‬ שרשור הכוונה ומודיעין 08/03-07/03

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

droriko

New member
הכוונה בפתח תקווה

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
הכוונה בפתח תקווה
איך אני מגיע מתחנה מרכזית כפר סבא לתחנה הראשונה של חלופה 51 מאם המושבות?(אגב היא לא מתחילה מגרינשפן אלא מאבשלום גיסין משהו)

בתחנה מרכזית פ"ת להחליף ל-44 של קווים, אבל

הכוונה בפתח תקווה
איך אני מגיע מתחנה מרכזית כפר סבא לתחנה הראשונה של חלופה 51 מאם המושבות?(אגב היא לא מתחילה מגרינשפן אלא מאבשלום גיסין משהו)
בתחנה מרכזית פ"ת להחליף ל-44 של קווים, אבל
אם אתה צריך 51 תיקח אותו כבר מהתחנה המרכזית בפ"ת, ואם אתה צריך לשכונת אם המושבות עצמה, לא בטוח שה-51 הזה מוריד בתחנות הראשונות שלו.

מיכי 10

Member
לניצן ול-olli3 משרשור ההכוונה של 5.3.14

נסעתי אתמול לפי ההנחיות שקיבלתי ממך, ניצן, ממחלף אלוף שדה להר הצופים ובחזרה, ב-400 + 68, והנסיעה היתה מוצלחת מאד! תודה!
(גם יום העיון אליו הגעתי היה שווה מאד).
כותבת לך כאן, כי שם זה כבר שרשור סגור.

תודה גם לך, מיכאל. ושאלה: כתבת ש-425 נוסע דרך כביש 443 (ולא דרך כביש 1).

ומה ההבדל (אם עולים לאוטובוס במחלף אלוף שדה) בין קו 427 וקו 400?

אני חושב שאין הבדל

נסעתי אתמול לפי ההנחיות שקיבלתי ממך, ניצן, ממחלף אלוף שדה להר הצופים ובחזרה, ב-400 + 68, והנסיעה היתה מוצלחת מאד! תודה!
(גם יום העיון אליו הגעתי היה שווה מאד).
כותבת לך כאן, כי שם זה כבר שרשור סגור.

תודה גם לך, מיכאל. ושאלה: כתבת ש-425 נוסע דרך כביש 443 (ולא דרך כביש 1).

ומה ההבדל (אם עולים לאוטובוס במחלף אלוף שדה) בין קו 427 וקו 400?
אני חושב שאין הבדל
אני חושב שאין הבדל,
ההבדל הוא לפני המחלף שלו ותדירות של 427 נמוכה.

מיכי 10

Member
אהה. תודה. אז אתמול אולי עשיתי שטות.

אני חושב שאין הבדל
אני חושב שאין הבדל,
ההבדל הוא לפני המחלף שלו ותדירות של 427 נמוכה.
כי הוא הגיע דווקא כ-10 או 15 דקות לפני ה-400. אבל חששתי לעלות עליו.
לא נורא, גם כך הגעתי מוקדם, והיה לי זמן לברר לאן בדיוק אני צריכה להגיע. וגם לשוחח עם כמה אנשים לפני תחילת ההרצאות.

olli3

New member
מנהל
אין הבדל בין 427 לבין 400 בקטע שבין

כי הוא הגיע דווקא כ-10 או 15 דקות לפני ה-400. אבל חששתי לעלות עליו.
לא נורא, גם כך הגעתי מוקדם, והיה לי זמן לברר לאן בדיוק אני צריכה להגיע. וגם לשוחח עם כמה אנשים לפני תחילת ההרצאות.
אלוף שדה לירושלים. שניהם נוסעים באותו המסלול במקטע זה. מה שכן, 427 הרבה פחות עמוס מ400.

מיכי 10

Member
יופי. תודה מיכאל. ביום ראשון

אלוף שדה לירושלים. שניהם נוסעים באותו המסלול במקטע זה. מה שכן, 427 הרבה פחות עמוס מ400.
אני צריכה להגיע שוב לאותו מקום בהר הצופים. אז מה שיבוא קודם, אם לא יהיה מלא. :)
שבת שלום.

nitsansh

New member
קחי בחשבון אפשרות שביום א יותר עמוס...

אני צריכה להגיע שוב לאותו מקום בהר הצופים. אז מה שיבוא קודם, אם לא יהיה מלא. :)
שבת שלום.
אם חשוב לך להגיע בזמן כדאי לצאת קודם...

אפרופו... מה היה ביום עיון הנ"ל?

מיכי 10

Member
נכון מאד ותודה, nitsansh,

אם חשוב לך להגיע בזמן כדאי לצאת קודם...

אפרופו... מה היה ביום עיון הנ"ל?

ביום חמישי הייתי צריכה להגיע בתשע בבוקר, יצאתי ממחלף אלוף שדה, דקות מעטות אחרי שבע, והגעתי כעשרים דקות לפני הזמן.

ליום העיון מחר, אני רוצה להגיע לאותו מקום בעשר, וחושבת להיות במחלף אלוף שדה כבר בסביבות 7:40, כי זה יום ראשון בבוקר.

*~*~*~*~*~*~*~*

יום העיון היה בגן הבוטני על הר הצופים, בנושא "שימושים של צמחי בר", וכלל גם פתיחה חגיגית של תערוכה שנתרמה ע"י הציירת ברכה לוי-אביגד לגן הבוטני.

הנה קישור: http://www.botanic-garden.huji.ac.il/conf_2014.htm

היה נהדר, אם כי לפני החלק השני של היום, היה עלי לנסוע הביתה. ):
היה מעניין לראות את הציירת בת ה-94, אשר את ציוריה הכרתי כבר מנעורי, והם באמת מדהימים, ולשמוע את דבריה.

ההרצאה הכי שווה, יפה, מעניינת ופיוטית, היתה של פרופ' אריאל הירשפלד, אשר דיבר על ציור פרחים בסגנונות שונים ובהערכה מיוחדת לציורים של ברכה לוי-אביגד.

ומחר, באותו בניין: יום עיון לרגל 80 שנה לייסוד החוג ללשון העברית באוני' העברית, בו למדתי לפני שנים. וחלק מהמרצים שלי, ירצו שם מחר.

nitsansh

New member
את יכולה להפנות אותי לפרטים על מחר?

ביום חמישי הייתי צריכה להגיע בתשע בבוקר, יצאתי ממחלף אלוף שדה, דקות מעטות אחרי שבע, והגעתי כעשרים דקות לפני הזמן.

ליום העיון מחר, אני רוצה להגיע לאותו מקום בעשר, וחושבת להיות במחלף אלוף שדה כבר בסביבות 7:40, כי זה יום ראשון בבוקר.

*~*~*~*~*~*~*~*

יום העיון היה בגן הבוטני על הר הצופים, בנושא "שימושים של צמחי בר", וכלל גם פתיחה חגיגית של תערוכה שנתרמה ע"י הציירת ברכה לוי-אביגד לגן הבוטני.

הנה קישור: http://www.botanic-garden.huji.ac.il/conf_2014.htm

היה נהדר, אם כי לפני החלק השני של היום, היה עלי לנסוע הביתה. ):
היה מעניין לראות את הציירת בת ה-94, אשר את ציוריה הכרתי כבר מנעורי, והם באמת מדהימים, ולשמוע את דבריה.

ההרצאה הכי שווה, יפה, מעניינת ופיוטית, היתה של פרופ' אריאל הירשפלד, אשר דיבר על ציור פרחים בסגנונות שונים ובהערכה מיוחדת לציורים של ברכה לוי-אביגד.

ומחר, באותו בניין: יום עיון לרגל 80 שנה לייסוד החוג ללשון העברית באוני' העברית, בו למדתי לפני שנים. וחלק מהמרצים שלי, ירצו שם מחר.
כפי שבטח ראית גם אני נוסע מחר לירושלים.... אם אני אסיים את העיסוק שבשבילו אני מגיע לבירה וזה עוד יהיה אקטואלי יש מצב שאני אסע לשם...

מיכי 10

Member
בכיף! כן, ראיתי שגם אתה נוסע מוקדם יותר לי-ם.

כפי שבטח ראית גם אני נוסע מחר לירושלים.... אם אני אסיים את העיסוק שבשבילו אני מגיע לבירה וזה עוד יהיה אקטואלי יש מצב שאני אסע לשם...
הנה, תיכנס לקישור, ולמעלה מימין, תלחץ על: "ללו"ז המלא של הכנס":

http://new.huji.ac.il/event/19560

זה בבניין רבין, קרוב לקצה של הגן הבוטני. הגעתי עם קו 68 לתוך האוני'. אם אתה לא מתמצא, תשאל שם. בטוח שיהיה גם שילוט!
להתראות, :)
מיכל.

nitsansh

New member
כתוב בהזמנה שצריך להירשם מראש אז זה לא רלבנטי

הנה, תיכנס לקישור, ולמעלה מימין, תלחץ על: "ללו"ז המלא של הכנס":

http://new.huji.ac.il/event/19560

זה בבניין רבין, קרוב לקצה של הגן הבוטני. הגעתי עם קו 68 לתוך האוני'. אם אתה לא מתמצא, תשאל שם. בטוח שיהיה גם שילוט!
להתראות, :)
מיכל.
גם נושאי ההרצאות נראים לי מקצועיים מדי...

שמתי לב למשהו שנראה לי מוזר... הכנס מציין 80 שנה לחוג ללשון ואני ידעתי שהאוניברסיטה נוסדה ב1925 אז זה לא הסתדר לי בחשבון כי לפני 80 שנה זה 1924...
סקרן כמוני לא יכול להשאיר דבר כזה בלי לחקור את הסוגיה...
אז התברר לי שהאוניברסיטה הוקמה כבר ב1918 ונוסדה רשמית ב1925... וזו הסיבה שהיא טוענת שהיא טוענת שהיא הותיקה בישראל למרות שהטכניון נוסד רשמית לפני 1925... זה נושא ששווה בדיקה נוספת אבל בהזדמנות אחרת...

מיכי 10

Member
לומר לך את האמת?

גם נושאי ההרצאות נראים לי מקצועיים מדי...

שמתי לב למשהו שנראה לי מוזר... הכנס מציין 80 שנה לחוג ללשון ואני ידעתי שהאוניברסיטה נוסדה ב1925 אז זה לא הסתדר לי בחשבון כי לפני 80 שנה זה 1924...
סקרן כמוני לא יכול להשאיר דבר כזה בלי לחקור את הסוגיה...
אז התברר לי שהאוניברסיטה הוקמה כבר ב1918 ונוסדה רשמית ב1925... וזו הסיבה שהיא טוענת שהיא טוענת שהיא הותיקה בישראל למרות שהטכניון נוסד רשמית לפני 1925... זה נושא ששווה בדיקה נוספת אבל בהזדמנות אחרת...
לומר לך את האמת?
למרות שקראתי את ההזמנה, לא שמתי לב שצריך לאשר הגעה. ואפילו התפלאתי על כך... אבל אני מתכוונת להגיע גם ללא ההרשמה, במחשבה שיהיו שם המון אנשים, ובוודאי לא כל מי שנרשמו, באמת יגיעו.
ליום העיון הבוטני, דווקא כן נרשמתי, כי שם זה היה כתוב בבירור.

טוב, אני לא בדקתי בציציותיו של החוג ללשון העברית (או באלה של האוניברסיטה), למרות התעניינותי גם במתימטיקה.

ראיתי ביום חמישי מודעה בקמפוס הר הצופים, ומיד החלטתי להשתתף.

אז אם תרצה בכל זאת - לפחות מצידי, אתה מוזמן!

להתראות!

nitsansh

New member
הבדיקה לא חיכתה להזדמנות אחרת...

לומר לך את האמת?
למרות שקראתי את ההזמנה, לא שמתי לב שצריך לאשר הגעה. ואפילו התפלאתי על כך... אבל אני מתכוונת להגיע גם ללא ההרשמה, במחשבה שיהיו שם המון אנשים, ובוודאי לא כל מי שנרשמו, באמת יגיעו.
ליום העיון הבוטני, דווקא כן נרשמתי, כי שם זה היה כתוב בבירור.

טוב, אני לא בדקתי בציציותיו של החוג ללשון העברית (או באלה של האוניברסיטה), למרות התעניינותי גם במתימטיקה.

ראיתי ביום חמישי מודעה בקמפוס הר הצופים, ומיד החלטתי להשתתף.

אז אם תרצה בכל זאת - לפחות מצידי, אתה מוזמן!

להתראות!
אבן הפינה לאוניברסיטה העברית הונחה ביולי 1918 (בזמן מלחמת העולם כאשר בצפון הארץ עוד שלטו העותמנים!) אך נפתחה כאמור באפריל 1925...
בנית הטכניון החלה עוד לפני מלחמת העולם אך הופסקה עקב המלחמה ו"מלחמת השפות" הידועה... לאחר תום המלחמה עברה הבעלות מהיזמים הגרמנים לחברה בשליטת התנועה הציונית, בדצמבר 1924 החלו הלימודים ובפברואר 1925 נערך טקס הפתיחה, כלומר חודשיים לפני העברית. בירושלים גם החלו הלימודים ב1924 אך לא צוין באיזה תאריך...
עם העברת הבעלות שונה גם השם מטכניקום לתכניון, שנגזר מהמילה תכן....
הטכניקום היה בראשיתו מוסד שהכשיר טכנאים ומה שכיום נקרא הנדסאים ורק מספר שנים לאחר מכן החל ללמד לתוארים אקדמים, וזו סיבה נוספת למה העברית נחשבת לאוניברסיטה הראשונה...

ןכדי שלא תגידו שאין להודעה קשר לנושא הפורום... מתברר שמקימי הטכניון בחרו בעיר חיפה בגלל שהיתה צומת התחבורה הראשי באותו זמן בים וביבשה (הרכבת החיג'אזית) והם חזו שהיא תהיה מרכז תעשייתי...

מיכי 10

Member
הכל טוב ויפה ומעניין באמת, אבל מה בקשר

אבן הפינה לאוניברסיטה העברית הונחה ביולי 1918 (בזמן מלחמת העולם כאשר בצפון הארץ עוד שלטו העותמנים!) אך נפתחה כאמור באפריל 1925...
בנית הטכניון החלה עוד לפני מלחמת העולם אך הופסקה עקב המלחמה ו"מלחמת השפות" הידועה... לאחר תום המלחמה עברה הבעלות מהיזמים הגרמנים לחברה בשליטת התנועה הציונית, בדצמבר 1924 החלו הלימודים ובפברואר 1925 נערך טקס הפתיחה, כלומר חודשיים לפני העברית. בירושלים גם החלו הלימודים ב1924 אך לא צוין באיזה תאריך...
עם העברת הבעלות שונה גם השם מטכניקום לתכניון, שנגזר מהמילה תכן....
הטכניקום היה בראשיתו מוסד שהכשיר טכנאים ומה שכיום נקרא הנדסאים ורק מספר שנים לאחר מכן החל ללמד לתוארים אקדמים, וזו סיבה נוספת למה העברית נחשבת לאוניברסיטה הראשונה...

ןכדי שלא תגידו שאין להודעה קשר לנושא הפורום... מתברר שמקימי הטכניון בחרו בעיר חיפה בגלל שהיתה צומת התחבורה הראשי באותו זמן בים וביבשה (הרכבת החיג'אזית) והם חזו שהיא תהיה מרכז תעשייתי...
למחר? אתה לא רוצה לנסות להגיע בכל זאת? הרי הלשון העברית מעניינת אותך. נכון?
(מהכנסת להר הצופים נסעתי לפני כמה חודשים, עם שני אוטובוסים, כמדומתני. אבל זה הלך די מהר, וגם אז זה היה יום ראשון בשבוע). :)

לילה טוב.

nitsansh

New member
לישיבה בכנסת הייתי צריך להירשם מראש...

למחר? אתה לא רוצה לנסות להגיע בכל זאת? הרי הלשון העברית מעניינת אותך. נכון?
(מהכנסת להר הצופים נסעתי לפני כמה חודשים, עם שני אוטובוסים, כמדומתני. אבל זה הלך די מהר, וגם אז זה היה יום ראשון בשבוע). :)

לילה טוב.
וכבר התחייבתי לעשות את זה במסגרת תפקיד שאני עושה, וזה גם חשוב יותר... מדובר למי שסקרן לדעת בישיבה של ועדת החוקה בנושא תיקונים לחוק השבת הנכסים של נרצחי השואה, ואני אמור לכתוב דיווח על זה...
בניגוד למקובל לישיבה הזו לא נקבעה שעת סיום וייתכן מצב שהיא תימשך עד הערב כי זו ההזדמנות האחרונה לדון בנושא לפני היציאה לפגרה בשבוע הבא.... ביתר הימים השבוע יהיו דיונים סביב השעון על 3 חוקים שעומדים כיום בראש סדר היום הפוליטי ורוב הדיונים בועדות בוטלו, וחוץ מזה אני גם לא פנוי בגלל לימודים...

מיכי 10

Member
טוב, אז יש לך כבר תוכניות סביב השעון.

וכבר התחייבתי לעשות את זה במסגרת תפקיד שאני עושה, וזה גם חשוב יותר... מדובר למי שסקרן לדעת בישיבה של ועדת החוקה בנושא תיקונים לחוק השבת הנכסים של נרצחי השואה, ואני אמור לכתוב דיווח על זה...
בניגוד למקובל לישיבה הזו לא נקבעה שעת סיום וייתכן מצב שהיא תימשך עד הערב כי זו ההזדמנות האחרונה לדון בנושא לפני היציאה לפגרה בשבוע הבא.... ביתר הימים השבוע יהיו דיונים סביב השעון על 3 חוקים שעומדים כיום בראש סדר היום הפוליטי ורוב הדיונים בועדות בוטלו, וחוץ מזה אני גם לא פנוי בגלל לימודים...
מכסימום, אם תרצה, תקבל מתישהו דיווח שלי, בתקווה שאצליח להישאר בעירנות בחלק מההרצאות.

nitsansh

New member
כרגע אני תקוע בדרך באוטובוס תקול...

מכסימום, אם תרצה, תקבל מתישהו דיווח שלי, בתקווה שאצליח להישאר בעירנות בחלק מההרצאות.

מיכי 10

Member
מה זאת אומרת? באמת נתקע לכם האוטובוס בדרך?

מה זאת אומרת? באמת נתקע לכם האוטובוס בדרך?
אז לא הגעת לכנסת בזמן?

חזרתי לפני רבע שעה מיום העיון. חתכתי כשעה לפני הסוף, לצערי. אבל כך יכולתי לנסוע באוטובוסים עם חבר, והיה לי כמובן שווה לא לנסוע לבד.

היה יום עיון שווה, ואני שמחה שהייתי בו. ודווקא שמחו מאד שהגעתי. מי? ארבעה פרופסורים שהיו מרצים שלי בעבר, ועוד כמה אנשים שזכיתי להכיר היום. וגם כמה חברים עכשוויים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה