‬ שרשור הכוונה ומודיעין 02/12

מצב
הנושא נעול.

ספרנו1

New member
תודה רבה!
שאלה נוספת, בבקשה
בשעה 23:00

אין סיבה לנסוע דרך ת"א, לא ביום ולא בערב.
הדרך הטובה ביותר להגיע מכפר סבא לירושלים בכל שעה של היום, כולל בערב, היא בקו ישיר מצומת רעננה.
בערב יש 947, בבוקר ובצהריים יש קווים מהירים יותר: 930, 425.
947 פועל בערך עד 22:10 (יש לקחת בחשבון שהזמנים משוערים כי הוא יוצא מחיפה).

בשעות מאוחרות יותר (עד 22:40) אפשר לקחת 561 מכפר סבא לתל אביב, אבל המסלול שלו ארוך מאד ומומלץ להימנע ממנו.
תודה רבה!
שאלה נוספת, בבקשה
בשעה 23:00
או אפילו 24:00 - איך אפשר לחזור מכפר סבא / מצומת כפר סבא-רענה צפון ל: ירושלים ?

תודה!

א. מסתבר שיש גם רכבת קצת לפני 23:00

אוקיי, תודה, איזה קו/ים אני צריך?
מתחנות הוד השרון וכפר סבא, שאפשר להגיע איתה לת"א מרכז ולקחת 480.

ב. בקווי לילה, אפשר לקחת 231, שעובר בתחנה המרכזית כ"ס בערך בשעות 23:27, 23:57, 0:27. ממנו יורדים בנמל תל אביב, הולכים כמה דקות למסוף רידינג, ומתוך מסוף רידינג לוקחים את קו הלילה 480 בשעות 0:30, 1:00, 2:00. בלילה קו 480 יוצא מרידינג, עובר ברכבת מרכז, ונכנס לירושלים דרך בנייני האומה ומרכז העיר עד ממילא.

ספרנו1

New member
הרבה הרבה תודה!

מתחנות הוד השרון וכפר סבא, שאפשר להגיע איתה לת"א מרכז ולקחת 480.

ב. בקווי לילה, אפשר לקחת 231, שעובר בתחנה המרכזית כ"ס בערך בשעות 23:27, 23:57, 0:27. ממנו יורדים בנמל תל אביב, הולכים כמה דקות למסוף רידינג, ומתוך מסוף רידינג לוקחים את קו הלילה 480 בשעות 0:30, 1:00, 2:00. בלילה קו 480 יוצא מרידינג, עובר ברכבת מרכז, ונכנס לירושלים דרך בנייני האומה ומרכז העיר עד ממילא.
הרבה הרבה תודה!

Adi522

New member
מירושלים אל מתחם G

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מירושלים אל מתחם G
היי , אני צריכה להגיע מחר אל מתחם G ניסים אלוני 10 תא מירושלים.

כדאי להגיע מרכבת מרכז או מהמרכזית? איזה קו פנימי אני צריכה לקחת?

תודה רבה

אוהד11

New member
נסים אלוני נמצא במרחק הליכה של דקות ספורות

מירושלים אל מתחם G

תודה רבה
נסים אלוני נמצא במרחק הליכה של דקות ספורות
מרכבת מרכז ואין טעם לעבור דרך התחנה המרכזית

olli3

New member
מנהל
480 אגד והליכה קצרה ברגל.

מירושלים אל מתחם G

תודה רבה
480 אגד והליכה קצרה ברגל.
אין שום צורך בקו פנימי ואין שום צורך להגיע למרכזית ת"א.

יש לשים לב שבבקרים קיימות חלופות משכונות רבות בירושלים ישירות לת"א בקו 480. כך שבהרבה מקרים, בשעות הבוקר אין שום צורך להגיע למרכזית ירושלים.

מיכי 10

Member
מרח' יבנה בפ"ת למכללת ר"ג ובחזרה.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

היי חברים יקרים,
הפעם אני שואלת עבור קרוב משפחה.
הוא צריך להגיע מאמצע רחוב יבנה בפתח תקווה למכללת רמת גן, רחוב פנחס רוטנברג 87.

מספיק לו גם להגיע עד אזור הגשר להולכי רגל מעל כביש גהה בסמוך לאוניברסיטת בר אילן, ומשם (ובחזרה - לשם) ללכת ברגל.

נדמה לי שברחוב יבנה יש לו אוטובוס 10 או 16 או שניהם. אולי זו אפילו תחנה ראשונה. אבל מה הלאה? ואם אפשר גם תדירויות של הקווים בשעות הבוקר עד הצהריים, כולל ימי שישי.

בתודה מראש על כל תשובה - מלאה או חלקית,

מיכל.

olli3

New member
מנהל
הדרך המהירה ביותר תהיה באמצעות 292 של דן.

היי חברים יקרים,
הפעם אני שואלת עבור קרוב משפחה.
הוא צריך להגיע מאמצע רחוב יבנה בפתח תקווה למכללת רמת גן, רחוב פנחס רוטנברג 87.

מספיק לו גם להגיע עד אזור הגשר להולכי רגל מעל כביש גהה בסמוך לאוניברסיטת בר אילן, ומשם (ובחזרה - לשם) ללכת ברגל.

נדמה לי שברחוב יבנה יש לו אוטובוס 10 או 16 או שניהם. אולי זו אפילו תחנה ראשונה. אבל מה הלאה? ואם אפשר גם תדירויות של הקווים בשעות הבוקר עד הצהריים, כולל ימי שישי.

בתודה מראש על כל תשובה - מלאה או חלקית,

מיכל.
אבל יש כאן כמה קצ'ים. ראשית אציין שבכיוון הנסיעה מבר אילן חזרה לרחוב יבנה בפתח תקווה זה הרבה יותר פשוט והנה הסבר על כך:

מבר אילן לרחוב יבנה: קו 292 עוצר בגשר בר אילן (בצד של רמת גן), ממנו עולים לנסיעה ישירה ללא כל עצירה עד לפתח תקווה - הדר גנים. שם מחליפים בעדיפות ראשונה לקו 92 מקניון הדר גנים. יש לעלות על 92 בכיוון הנסיעה לקניון איילון. ויורדים תחנה לפני צומת גנים בשדרות ירושלים פינת מסריק.

לחילופין, במידה וקו 92 בדיוק עבר. יוצאים מקניון הדר גנים לשדרות ירושלים ועולים על 78/84/85 של קווים ו249 של אגד בכיוון הנסיעה למרכזית פתח תקווה. גם מהם יורדים בשדרות ירושלים פינת מסריק.

עכשיו לנסיעה מרחוב יבנה אל בר אילן:

מרחוב יבנה עליו לצאת לשדרות ירושלים (צומת גנים) ולעלות בעדיפות ראשונה על קו 92 של דן בכיוון הנסיעה להדר גנים. מקו 92 עליו לרדת בקניון הדר גנים, לעבור לצד השני ולהמשיך עם 292 הישיר בכיוון הנסיעה לרמת גן ובני ברק (קניון איילון).

מצומת גנים ניתן לעלות גם על 78/84/85 של קווים ו249 של אגד. מאלו יש לרדת בשדרות ירושלים/יעקב חזן. לחצות ולהיכנס להדר גנים דרך יעקב חזן ולעלות על 292 ממנחם בגין (מהצד של הקניון).

עכשיו, בימי שישי קיימת חלופה שמגיעה עד לגשר בר אילן בשעות מסויימות. בשאר הימים הקו נכנס לגבעת שמואל. על כן, איך שהוא פונה ימינה לז'בוטינסקי בגבעת שמואל (יורד מהכביש המהיר, כביש 471 - מכבית), יורדים בתחנה וחוזרים חזרה לכביש המהיר, שם נמצאת תחנת אוטובוס (יש מדרכה, הכל בסדר) שממנה עולים על 68 של קווים או 350 של דן לנסיעה של שתי תחנות לגשר בר אילן על כביש גהה.

קו 68 הינו קו תדיר, כך שאין בעיה של המתנה למרות שמדובר ב3 החלפות.

קיימת אופציה עם שתי החלפות אך היא איטית יותר. אפשר לעלות על קו 10 מרחוב יבנה עצמו ולרדת ממנו בבלינסון ושם להחליף ל164 של אגד בכיוון הנסיעה לרחובות. 164 גם מגיע לגשר בר אילן על כביש גהה. אבל זה ייקח הרבה יותר זמן, במיוחד בשעות העומס.

מיכי 10

Member
מיכאל
המון תודה על התגובה הכל-כך מושקעת

אבל יש כאן כמה קצ'ים. ראשית אציין שבכיוון הנסיעה מבר אילן חזרה לרחוב יבנה בפתח תקווה זה הרבה יותר פשוט והנה הסבר על כך:

מבר אילן לרחוב יבנה: קו 292 עוצר בגשר בר אילן (בצד של רמת גן), ממנו עולים לנסיעה ישירה ללא כל עצירה עד לפתח תקווה - הדר גנים. שם מחליפים בעדיפות ראשונה לקו 92 מקניון הדר גנים. יש לעלות על 92 בכיוון הנסיעה לקניון איילון. ויורדים תחנה לפני צומת גנים בשדרות ירושלים פינת מסריק.

לחילופין, במידה וקו 92 בדיוק עבר. יוצאים מקניון הדר גנים לשדרות ירושלים ועולים על 78/84/85 של קווים ו249 של אגד בכיוון הנסיעה למרכזית פתח תקווה. גם מהם יורדים בשדרות ירושלים פינת מסריק.

עכשיו לנסיעה מרחוב יבנה אל בר אילן:

מרחוב יבנה עליו לצאת לשדרות ירושלים (צומת גנים) ולעלות בעדיפות ראשונה על קו 92 של דן בכיוון הנסיעה להדר גנים. מקו 92 עליו לרדת בקניון הדר גנים, לעבור לצד השני ולהמשיך עם 292 הישיר בכיוון הנסיעה לרמת גן ובני ברק (קניון איילון).

מצומת גנים ניתן לעלות גם על 78/84/85 של קווים ו249 של אגד. מאלו יש לרדת בשדרות ירושלים/יעקב חזן. לחצות ולהיכנס להדר גנים דרך יעקב חזן ולעלות על 292 ממנחם בגין (מהצד של הקניון).

עכשיו, בימי שישי קיימת חלופה שמגיעה עד לגשר בר אילן בשעות מסויימות. בשאר הימים הקו נכנס לגבעת שמואל. על כן, איך שהוא פונה ימינה לז'בוטינסקי בגבעת שמואל (יורד מהכביש המהיר, כביש 471 - מכבית), יורדים בתחנה וחוזרים חזרה לכביש המהיר, שם נמצאת תחנת אוטובוס (יש מדרכה, הכל בסדר) שממנה עולים על 68 של קווים או 350 של דן לנסיעה של שתי תחנות לגשר בר אילן על כביש גהה.

קו 68 הינו קו תדיר, כך שאין בעיה של המתנה למרות שמדובר ב3 החלפות.

קיימת אופציה עם שתי החלפות אך היא איטית יותר. אפשר לעלות על קו 10 מרחוב יבנה עצמו ולרדת ממנו בבלינסון ושם להחליף ל164 של אגד בכיוון הנסיעה לרחובות. 164 גם מגיע לגשר בר אילן על כביש גהה. אבל זה ייקח הרבה יותר זמן, במיוחד בשעות העומס.
מיכאל
שלך! אני באמת מעריכה את זה מאד!!

קודם כל, אעתיק את כל מה שכתבת, ואעביר לקרוב משפחתי במייל.

למרות שהייתי בעבר פתח תקוואית, אני לא מכירה את הרחובות שהזכרת. אבדוק במפה, כי זה מעניין אותי.

דווקא האופציה האחרונה, של 164 מבילינסון עד בר אילן מוצאת חן בעיני, כי זה קו שאני מכירה ואוהבת. אבל אם אתה מזהיר מפני האיטיות שלו, אני סומכת עליך.

olli3

New member
מנהל
בשמחה, 164 הוא קו טוב אבל לא מנקודת המוצא הזו

מיכאל
שלך! אני באמת מעריכה את זה מאד!!

קודם כל, אעתיק את כל מה שכתבת, ואעביר לקרוב משפחתי במייל.

למרות שהייתי בעבר פתח תקוואית, אני לא מכירה את הרחובות שהזכרת. אבדוק במפה, כי זה מעניין אותי.

דווקא האופציה האחרונה, של 164 מבילינסון עד בר אילן מוצאת חן בעיני, כי זה קו שאני מכירה ואוהבת. אבל אם אתה מזהיר מפני האיטיות שלו, אני סומכת עליך.
קו 10 הוא לא קו מלא, הנסיעה בו אינה ארוכה לבלינסון והוא נוסע במסלול ישר לבלינסון אך עירוני. ומערכת הרמזורים בפתח תקווה תפקידה לאמלל את כל משתמשי הדרך (אני לא מכיר עוד עיר עם מערכת רמזורים כל כך לא פרקטית).

הבעיה העיקרית עם 164 היא בשעות העומס כשכביש גהה פקוק, אז הנסיעה מתארכת זמן רב.

292 הוא קו ישיר לחלוטין, הוא נוסע כמו מכונית פרטית. מהתחנה של קניון הדר גנים אין לו שום תחנה עד לגבעת שמואל. הוא עושה את הנסיעה הזאת ב5-7 דקות. בכיוון ההפוך זה בכלל תענוג. 5-7 דקות מגשר בר אילן ועד להדר גנים בפתח תקווה. משם קו 92 לנסיעה של עוד 5 דקות והוא בבית. סה"כ ההחלפה השלישית ל68/350 אינה נוראה בכלל בשל התדירות הלא רעה של קו 68 (במיוחד בשעות השיא).

מה גם שמהתחנה שבה ציינתי שניתן לעלות על 68/350, ניתן לעלות על קווים 56/168 של קווים ולרדת בצומת אלוף שדה. הם לא נכנסים למסוף אלא עוצרים ממש בירידה מכביש גהה לאלוף שדה. אני מתכוון לתחנה הזאת: http://goo.gl/maps/HEsHo מוצגת דרך ההליכה מתחנת הירידה למכללת רמת גן.

אני הייתי עולה על מה שבא, 56 ו168 פחות תדירים מ68. לקו 350 יש 3 נסיעות בוקר בלבד.

מיכי 10

Member
שוב השקעת המון, מיכאל. באמת תודה.

קו 10 הוא לא קו מלא, הנסיעה בו אינה ארוכה לבלינסון והוא נוסע במסלול ישר לבלינסון אך עירוני. ומערכת הרמזורים בפתח תקווה תפקידה לאמלל את כל משתמשי הדרך (אני לא מכיר עוד עיר עם מערכת רמזורים כל כך לא פרקטית).

הבעיה העיקרית עם 164 היא בשעות העומס כשכביש גהה פקוק, אז הנסיעה מתארכת זמן רב.

292 הוא קו ישיר לחלוטין, הוא נוסע כמו מכונית פרטית. מהתחנה של קניון הדר גנים אין לו שום תחנה עד לגבעת שמואל. הוא עושה את הנסיעה הזאת ב5-7 דקות. בכיוון ההפוך זה בכלל תענוג. 5-7 דקות מגשר בר אילן ועד להדר גנים בפתח תקווה. משם קו 92 לנסיעה של עוד 5 דקות והוא בבית. סה"כ ההחלפה השלישית ל68/350 אינה נוראה בכלל בשל התדירות הלא רעה של קו 68 (במיוחד בשעות השיא).

מה גם שמהתחנה שבה ציינתי שניתן לעלות על 68/350, ניתן לעלות על קווים 56/168 של קווים ולרדת בצומת אלוף שדה. הם לא נכנסים למסוף אלא עוצרים ממש בירידה מכביש גהה לאלוף שדה. אני מתכוון לתחנה הזאת: http://goo.gl/maps/HEsHo מוצגת דרך ההליכה מתחנת הירידה למכללת רמת גן.

אני הייתי עולה על מה שבא, 56 ו168 פחות תדירים מ68. לקו 350 יש 3 נסיעות בוקר בלבד.
מרוב פינוק כאן בפורום, אני נהיית עצלה. כבר לא מחפשת לבד, כי אני יודעת שאתה וחבריך הרבה יותר טובים בזה, ויש לכם ידע ורעיונות יצירתיים!

הצחקת אותי עם הסיפור על מערכת הרמזורים של פתח תקווה. זה מזכיר לי שלפני המון שנים, אמר בן דוד שלי, ש"ברמזורים רגילים, אפשר לקרוא עיתון עד שהם מתחלפים מאדום לירוק. בפתח תקווה - אפשר לקרוא ספר!"

קווים שנוסעים כמו רכב פרטי, אני אוהבת. כזה היה (אולי שוב? לא יודעת) קו 56 מאור יהודה דרך אלוף שדה לתל אביב. אומנם הוא היה נוסע רק פעם בשעה, אבל נסיעה קצרה והגיונית. לא כמו 63, שהיה נוסע כמו בצבא, ב"מסע להכרת הבסיס", דרך כל תל אביב, גבעתיים ורמת גן...

הרעיון לנסוע לתחנה של כביש גהה/אלוף שדה, מצויין
אני מכירה את הדרך הזאת.

תודה לך מיכאל, ולילה טוב.

olli3

New member
מנהל
כיף לשמוע :) וקו 56 יותר תדיר כיום.

מרוב פינוק כאן בפורום, אני נהיית עצלה. כבר לא מחפשת לבד, כי אני יודעת שאתה וחבריך הרבה יותר טובים בזה, ויש לכם ידע ורעיונות יצירתיים!

הצחקת אותי עם הסיפור על מערכת הרמזורים של פתח תקווה. זה מזכיר לי שלפני המון שנים, אמר בן דוד שלי, ש"ברמזורים רגילים, אפשר לקרוא עיתון עד שהם מתחלפים מאדום לירוק. בפתח תקווה - אפשר לקרוא ספר!"

קווים שנוסעים כמו רכב פרטי, אני אוהבת. כזה היה (אולי שוב? לא יודעת) קו 56 מאור יהודה דרך אלוף שדה לתל אביב. אומנם הוא היה נוסע רק פעם בשעה, אבל נסיעה קצרה והגיונית. לא כמו 63, שהיה נוסע כמו בצבא, ב"מסע להכרת הבסיס", דרך כל תל אביב, גבעתיים ורמת גן...

הרעיון לנסוע לתחנה של כביש גהה/אלוף שדה, מצויין
אני מכירה את הדרך הזאת.

תודה לך מיכאל, ולילה טוב.
התדירות שלו היא פעם ב10-30 דקות (תלוי בחלק של היום). בשעות הבוקר המוקדמות הוא יוצא כל 10 דקות, לאחר מכן כל 15 דקות ואז כל 20 דקות. החל מ14:30 (שעת היציאה מתחנת המוצא ביהוד בכיוון הנסיעה לת"א) התדירות יורדת לפעם בחצי שעה והחל מ21:00 יורדת לפעם בשעה.

56 לא נכנס לאור יהודה, הוא נוסע מיהוד דרך סביון וקרית אונו.

פתח תקווה זוועתית בכל מה שקשור לצמתים ורמזורים. עד כדי כך שזה מרגיש שלא מעט רמזורים, שאם הרמזור יחדל מלפעול, התנועה תזרום יותר טוב. בצירים המרכזיים כמו אורולוב, ז'בוטינסקי, שדרות ירושלים ודרך אם המושבות זו קטסטרופה של ממש ללא שום טעם. פקקים עצומים סתם, רק בשל תכנון שגוי של מערכת הרמזורים.

מיכי 10

Member
טוב לדעת על קו 56 השווה.

התדירות שלו היא פעם ב10-30 דקות (תלוי בחלק של היום). בשעות הבוקר המוקדמות הוא יוצא כל 10 דקות, לאחר מכן כל 15 דקות ואז כל 20 דקות. החל מ14:30 (שעת היציאה מתחנת המוצא ביהוד בכיוון הנסיעה לת"א) התדירות יורדת לפעם בחצי שעה והחל מ21:00 יורדת לפעם בשעה.

56 לא נכנס לאור יהודה, הוא נוסע מיהוד דרך סביון וקרית אונו.

פתח תקווה זוועתית בכל מה שקשור לצמתים ורמזורים. עד כדי כך שזה מרגיש שלא מעט רמזורים, שאם הרמזור יחדל מלפעול, התנועה תזרום יותר טוב. בצירים המרכזיים כמו אורולוב, ז'בוטינסקי, שדרות ירושלים ודרך אם המושבות זו קטסטרופה של ממש ללא שום טעם. פקקים עצומים סתם, רק בשל תכנון שגוי של מערכת הרמזורים.
טוב לדעת על קו 56 השווה.
גם אני מכירה את ההרגשה שבמקומות מסויימים, כשהרמזורים מפסיקים לפעול, התנועה זורמת בכיף.

זה כמו שבעבר היו שוטרים מכוונים את התנועה באזור הירדן/אלוף שדה ברמת גן בניגוד לרמזורים. דווקא שם היו השוטרים מיותרים, וגרמו רק להגברת הבלגן. מזל שהפסיקו את המכה הזאת.

הכרתי בעבר (לא יודעת אם היום זה עוד קורה) רק מקום אחד בו שוטר (ובדרך כלל אלה דווקא היו מתנדבים במדים) עזר באמת בהכוונה שלו. זה היה במפגש בין רחוב האילנות בגת רימון עם רחוב התפוז/יעקב זרובבל לכיוון כפר מעש או פתח תקווה. היו נוצרים שם פקקים אינסופיים אחה"צ, והשוטרים ממש עזרו לחלץ את הפקקים.

בינתיים בדקתי במפה את המקומות שציינת בהוראות הנסיעה שלך, והבנתי יותר טוב. שלחתי אותן כבר במייל לבתי ולבעלה, שהוא זה שצריך אותן.

תודה לך על הכל.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

מרכז הירידים-פתח תקווה
איזה קו אפשר לקחת ממרכז הירידים אל פתח תקווה למרכז העיר?

olli3

New member
מנהל
מרכז הירידים-פתח תקווה
איזה קו אפשר לקחת ממרכז הירידים אל פתח תקווה למרכז העיר?
קו 49 של דן.
עולים עליו ממסוף האוטובוסים שנמצא בתחנת הרכבת ת"א האוניברסיטה (5 דקות הליכה ממרכז הירידים). קו 49 מגיע למרכז העיר בפתח תקווה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה