‬ שרשור הכוונה ומודיעין 17/02

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member
שאלה מעניינת. אני מניחה שלא.

נצל"ש
לגבי כרטיס סטודנט ברכבת.
האם מבחינה חוקית, מותר לי לתת לנוסע שנוסע איתי כרטיס סטודנט, גם אם הוא לא סטודנט (ואני כן)?
אבל השאלה שאפשר לשאול (אולי בהתחכמות מסויימת), אם מותר לך להזמין מישהו שאינו סטודנט, על חשבון הכרטיס שלך. כלומר, לתקף שתי נסיעות על כרטיס הסטודנט שלך.

Ofekalef1

New member
כן, זה מה שהתכוונתי

אבל השאלה שאפשר לשאול (אולי בהתחכמות מסויימת), אם מותר לך להזמין מישהו שאינו סטודנט, על חשבון הכרטיס שלך. כלומר, לתקף שתי נסיעות על כרטיס הסטודנט שלך.
כן, זה מה שהתכוונתי

olli3

New member
מנהל
לא, חוזה שיש בו הנחה הוא אישי לחלוטין.

נצל"ש
לגבי כרטיס סטודנט ברכבת.
האם מבחינה חוקית, מותר לי לתת לנוסע שנוסע איתי כרטיס סטודנט, גם אם הוא לא סטודנט (ואני כן)?
רק פרופיל נוסע רגיל מתאים לכל אדם ולכן אין בעיה לתקף בו גם אנשים אחרים (לא כולל חופשי חודשי, שבועי,יומי). לחופשי יומי יש פירצה, על ידי כרטיס אנונימי.

ברכבת הקלה לא ניתן לתקף את הכרטיס בעבור שתי נסיעות (גם אם אלו תוקפו קודם לכן באוטובוס כלשהו ובוצע מעבר במשך 90 דקות לרכבת הקלה).

מיכי 10

Member
האמת, יש בזה היגיון. (והם לא פראיירים).

רק פרופיל נוסע רגיל מתאים לכל אדם ולכן אין בעיה לתקף בו גם אנשים אחרים (לא כולל חופשי חודשי, שבועי,יומי). לחופשי יומי יש פירצה, על ידי כרטיס אנונימי.

ברכבת הקלה לא ניתן לתקף את הכרטיס בעבור שתי נסיעות (גם אם אלו תוקפו קודם לכן באוטובוס כלשהו ובוצע מעבר במשך 90 דקות לרכבת הקלה).
האמת, יש בזה היגיון. (והם לא פראיירים).

מיכי 10

Member
מיכאל, קיבלתי את מספר הבניין בלבד,

כביש אחד מפריד בין סורוקה לבן גוריון.
אבל יש לי מספר שאלות אלייך:

1. לאיזה בניין באוניברסיטה עליכם להגיע? האוניברסיטה גדולה והליכה מתחנת האוטובוס או תחנת הרכבת יכולה להגיע לעד 15 דקות. יש לקחת זאת בחשבון על מנת לא לאחר.

2. לקו 380 (וגם ל370) לוקח שעה ו10- שעה ו15 דקות עד הגעתם לתחנה השניה בבאר שבע שהיא תחנת סורוקה/בן גוריון. לקו 669 לוקח קצת פחות.

3. בחזור הכבישים אינם פקוקים למעט צומת להבים. שם יש עיכוב קל (בדרך כלל לא יותר מ-5 דקות). הקווים 370/380 נוסעים דרך הנתיב המהיר ולכן, הם א רואים פקק עד איילון. שם פקוק מעט בעבור 380, אך 370 כלל לא רואה את הפקק.

4. מקו 370 ניתן לרדת בדרך החזרה בלבד גם בגשר לה גווארדיה ולווא דווקא במרכזית ת"א.

5. העומס על האוטובוסים בדרך חזרה למרכז הוא תלוי רכבת. החיילים מכירים בעל פה את הלו"ז של הרכבות (ויש גם את הלו"ז לכל אחד בכיס, דרך הסמארטפון). כך שבמידה והם יודעים שהרכבת כבר יצאה ולא עתידה לצאת אחת ב-10-15 דקות הקרובות הם פונים ל370,380. למרות זאת, 370 ו380 עוצרים בשעות העומס בתחנת סורוקה/בן גוריון כדי להעלות נוסעים ומאד נדיר שהנסיעה תהיה בעמידה.

6. את יכולה להיכנס לגוגל מפות. לגרור את האיש שמופיע ליד סימני ה + - של הגדלת והקטנת המפה... את האיש הזה גוררים למקום כלשהו על המפה שרוצים לראות ואת מקבלת תצלום של הרחוב. כמו כן, כל אוניברסיטת בן גוריון (כל שבילי הולכי הרגל שבתוכה) מצולמים וניתן לראות אותם, כולל הדרך מתחנת הרכבת אל תוך האוניברסיטה.
בניין 74. אז חיפשתי בגוגל, ואני מבינה שזה בניין (הלן) דילר, קרוב לשד' יצחק רגר. כלומר, לפי מפה אחרת, שמצאתי בעצמי, בצד המערבי ביותר של הקמפוס (איזה מהם?), והכי רחוק מתחנת הרכבת. נכון?
זה עדיין מרחק הליכה סביר, לדעתך?

olli3

New member
מנהל
כן, מדובר על 12 דקות הליכה.

בניין 74. אז חיפשתי בגוגל, ואני מבינה שזה בניין (הלן) דילר, קרוב לשד' יצחק רגר. כלומר, לפי מפה אחרת, שמצאתי בעצמי, בצד המערבי ביותר של הקמפוס (איזה מהם?), והכי רחוק מתחנת הרכבת. נכון?
זה עדיין מרחק הליכה סביר, לדעתך?
כן, מדובר על 12 דקות הליכה.
במקרה הזה למרות שזה הכי קרוב לרגר, זה לא הכי קרוב לשערי הכניסה של האונ', כך שההליכה ברגל מתחנת האוטובוס מתארכת בעוד שתי דקות.

לגבי התמונות שמסתובבות, הם אל רק מסתובבות, יש לך חצים על גבי התמונה ולחיצה על החץ מובילה אותך קדימה או אחורה וכך את ממשיכה ללחוץ וללחוץ. גם לחיצה על מקום כלשהו באופק תוביל אותך קדימה.

מיכי 10

Member
אה, רק עכשיו שמתי לב לכך שיש לו

ראשית, יש קו חדש שאולי יתאים לך:
קו 669 מגיע ממסוף אלוף שדה ישירות לבאר שבע, ויחסוך לך את כל הנסיעה לתל אביב. יש לו ארבע נסיעות ביום. בהלוך הזמנים לא ממש מסתדרים, אבל אולי תוכלי להיעזר בו בחזור - בשעות אחר הצהריים הוא יוצא מבאר שבע בשעות 14:50 ו-19:50 ומגיע למסוף אלוף שדה.

לגבי לו"ז של רכבות ואוטובוסים, שניהם נוחים, שניהם תדירים (רכבת כל חצי שעה, קו 380 בתדירות גבוהה יותר). למיטב ידיעתי מאז שהכפילו את תדירות הרכבות, אין בהן עומס מיוחד. בטח שלא בשעה הזאת בכיוון הזה.

וכן, הרכבת יקרה יותר. ברכבת המחיר הוא 31.50; לא מצאתי את המחיר באתר מטרופולין, אז למיטב זכרוני המחיר הוא 17.80.
בסך הכל ארבע נסיעות ביום. מוזר, אבל גם טוב, אחרי שציינת את שעות החזור שלו.

olli3

New member
מנהל
נסיעה 14:50 מגיעה לאוניברסיטה לאחר כ-7 דקות.

בסך הכל ארבע נסיעות ביום. מוזר, אבל גם טוב, אחרי שציינת את שעות החזור שלו.
יכול לקחת גם 5 דקות (נדיר בשעות האלו) ויכול לקחת גם 10 דקות ואולי טיפה יותר. יש שילוט אלקטרוני בתחנת האוטובוס המודיע על הקווים השונים שמגיעים לתחנה (עוברים בתחנה הזאת כ-30 קווים שונים).

במקום יש 3 סככות תחנה אך הנהגים נוטים לעצור בסככה הראשונה כי ברוב המקרים מגיעים 2-3-4-5 אוטובוסים בבאת אחת והראשון שמגיע נכנס עד קצה הרציף.

זו תחנת האוטובוס ממנה עולים על הקווים השונים היוצאים צפונית מבאר שבע וגם כמה קווים עירוניים (התחנה של 669 ושאר הקווים). בתמונת רחוב הזאת מופיעה רק סככה אחת, אך זו תמונה ישנה, כיום יש 3 סככות במקום. ממול(היכן שהבניין העגול) נמצאת תחנת הירידה לבאים מכיוון צפון (אם תבחרו לנסוע באוטובוס לבאר שבע). http://goo.gl/maps/6rDP2

מיכי 10

Member
יופי, עוד מעט אהיה מומחית לאוני' באר שבע.

יכול לקחת גם 5 דקות (נדיר בשעות האלו) ויכול לקחת גם 10 דקות ואולי טיפה יותר. יש שילוט אלקטרוני בתחנת האוטובוס המודיע על הקווים השונים שמגיעים לתחנה (עוברים בתחנה הזאת כ-30 קווים שונים).

במקום יש 3 סככות תחנה אך הנהגים נוטים לעצור בסככה הראשונה כי ברוב המקרים מגיעים 2-3-4-5 אוטובוסים בבאת אחת והראשון שמגיע נכנס עד קצה הרציף.

זו תחנת האוטובוס ממנה עולים על הקווים השונים היוצאים צפונית מבאר שבע וגם כמה קווים עירוניים (התחנה של 669 ושאר הקווים). בתמונת רחוב הזאת מופיעה רק סככה אחת, אך זו תמונה ישנה, כיום יש 3 סככות במקום. ממול(היכן שהבניין העגול) נמצאת תחנת הירידה לבאים מכיוון צפון (אם תבחרו לנסוע באוטובוס לבאר שבע). http://goo.gl/maps/6rDP2
יופי, עוד מעט אהיה מומחית לאוני' באר שבע.

גיליתי שהתמונות ששלחת, מסתובבות. בחיים לא ראיתי דבר כזה, וזה באמת שעשוע חמוד.

ביחד עם שתי המפות שלך, ועוד אחת שלי, נראה לי ש(חוץ מליווי אישי שלך) יש לי כבר הכל.
שוב תודה, מכל ה
,
מיכל.

orchilit

New member
תשובה-

מארלוזורוב בתל-אביב > לבאר שבע! |גמל|

חברים יקרים שלי, הפעם עלי להגיע עם חבר לבאר שבע בתח"צ ביום חמישי בבוקר.
אנחנו רוצים לנסוע ברכבת או באוטובוס מרכבת ארלוזורוב בתל-אביב, לאוניברסיטת באר שבע. הכוונה להגיע לשם בסביבות 10:30 בבוקר. (ולחזור אחה"צ).

אנחנו מעדיפים את הרכבת, כי זה יותר כיף. אבל האם זה הרבה יותר יקר?
האם ביום חמישי בבוקר עמוס במיוחד? ואחה"צ בחזרה מבאר שבע לתל אביב - עמוס? יש יותר עומס ברכבת, או באוטובוס?

(ושאלה קטנטנה נוספת: מאלוף שדה פינת הרא"ה ברמת גן, יש קו 55 לארלוזורוב. יש עוד קווים שנוסעים מכאן לשם?).

אותו חבר שאל אם זה בסדר שאני לא מחפשת בעצמי, ומטריחה אתכם. מה שנכון...
אמרתי שאני לא טובה בזה, ואתם מומחים אמיתיים, וגם אוהבים לעזור.
בתודה מראש,

מיכל.
תשובה-
מבחינת זמן, הרכבת יותר מהירה כיום, אבל אכן, יותר יקרה.(30 שקל במקום כ18 שקל).
יש רכבת ב9:30 מרכבת מרכז עד 10:38 לרכבת באר שבע צפון-אוניברסיטה. לדעתי בבוקר בשעה כזו פחות עומס, יהיה הרבה יותר עמוס בדרך חזרה לדעתי, (בין אם באוטובוס ובין אם ברכבת), כי ז היום חמישי, והרבה חיילים חוזרים מהדרום. אבל שעת החזרה שלהם מפוזרת (כך שזה פחות נורא מראשון בבוקר בטח). אישית, הייתי חוזר ברכבת, כי יש "פחות מלחמה על הרכבת" מאשר על האוטובוסים, שלדעתי לא מתוגברים . (זה מה שאני הייתי עושה).

אגב, אם ברכבת עסקינן, לא חייבת לנסוע לרכבת מרכז מאלוף שדה, אלא לעזריאלי או אולי אפילו להגנה, כך יש לכם מספר קווים לתפוס מאותה תחנה - 55 לרכבת מרכז (שעושה סיבוב בגבעתיים , לא הכי כיף בשעות כאלו, כי יש עומס ביציאה מגבעתיים). יש 56 לרכבת השלום (תדירותו נמוכה, אבל ישיר, וגם קצת תקוע בפקקים של דרך השלום), ויש את 104 לרכבת ההגנה (שלדעתי זו נראית לי האופציה הפחות פקוקה יחסית). בכל מקרה, הייתי לוקח מקדם זמן טוב כדי להגיע לרכבת הזו של 9:30 מרכבת מרכז (9:35 עזריאלי, 9:40 ההגנה).

לא יודע אם 104 פקוק פחות, הוא עובר בשכונת

תשובה-
יש רכבת ב9:30 מרכבת מרכז עד 10:38 לרכבת באר שבע צפון-אוניברסיטה. לדעתי בבוקר בשעה כזו פחות עומס, יהיה הרבה יותר עמוס בדרך חזרה לדעתי, (בין אם באוטובוס ובין אם ברכבת), כי ז היום חמישי, והרבה חיילים חוזרים מהדרום. אבל שעת החזרה שלהם מפוזרת (כך שזה פחות נורא מראשון בבוקר בטח). אישית, הייתי חוזר ברכבת, כי יש "פחות מלחמה על הרכבת" מאשר על האוטובוסים, שלדעתי לא מתוגברים . (זה מה שאני הייתי עושה).

אגב, אם ברכבת עסקינן, לא חייבת לנסוע לרכבת מרכז מאלוף שדה, אלא לעזריאלי או אולי אפילו להגנה, כך יש לכם מספר קווים לתפוס מאותה תחנה - 55 לרכבת מרכז (שעושה סיבוב בגבעתיים , לא הכי כיף בשעות כאלו, כי יש עומס ביציאה מגבעתיים). יש 56 לרכבת השלום (תדירותו נמוכה, אבל ישיר, וגם קצת תקוע בפקקים של דרך השלום), ויש את 104 לרכבת ההגנה (שלדעתי זו נראית לי האופציה הפחות פקוקה יחסית). בכל מקרה, הייתי לוקח מקדם זמן טוב כדי להגיע לרכבת הזו של 9:30 מרכבת מרכז (9:35 עזריאלי, 9:40 ההגנה).
התקווה.

orchilit

New member
אם מסתכלים על גוגל מפות ועל התנועה

התקווה.
רק ביגאל אלון בין שד' החי"ל לקראת דרך ההגנה יש מעט עומס. השאר זורם. נראה לי עדיף לגמריי מדרך השלום שמכאן (משרדי עזריאלי ) אני רואה את הפקק כמעט עד לפניקס. (דרך רבין), ולצאת את גבעתיים לא כיף עם 55.

(זה נשמע כמו ניסוי מעניין , להגיע מאלוף שדה ל3 תחנות הרכבת ב9:00. מי מגיע קודם)

אה, נכון, שכחתי שהוא לא עובר דרך השכונה עצמה.

רק ביגאל אלון בין שד' החי"ל לקראת דרך ההגנה יש מעט עומס. השאר זורם. נראה לי עדיף לגמריי מדרך השלום שמכאן (משרדי עזריאלי ) אני רואה את הפקק כמעט עד לפניקס. (דרך רבין), ולצאת את גבעתיים לא כיף עם 55.

(זה נשמע כמו ניסוי מעניין , להגיע מאלוף שדה ל3 תחנות הרכבת ב9:00. מי מגיע קודם)
אה, נכון, שכחתי שהוא לא עובר דרך השכונה עצמה.
חבל שהם לא שלושה, זה באמת היה יכול להיות אחלה ניסוי

מיכי 10

Member
כן, ניר. חשבנו גם על האפשרות של עזריאלי,

תשובה-

(על ההגנה דווקא לא), אבל לי יש איזו רתיעה מעזריאלי. משדר לי בלגן נורא. וחוץ מזה, משם אין לנו האפשרות של אוטובוס, שקיימת בתחנת ארלוזורוב. מצד שני, קו 56 חביב עלי, בעוד 55 - ממש לא.
וטוב שציינת גם את זמן הגעת הרכבת לשלוש התחנות השונות.

נכון, השאלה שלי לגבי העומס, היתה בגלל הסופ"שים של החיילים, אבל אם על הרכבת יש פחות "מלחמות", זה יכול להתאים.

מה זה מה שציינת לגבי העומסים שאתה רואה עכשיו מעזריאלי? אתה רואה אותם בפועל כרגע? זה מעניין מאד, אבל בטח לא יכול ללמד אותי לגבי יום חמישי, כי אז (סופ"ש) בוודאי תהיה תמונה שונה לגמרי.

גם לך אני מודה מאד

מיכל.

יתרון קטן שיש גם בת"א השלום וגם בת"א ההגנה -

(על ההגנה דווקא לא), אבל לי יש איזו רתיעה מעזריאלי. משדר לי בלגן נורא. וחוץ מזה, משם אין לנו האפשרות של אוטובוס, שקיימת בתחנת ארלוזורוב. מצד שני, קו 56 חביב עלי, בעוד 55 - ממש לא.
וטוב שציינת גם את זמן הגעת הרכבת לשלוש התחנות השונות.

נכון, השאלה שלי לגבי העומס, היתה בגלל הסופ"שים של החיילים, אבל אם על הרכבת יש פחות "מלחמות", זה יכול להתאים.

מה זה מה שציינת לגבי העומסים שאתה רואה עכשיו מעזריאלי? אתה רואה אותם בפועל כרגע? זה מעניין מאד, אבל בטח לא יכול ללמד אותי לגבי יום חמישי, כי אז (סופ"ש) בוודאי תהיה תמונה שונה לגמרי.

גם לך אני מודה מאד

מיכל.
האוטובוס (56, 104) עוצר ממש בפתח התחנה (מקסימום צריך לעבור מתחת לכביש), בניגוד ל-55 שדורש הליכה לרכבת, והליכה ארוכה יותר חזרה, כולל מעברי חציה מרומזרים.

מיכי 10

Member
תודה, איליה. כמובן לא נורא ללכת, אבל אתה צודק

האוטובוס (56, 104) עוצר ממש בפתח התחנה (מקסימום צריך לעבור מתחת לכביש), בניגוד ל-55 שדורש הליכה לרכבת, והליכה ארוכה יותר חזרה, כולל מעברי חציה מרומזרים.
תודה, איליה. כמובן לא נורא ללכת, אבל אתה צודק
בקשר לרמזורים: לא נעים לחכות ברמזור, ואז לראות את האוטובוס בורח לך, וצריך לחכות לפחות עוד 20, 30 דקות (במקרה של 55 המעצבן) לאוטובוס הבא.

Ofekalef1

New member
אגב

מארלוזורוב בתל-אביב > לבאר שבע! |גמל|

חברים יקרים שלי, הפעם עלי להגיע עם חבר לבאר שבע בתח"צ ביום חמישי בבוקר.
אנחנו רוצים לנסוע ברכבת או באוטובוס מרכבת ארלוזורוב בתל-אביב, לאוניברסיטת באר שבע. הכוונה להגיע לשם בסביבות 10:30 בבוקר. (ולחזור אחה"צ).

אנחנו מעדיפים את הרכבת, כי זה יותר כיף. אבל האם זה הרבה יותר יקר?
האם ביום חמישי בבוקר עמוס במיוחד? ואחה"צ בחזרה מבאר שבע לתל אביב - עמוס? יש יותר עומס ברכבת, או באוטובוס?

(ושאלה קטנטנה נוספת: מאלוף שדה פינת הרא"ה ברמת גן, יש קו 55 לארלוזורוב. יש עוד קווים שנוסעים מכאן לשם?).

אותו חבר שאל אם זה בסדר שאני לא מחפשת בעצמי, ומטריחה אתכם. מה שנכון...
אמרתי שאני לא טובה בזה, ואתם מומחים אמיתיים, וגם אוהבים לעזור.
בתודה מראש,

מיכל.
אגב
אם מדובר בסטודנט, אז כדאי מאוד (גם ברכבת וגם באוטובוס) לקנות כרטיס הלוך ושוב (כלומר שתי נסיעות), ולקבל הנחה של כ-30% על מחיר הנסיעה.

Ofekalef1

New member
למרות שאני מניח שלא... למרות שתמיד כדאי לדעת

אגב
אם מדובר בסטודנט, אז כדאי מאוד (גם ברכבת וגם באוטובוס) לקנות כרטיס הלוך ושוב (כלומר שתי נסיעות), ולקבל הנחה של כ-30% על מחיר הנסיעה.
למרות שאני מניח שלא... למרות שתמיד כדאי לדעת

מירושלים, תחנה מרכזית לתוך בית חולים תל-השומר

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 17/02

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מירושלים, תחנה מרכזית לתוך בית חולים תל-השומר
שלום,

אני צריך להגיע בשעות לפני הצהריים מהתחנה המרכזית ירושלים לתוך בית חולים תל השומר (על יד המיון \ מכון הלב)

לאחרונה השתמשתי בקו 480 לרכבת ארלוזרוב בתל-אביב, ומשם בקו 69 לתוך בית חולים תל השומר. אבל זמן הנסיעה בקו 69 (כשעה) היה ארוך ומתיש.

לא הצלחתי למצוא חלופות אחרות (הבנתי שהתדירות של אוטובוסים ממסוף האלוף שדה לתוך בית החולים איננה גבוהה)

אשמח לעזרתכם והכוונתכם,
בברכה,
ב מולסון

מצב
הנושא נעול.
למעלה