‬ שרשור הכוונה ומודיעין 19/02

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

nitsansh

New member
איך לנסוע מאשדוד למזרע בסוף שבוע סוער ולהגיע יבש....

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

אני רוצה לנסוע לאירוע ספורטיבי שמתקיים בשבת בבוקר בעמק יזרעאל המערבי. המיקום המדויק של האירוע לא משנה לצורך הענין.
כרגע לא ידוע לי אם אוכל להגיע לאירוע בנסיעה בטרמפ. בגלל מזג האויר הסוער הצפוי בסוף שבוע אנשים לא ירוצים להתחייב...
אז אני בודק אפשרות לנסוע בתחבורה ציבורית ביום שישי אחה"צ ולחסור במוצאי שבצ, וללון במלון בקבוץ מזרע בשם "פינה בעמק" , הסיבה שאני לן שם היא ששם מתאכסנים אורחים מחו"ל שמגיעים לאירוע הנ"ל ויש הסעה משם למקום האירוע וחזרה, ולכן לא משנה נקום האירוע עצמו...

nitsansh

New member
עד כאן הרקע ועכשו לשאלות הכוונה

אני רוצה לנסוע לאירוע ספורטיבי שמתקיים בשבת בבוקר בעמק יזרעאל המערבי. המיקום המדויק של האירוע לא משנה לצורך הענין.
כרגע לא ידוע לי אם אוכל להגיע לאירוע בנסיעה בטרמפ. בגלל מזג האויר הסוער הצפוי בסוף שבוע אנשים לא ירוצים להתחייב...
אז אני בודק אפשרות לנסוע בתחבורה ציבורית ביום שישי אחה"צ ולחסור במוצאי שבצ, וללון במלון בקבוץ מזרע בשם "פינה בעמק" , הסיבה שאני לן שם היא ששם מתאכסנים אורחים מחו"ל שמגיעים לאירוע הנ"ל ויש הסעה משם למקום האירוע וחזרה, ולכן לא משנה נקום האירוע עצמו...
נקודת היציאה והחזרה לצורך הענין היא תחנת רכבת אשדוד. כמובן שאני לא גר שם אבל יש לי אפשרויות ת להגיע לשם מהבית ולהשאיר את הרכב ולחזור חזרה.
נקודת היעד בהלוך ונקודת היציאה בחזור היא כאמור קיבוץ מזרע.
השיקול העיקרי הפעם הוא באיזה דרך לבחור כדי למקסם את הסיכוי להגיע יבש, כלונר להפחית למינימום את המעברים בשעח פתוח או בתחנות שאינן מוגנות מגשם....
מתברר שהקטע העיקרי מהסוג הזה הוא הדרך מתחנת האוטובוס של מזרע למלון שהיא 1.2 ק"מ ואין לה ככל הנראה פתרון בתחבורה ציבורית.
מהבדיקות שערכתי מתברר שאין דרך שבה ניתן לנסוע בפחות מ 3 החלפות.
האופציותנהעיקריות הן:
נסיעה ברכבת לתחנת לב המפרץ עם החלפה בתל אביב. מלב המפרץ צריך לעבור לתחנת מרכזית המפרץ ימשם קע 301 למזרע.
זו כנראה הדרך שבה יש סיכוי מקסימלי להגיע יבש והיא גם נוחה ויחסית מהירה.
אופציות אחרות הן נסיעה ברכבת לתל אביב ומעבר לאוטובוס לעפולה ומשם עוד אוטובוס למזרע, או מצד שני נסיעה דרך צומת נהלל או אלונים ומה שבינהן. מבחינת פרמטר היובש נראה לי שעפולה עדיפה כי זו תחנה מרכזית.
האם מי שמכיר את התחנות והמעברים בין הקוים יכול לאשר או לא את ההנחות שלי?
פרמטר נוסף משמעותי הוא שעות הנסיעה. מהבדיקות שלי עולה שאין הבדל משמעותי בימי ששי אחה"צ אבל כנראה בשבת הנסיעה באוטובוס עד תל אביב אפשרית יותר מוקדם. נדמה לי שבאוטובוס אפשר חצאת כבר ב4 וברכבת דרך חיפה רק מביבות 6.
נקודה נוספת שאני לוקח בחשבון בכל נסיעה היא מיקסום הנחת סטודנט שיש לי בכל קניה של כרטיסים של 2 נסיעות ומעלה, לכן אני מעדיף לנסוע ולחזור באותו מסלול כדי לא להשאר עם כרטיס שנוצל בכוון אחד ויכול להשאר חודשים ואפילו שנים בכרטיס רב קו ולתפוס מקום חיוני. לי לא מספיק רב קו ואפילו לא שניים, יש לי שלושה.
אז ההתלבטות היא אם כדאי לקחת סיכון של התרטבות ולנסוע באוטובוס ולחזור שעה או שעתיים קודם במוצאי שבת...
מה יש למומחי התח"צ של הפורום באזור חיפה ועמק יזרעאל לייעץ לי בסוגיה הסבוכה... ;(
האם יש למישהו ידע על פתרון לקטע מהכביש למלון במזרע???

קצף גל

New member
בהיבט של להישאר יבש...

נקודת היציאה והחזרה לצורך הענין היא תחנת רכבת אשדוד. כמובן שאני לא גר שם אבל יש לי אפשרויות ת להגיע לשם מהבית ולהשאיר את הרכב ולחזור חזרה.
נקודת היעד בהלוך ונקודת היציאה בחזור היא כאמור קיבוץ מזרע.
השיקול העיקרי הפעם הוא באיזה דרך לבחור כדי למקסם את הסיכוי להגיע יבש, כלונר להפחית למינימום את המעברים בשעח פתוח או בתחנות שאינן מוגנות מגשם....
מתברר שהקטע העיקרי מהסוג הזה הוא הדרך מתחנת האוטובוס של מזרע למלון שהיא 1.2 ק"מ ואין לה ככל הנראה פתרון בתחבורה ציבורית.
מהבדיקות שערכתי מתברר שאין דרך שבה ניתן לנסוע בפחות מ 3 החלפות.
האופציותנהעיקריות הן:
נסיעה ברכבת לתחנת לב המפרץ עם החלפה בתל אביב. מלב המפרץ צריך לעבור לתחנת מרכזית המפרץ ימשם קע 301 למזרע.
זו כנראה הדרך שבה יש סיכוי מקסימלי להגיע יבש והיא גם נוחה ויחסית מהירה.
אופציות אחרות הן נסיעה ברכבת לתל אביב ומעבר לאוטובוס לעפולה ומשם עוד אוטובוס למזרע, או מצד שני נסיעה דרך צומת נהלל או אלונים ומה שבינהן. מבחינת פרמטר היובש נראה לי שעפולה עדיפה כי זו תחנה מרכזית.
האם מי שמכיר את התחנות והמעברים בין הקוים יכול לאשר או לא את ההנחות שלי?
פרמטר נוסף משמעותי הוא שעות הנסיעה. מהבדיקות שלי עולה שאין הבדל משמעותי בימי ששי אחה"צ אבל כנראה בשבת הנסיעה באוטובוס עד תל אביב אפשרית יותר מוקדם. נדמה לי שבאוטובוס אפשר חצאת כבר ב4 וברכבת דרך חיפה רק מביבות 6.
נקודה נוספת שאני לוקח בחשבון בכל נסיעה היא מיקסום הנחת סטודנט שיש לי בכל קניה של כרטיסים של 2 נסיעות ומעלה, לכן אני מעדיף לנסוע ולחזור באותו מסלול כדי לא להשאר עם כרטיס שנוצל בכוון אחד ויכול להשאר חודשים ואפילו שנים בכרטיס רב קו ולתפוס מקום חיוני. לי לא מספיק רב קו ואפילו לא שניים, יש לי שלושה.
אז ההתלבטות היא אם כדאי לקחת סיכון של התרטבות ולנסוע באוטובוס ולחזור שעה או שעתיים קודם במוצאי שבת...
מה יש למומחי התח"צ של הפורום באזור חיפה ועמק יזרעאל לייעץ לי בסוגיה הסבוכה... ;(
האם יש למישהו ידע על פתרון לקטע מהכביש למלון במזרע???
בהיבט של להישאר יבש...
האוטובוס מעפולה יוריד אותך בצד השני של הכביש בעוד שהאוטובוס מחיפה, באותו צד...
ועוד: יתכן וכדאי לך לרדת המרכבת בחוף הכרמל ולקחת משם קו 101 למפרצית כדי לחסוך את קטע ההליכה בין הרכבת לת. האוטובוס (מה שלא רלוונטי ביום רגיל).

nitsansh

New member
תודה. החלטתי לוותר על הנסיעה ביום ששי..

בהיבט של להישאר יבש...
האוטובוס מעפולה יוריד אותך בצד השני של הכביש בעוד שהאוטובוס מחיפה, באותו צד...
ועוד: יתכן וכדאי לך לרדת המרכבת בחוף הכרמל ולקחת משם קו 101 למפרצית כדי לחסוך את קטע ההליכה בין הרכבת לת. האוטובוס (מה שלא רלוונטי ביום רגיל).
תודה. החלטתי לוותר על הנסיעה ביום ששי..

nitsansh

New member
נצל"ש.... למי שסקרן לדעת מהו האירוע הספורטיבי הזה

נצל"ש.... למי שסקרן לדעת מהו האירוע הספורטיבי הזה
מדובר באליפות ישראל בניווט ספורטיבי משולבת עם אליפות מדינות הים התיכון.
האליפות הארצית כוללת 2 תחרויות, ביום ששי בבוקר בציפורי ובשבת בתמרת.
האליפות הבינלאימית כוללת בנוסף גם תחרות בקיבוץ שריד ביום ממישי אחה"צ.
מדובר באירוע הגדול ביותר של הענף הזה מאז שאני מכיר אותו.
בגלל אילוצים שלא זה המקום לפרטם אני משתתף רק בתחרות שתהיה בשבת.
בתחרות עצמה לא מטרידה אותי בעית הרטיבות... ;)
זה שווה לי השקעה של כ450 שח על לינה ותחבורה... בעצם אפילו יותר...
כשאני חושב על זה... יכול להיות שזה לא הרבה פחות מנסיעה הלוך וחזור ברכב פרטי... לפי תחשיב של 300 ק"מ זה יעלה לי כ600שח כולל ארוחת ערב ביום ששי שכללתי בתחשיב הנסיעה...
אבל זה הרבה פחות מעניין מהאופציה של נסיעה ב3 כלי רכב בתחבורה ציבורית ולינה במלון... :)

shovaly23

New member
ממרכזית בת גלים לחלוצי התעיה 108 קרית חיים

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

הכיצד?
תודה רבה.

עם קו 2 של המטרונית מרכבת בת גלים או מרמב"ם או עם קו 1

הכיצד?
תודה רבה.
עם קו 2 של המטרונית מרכבת בת גלים או מרמב"ם או עם קו 1
של המטרונית מדרך ההגנה עד לצומת קרית אתא.
בצומת קרית אתא צריך לעבור לרחוב חלוצי התעשיה ולעלות בתחנה שם (לכיוון מערב) על קו 23, 18, 18א או 8 של אגד ולרדת בתחנת חלוצי התעשיה / הגומא (מ 8, 18 ו 18א אפשר גם לרדת תחנה אחת אחרי בדרך יגאל ידין).
משם צריך ללכת מעט מערבה בחלוצי התעשיה עד ליעד.

קצף גל

New member
לחילופין, לרדת מהרכבת בקריית חיים או בחוצות המפרץ

הכיצד?
תודה רבה.
לחילופין, לרדת מהרכבת בקריית חיים או בחוצות המפרץ
ולקחת מונית (כעשר דקות נסיעה).

elena20

New member
איזו תחנת רכבת הכי קרובה לרחוב נחלת יצחק

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

בתל אביב? סבידור מרכז או השלום?
והאם זה מרחק הליכה סביר? (נניח בסביבות5-10 דקות).

שתיהן קרובות, לדעתי השלום קצת יותר קרובה.

בתל אביב? סבידור מרכז או השלום?
והאם זה מרחק הליכה סביר? (נניח בסביבות5-10 דקות).
שתיהן קרובות, לדעתי השלום קצת יותר קרובה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

מתל אביב אוניברסיטה לשגרירות ארצות הברית
איזה קו אוטובוס הכי מתאים לנסיעה מתחנת הרכבת "תל אביב אוניברסיטה" לשגרירות ארצות הברית (הירקון 71)

orchilit

New member
מתל אביב אוניברסיטה לשגרירות ארצות הברית
איזה קו אוטובוס הכי מתאים לנסיעה מתחנת הרכבת "תל אביב אוניברסיטה" לשגרירות ארצות הברית (הירקון 71)
עדיף לך לרדת ברכבת ההגנה או השלום ולא אוניברסיטה
מרכבת השלום - קו 63 מדרך בגין , מול קניון עזריאלי (לכיוון כרמלית) עד בן יהודה/שלום עליכם/בוגרשוב
מרכבת ההגנה - קווים 104/204 (לכיוון רדינג) עד בן יהודה/שלום עליכם/בוגרשוב

מצב
הנושא נעול.
למעלה