‬ שרשור הכוונה ומודיעין 21/01

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

מחשבות

New member
גוגל מפות בלבל אותי. צריך בשביל הבת

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

להגיע ליום המא"ה ברחוב הברזל 27 ת"א מרחובות. בגוגל מפות נראה שקו 301 מגיע ממש מנקודה לנקודה. במודיעין אגד אמרו שאין מצב. הציעו את קו 222/274 ומשם (מהרכבת) את קו 76 או 524. מה נכון?

מחשבות

New member
לא ציינתי שמדובר ביום חמישי.

להגיע ליום המא"ה ברחוב הברזל 27 ת"א מרחובות. בגוגל מפות נראה שקו 301 מגיע ממש מנקודה לנקודה. במודיעין אגד אמרו שאין מצב. הציעו את קו 222/274 ומשם (מהרכבת) את קו 76 או 524. מה נכון?
לא ציינתי שמדובר ביום חמישי.

מחשבות

New member
ועוד תיקון (ככה זה כשלא נוסעים בתח"צ):

ועוד תיקון (ככה זה כשלא נוסעים בתח"צ):
קו 301 מגיע עד לנקודה ממנה צריך לקחת את קו 12. ובכל זאת, מה עדיף? במודיעין אגד טענו שקו 301 כלל לא מגיע לתל אביב.

301 מגיע לתחנה מרכזית תל אביב

אכן עדיפות נמוכה מאוז.

הדרך העדיפה היא 274/222
לרדת בדרך נמיר ליד רכבת מרכז תל אביב.
ללכת לתחנות בעל פרשת דרכים.
ומשם 75/76/142/524 ליעד שלך רחוב וולנברג פינת הנחושת.

מחשבות

New member
תודה.

אכן עדיפות נמוכה מאוז.

הדרך העדיפה היא 274/222
תודה.

מחשבות

New member
אגב, בעל פרשת דרכים זה בצד של הרכבת

אכן עדיפות נמוכה מאוז.

הדרך העדיפה היא 274/222
אגב, בעל פרשת דרכים זה בצד של הרכבת
או ממול?

orchilit

New member
תחנת 524 לא נמצאת בעל פרשת דרכים בכיוון זה

אכן עדיפות נמוכה מאוז.

הדרך העדיפה היא 274/222
אלא בדרך בגין. ולכן זה רק 75/76/142 . וזו אכן ההחלפה הטובה (רכבת מרכז). 75/76 עובדים רק בשעות הבוקר בכיוון זה. תדירות 142 היא כרבע שעה.

בחזור ההחלפה מעט ארוכה יותר, יש לרדת בדרך בגין/רכבת מרכז, לחזור, שמאלה לעל פרשת דרכים עד דרך נמיר, לחצות את הכביש שמאלה ואז לקחת 274 לרחובות.

מחשבות

New member
לא עדיף בכלל להגיע ברכבת מרחובות למרכז?

אלא בדרך בגין. ולכן זה רק 75/76/142 . וזו אכן ההחלפה הטובה (רכבת מרכז). 75/76 עובדים רק בשעות הבוקר בכיוון זה. תדירות 142 היא כרבע שעה.

בחזור ההחלפה מעט ארוכה יותר, יש לרדת בדרך בגין/רכבת מרכז, לחזור, שמאלה לעל פרשת דרכים עד דרך נמיר, לחצות את הכביש שמאלה ואז לקחת 274 לרחובות.
אז אמנם אין כרטיס חינם שהצבא מנפק.

orchilit

New member
תשובה-

אז אמנם אין כרטיס חינם שהצבא מנפק.
תשובה-
הרכבת ברחובות נמצאת בקצה הצפוני של העיר, כך שזה תלוי במרחק להגיע לשם. אם מדובר במרחק של יותר מ-10 דק' , אני לא יודע כמה זה שווה להטריח את עצמך לרכבת. בכל מקרה, עדיין ההחלפה היא רכבת מרכז.
לשאלתך - רח' על פרשת דרכים זה הרחוב שמול תחנת הרכבת (המשכו של רח' ארלוזורוב בין דרך בגין לדרך נמיר).

מחשבות

New member
אני יודע לגבי על פרשת דרכים, אני רק לא

תשובה-
הרכבת ברחובות נמצאת בקצה הצפוני של העיר, כך שזה תלוי במרחק להגיע לשם. אם מדובר במרחק של יותר מ-10 דק' , אני לא יודע כמה זה שווה להטריח את עצמך לרכבת. בכל מקרה, עדיין ההחלפה היא רכבת מרכז.
לשאלתך - רח' על פרשת דרכים זה הרחוב שמול תחנת הרכבת (המשכו של רח' ארלוזורוב בין דרך בגין לדרך נמיר).
זוכר אם יש תחנות משני צדי הרחוב. השאלה היא, באיזו תחנה לעלות, האם זו הסמוכה לתחנת הרכבות או מעבר לכביש.

cwen

New member
עם נוח לך עם הרכבת

זוכר אם יש תחנות משני צדי הרחוב. השאלה היא, באיזו תחנה לעלות, האם זו הסמוכה לתחנת הרכבות או מעבר לכביש.
עם נוח לך עם הרכבת
אז אפשר לנסוע ברכבת עד תחנת רכבת האוניברסיטה ושם להחליף לאחד מהקווים 189 או 12 שעוצרים קרוב לתחנה בשדרות רוקח (בצד השני של הכביש). יורדים משניהם בתחנה של אסותא. (12 נכנס לרחוב הברזל אבל אני לא בטוחה שהוא מקצר בהרבה לעומת 189, כך שלא שווה להמתין לו במיוחד. התדירות שלו נמוכה).

אם אתה נוסע בכל זאת ב 274/222, אז אני ממליצה לרדת ממנו דווקא בדרך נמיר פינת יהודה המכבי ומאותה תחנה לקחת קו 89, שאומנם עושה סיבוב בדרך, אבל גם מביא אותך לרחוב וולנברג. עדיף לטעמי על ההצעות הקודמות, כי הקווים ההם נוסעים דרך רחוב אבא הלל ברמת גן ויש בו עכשיו עבודות והנסיעה איטית ומעצבנת.

down under

New member
לאזור רמת החיל / קרית עתידים / צהלה / ר"ג

וכו' צריך את התחנות הרחוקות מהרכבת, כלומר בצד שצמוד לגן הענק עם האוהלים
של מחוסרי הדיור (כלומר המדרכה הדרומית של רח' על פרשת דרכים).

מהמדרכה הצפונית, זו שצמודה למתחם הרכבת, יש אוטובוסים ללב ת"א, ליפו,
לדרום העיר וגם מעט קווים לצפון העיר אבל לצפון שקרוב יותר לים או לרמת אביב.

בתך צריכה את התחנות במדרכה הדרומית הרחוקה מהרכבת וצמודה לגן וולובולסקי.

מחשבות

New member
תודה. צריכה להיות שם בשמונה, אז אני מניח

וכו' צריך את התחנות הרחוקות מהרכבת, כלומר בצד שצמוד לגן הענק עם האוהלים
של מחוסרי הדיור (כלומר המדרכה הדרומית של רח' על פרשת דרכים).

מהמדרכה הצפונית, זו שצמודה למתחם הרכבת, יש אוטובוסים ללב ת"א, ליפו,
לדרום העיר וגם מעט קווים לצפון העיר אבל לצפון שקרוב יותר לים או לרמת אביב.

בתך צריכה את התחנות במדרכה הדרומית הרחוקה מהרכבת וצמודה לגן וולובולסקי.
תודה. צריכה להיות שם בשמונה, אז אני מניח
שהיא צריכה לצאת אפילו לפני שש וחצי מרחובות.

olli3

New member
מנהל
הנה תמונת תחנת האוטובוס הרלוונטית.

ברחוב על פרשת דרכים של קווים 75/76 אגד ו142 דן: http://goo.gl/maps/qGP81

מדובר בתחנה הראשונה שצמודה לרמזור אם אינני טועה.

והנה עוד כמה תוספות לנסיעה נוחה יותר:

במידה ונוסעים עם 222/274/277, ניתן לרדת גם בעזריאלי ולהחליף שם ל75/76/524 של אגד. הקווים הישירים לת"א הם 222/277. 222 נוסע דרך ראשון לציון (רחוב הרצל) ומצומת בית דגן עולה על הנתיב המהיר לת"א. קו 277 נוסע דרך נס ציונה עד לחיבור עם כביש 431, ומשם עולה על 431, מתחבר לנתיבי איילון לת"א - גם ישיר. שניהם פועלים בשעות הבוקר בלבד.

חשוב מאד! לא לרדת בעזריאלי סתם, כי התדירות של 75/76/524 אינה גבוהה כמו של 142. לעשות זאת רק אם רואים את 75/76/524 מאחור או על ידי שימוש באפליקציה שמודיעה בזמן אמת תוך כמה זמן יגיעו הקווים האלו לעזריאלי. ניתן לבצע את ההחלפה לכל אורך רחוב המסגר וכן גם בבית קלקא.

בחזור לרחובות, בשעות הצהרים ואחה"צ יש גם את קו 275 של אגד שיוצא מתוך מסוף אגד שבמתחם תחנת הרכבת מרכז. מכיוון שזו תחנת העליה הראשונה שלו - מקום ישיבה מובטח! קו 274 יותר עמוס בשעות האלו ולא כיף לעמוד את רוב הדרך... כך גם נחסכת ההליכה לדרך נמיר בעבור קו 274.

למרות זאת, במידה וחוזרים באמצעות קווים 75/76/524, בהחלט עדיף לרדת מהם בעזריאלי ומשם להחליף ל274/275 לרחובות.

מחשבות

New member
המידע מעולה. אני חושב שבבוקר היא תסע

ברחוב על פרשת דרכים של קווים 75/76 אגד ו142 דן: http://goo.gl/maps/qGP81

מדובר בתחנה הראשונה שצמודה לרמזור אם אינני טועה.

והנה עוד כמה תוספות לנסיעה נוחה יותר:

במידה ונוסעים עם 222/274/277, ניתן לרדת גם בעזריאלי ולהחליף שם ל75/76/524 של אגד. הקווים הישירים לת"א הם 222/277. 222 נוסע דרך ראשון לציון (רחוב הרצל) ומצומת בית דגן עולה על הנתיב המהיר לת"א. קו 277 נוסע דרך נס ציונה עד לחיבור עם כביש 431, ומשם עולה על 431, מתחבר לנתיבי איילון לת"א - גם ישיר. שניהם פועלים בשעות הבוקר בלבד.

חשוב מאד! לא לרדת בעזריאלי סתם, כי התדירות של 75/76/524 אינה גבוהה כמו של 142. לעשות זאת רק אם רואים את 75/76/524 מאחור או על ידי שימוש באפליקציה שמודיעה בזמן אמת תוך כמה זמן יגיעו הקווים האלו לעזריאלי. ניתן לבצע את ההחלפה לכל אורך רחוב המסגר וכן גם בבית קלקא.

בחזור לרחובות, בשעות הצהרים ואחה"צ יש גם את קו 275 של אגד שיוצא מתוך מסוף אגד שבמתחם תחנת הרכבת מרכז. מכיוון שזו תחנת העליה הראשונה שלו - מקום ישיבה מובטח! קו 274 יותר עמוס בשעות האלו ולא כיף לעמוד את רוב הדרך... כך גם נחסכת ההליכה לדרך נמיר בעבור קו 274.

למרות זאת, במידה וחוזרים באמצעות קווים 75/76/524, בהחלט עדיף לרדת מהם בעזריאלי ומשם להחליף ל274/275 לרחובות.
עד לרכבת מרכז ובחזרה כמו שאמרת מעזריאלי.

olli3

New member
מנהל
לשים לב, שאם היא חוזרת עם 142, עליה לרדת

לשים לב, שאם היא חוזרת עם 142, עליה לרדת
ברכבת מרכז מכיוון שקו זה לא ממשיך לעזריאלי.

cwen

New member
אני בכל זאת ממליצה על המסלול שאני הצעתי

אני בכל זאת ממליצה על המסלול שאני הצעתי
שעוקף את רחוב אבא הלל. פקוק שם בצורה היסטרית בימים האלה.

אני עובדת ברמת החייל ועושה את הדרך הזאת יום יום. בתקופה האחרונה אני נוסעת עם קו 89 מדרך נמיר כדי לא לעמוד בפקקים שם.

אוטובוס מרעננה לרמת אביב

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

אוטובוס מרעננה לרמת אביב

צריכה להגיע לרחוב אשי ברמת אביב.
הבנתי שטוב לי לקחת 501 ואז משם זה אמור להיות 6 דקות הליכה. למישהו יש מושג לאיזה כיוון צריך ללכת אחרי התחנה?
אני לא מכירה את רמת אביב כמעט בכלל...

האם יש אוטובוס אחר שכדאי לקחת ויקצר את ההגעה?

תודה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה