במה אנחנו צופים הסופ"ש?

avivs

New member
בין הכוכבים.

אני לא חושב שמעולם חוויתי דבר כזה בקולנוע. הפעם האחרונה הייתה בכוח המשיכה המעולה.
קשה אפילו לתאר עד כמה נהניתי מבין הכוכבים. כל מה שהתנגן לי בראש בסוף הסרט היה ״מושלם, מושלם, מושלם״.
&nbsp
אבל הוא לא באמת מושלם. יש הרבה בעיות בהיגיון, והיה לי ברור שאם אחשוב עליהן לעומק אז סתם אתרגז מהקלות שבה פותרים שם בעיות ומצבים. אז פשוט זרמתי עם הסרט, עם חורי התולעת, החורים השחורים ותורת הייחסות. יש שם המון מדע, המון תיאוריות ותגליות מדעיות. רוב הזמן זה עובד ומרתק, לפעמים קצת פחות.
ההתחלה הייתה קצת מגושמת, לדעתי. העולם לא נבנה בצורה כל כל מוצלחת. אבל לא עבר הרבה זמן ושקעתי לגמרי בתוך הסרט ובניית העולם נראתה אמינה ומספקת.
&nbsp
מה שמחזיק את הסרט בסופו של דבר זה המכלול של הדברים, ההפקה, החזון, המשחק, הסיפור האנושי. כל אלה יוצרים חוויה קולנועית ברמה שכמעט ולא הכרתי, ואני הולך לקולנוע הרבה.
לפעמים נראה שמרוב נושאים, קווי עלילה ודמויות, הסרט יקרוס לתוך עצמו. אבל הוא מצליח תמיד לנוע בין כל העומס בצורה מוצלחת, ולמרות שעמוס לך, אתה לא מתעייף.
&nbsp
חצי מהסרט ישבתי על קצה המושב מרוב התרגשות, וממש צפיתי עם עיניים רחבות. הסאונד היה מושלם, או שזה בעצם הפסקול. בכל מקרה, הוא מכניס אותך כל כך עמוק לתוך הסרט עד שקשה לחשוב שיש עולם אחר מחוץ לקולנוע.
&nbsp
לסיכום, סרט חובה. לא כולם ייהנו באותה המידה, וחלק ימצאו הרבה דברים קטנים שעובדים פחות טוב. אבל אם באים בראש לחוויה קולנועית מטורפת, שבגרעין שלה יש סיפור אנושי עוצמתי, אי אפשר שלא ללכת לאיבוד בסרט הזה, ולהינות מכל דקה.
&nbsp
שלוש שעות עמוסות ובלתי נשכחות, ובסוף הייתי שמח לשלוש שעות נוספות.

Y. Welis

New member
-> כריסט' נולאן. יש למה לצפות

מעניין אם התסריט לא מבוסס על משהו קיים. אולי מישהו יצוץ ויטען.
&nbsp
&nbsp

Y. Welis

New member
רק נקודה אחת מתוך הטריילר

'המסנן האפור' שולט בסרט הזה - כמו בכמעט כל הסרטים ההוליוודיים היום - מראה אחד לכולם. מאכזב, כי עד כה נולאן הצליח להימנע מזה.
&nbsp
מצד שני, יוצרו עותקי 70 מ"מ שלו על צלולואיד, לטובת קולנועי IMAX. בארץ יש מקרנה אחת לפחות עבור גודל כזה, באולם ה'סינמאקס' שבסינמה סיטי המקורית (ליד צומת גבעת אולגה).
מעניין אם הוא יגיע בפורמט הזה לשם. אם כן - שווה לבוא לראות *שם*.

subatoi

New member
עכשיו חזרתי. וואו.

הוא לא מושלם אבל "וואו" בהחלט מסכם את הסרט הזה, מכל מיני בחינות.
"נולאן עושה מד"ב" היה רעיון מרתק מלכתחילה והוא אכן הוכיח את עצמו לשמחתי, למרות שאני מבין שהדעות חלוקות.

אני גם חותם על המשפט האחרון שלך. הסרט היה ארוך אבל בכיף הייתי ממשיך איתו עוד כמה שעות

subatoi

New member
שיל"ד ע' 2, פרקים 1+2

לא התעלפתי אבל היה נחמד, היה אקשן טוב. טוב שהזכירו דברים בתחילת הפרק ובמהלכו, כי ממש לא זכרתי את רוב הדברים. עבר יותר מדי זמן מאז

טאלבוט שהוצג באופן זניח בסוף העונה צמח להיות דמות מרכזית. מה שמראה שכנראה תכננו עבורו יותר ופשוט לא היה זמן או משהו, אז הוא נשאר על רצפת חדר העריכה. אולי.
לוסי לולס בוזבזה.
ריינה המעצבנת חזרה.

התחושה היא שהפרקים ממשיכים את הקו הבוגר יותר של החלק השני של העונה הראשונה, בתקווה שיימשך.

מיכאל ג

New member
השתעממתי איפה שהוא באמצע הפרק השני

ונראה לי שזהו, סופית זנחתי.

subatoi

New member
אני מודה שחסר שם משהו. מאז ומתמיד היה חסר שם משהו.

Y. Welis

New member
חסר קאסט טוב, בעיקר של הצעירים

משהו שפעם ווידון ידע לספק (אלייזה, ש.מ.ג., אליסון, הד ואפילו 'קווארק' בתפקיד המנהל). בסידרה הזו הצעירים חלשים מדי. דמויית-האלייזה שם לא מתקרבת אליה, וגם דמויית-ווילו (הבריטית).

מיכאל ג

New member
לא, מה שחסר זו כתיבה סבירה

הסדרה לא מספיק ראליסטית כדי להתאים לטון הבומבסטי שלה, ואין בה מספיק הומור וכיפיות בשביל להיות גילטי פלז'ר.

trilliane

Well-known member
מנהל
לדעתי הכתיבה יותר מסבירה, לא מבינה את התלונות

נהניתי מהסדרה כבר מפרקיה הראשונים, ודווקא כשנהיית עמוסה וסוערת יותר חשבתי שהגזימו קצת... הייתי מעדיפה לפחות עוד עונה כמו חצי העונה הראשונה כדי לבסס את הדמויות בנחת. בכל מקרה יש בה די הומור וכיף מבחינתי, אני צופה בה בהנאה ומודה בכך בפה מלא.

Y. Welis

New member
עדיין צריך קאסט שיעניין אותך. שיגרום לך לרצות לחזור אליהם

ולתהות אם הם כאלה מגניבים גם בריל לייף...
&nbsp
לא ראיתי שם כאלה. הראשי סביר, אבל השאר פחות. ווידון צריך היה לקחת טיפים על ליהוק מ-JJ: הןא תמיד קלע.

מיכאל ג

New member
מממ, זה מה שהתסריט עושה

מישהו התלהב מבראיין קרנסטון ב"מלקולם במרכז" או ממייקל צ'יקליס ב"איש משטרה"? רק כשהם הגיעו לסדרה עם תסריט מעניין פתאום הם הפכו לתופעה ופתאום אתה לא יכול לחשוב על שחקן אחר שיעשה את הדמות אבל האמת? אם היה שחקן אחר, ככל הנראה היית אומר את זה גם עליו. התסריט הוא מה שהופך דמות למגניבה. שחקן גרוע יכול לחרב את זה, אבל בלי תסריט טוב, שחקן מעולה ככל שיהיה לא יכול להוסיף הרבה.

Y. Welis

New member
אני זיהיתי את קרנסטון... שמתי לב שהוא טוב מהממוצע ב'מלקולם'

בעיקר בפרק על החלקה על הקרח. משהו מיוחד.
&nbsp
צריך כריזמה, וצ'קליס היה במקום הנכון ברגע הנכון (עם צוות תומך מסביב).
&nbsp
קשה לשים אנשים אחרים במקומם - כמו שקשה לשים את טום סלק כאינדיאנה ג'ונס (הבחירה הראשונה בליהוק) או טאונסנד כאראגורן (הועף אחרי שבוע כי ג'קסון לא אהב אותו).
&nbsp
צריך שליוצר תהיה תחושה, ולווידון כנראה שכבר אין.

מיכאל ג

New member
ווידון? אתה מתכוון לג'ד ווידון?

כי ג'וס לא ממש מעורב בסדרה באופן פרטני.

trilliane

Well-known member
מנהל
כן, אני (לגבי קרנסטון, וב"שובר שורות" לא צפיתי כלל, אגב)

למעלה