרכזית או שצריך לקחת עוד אוטובוס שם?

רפפם

New member
אה בסדר, ראיתי במפה שזה 450 מ'

המקום שאני צריך להגיע אליו, במרחק הליכה מהתחנה המרכזית או שצריך לקחת עוד אוטובוס שם?
אני מבין שאין אוטובוסים בתדירות גבוהה שעוברים שם וכדאי ללכת ברגל?
למונית ספיישל ברור שאי לי כסף :)

אתה יכול לקחת כל אוטובוס שיעבור ברוטשילד

יש הרבה, אך הכי עדיף לרדת תחנה אחרי המרכזית לפנות ימינה לרחוב רוטשילד וללכת ברגל עד סופו, אם תרצה קח אוטובוס שם.

olli3

New member
מנהל
לא כל הקווים עוצרים תחנה אחת אחרי. זה קריטי.

יש הרבה, אך הכי עדיף לרדת תחנה אחרי המרכזית לפנות ימינה לרחוב רוטשילד וללכת ברגל עד סופו, אם תרצה קח אוטובוס שם.
לא כל הקווים עוצרים תחנה אחת אחרי. זה קריטי.
לא רציתי להלאות אותו ולסבך אותו מידי. קווים 301/371 לא עוצרים בתחנה זו אלא 164 ו274 רלוונטיים וגם 201 כמובן אבל עליו כלל לא אמליץ בעבור נסיעה זו.

olli3

New member
מנהל
זה 7-8 דקות הליכה ויש שפע של קווים על רוטשילד

זה 7-8 דקות הליכה ויש שפע של קווים על רוטשילד
ובנוגע למה שניצן כתב, שים לב שהדבר רלוונטי רק בעבור קווים 164/271, זאת מכיוון ש301/371 לא עוצרים בתחנה עליה דיבר ניצן.

אני לא רוצה לסבך אותך יתר על המידה, אך אם עלית על קווים 164/274, אתה בהחלט יכול לרדת בתחנה שלאחר המרכזית וזוהי מפת ההליכה שלך משם להיכל התרבות (5-6 דקות הליכה): http://goo.gl/maps/qM6iH

אני אישית תמיד עושה את זה ברגל, זה לא רחוק בכלל והדרך ברוטשילד גם ככה מוצלת, גם ברחוב גרינבוים הדרך מוצלת ברובה (למעט שעות הצהרים בגרינבוים, ברוטשילד תמיד מוצל).

olli3

New member
מנהל
זה ממש לא נכון. תדירות 274 בבוקר היא כל חצי

שעה. אני לא הייתי ממתין חצי שעה לאוטובוס שגם מבצע שירות עירוני בתוך ת"א ועוצר כל הזמן בתחנות.

רק החל מהשעה 12:00 התדירות מתחילה לעלות ואפשר להסתמך על קו 274.

mister K

New member
לא שמתי לב שהוא ביקש בבוקר.

שעה. אני לא הייתי ממתין חצי שעה לאוטובוס שגם מבצע שירות עירוני בתוך ת"א ועוצר כל הזמן בתחנות.

רק החל מהשעה 12:00 התדירות מתחילה לעלות ואפשר להסתמך על קו 274.
לא שמתי לב שהוא ביקש בבוקר.
ועדיין אם לא מחכים הרבה זמן לקו 274, זו האופציה הכי מהירה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה