‬ שרשור הכוונה ומודיעין 19/05

מצב
הנושא נעול.

טנק2

New member
להפך-רק אם הוא כבר על 425 ויש קו זמין,

התכוונת שלשם כך יש צורך לקחת במיוחד את 425
ולך תתזמן נסיעה בקו 425 הלא תדיר עם נסיעות בקווים 504/505 הלא תדירים...
עדיף ללכת על בטוח וליסוע לצומת רעננה.
אז שיעשה כן.
זה הקו עם המסלול האיטי מכולם.

אז היית צריך לכתוב:

אז שיעשה כן.
זה הקו עם המסלול האיטי מכולם.
אז היית צריך לכתוב:
אבל לא כדאי לשם כך לקחת במיוחד את קו 425 ולא "לשם כך אין צורך לקחת במיוחד את קו 425" שזה משפט עם משמעות שונה ממה שהתכוונת אליו.
השתמע כאילו אין צורך דווקא ב-425 בשביל ליסוע כך.

DanielOne

New member
לא רק קו 1

947 של אגד לצומת רעננה
משם קו 1 של מטרופולין לפארק רעננה, לרדת בלב הפארק
לא רק קו 1
כל קו שנכנס לאחוזה למעט קו 2, יכול לעזור, יורדים בתחנה של הפארק ליד הקולנוע, והולכים 5 דקות ברגל, זה עדיף מאשר קו-1.

האמפי נמצא בצד השני של הפארק

לא רק קו 1
כל קו שנכנס לאחוזה למעט קו 2, יכול לעזור, יורדים בתחנה של הפארק ליד הקולנוע, והולכים 5 דקות ברגל, זה עדיף מאשר קו-1.
האמפי נמצא בצד השני של הפארק
לא שהפארק כזה גדול אבל קו 1 מגיע הכי קרוב

אורי404

New member
לא פוסל נסיעה דרך תל אביב

מירושלים לאמפי פארק רעננה
ואם אין קו כזה, אז מתחנה מרכזית החדשה בתל אביב לאמפי פארק רעננה.

תודה!!!
לא פוסל נסיעה דרך תל אביב
לנסוע בקו 405 לתחנה המרכזית בתל אביב ומשם 347 "מטרופולין".
בקו 347 לרדת ליד בית החולים לוינשטיין, הקרוב בהליכה לפארק רעננה.
לחילופין קו 480 למסוף 2000. לצאת לרציפים החיצוניים בדרך נמיר ומשם 347.
באפשרות השנייה מצד אחד חוסכים נסיעה בתוך תל אביב, מצד שני הזמן במסוף 2000 הוא זמן משוער, בהשוואה ליציאה מתחנת המוצא בתחנה המרכזית.
כיוון שקו 347 הוא קו מהיר וכך גם מסלול קווים 405 ו-480, ייתכן, שאפשרות זו עדיפה על רב קווי האוטובוסים לצומת רעננה, שמסלולם ארוך יותר, למעט קו 930 המהיר ומנגד נסיעות ספורות.

לביה"ס רגר בשכונת נווה זאב בב"ש

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 19/05

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
וגם, למכללה הטכנולוגית של חיל האוויר בב"ש.
אמרו לי שקו 13 מגיע קרוב למכללה, אבל אני רוצה לוודא כי כשאמרו לי את זה זה נשמע מפוקפק

תודה רבה לעוזרים!

כמובן שהכוונה מהתחנה המרכזית בב"ש

אמרו לי שקו 13 מגיע קרוב למכללה, אבל אני רוצה לוודא כי כשאמרו לי את זה זה נשמע מפוקפק

תודה רבה לעוזרים!
כמובן שהכוונה מהתחנה המרכזית בב"ש

Ofekalef1

New member
למה מהתחנה המרכזית?

תודה רבה לעוזרים!
למה מהתחנה המרכזית?
אז אין לך ממש הרבה ברירות, וקווים 14 ו-31 מגיעים קרוב לרגר.
למכללה הטכנולוגית אין קו שמגיע (חוץ מקווי תלמידים שאין להם הרבה נסיעות). קו 13 מגיע לשכונת נאות לון ומשם אתה הולך ברגל (בין רבע שעה לעשר דקות, תלוי כמה אתה רוצה לעשות סיבובים בתוך האוטובוס).
אפשרות אחרת היא קו 9 (או הרבה פחות טוב - 18), יורדים בשאול המלך והולכים ברגל, שוב כרבע שעה.

האפשרות הטובה ביותר וההכי פחות תדירה היא קווים 353 ו-371 של מטרופולין, יורדים בקאנטרי קלאב ומשם זה חמש דקות הליכה.

אולי אם תגיד את נקודת המוצא שלך ואת הזמן נוכל לתת לך הכוונה יותר טובה.

Ofekalef1

New member
לרגר אפשר להגיע גם דרך נווה נוי

למה מהתחנה המרכזית?
אז אין לך ממש הרבה ברירות, וקווים 14 ו-31 מגיעים קרוב לרגר.
למכללה הטכנולוגית אין קו שמגיע (חוץ מקווי תלמידים שאין להם הרבה נסיעות). קו 13 מגיע לשכונת נאות לון ומשם אתה הולך ברגל (בין רבע שעה לעשר דקות, תלוי כמה אתה רוצה לעשות סיבובים בתוך האוטובוס).
אפשרות אחרת היא קו 9 (או הרבה פחות טוב - 18), יורדים בשאול המלך והולכים ברגל, שוב כרבע שעה.

האפשרות הטובה ביותר וההכי פחות תדירה היא קווים 353 ו-371 של מטרופולין, יורדים בקאנטרי קלאב ומשם זה חמש דקות הליכה.

אולי אם תגיד את נקודת המוצא שלך ואת הזמן נוכל לתת לך הכוונה יותר טובה.
לרגר אפשר להגיע גם דרך נווה נוי
אבל זה נראה לי סיבוב מיותר לגמרי. קו 31 התדיר יעשה את העבודה.

olli3

New member
מנהל
מאיפה אתה יוצא לדרכך? זה קריטי שתציין זאת

תודה רבה לעוזרים!
כי יש מצב שאם אתה מגיע לבאר שבע בקו עירוני, התחנה המרכזית תאריך לך את הדרך... מה גם שאם אתה מגיע מכיוון הכניסה המערבית לבאר שבע, אז אין לך שום צורך בקו אוטובוס פנימי.

אז בוא ותספר לנו מהי נקודת המוצא שלך וכך נוכל לעזור לך הרבה יותר טוב.

אני גרה על מצדה,

כי יש מצב שאם אתה מגיע לבאר שבע בקו עירוני, התחנה המרכזית תאריך לך את הדרך... מה גם שאם אתה מגיע מכיוון הכניסה המערבית לבאר שבע, אז אין לך שום צורך בקו אוטובוס פנימי.

אז בוא ותספר לנו מהי נקודת המוצא שלך וכך נוכל לעזור לך הרבה יותר טוב.
אני גרה על מצדה,
ואני צריכה להיות ביום חמישי בטכני, ובשני ברגר.
אבל אני עוד לא בטוחה איפה יהיה המוצא שלי..

Ofekalef1

New member
איפה במצדה?

אני גרה על מצדה,
איפה במצדה?
זה רחוב ארוך...
בכל מקרה, אם את קרובה לשם, אפשר לקחת מאבא אחימאיר פינת מצדה קו 18 לכיוון עמותות (ולא לכיוון התחנה המרכזית), לרדת בשדרות גולדה מאיר/סבידור, ומשם יש לך עד עשר דקות הליכה לטכני.

לרגר לא עולה לי דרך טובה יותר מאשר 12 למרכזית ו-31 משם לנווה זאב.
כשתדעי את נקודת המוצא שלך תגידי ואז נוכל לעזור לך יותר.

olli3

New member
מנהל
הגזמת, לנסוע עם 12 עד המרכזית?

איפה במצדה?
זה רחוב ארוך...
בכל מקרה, אם את קרובה לשם, אפשר לקחת מאבא אחימאיר פינת מצדה קו 18 לכיוון עמותות (ולא לכיוון התחנה המרכזית), לרדת בשדרות גולדה מאיר/סבידור, ומשם יש לך עד עשר דקות הליכה לטכני.

לרגר לא עולה לי דרך טובה יותר מאשר 12 למרכזית ו-31 משם לנווה זאב.
כשתדעי את נקודת המוצא שלך תגידי ואז נוכל לעזור לך יותר.
אם כבר נוסעים עם 12 אז יורדים בתחנה של כיכר המשטרה והפיקוד (העצמאות פינת הרצל), חוזרים אחורה וחוצים לצד השני ומשם ממשיכים עם 31.

אבל הדרך היותר מומלצת היא לקחת את 12 ולרדת ממנו בקניון הנגב (רגר פינת וייצמן), מהתחנה בה יורדים ממשיכים עם 14 למקיף רגר. אומנם התדירות שלו נמוכה משל 31 אבל זה מתקזז עם כל הסיבובים ש31 עושה בדרך...

Ofekalef1

New member
צודק, תודה על התיקון.

אם כבר נוסעים עם 12 אז יורדים בתחנה של כיכר המשטרה והפיקוד (העצמאות פינת הרצל), חוזרים אחורה וחוצים לצד השני ומשם ממשיכים עם 31.

אבל הדרך היותר מומלצת היא לקחת את 12 ולרדת ממנו בקניון הנגב (רגר פינת וייצמן), מהתחנה בה יורדים ממשיכים עם 14 למקיף רגר. אומנם התדירות שלו נמוכה משל 31 אבל זה מתקזז עם כל הסיבובים ש31 עושה בדרך...
צודק, תודה על התיקון.

olli3

New member
מנהל
אז זה מה שאני ממליץ לך בחום לעשות.

אני גרה על מצדה,
אני מניח שאת הולכת להשגיח בבגרויות...

ראשית עבור נסיעה לטכני, הצטיידי בלו"ז של הקווים 353 ו371 של מטרופולין ליום חמישי.

הנה הלו"ז של קו 353: http://www.bus.gov.il/PDF/19_05_2014_51316_2523_3531_22_05_2014.pdf

הנה הלו"ז של קו 371: http://www.bus.gov.il/PDF/19_05_2014_53597_2523_3531_22_05_2014.pdf

קו 353 יוצא מרציף מספר 3 וקו 371 יוצא מרציף מספר 14. עלות הנסיעה בכרטיס בודד עומדת על 3.40 ש"ח. במידה ויש לך רב קו וטעון בו ערך צבור (לא משנה איפה טענת ערך צבור ברחבי הארץ), הוא תקף גם לנסיעה זו.

כמו כן, בשעה 16:20 יוצא קו 40 של אגד תעבורה מרציף מספר 4. עלות הנסיעה בו עומדת על 4.40 לנסיעה בודדת - אין כיבוד של ערך צבור.

תחנת הירידה שלך היא ביציאה מהעיר, תחנת הקאנטרי.

שנית, על מנת להגיע למקיף רגר ושוב תלוי מהיכן את יוצאת, תוכלי להשתמש בקווים 14 ו31 של מטרודן. שימי לב כי קו 14 מתחיל את נסיעתו במתחם הסופרים שברחוב האורגים ושיש לו תחנה גם בבן גוריון פינת השלום (במידה ובמקרה תצאי מבריכת האונ' או ממעונות ג'). כמו כן, במידה ואת יוצאת מביתך ונוסעת בקו 12 או מהאוניברסיטה בקווים 24/34, מומלץ כי תרדי ברגר פינת וייצמן (התחנה שליד קניון הנגב). זו תחנה שמשותפת לקו 12 ולקו 14. עדיף לרדת שם כי קו 12 קודם יורד לעיר, ממשיך לשוק ורק אז מסיים במרכזית.

קו 31 פחות מומלץ עקב הסיבובים שהוא עושה בשכונת דרום, נאות חצרים ונווה זאב. קו 14 הוא קו ישיר לשכונת נווה זאב. במידה ותברחי לנסוע בקו 31, שימי לב כי מכל הקווים בעיר שאינם 12/18/24/34 עלייך לרדת בתחנה המרכזית, לעבור לרציף השני מבין שורת הרציפים והתחנה האחרונה היא תחנת 14/31. במידה ועלית על 12/18/24/34 עלייך לרדת בתחנת העצמאות פינת הרצל. שם עלייך לחזור לכיכר שממנה האוטובוס הגיע, מיד אחרי הכיכר יש תחנת אוטובוס וממנה את עולה על קו 31.

ממש אין טעם להמשיך עם קו 12 עד לתחנה המרכזית כי זה בעצם לחזור אחורה על כל המסלול של 31 לכיוון נווה זאב.

בחזור תוכלי לקחת קו 26 ממקיף רגר שמגיע עד לכיכר האבות (כיכר הרחובות אברהם אבינו, יצחק אבינו, יעקב אבינו) - ליד אללוף והשווארמה הצמחונית.

תודה רבה!

ראשית עבור נסיעה לטכני, הצטיידי בלו"ז של הקווים 353 ו371 של מטרופולין ליום חמישי.

הנה הלו"ז של קו 353: http://www.bus.gov.il/PDF/19_05_2014_51316_2523_3531_22_05_2014.pdf

הנה הלו"ז של קו 371: http://www.bus.gov.il/PDF/19_05_2014_53597_2523_3531_22_05_2014.pdf

קו 353 יוצא מרציף מספר 3 וקו 371 יוצא מרציף מספר 14. עלות הנסיעה בכרטיס בודד עומדת על 3.40 ש"ח. במידה ויש לך רב קו וטעון בו ערך צבור (לא משנה איפה טענת ערך צבור ברחבי הארץ), הוא תקף גם לנסיעה זו.

כמו כן, בשעה 16:20 יוצא קו 40 של אגד תעבורה מרציף מספר 4. עלות הנסיעה בו עומדת על 4.40 לנסיעה בודדת - אין כיבוד של ערך צבור.

שנית, על מנת להגיע למקיף רגר ושוב תלוי מהיכן את יוצאת, תוכלי להשתמש בקווים 14 ו31 של מטרודן. שימי לב כי קו 14 מתחיל את נסיעתו במתחם הסופרים שברחוב האורגים ושיש לו תחנה גם בבן גוריון פינת השלום (במידה ובמקרה תצאי מבריכת האונ' או ממעונות ג'). כמו כן, במידה ואת יוצאת מביתך ונוסעת בקו 12 או מהאוניברסיטה בקווים 24/34, מומלץ כי תרדי ברגר פינת וייצמן (התחנה שליד קניון הנגב). זו תחנה שמשותפת לקו 12 ולקו 14. עדיף לרדת שם כי קו 12 קודם יורד לעיר, ממשיך לשוק ורק אז מסיים במרכזית.

קו 31 פחות מומלץ עקב הסיבובים שהוא עושה בשכונת דרום, נאות חצרים ונווה זאב. קו 14 הוא קו ישיר לשכונת נווה זאב. במידה ותברחי לנסוע בקו 31, שימי לב כי מכל הקווים בעיר שאינם 12/18/24/34 עלייך לרדת בתחנה המרכזית, לעבור לרציף השני מבין שורת הרציפים והתחנה האחרונה היא תחנת 14/31. במידה ועלית על 12/18/24/34 עלייך לרדת בתחנת העצמאות פינת הרצל. שם עלייך לחזור לכיכר שממנה האוטובוס הגיע, מיד אחרי הכיכר יש תחנת אוטובוס וממנה את עולה על קו 31.

ממש אין טעם להמשיך עם קו 12 עד לתחנה המרכזית כי זה בעצם לחזור אחורה על כל המסלול של 31 לכיוון נווה זאב.

בחזור תוכלי לקחת קו 26 ממקיף רגר שמגיע עד לכיכר האבות (כיכר הרחובות אברהם אבינו, יצחק אבינו, יעקב אבינו) - ליד אללוף והשווארמה הצמחונית.
תודה רבה!
וכן, החלה עונת הבגרויות. ושולחים משגיחים לכל מיני כיוונים חדשים שאינם האוניברסיטה בעיר!

Ofekalef1

New member
ממצדה לטכני אין ממש טעם להגיע למרכזית

אני הייתי הולך על 18 (או 12+18 אם את בקצה הרחוב ו/או לא רוצה ללכת הרבה)

עבור רגר, אפשר גם 18+26, יורדים ב"גולדה מאיר" (כך מכריזים על התחנה) - גולדה מאיר/משה שרת (כחמש דקות נסיעה), חוצים לצד השני וקצת אחורה לתחנת שד' גולדה מאיר/בכור שטרית. משם זמן הנסיעה לרגר אמור להיות קצר (לא יותר מעשר דקות). כל שנותר לוודא הוא שהזמנים שלהם מצטלבים - ל-18 תוסיפי חמש עד שבע דקות למה שכתוב באתר "כל קו", ול-26 קחי את זמן היציאה שלו ממסוף האוטובוסים, עד אז הוא נוסע אולי שתיים-שלוש דקות במקרה הגרוע.

olli3

New member
מנהל
18לא תדיר + סביר שהיא גרה באיזור מרכז הנגב.

אני הייתי הולך על 18 (או 12+18 אם את בקצה הרחוב ו/או לא רוצה ללכת הרבה)

עבור רגר, אפשר גם 18+26, יורדים ב"גולדה מאיר" (כך מכריזים על התחנה) - גולדה מאיר/משה שרת (כחמש דקות נסיעה), חוצים לצד השני וקצת אחורה לתחנת שד' גולדה מאיר/בכור שטרית. משם זמן הנסיעה לרגר אמור להיות קצר (לא יותר מעשר דקות). כל שנותר לוודא הוא שהזמנים שלהם מצטלבים - ל-18 תוסיפי חמש עד שבע דקות למה שכתוב באתר "כל קו", ול-26 קחי את זמן היציאה שלו ממסוף האוטובוסים, עד אז הוא נוסע אולי שתיים-שלוש דקות במקרה הגרוע.

Ofekalef1

New member
אני גם נוסע ב-18 אפילו שהוא לא תדיר

אני גם נוסע ב-18 אפילו שהוא לא תדיר
אם מתכננים מראש אפשר לנסוע בו.
הנה לדוגמה - אם לוקחים את 18 שיוצא מהתח"מ ב-7:50, ומגיע לאבא אחימאיר בסביבות 8:05, אפשר להספיק ל-26 שיוצא מהמסוף ב-8:10. כנ"ל 18 של 8:25 או 9, וכו'.
טוב, את ההערכות המדויקות שלך אני לא יודע לעשות... :)
אגב, משם אפשר ללכת לאוניברסיטה ולקחת 16+עשר דקות הליכה מחניון האוטובוסים לטכני. זמן הנסיעה עומד על בערך על 35 דקות, אולי קצת יותר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה