לונדון - גברים - טורניר סוף שנה - יום א'

לונדון - גברים - טורניר סוף שנה - יום א'

והיום בתכנית:

בנטו/רוג'ר-וסלין - גראנויירס/לופז (14:00)
למי שאוהב זוגות, וגם למי שלא - לונדון מספק הזדמנות נפלאה לצפות במשחקי זוגות איכותיים שבד"כ לא זוכים לשידור.

אנדי מארי - קיי נישיקורי (16:00)
מאזן פנימי 0-3 למארי. מארי מעולם לא הפסיד מערכה לנישיקורי, אך המשחקים ביניהם היו ב2011-2012, ומאז זרמו הרבה מים בתמזה. נישיקורי השתפר משמעותית מאז, וזה אולי אחד המפגשים הכי מעניינים בשלב הבתים - גם כי אין לנו מושג למה לצפות מהmatch-up הזה כרגע, וגם כי יהיה מסקרן לראות עד כמה מארי התאושש מ6 השבועות הרצופים שהביאו אותו ללונדון. בהנחה (הלא טריוויאלית) שנישיקורי בריא ושלם, הוא יכול להעמיד בפני מארי מכשול פיזי לא פשוט.

נסטור/זימוניץ' - דודיג/מלו (20:00)
זהו הטורניר האחרון של נסטור וזימוניץ' יחד, בשנה הבאה הם שוב נפרדים וישחקו עם בני זוג אחרים.

רוג'ר פדרר - מילוש ראוניץ' (22:00)
מאזן פנימי 1-6 לפדרר. שלושת המשחקים הראשונים בין השניים, אי שם ב2012, היו כולם צמודים והלכו ל3 מערכות, כולל שובר שוויון אחד לפחות, אך הסתיימו בסופו של דבר לטובת השוויצרי. מאז, פדרר ניצח עוד שלושה משחקים בקלות, אולם דווקא ראוניץ' היה זה שלקח את המשחק האחרון בין השניים, לפני שבועיים בפריז. שני השחקנים אוהבים לשחק באולמות, ובעוד שאנחנו יודעים בדיוק למה לצפות מפדרר, יהיה מעניין לראות איך תתפתח הדינמיקה של המשחק - האם הניצחון בפריז ייתן לראוניץ' ביטחון, או שמא גודל המעמד יפריע לו?

kingRF

New member
סקירה יפה

שאלת השאלות היא איך מארי יגיע לטורניר הזה : מצד אחד הוא בכושר נהדר, ואחרי סדרת זכיות חשובה, בעיקר מנטלית לאור חצי השנה הראשון שהיה זוועתי מבחינתו, אבל מצד שני הוא סוחף עייפות מנטלית משמעותית של חודש וחצי רצופים של טניס. מנגד - נישיקורי גם בכושר טוב, ובניגוד לצי'ליץ' הוא הראה שהגמר בניו יורק לא היה מקרי, והוא הוסיף עוד שני תארים לאמתחתו לאחר מכן.
&nbsp
מאוד מאוד צמוד, אולי 51-49 למארי. באמת שהכל יכול לקרות כאן - מתבוסה מהירה של שעה ועד משחק שלוש מערכות של שלוש שעות.
&nbsp
&nbsp

אצל מארי זה לא בהכרח איך הוא מגיע לטורניר אלא איך הוא מגיע

למשחק ספציפי. יכולים להיות אצלו שינויים מאוד דרמטיים ממשחק למשחק. הרבה תלוי בחבטות ההגשה שלו שהן ברומטר לא רע למוד שלו באותו יום, בעיקר במערכה הראשונה. אם מהתחלה חבטות ההגשה שלו נתקעות ברשת זה בדרך כלל אומר שהוא בצרות. מסכים שהמשחק הזה פתוח לחלוטין וקשה מאוד לצפות מה יהיה כאן. שאלה אחת שאני לא ידוע אם למישהו יש לה תשובה כאן (והיא קשורה למה שאמרתי למטה על כך שזה גם טורניר שיכריע לגבי מאמן השנה) הוא עד כמה השחקנים בשבוע הכנה כזה עובדים על עניינים טקטיים ולימוד היריב. מהבחינה הזאת זה טורניר שונה מיתר הטורנירים כי יש לך שבוע מראש להתכונן ואתה יודע מי היריבים שלך. אבל עד היום ממה שהתרשמתי בטניס למרות שיש קבוצת של פיזיותרפיסטים ויריבי אימון וכו' רוב העבודה באימונים נעשית על המגרש, אין סקאוטים שיושבים עם השחקנים על וידאו של היריב ואומרים להם שים לב הוא מכה שבעים אחוז לטי או לרחוק (טוני נדאל לדעתי מתעסק עם זה לא מעט אבל זה יותר ניחוש מידע). את הטרנדים העקריים בתחום השחקנים כמובן יודעים כלומר אם שחקן ספציפי מתקשה יותר עם הפורהאנד או הבקהנד אבל נראה לי שבשבוע כזה אפשר לעבוד הרבה על דברים מהסוג הזה.

LENAFAN

New member
אני לא מדבר על השלטים, אני מדבר על המשטח עצמו

כמדומני, בכל טורניר כתוב על המשטח עצמו את שם המקום וזה לא קשור לספונסרים. אני די בטוח שקיימים חוקים מפורטים בקשר לכך (לפחות בטורנירי WTA ואני מניח שגם בטורנירי ATP).

טוב המשחק גמור

נישיקורי התחיל איום, מארי היה צריך לשבור אותו בכל אחד מהם שבר את השלישי אבל אז החליט שזה חד צדדי מדי נשבר בחזרה על האפס נישיקורי נכנס לזון שלי עם כדורים על הקוים ולדעתי מארי איבד את זה. היפני בשתיים

רק מול אנדי מארי אפשר לקחת מערכה

עם משהו כמו ארבעים אחוז הגשה עם החטאות וולי פשוטות, עם משחק בינוני ואפילו בלי להגיע לשובר שוויון. מערכה חלשה של היפני אבל הספיקה לו ל6:4

kingRF

New member
המנצח הראשון ביחידים הוא קיי נישיקורי

6-4 6-4 ליפני המוכשר על אנדי מארי, שהראה ניצוצות של קאמבק, אבל לא יותר מזה. נישיקורי, לפחות פתיחה מהוססת משהו, היה חד יותר, התקפי יותר וראו שהוא בא עם תוכנית משחק ברורה.

טוב ככל שטורניר סוף השנה אמור לשקף את השנה אז זה היה די משקף

מבחינת טניס למארי לא היה מגיע להיות כאן ולנישיקורי כן. מארי הגיע בזכות הלחימה עם הגב אל הקיר וההחנקויות של פרר ורוברדו, גם היום הוא חזר משבירה בשנייה אבל נישיקורי הוא לא פרר ולא רוברדו ומבחינת טניס כמו ברוב המשחקים שלו השנה נגד הטופ 10 מארי לא היה ברמה של טופ 10. אם הוא לא הצליח בשתי מערכות להגיע אפילו לשובר שוויון מול נישיקורי שהיה היום ביום חלש של אחוזי הגשה ראשונה (46 אחוז, שמונה שגיאות כפולות!) אז מה שנקרא שיהיה לו בהצלחה מול ראוניץ' ופדרר. אולי היה עדיף לו לנוח ולהסתכל על הטורניר הזה מהצד מאשר לעשות בושות מול הקהל הביתי (לי בטוח היה עדיף, אבל טוב גם אחרי היום הראשון זה בסדר. ניפגש בדוחא).

kingRF

New member
6-1, פדרר מערכה ראשונה

הוא בשליטה מלאה על המשחק נכון לעכשיו. הוא מגוון ומשחק די יציב בכל האגפים. ראוניץ' מצידו, לא חד בעליל, ומרבה לשגות במיוחד בבקהאנד.

kingRF

New member
2-1 ראוניץ', מערכה שניה עם ההגשות

ראוניץ' עדיין במערכה, אבל הוא נאלץ לגרד את המשחקונים שלו בינתיים - הסרב שלו מציל אותו שוב ושוב.

למעלה